Red Dead Redemption 2

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Σεπ 2020, 00:26

Τι παιχνιδάρα είναι αυτή. Και ακόμα είμαι στο 8%.
Βέβαια έχω παίξει αρκετά παραπάνω αλλά την πάτησα.

Πέρασα τα του χειμώνα, πήγαμε στο camp εκεί στα πουρνάρια και λέω οκ, ας αρχίσω τώρα να περιφέρομαι άσκοπα.

Τυχαία ανακάλυψα ότι παίρνεις εισιτήριο για τρένο και πας σε διάφορα μέρη. Πήρα το πιο ακριβό και με έβγαλε στην πιο μεγάλη ναι ανεπτυγμένη πόλη κάτω δεξιά στον χάρτη.

Είδα που είχε τα πάντα όλα εκεί, έβαλα το cheat με τα λεφτά, φόρτωσα ένα διχιλιαρο ντολλαρς και ξαμοληθηκα για σοπινγκ θεραπυ.

Πήρα ρούχα, όπλα, πήγα στον κουρέα και μετά σε εκείνη την περίεργη αγορά που βρίσκεις τα πάντα. Μετά για τρόφιμα και στο γιατρό για κάτι τονωτικά. Τέλος, πήγα στο σαλουν, έκανα τα μπάνια μου έριξα και έναν ύπνο.

Το επόμενο πρωί πήρα το τρένο και γύρισα στο Valentine's και από εκεί πήγα στο σπίτι εκείνου του χοντρού με τα γουρούνια που μαρκαλευει την αδερφή του. Ή μάλλον μαρκαλευε, γιατί τους καθάρισα και τους δύο. Βούτηξα ο,τι βρήκα και επέστρεψα στο camp ενώ στην διαδρομή πυροβολησα κατακέφαλα μια μαλακω που την είχε πλακώσει το άλογο και ζήταγε βοήθεια καθώς και έναν με μια άμαξα που με είδε και πήγε να ξηγηθει ρουφιανιλικι.

Όταν γύρισα στο camp, έδωσα τα υπόλοιπα λεφτά στην ομάδα καθώς και αρκετά τρόφιμα και φάρμακα από αυτά που είχα αγοράσει.

Αργότερα πήγα να μαζέψω τα λεφτά από τρία άτομα που μας χρωστούσαν. Εκεί κάποια στιγμή πέτυχα και μια καλύβα με σκελετούς. Οι παλαβιαρηδες είχαν αυτοκτονήσει ομαδικά.

Με τούτα και με εκείνα πήγα να σώσω το παιχνίδι για να το κλείσω.

ΜΠΟΥΜ.
Δε με άφηνε να σώσω επειδή είχα βάλει το cheat τότε με τα λεφτά :a040:

Πήγα πίσω στο Valentine's και άρχισα να πυροβολάω αδιάκριτα μέχρι που μου την έπεσαν όλοι και με καθάρισαν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 24 Σεπ 2020, 00:44

Θεωρειται απ τα καλυτερα open world . Αν και με εναν πιτσιρικα που μιλουσα τις προάλλες μου ειπε το παράτησε . Δε θυμαμαι τον λογο γιατι τον κουρασε επαναλαμβανομενο η τπτ αλλο . Και γκρινιαζε για τα αλογα που κουραζονται λογω ρεαλισμου σε περιπτωσεις που επρεπε να πας καπου μακρια . Δεν το εχω παιξει οποτε δε μπορω να επιβεβαιαωσω τα λεγομενα του .

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Σεπ 2020, 10:25

Νon4me έγραψε:
24 Σεπ 2020, 00:44
Θεωρειται απ τα καλυτερα open world . Αν και με εναν πιτσιρικα που μιλουσα τις προάλλες μου ειπε το παράτησε . Δε θυμαμαι τον λογο γιατι τον κουρασε επαναλαμβανομενο η τπτ αλλο . Και γκρινιαζε για τα αλογα που κουραζονται λογω ρεαλισμου σε περιπτωσεις που επρεπε να πας καπου μακρια . Δεν το εχω παιξει οποτε δε μπορω να επιβεβαιαωσω τα λεγομενα του .
Τα άλογα όντως κουράζονται. Αλλά ανάλογα με το που θες να πας, μπορείς να κοιτάς αν βολεύει το τρένο ώστε να γλιτώσεις μεγάλο κομμάτι διαδρομής.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11909
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Νοέμ 2021, 13:22

Ώρα να συνεχίσω από εκεί που το άφησα κοντά στο 40% ολοκλήρωση.


Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Νοέμ 2021, 16:02

απίστευτή παιχνιδάρα και η ροκστάρ είναι η μόνη εταιρία που θα έπρεπε να πουλάει expansion και η γαμημένη δεεν το κάνει.
Η υπόθεση που δεν έχει quick travel και πρέπει να πηγάινεις παντού με το άλογο, το κάρο ή το τραίνο στην αρχή δεν μάρεσε αλλά από ένα σημέιο και μετά απλά γουσάρεις να καλπάζεις χωρίς κανένα λόγο.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11439
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 11 Νοέμ 2021, 16:15

Δημοκράτης έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 16:02
απίστευτή παιχνιδάρα και η ροκστάρ είναι η μόνη εταιρία που θα έπρεπε να πουλάει expansion και η γαμημένη δεεν το κάνει.
Η υπόθεση που δεν έχει quick travel και πρέπει να πηγάινεις παντού με το άλογο, το κάρο ή το τραίνο στην αρχή δεν μάρεσε αλλά από ένα σημέιο και μετά απλά γουσάρεις να καλπάζεις χωρίς κανένα λόγο.
Έχει quick travel, αν αγοράσεις το upgrade με τον χάρτη στο camp τότε εμφανίζεται χάρτης στα δεξιά του κάρου του Άρθουρ και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις για να πας στην κοντινότερη πόλη. Άλλο quick travel από τις πόλεις είναι με τις άμαξες, αλλά αυτό πολλές φορές δεν λειτουργεί.

Quick travel του τύπου "πατάω κάπου στον χάρτη και μετά από δέκα δευτερόλεπτα loading βρίσκομαι εκεί" όντως δεν υπάρχει.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11909
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Νοέμ 2021, 16:20

Αν είσαι στον γάμο του καραγκιόζη και θες να κάνεις fast travel απλά στήνεις camp και έχει επιλογή να πας στην πόλη που θες .

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Νοέμ 2021, 16:21

Λεγεών έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 16:15
Δημοκράτης έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 16:02
απίστευτή παιχνιδάρα και η ροκστάρ είναι η μόνη εταιρία που θα έπρεπε να πουλάει expansion και η γαμημένη δεεν το κάνει.
Η υπόθεση που δεν έχει quick travel και πρέπει να πηγάινεις παντού με το άλογο, το κάρο ή το τραίνο στην αρχή δεν μάρεσε αλλά από ένα σημέιο και μετά απλά γουσάρεις να καλπάζεις χωρίς κανένα λόγο.
Έχει quick travel, αν αγοράσεις το upgrade με τον χάρτη στο camp τότε εμφανίζεται χάρτης στα δεξιά του κάρου του Άρθουρ και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις για να πας στην κοντινότερη πόλη. Άλλο quick travel από τις πόλεις είναι με τις άμαξες, αλλά αυτό πολλές φορές δεν λειτουργεί.

Quick travel του τύπου "πατάω κάπου στον χάρτη και μετά από δέκα δευτερόλεπτα loading βρίσκομαι εκεί" όντως δεν υπάρχει.
ναι ρε μεγάλε το ξέρω ότι έχει κι αυτό από ένα σημείο και μετά αλλά και πάλι έιναι περιορισμένο. Επίσης στο σημείο που το ξεκλειδώνεις πλέον οκ δεν σε ενοχλεί το να καλπάζεις γιατί αν σε ενοχλούσε θα το έχεις παρατήσει

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11439
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 11 Νοέμ 2021, 16:22

Σωστό και αυτό, δεν έστησα camp πολλές φορές. Το τερμάτισες ταλιμπάναρε;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11909
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Νοέμ 2021, 17:25

Λεγεών έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 16:22
Σωστό και αυτό, δεν έστησα camp πολλές φορές. Το τερμάτισες ταλιμπάναρε;
Όχι , είμαι περίπου στο 40% . Έχω παρατήσει το main story και κοιτάω να κάνω upgrade όλα τα satchels.

Τώρα κυνηγάω κάτι σαν κουνάβια να τα γδάρω. :lol:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 17 Νοέμ 2021, 12:46

taliban έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 16:20
Αν είσαι στον γάμο του καραγκιόζη και θες να κάνεις fast travel απλά στήνεις camp και έχει επιλογή να πας στην πόλη που θες .
Aυτό νομίζω όμως ότι αργεί να γίνει, μιας και πρώτα πρέπει να έχεις περάσει από εκείνο το μέρος είτε μόνος σου είτε σε αποστολή. Φυσικά υπάρχουν και τα τρένα στην αρχή.
Επίσης παίζει ρόλο και το άλογο μετά από ένα σημείο, πλέον είναι αστείες οι μετακινήσεις με την υπέρτατη αλογάρα μου.


Εγώ το παιχνίδι το τερμάτισα πέρυσι τέτοια εποχή, συνεχίζω να παίζω ακόμα αφού πάντα ανακαλύπτω και κάτι. Εν τω μεταξύ τελείωσα το main story χωρίς να έχω ψάξει τα easter eggs και όλα τα έξτρα γενικά (περίεργα μέρη, cabins, θησαυρούς, serial killer, vampire, λυκάνθρωπο κλπ κλπ). Με τον Arthur από έξτρα είχα βρει μόλις 2 ράβδους χρυσού στην σπηλιά με τα αγάλματα, οπότε το χιλιαρικάκι ήταν υπεραρκετό για να γεμίσω κάποια ρούχα και όπλα φυσικά.
Όλα λοιπόν αυτά τα έκανα με τον John Marston μετά τον τερματισμό και συνεχίζω να τα κάνω μέχρι σήμερα.

Επίσης βρήκα και πανεύκολο glitch και περασα μια στο Μεξικό, έβγαλα φωτό στο φρούριο :lol: και γενικά έκανα μεγάλο τουρ έξω από τον χάρτη. Το κακό είναι ότι περνάς χωρίς το άλογό σου, οπότε είτε θα το κόψεις με τα πόδια (αν θες να γίνει save και να βλέπεις την πρόοδο εκτός χάρτη) είτε να βάλεις cheat και να έχεις άλογο, αλλά μετά save γιοκ.
Επίσης έξω από τον χάρτη, όταν είχα φτάσει απέναντι από το Saint Dennis, στο πουθενά μου την έπεσε ένα πούμα αλλά το έκανα σουρωτήρι.

Δυο περίεργα που μου έχουν συμβεί έως τώρα (τα οποία ίσως είναι glitch) είναι τα εξής :
α) μετά τον τερματισμό, βασικά μήνες μετά τον τερματισμό, σε άσχετη φάση που γύρισα σπίτι βρήκα τον Charles να κάθεται και αυτός στην φωτιά μαζί με την υπόλοιπη φαμελιά. Αυτό δεν έχει λογική, αφού ο Charles φεύγει.
β) Σε κάποια φάση στο New Austin κοιτούσα με τα κιάλια απέναντι στο μεξικό εκείνο το φρούριο και ξαφνικά είδα 2 τύπους σε άλογο να με κοιτάνε και αυτοί από απέναντι. Έριξα μια με το sniper και απλά έφυγαν. Δεν έχει λογική αυτό, αφού έξω από τον χάρτη και μάλιστα στο Μεξικό δεν έχει κανέναν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Νοέμ 2021, 14:14

Otto Weininger έγραψε:
24 Σεπ 2020, 00:26
Τι παιχνιδάρα είναι αυτή. Και ακόμα είμαι στο 8%.
Βέβαια έχω παίξει αρκετά παραπάνω αλλά την πάτησα.

Πέρασα τα του χειμώνα, πήγαμε στο camp εκεί στα πουρνάρια και λέω οκ, ας αρχίσω τώρα να περιφέρομαι άσκοπα.

Τυχαία ανακάλυψα ότι παίρνεις εισιτήριο για τρένο και πας σε διάφορα μέρη. Πήρα το πιο ακριβό και με έβγαλε στην πιο μεγάλη ναι ανεπτυγμένη πόλη κάτω δεξιά στον χάρτη.

Είδα που είχε τα πάντα όλα εκεί, έβαλα το cheat με τα λεφτά, φόρτωσα ένα διχιλιαρο ντολλαρς και ξαμοληθηκα για σοπινγκ θεραπυ.

Πήρα ρούχα, όπλα, πήγα στον κουρέα και μετά σε εκείνη την περίεργη αγορά που βρίσκεις τα πάντα. Μετά για τρόφιμα και στο γιατρό για κάτι τονωτικά. Τέλος, πήγα στο σαλουν, έκανα τα μπάνια μου έριξα και έναν ύπνο.

Το επόμενο πρωί πήρα το τρένο και γύρισα στο Valentine's και από εκεί πήγα στο σπίτι εκείνου του χοντρού με τα γουρούνια που μαρκαλευει την αδερφή του. Ή μάλλον μαρκαλευε, γιατί τους καθάρισα και τους δύο. Βούτηξα ο,τι βρήκα και επέστρεψα στο camp ενώ στην διαδρομή πυροβολησα κατακέφαλα μια μαλακω που την είχε πλακώσει το άλογο και ζήταγε βοήθεια καθώς και έναν με μια άμαξα που με είδε και πήγε να ξηγηθει ρουφιανιλικι.

Όταν γύρισα στο camp, έδωσα τα υπόλοιπα λεφτά στην ομάδα καθώς και αρκετά τρόφιμα και φάρμακα από αυτά που είχα αγοράσει.

Αργότερα πήγα να μαζέψω τα λεφτά από τρία άτομα που μας χρωστούσαν. Εκεί κάποια στιγμή πέτυχα και μια καλύβα με σκελετούς. Οι παλαβιαρηδες είχαν αυτοκτονήσει ομαδικά.

Με τούτα και με εκείνα πήγα να σώσω το παιχνίδι για να το κλείσω.

ΜΠΟΥΜ.
Δε με άφηνε να σώσω επειδή είχα βάλει το cheat τότε με τα λεφτά :a040:

Πήγα πίσω στο Valentine's και άρχισα να πυροβολάω αδιάκριτα μέχρι που μου την έπεσαν όλοι και με καθάρισαν.
Εντελώς αριστερίστικη συμπεριφορά στο τέλος, λες και στα χρωστούσανε.
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7315
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 17 Νοέμ 2021, 14:18

Παιζει να το πάρω στις χριστουγεννιάτικες προσφορές του steam αν και θέλω να αγοράσω και το νέο Syberia το οποίο ελπίζω να είναι καλό.

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 17 Νοέμ 2021, 14:23

Εγώ εκείνη που με παρακαλουσε να την βοηθήσω από κάτι βιαστές, την έβαλα στην άμαξα αφου καθάρισα τους βιαστές και καταλάθος τράκαρα την άμαξα επειδή το πατουσα και είχα πιει και την σκότωσα
Την έκρυψα σε κάτι πουρναρια μην διαβάζω για γυναικοκτονια και έφυγα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Red Dead Redemption 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 17 Νοέμ 2021, 14:30

jason0 έγραψε:
17 Νοέμ 2021, 14:23
Εγώ εκείνη που με παρακαλουσε να την βοηθήσω από κάτι βιαστές, την έβαλα στην άμαξα αφου καθάρισα τους βιαστές και καταλάθος τράκαρα την άμαξα επειδή το πατουσα και είχα πιει και την σκότωσα
Την έκρυψα σε κάτι πουρναρια μην διαβάζω για γυναικοκτονια και έφυγα
Οι Murfree Brood τα κάνουν αυτά. Οπότε βαριέμαι πάω στην σπηλιά τους και τους γενοκτονώ


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών