Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10427
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 07 Φεβ 2023, 12:56

Αν πηγαίνεις το αμάξι 6 φορές το χρόνο συνεργείο πρέπει να βρεις άλλο συνεργείο γιατί σε έχουνε βρει μαλάκα, σόρι κιόλας.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25724
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 07 Φεβ 2023, 12:56

Chilloutbuddy έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:56
Αν πηγαίνεις το αμάξι 6 φορές το χρόνο συνεργείο πρέπει να βρεις άλλο συνεργείο γιατί σε έχουνε βρει μαλάκα, σόρι κιόλας.
ή επιτελους να διωξεις την Αλφα

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14813
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Φεβ 2023, 13:18

Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:03
dna replication έγραψε:
06 Φεβ 2023, 17:14


δώσε μάρκες και μοντέλα!
η εξαιρεση μου φαινεται να φτάσουν 300Κ χωρίς σοβαρή βλαβη σε συστημα ψυξης ηλεκτρικά και κινητήρα
Δηλαδή δεν άλλαξες αντλια νερού, βενζινης, κολλάρα ή και ολοκληρα ψυγεία,
μοτέρ υαλοκαθαριστήρων, δυναμό και κανέναν διακοπτη στο ταμπλό?
Δεν άλλαξες φλάντζα κεφαλής?
subaru justy, impreza, impreza sw, mitsubishi outlander.

απο αυτα που αναφερεις:

αντλια νερου, αρκετες φορες. τυπικη συντηρηση, μαζι με ιμαντες. χωρις να παρουσιαστει βλαβη.
κολλαρα ναι, μερικες φορες, αναλωσιμα ειναι, και φτηνα. η βαζεις σιλικονης και δεν ξαναασχολεισαι.
ψυγεια 3 φορες, και αυτα, αναλωσιαμ ειναι.

αντλια βενζινης, μοτερ υαλοκαθαριστηρων*, δυναμο, ποτε.

εναν διακοπτη. του a/c. 80 ευρω ηθελε η σουμπαρου, εβαλα σε αλλη θεση εναν ασχετο, με 2 ευρω. 3 μηνες μετα, αρχισε να λειτουργει κανονικα ο χαλασμενος. :102: αυτοιαση. :lol:

φλαντζα κεφαλης, ποτε. φλαντζα καπακιου βαλβιδων, θελει τωρα να αλλαξω, αλλα βαριεμαι, ειναι και ο ρημαδομποξερ που θελει να λυσεις ενα σωρο για να φτασεις εκει, στριμωγμενα. καποια στιγμη θα ασχοληθω.

* ειναι ποτε δυνατον να χαλασει μοτερ υαλοκαθαριστηρων; δεν εχω συναντησει πιο δυνατο, μαυρο σκυλι του πολεμου κατασκευασμα. εχω μετατρεψει ενα να μου ανεβαζει τη βαρκα στο τρειλερ, καπως μεταξυ σοβαρου και αστειου στην αρχη, οτι αποκλειεται να το κανει, και 2 χρονια τωρα την ανεβαζει. αργα, αλλα απροβληματιστα. αθραυστο.
Και όλα αυτά, τύπε, εφόσον έχεις τις γνώσεις, την διάθεση και την πολυτέλεια να χαλάσεις πράγματα για να μάθεις, τα εργαλεία, τον χώρο και τον χρόνο για να τα κάνεις.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16216
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 07 Φεβ 2023, 13:19

Chilloutbuddy έγραψε:
07 Φεβ 2023, 11:50
Άλλος μπορεί με το καινούργιο αμάξι να βγάλει και καμμιά πεταμένη γκόμενα, αυτό πόσο αξίζει;
:lol:
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20357
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 07 Φεβ 2023, 13:20

Με 6 φορές το χρόνο συνεργείο τί έχει παλιό πάνω του και χαλάει; Τα καθίσματα, τα πλαστικά και τον σκελετό;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Φεβ 2023, 14:18

Feindflug έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:18
Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:03
dna replication έγραψε:
06 Φεβ 2023, 17:14


δώσε μάρκες και μοντέλα!
η εξαιρεση μου φαινεται να φτάσουν 300Κ χωρίς σοβαρή βλαβη σε συστημα ψυξης ηλεκτρικά και κινητήρα
Δηλαδή δεν άλλαξες αντλια νερού, βενζινης, κολλάρα ή και ολοκληρα ψυγεία,
μοτέρ υαλοκαθαριστήρων, δυναμό και κανέναν διακοπτη στο ταμπλό?
Δεν άλλαξες φλάντζα κεφαλής?
subaru justy, impreza, impreza sw, mitsubishi outlander.

απο αυτα που αναφερεις:

αντλια νερου, αρκετες φορες. τυπικη συντηρηση, μαζι με ιμαντες. χωρις να παρουσιαστει βλαβη.
κολλαρα ναι, μερικες φορες, αναλωσιμα ειναι, και φτηνα. η βαζεις σιλικονης και δεν ξαναασχολεισαι.
ψυγεια 3 φορες, και αυτα, αναλωσιαμ ειναι.

αντλια βενζινης, μοτερ υαλοκαθαριστηρων*, δυναμο, ποτε.

εναν διακοπτη. του a/c. 80 ευρω ηθελε η σουμπαρου, εβαλα σε αλλη θεση εναν ασχετο, με 2 ευρω. 3 μηνες μετα, αρχισε να λειτουργει κανονικα ο χαλασμενος. :102: αυτοιαση. :lol:

φλαντζα κεφαλης, ποτε. φλαντζα καπακιου βαλβιδων, θελει τωρα να αλλαξω, αλλα βαριεμαι, ειναι και ο ρημαδομποξερ που θελει να λυσεις ενα σωρο για να φτασεις εκει, στριμωγμενα. καποια στιγμη θα ασχοληθω.

* ειναι ποτε δυνατον να χαλασει μοτερ υαλοκαθαριστηρων; δεν εχω συναντησει πιο δυνατο, μαυρο σκυλι του πολεμου κατασκευασμα. εχω μετατρεψει ενα να μου ανεβαζει τη βαρκα στο τρειλερ, καπως μεταξυ σοβαρου και αστειου στην αρχη, οτι αποκλειεται να το κανει, και 2 χρονια τωρα την ανεβαζει. αργα, αλλα απροβληματιστα. αθραυστο.
Και όλα αυτά, τύπε, εφόσον έχεις τις γνώσεις, την διάθεση και την πολυτέλεια να χαλάσεις πράγματα για να μάθεις, τα εργαλεία, τον χώρο και τον χρόνο για να τα κάνεις.
δηλαδη σου ακουγονται πολλα για 30 χρονια, και μπορει κοντα στο εκατομμυριο χλμ; ακομη κι αν τα εκανε συνεργειο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31143
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Φεβ 2023, 15:53

Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:03
dna replication έγραψε:
06 Φεβ 2023, 17:14


δώσε μάρκες και μοντέλα!
η εξαιρεση μου φαινεται να φτάσουν 300Κ χωρίς σοβαρή βλαβη σε συστημα ψυξης ηλεκτρικά και κινητήρα
Δηλαδή δεν άλλαξες αντλια νερού, βενζινης, κολλάρα ή και ολοκληρα ψυγεία,
μοτέρ υαλοκαθαριστήρων, δυναμό και κανέναν διακοπτη στο ταμπλό?
Δεν άλλαξες φλάντζα κεφαλής?
subaru justy, impreza, impreza sw, mitsubishi outlander.

απο αυτα που αναφερεις:

αντλια νερου, αρκετες φορες. τυπικη συντηρηση, μαζι με ιμαντες. χωρις να παρουσιαστει βλαβη.
κολλαρα ναι, μερικες φορες, αναλωσιμα ειναι, και φτηνα. η βαζεις σιλικονης και δεν ξαναασχολεισαι.
ψυγεια 3 φορες, και αυτα, αναλωσιαμ ειναι.

αντλια βενζινης, μοτερ υαλοκαθαριστηρων*, δυναμο, ποτε.

εναν διακοπτη. του a/c. 80 ευρω ηθελε η σουμπαρου, εβαλα σε αλλη θεση εναν ασχετο, με 2 ευρω. 3 μηνες μετα, αρχισε να λειτουργει κανονικα ο χαλασμενος. :102: αυτοιαση. :lol:

φλαντζα κεφαλης, ποτε. φλαντζα καπακιου βαλβιδων, θελει τωρα να αλλαξω, αλλα βαριεμαι, ειναι και ο ρημαδομποξερ που θελει να λυσεις ενα σωρο για να φτασεις εκει, στριμωγμενα. καποια στιγμη θα ασχοληθω.

* ειναι ποτε δυνατον να χαλασει μοτερ υαλοκαθαριστηρων; δεν εχω συναντησει πιο δυνατο, μαυρο σκυλι του πολεμου κατασκευασμα. εχω μετατρεψει ενα να μου ανεβαζει τη βαρκα στο τρειλερ, καπως μεταξυ σοβαρου και αστειου στην αρχη, οτι αποκλειεται να το κανει, και 2 χρονια τωρα την ανεβαζει. αργα, αλλα απροβληματιστα. αθραυστο.
Άξιος! άξια και τα γιαπωνέζικα

το μοτέρ υαλοκαθαριστήρων όχι, πραγματι είναι αθάνατα, κανουν και τα καλυτερα μοτερ σουβλας
τον μηχανισμό χάλασα γιατί είχε αρχίσει να κολλάει και καποιος μ@ μου είπε αντι να το πλακώσω στο λάδι,
να το ζεστάνω με φλογιστρο να ξεκολλήσει με αποτέλεσμα να κολλήσει εντελώς και να γινει μπισκότο το αλουμινιο
Πηρα α΄λλο απο το ebay και το άλλαξα, έγδαρα τα χερια μου γιατί έπρεπε να ξηλώσω πολλά πλαστικά, εντάξει το φχαριστήθηκα δε λέω κατάλαβα και πως δουλευει ο συγχρονισμός και εξοικονόμησα
αλλά τελικά ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος δε θα το ξανάκανα
Feindflug έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:18
Και όλα αυτά, τύπε, εφόσον έχεις τις γνώσεις, την διάθεση και την πολυτέλεια να χαλάσεις πράγματα για να μάθεις, τα εργαλεία, τον χώρο και τον χρόνο για να τα κάνεις.
δεν υπάρχει αυτό, δε γινεται
να κάνεις το χομπυ επάγγελμα ή να εισαι τοσο πλουσιος που να μπορείς να παιζεις
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21710
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 07 Φεβ 2023, 16:00

Belladonna έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:34
Chilloutbuddy έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:31
Άμα είναι να συνυπολογίζουμε διάφορα να βάλουμε και το άγχος μη σου γρατζουνίσει κανείς το καινούργιο εκεί που πήγες για καφέ, και πόσο σου σηκώνονται οι τρίχες όταν πέφτεις με το καινούργιο σε λακούβα :lol:
Κάτσε βρε Τσιλ, είναι δυνατόν να μην υπολογίζεις στον παράγοντα το ότι θα μείνεις πχ 2 εβδομάδες χωρίς αυτοκίνητο; Ή ότι θα πρέπει εκεί που έχεις κανονίσει το πρόγραμμα και τις δουλειές σου να χωσεις μεσα το πηγαινε-ελα στο συνεργείο;
Δεν μιλάμε για σαράβαλο που χαλάει κάθε μήνα και θέλει πέταμα. Έχουν δίκιο, το κόστος του καινούργιου δεν αποσβαίνεται, σε 2 με 4 χρόνια έχει χάσει το μισό της αξίας του. Όσο πιο ακριβό τόσο μεγαλύτερη η χασούρα δηλ. Προσωπικά προτίμησα μεταχειρισμένο πολλών ετών, αλλά μεγάλο παρά ένα μικρό που θα έδινα τα ίδια και λίγο παραπάνω χρήματα.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23753
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Φεβ 2023, 16:05

CITROEN C4 VTS με 387Κ χιλιόμετρα, 2-3 φορές το χρόνο πάει συνεργείο και κυρίως για σέρβις και αναλώσιμα. Πένα όλα
Του άλλαξα σασμαν βέβαια στα 350Κ αλλά για αυτό φταίω εγώ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14813
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Φεβ 2023, 16:49

Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 14:18
Feindflug έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:18
Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:03


subaru justy, impreza, impreza sw, mitsubishi outlander.

απο αυτα που αναφερεις:

αντλια νερου, αρκετες φορες. τυπικη συντηρηση, μαζι με ιμαντες. χωρις να παρουσιαστει βλαβη.
κολλαρα ναι, μερικες φορες, αναλωσιμα ειναι, και φτηνα. η βαζεις σιλικονης και δεν ξαναασχολεισαι.
ψυγεια 3 φορες, και αυτα, αναλωσιαμ ειναι.

αντλια βενζινης, μοτερ υαλοκαθαριστηρων*, δυναμο, ποτε.

εναν διακοπτη. του a/c. 80 ευρω ηθελε η σουμπαρου, εβαλα σε αλλη θεση εναν ασχετο, με 2 ευρω. 3 μηνες μετα, αρχισε να λειτουργει κανονικα ο χαλασμενος. :102: αυτοιαση. :lol:

φλαντζα κεφαλης, ποτε. φλαντζα καπακιου βαλβιδων, θελει τωρα να αλλαξω, αλλα βαριεμαι, ειναι και ο ρημαδομποξερ που θελει να λυσεις ενα σωρο για να φτασεις εκει, στριμωγμενα. καποια στιγμη θα ασχοληθω.

* ειναι ποτε δυνατον να χαλασει μοτερ υαλοκαθαριστηρων; δεν εχω συναντησει πιο δυνατο, μαυρο σκυλι του πολεμου κατασκευασμα. εχω μετατρεψει ενα να μου ανεβαζει τη βαρκα στο τρειλερ, καπως μεταξυ σοβαρου και αστειου στην αρχη, οτι αποκλειεται να το κανει, και 2 χρονια τωρα την ανεβαζει. αργα, αλλα απροβληματιστα. αθραυστο.
Και όλα αυτά, τύπε, εφόσον έχεις τις γνώσεις, την διάθεση και την πολυτέλεια να χαλάσεις πράγματα για να μάθεις, τα εργαλεία, τον χώρο και τον χρόνο για να τα κάνεις.
δηλαδη σου ακουγονται πολλα για 30 χρονια, και μπορει κοντα στο εκατομμυριο χλμ; ακομη κι αν τα εκανε συνεργειο.
Δεν μου ακούγονται πολλά, τύπε.

Είπα ότι δεν έχουν όλοι αυτές τις γνώσεις, την διάθεση και την πολυτέλεια να χαλάσουν πράγματα για να μάθουν, τα εργαλεία, τον χώρο και τον χρόνο για να τα κάνουν...
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Φεβ 2023, 17:41

Feindflug έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:49
Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 14:18
Feindflug έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:18

Και όλα αυτά, τύπε, εφόσον έχεις τις γνώσεις, την διάθεση και την πολυτέλεια να χαλάσεις πράγματα για να μάθεις, τα εργαλεία, τον χώρο και τον χρόνο για να τα κάνεις.
δηλαδη σου ακουγονται πολλα για 30 χρονια, και μπορει κοντα στο εκατομμυριο χλμ; ακομη κι αν τα εκανε συνεργειο.
Δεν μου ακούγονται πολλά, τύπε.

Είπα ότι δεν έχουν όλοι αυτές τις γνώσεις, την διάθεση και την πολυτέλεια να χαλάσουν πράγματα για να μάθουν, τα εργαλεία, τον χώρο και τον χρόνο για να τα κάνουν...
ε, ας πληρωσουν συνεργειο, παλι δεν ειναι πολλα.

βεβαια, δεν ειναι καθολου σπανιο να σε γδερνει λιγο το συνεργειο, η να σου "χαλαει" διαφορα για να τα επισκευαζει κλπ. εδω ναι, πρεπει να σκαμπαζεις 5 πραγματα για να μην σε κοροιδευουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11828
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 07 Φεβ 2023, 17:50

Ξέρω επιβεβαιωμένα πως η Τογιότα στην Κηφισιά μέχρι και τον Απρίλιο/Μάιο 2022, δεν άλλαξε την τιμή σε παραγγελίες δύο αυτοκινήτων που έγιναν καλοκαίρι 2021. Αν κάτι άλλαξε από τότε, δεν το γνωρίζω.

Από εκεί και έπειτα, τρίθυρο με παιδιά που μεγαλώνουν και θέλουν χώρους ενώ εσύ γερνάς και αποκτάς ζητήματα μέσης και υπομονής, είναι λάθος επιλογή. Τρίθυρο παίρνεις σε δύο περιπτώσεις, με την πρώτη να είναι βαριά βαριά μέχρι και τα 32 σου αν είσαι εργένης και δεν διαφαίνεται γάμος στον ορίζοντα, και την δεύτερη αν το θέλεις για δεύτερο και το σηκώνει η τσέπη σου.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12596
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 07 Φεβ 2023, 19:06

Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:41
βεβαια, δεν ειναι καθολου σπανιο να σε γδερνει λιγο το συνεργειο, η να σου "χαλαει" διαφορα για να τα επισκευαζει κλπ. εδω ναι, πρεπει να σκαμπαζεις 5 πραγματα για να μην σε κοροιδευουν.
Στο ΚΤΕΟ μου ψέκασε λάδι στο μπρος δεξιά αμορτισέρ και μου λέει έσκασε , ξέρω έναν μάστορα καλό, κλπ κλπ :lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Φεβ 2023, 20:25

Λεγεών έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:50
Ξέρω επιβεβαιωμένα πως η Τογιότα στην Κηφισιά μέχρι και τον Απρίλιο/Μάιο 2022, δεν άλλαξε την τιμή σε παραγγελίες δύο αυτοκινήτων που έγιναν καλοκαίρι 2021. Αν κάτι άλλαξε από τότε, δεν το γνωρίζω.

Από εκεί και έπειτα, τρίθυρο με παιδιά που μεγαλώνουν και θέλουν χώρους ενώ εσύ γερνάς και αποκτάς ζητήματα μέσης και υπομονής, είναι λάθος επιλογή. Τρίθυρο παίρνεις σε δύο περιπτώσεις, με την πρώτη να είναι βαριά βαριά μέχρι και τα 32 σου αν είσαι εργένης και δεν διαφαίνεται γάμος στον ορίζοντα, και την δεύτερη αν το θέλεις για δεύτερο και το σηκώνει η τσέπη σου.
προσωπικα ποτε δεν καταλαβα το λογο υπαρξης οχηματων με πανω απο 2 θεσεις αλλα μονο 2 πορτες.

και οταν βλεπω καποιον να τα αγοραζει, απορω γιατι το κανει αυτο στον εαυτο του :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 07 Φεβ 2023, 23:46

Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:25

προσωπικα ποτε δεν καταλαβα το λογο υπαρξης οχηματων με πανω απο 2 θεσεις αλλα μονο 2 πορτες.

και οταν βλεπω καποιον να τα αγοραζει, απορω γιατι το κανει αυτο στον εαυτο του :102:
Πλέον έχουν εξαφανιστεί από την αγορα ακριβως επειδη form follows function. Απλά κυκλοφορούν πολλά της δεκαετίας 2000-2010 ακόμα. Σταδιακα θα εκλείψουν τα 3θυρα.

Προσωπικά όταν είχα αμάξι πριν κάνω παιδί στις πίσω θέσεις σπάνια καθόταν κάποιος. Ισως μια φορα το χρονο. Οι τετραθυρες εκδόσεις ήταν αχρείαστα πιο ακριβές για εμένα, ενώ για την αισθητική της εποχής ήταν και πιο άσχημες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών