RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 27 Νοέμ 2018, 22:09



:sal13::sal13:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ρασπουτιν
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2018, 22:05

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ρασπουτιν » 27 Νοέμ 2018, 22:17

ενας σοβαρός άντρας δε παίζει παιχνίδια
λες και είναι έφηβος

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 27 Νοέμ 2018, 22:53

Ρεζι δυο ριμεικ! Ζουμε μεγαλες στιγμες!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Νοέμ 2018, 01:37

Otto Weininger έγραψε:
27 Νοέμ 2018, 22:09


:sal13::sal13:
Λόγος να αγοράσω το PS.
Αν και μου άρεσε πιο πολύ το 1 και το 4 (Code Veronica)
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Νοέμ 2018, 13:35

Προσδοκούμε REMAKE και για τα 3 και code veronica.

Το ιδανικό μου : REMAKE ξανά για το πρώτο με επιλογή split screen ώστε να παίζεται διπλό σαν το 5 και το 6.

Δάκρυσα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Νοέμ 2018, 13:43

25/1/19


Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 28 Νοέμ 2018, 18:04

Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2018, 13:35
Προσδοκούμε REMAKE και για τα 3 και code veronica.

Το ιδανικό μου : REMAKE ξανά για το πρώτο με επιλογή split screen ώστε να παίζεται διπλό σαν το 5 και το 6.

Δάκρυσα.
Αν πουλησει το 2 η πολυχρονεμενη μας Capcom θα βαλει μπροστα και το 3.
To 5 και το 6 ειναι action oriented και σηκωνει co op (και δεν ειναι resi). Το ενα δε σηκωνει co op, εχει αλλη αρχιτεκτονικη στα παντα. Το πολυ πολυ να βγει με μηχανη ρεζι 7 σε full 3d αποδοση και οχι με pre-rendered περιβαλλοντα αν και αυτο θα χαλουσε τη σκηνοθετικη του αποψη. Αντε το πολυ πολυ να βγει με ελαφρα κινουμενες καμερες σταθερων γενικοτερα ληψεων αλλα πραγματικα δε χρειαζεται γιατι η τελευταια εκδοση του remake σε HD και widescreen ειναι πραγματικα τελεια. Για εμενα το resi 1 το καλυτερο βιντεοπαιχνιδι ολων των εποχων και ειναι πολυ βαρια κουβεντα αυτη.
Το code veronica και το resi 0 ειναι περιπου παραπλησιες περιπτωσεις, ειναι δυο παιχνιδια κατα βαση πολυ ωραια και απολαυστικα αλλα που ειναι βασισμενα σε αυτα που αφησαν τα 1 , 2 και 3 χωρις να παρουσιαζουν τιποτα καινουριο η κατι πραγματικα δικο τους. Η ιδια συνταγη ξανα φτιαγμενη αλλα λιγο πιο ατσαλα και εμπορικα επιβαρυνοντας και λιγο το συμπαν του resident evil με δευτερευουσες ιστοριες που ειναι σεναριακες σαχλαμαρες. Παιζοντε πολυ ευχαριστα αλλα δεν ειναι κλασσικα.
Θα προτιμουσα να ξαναπιασουν την περιπτωση των outbrake που ειναι καλα και για co op αλλα και για single player εμπειρια. Με πολυ δικο τους στυλ παιχνιδιου, βασισμενο ιδιαιτερα επανω στο στοιχειο της επιβιωσης και που αποτελει τον τριτο και αδοξα χαμενο δρομο των τυπων του gameplay που υιοθετησε η σειρα resident evil. Σε αυτα τα παιχνιδια αντεχεις πολυ ξυλο και εχεις πολλα οπλα και τροπους να επιτιθεσαι αλλα και τα πραγματα ειναι γενικα εκτος οριων οι συμμαχοι σου ψοφανε σε διαφορα σημεια με τα αντικειμενα τους που τα χρειαζεσαι και η κατασταση πολλες φορες ειναι ανεξελεγκτη με αποτελεσμα πολυ συχνα να γλυτωνεις κακην κακως απο διαφορες καταστασεις (survival).

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Νοέμ 2018, 18:10

Otto Weininger έγραψε:
27 Νοέμ 2018, 22:09


:sal13::sal13:
Ψοφάει ο Σατανικός στην αρχή του βίντεο...
:003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Νοέμ 2018, 21:26

BILLO έγραψε:
28 Νοέμ 2018, 18:04
Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2018, 13:35
Προσδοκούμε REMAKE και για τα 3 και code veronica.

Το ιδανικό μου : REMAKE ξανά για το πρώτο με επιλογή split screen ώστε να παίζεται διπλό σαν το 5 και το 6.

Δάκρυσα.
Αν πουλησει το 2 η πολυχρονεμενη μας Capcom θα βαλει μπροστα και το 3.
To 5 και το 6 ειναι action oriented και σηκωνει co op (και δεν ειναι resi). Το ενα δε σηκωνει co op, εχει αλλη αρχιτεκτονικη στα παντα. Το πολυ πολυ να βγει με μηχανη ρεζι 7 σε full 3d αποδοση και οχι με pre-rendered περιβαλλοντα αν και αυτο θα χαλουσε τη σκηνοθετικη του αποψη. Αντε το πολυ πολυ να βγει με ελαφρα κινουμενες καμερες σταθερων γενικοτερα ληψεων αλλα πραγματικα δε χρειαζεται γιατι η τελευταια εκδοση του remake σε HD και widescreen ειναι πραγματικα τελεια. Για εμενα το resi 1 το καλυτερο βιντεοπαιχνιδι ολων των εποχων και ειναι πολυ βαρια κουβεντα αυτη.
Κάτσε ρε συ, σκεψου το resident 1 σε remake, με εξτρα μερη ή/και πιο μεγαλα σε σχεση με το remake του GameCube, σε split screen. Να ψάχνετε μαζί, να χωρίζεστε για να φέρει κάποιος κάτι από ένα μπαούλο ή για να βρείτε κάτι που ανοίγει κάτι άλλο, να τρέχεις στη έπαυλη να γλιτώσεις τον άλλο που έφαγε πέσιμο από κάτι κλπ.
Τέλειο θα είναι.
Το code veronica και το resi 0 ειναι περιπου παραπλησιες περιπτωσεις, ειναι δυο παιχνιδια κατα βαση πολυ ωραια και απολαυστικα αλλα που ειναι βασισμενα σε αυτα που αφησαν τα 1 , 2 και 3 χωρις να παρουσιαζουν τιποτα καινουριο η κατι πραγματικα δικο τους. Η ιδια συνταγη ξανα φτιαγμενη αλλα λιγο πιο ατσαλα και εμπορικα επιβαρυνοντας και λιγο το συμπαν του resident evil με δευτερευουσες ιστοριες που ειναι σεναριακες σαχλαμαρες. Παιζοντε πολυ ευχαριστα αλλα δεν ειναι κλασσικα.
To Ζerο, έιχε χώρο για δικό του στόρυ αφού επί της ουσίας μας δείχνει τι συνέβη στην Bravo Team. Δεν ξέραμε τι είχαν πάθει. Στο ένα τους βρίσκαμε νεκρούς, ζόμπι ή αποδεκατισμένους. Ο ένας μάλιστα πεθαίνει με τον πλέον επικό τρόπο στην αρχή του RE1. Μόνο η Ρεμπέκα επιβιώνει, η οποία πρωταγωνιστεί και στο RE0.

Το Code Veronica πάλι, οκ, έχει ένα δικό του παράλληλο πλοτ που όμως είναι αρκετά καλοφτιαγμένο. Και δύσκολο.


Κοίτα εγώ, θεωρώ RE τα 0,1,2,3,CV,4,5,6. Το 7 το αφήνω να δω πως θα εξελιχτεί. Έχω ανάμεικτα συναισθήματα.
Το 6 με ξενέρωσε γιατί δεν ήταν RE πια. Γαμάτο, αλλά όχι RE. To χέσανε. Αλλά οκ.

Τα Ρεβελέισονς για τον πούτσο καβάλα. Ειδικά το 2, πού είχε όλα τα φόντα να είναι δυνατό αλλά δεν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 28 Νοέμ 2018, 23:14

Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2018, 21:26



Κάτσε ρε συ, σκεψου το resident 1 σε remake, με εξτρα μερη ή/και πιο μεγαλα σε σχεση με το remake του GameCube, σε split screen. Να ψάχνετε μαζί, να χωρίζεστε για να φέρει κάποιος κάτι από ένα μπαούλο ή για να βρείτε κάτι που ανοίγει κάτι άλλο, να τρέχεις στη έπαυλη να γλιτώσεις τον άλλο που έφαγε πέσιμο από κάτι κλπ.
Τέλειο θα είναι.
Αυτης της λογικης ηταν τα outbrake, βγηκαν για online αλλα δεν πουλησαν. Αν και μου αρεσε πολυ το αισθημα της συνεχους προσπαθειας για επιβιωση που αφηναν. Εαν κανει καποιος τωρα τετοιες αλλαγες στο ενα, δε θα ειναι το ενα. Θα πρεπει να το αλλαξει εντελως.
Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2018, 13:35
To Ζerο, έιχε χώρο για δικό του στόρυ αφού επί της ουσίας μας δείχνει τι συνέβη στην Bravo Team. Δεν ξέραμε τι είχαν πάθει. Στο ένα τους βρίσκαμε νεκρούς, ζόμπι ή αποδεκατισμένους. Ο ένας μάλιστα πεθαίνει με τον πλέον επικό τρόπο στην αρχή του RE1. Μόνο η Ρεμπέκα επιβιώνει, η οποία πρωταγωνιστεί και στο RE0.

Το Code Veronica πάλι, οκ, έχει ένα δικό του παράλληλο πλοτ που όμως είναι αρκετά καλοφτιαγμένο. Και δύσκολο.


Κοίτα εγώ, θεωρώ RE τα 0,1,2,3,CV,4,5,6. Το 7 το αφήνω να δω πως θα εξελιχτεί. Έχω ανάμεικτα συναισθήματα.
Το 6 με ξενέρωσε γιατί δεν ήταν RE πια. Γαμάτο, αλλά όχι RE. To χέσανε. Αλλά οκ.

Τα Ρεβελέισονς για τον πούτσο καβάλα. Ειδικά το 2, πού είχε όλα τα φόντα να είναι δυνατό αλλά δεν.
Γενικα οσο πιο υπερανθρωπους πρακτορες/κομαντο κανανε τους ηρωες τοσο πιο πολυ ξενερωνε η μεριδα των παραδοσιακων gamers του resident evil που ηθελαν τρομο. Βασικα το προβλημα ειχε φανει απο την αρχη. Το ενα ειχε μια δικη του ολοκληρωμενη ιστορια η οποια δεν επαιρνε ευκολα περισσοτερη αναπτυξη. Μια σκοτεινη εταιρια, ενα σκοτεινο πειραμα/ατυχημα και καποιοι φουκαραδες που μπλεχτηκαν σε ολο αυτο, στην επαυλη της κολασεως. Αυτο το αρχικο συναισθημα των φουκαραδων που μπλεχτηκαν σε καποιο σκοτεινο περιστατικο το ειχαν πολυ το 1, το 2, το 4 και το 7. Στο 5 και στο 6, τα καναν μανταρα, βαλαν τρομοκρατες, πολιτικα παιχνιδια, υπερτεχνολογιες και δε συμμαζευεται, εντελως ντεκαβλε καταστασεις και αισθηση mission imposible. Ειδικα η αποστολη του chris στο 6 ηταν εντελως απαραδεκτη. Επισης σε αυτα τα δυο βγαλαν εντελως και το στοιχειο της διαχειρισης των πορων. Βασικο στοιχειο survival. Ειχες τον παρτνερ, (παρτνερ, ακου τωρα, λες και πατε να κλεισετε καμια εταιρικη συμφωνια στην Αφρικη) να πυροβολαει κατα το δοκουν και απο την αλλη να πεφτουν σφαιρες και health packs τυχαια.Παιζοντε μεν, εχουν πολυ δουλεια επανω τους αλλα δεν ειναι παιχνιδια τρομου αλλα εμπορικα παιχνιδια δρασης. Η Capcom παρ ολα αυτα εβγαλε σοβαρα λεφτα με το 5 και το 6, αλλα παραδοξως αποφασισε να μην συμπεριφερθει σαν μια κλασσικη εταιρια και να προασπισει την ποιοτητα και την ταυτοτητα του τιτλου της επιστρεφοντας στην κλασσικη του πορεια, του τρομου. Το 7 και το 2 remake ηταν και ειναι φοβερες εκπληξεις. Μαγκια τους. Το δυο θα ειναι αριστουργημα, κινηθηκαν πολυ προσεχτικα, πηραν αποψεις, και αυτο που παρουσιασαν μεχρι τωρα ειναι εξαιρετικο, δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα ειναι το δευτερο καλυτερο παιχνιδι της σειρας.

Τα revelations μετρια. Kαι αυτα ειναι στη γραμμη του σεναριου των, 5, 6 και δυστυχως με χειροτερο gameplay.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Ιαν 2019, 21:47

Μπήκαμε στον μήνα μας :)

24 μέρες ακόμα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


paizwgames
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 12:15
Phorum.gr user: paizwgames

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paizwgames » 03 Ιαν 2019, 21:50

Otto Weininger έγραψε:
03 Ιαν 2019, 21:47
Μπήκαμε στον μήνα μας :)

24 μέρες ακόμα.
:blm::blm::blm: Έχω 7 παιχνίδια στη λίστα που μετράω αντίστροφα. Ένα είναι αυτό. Το νο1 είναι το the last of us (που δεν ξέρω ημερομηνία) και το 2 το cyberpunk(που επίσης δεν ξέρω).

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Ιαν 2019, 21:52

Μιλάμε δεν κρατιέμαι. Μόλις το πάρω, έχω ένα ΣΚ απομόνωσης.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


paizwgames
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 12:15
Phorum.gr user: paizwgames

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paizwgames » 03 Ιαν 2019, 21:56

Day one, εννοείται όπως όλα.

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: RESIDENT EVIL 2 - REMAKE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 04 Ιαν 2019, 00:36

Το Raccoon City Police Department ξανανοιγει τις πορτες του στις 25 Ιανουαριου του 2019 μετα απο 20 ολοκληρα χρονια. Ο λαος αδημονει!
Χαπχομ υγχβηνλ!!!!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών