Γερμανία vs Ιαπωνία

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιαν 2024, 11:03

Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 10:46
Αυτο, δώσε μου ζελατινάκηδες, να μπορώ να τους το καβατζώνω φρέσκο σε νορμαλ τιμή και ας έχουν πληρώσει αυτοί τα γαμησιάτικα αφου δε μπορούν να ξεφύγουν απο τα νεοελ συνδρομα
Μ'αρέσει όταν περιγράφεις τη ζωή με όρους λαχαναγοράς :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32871
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιαν 2024, 11:06

Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 10:46
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2024, 09:17
Ερμής έγραψε:
15 Ιαν 2024, 14:22


Sorry αλλά όταν μου λέει μια γνώμη(γιατί έχει τη γνώση να πει γνώμη, αλλιώς θα ήταν άποψη) άνθρωπος που κάνει στήσιμο υπεραυτοκινήτων εδω και χρονια, ε θα τον ακούσω, μαρέσει δε μαρέσει αυτο που θα μου πει.
να ρωτησουμε κι αυτους που εφτιαχναν τις ιντεγκραλε;

τεσπα, να καταλαβω λιγο, μιλαμε αποκλειστικα για αγωνιστικα αυτοκινητα, η για οτι παιρνει ο τυχαιος εργενης;
το έχεις ξαναπεί αυτό με τις ιντεγκράλε, αν ήξερα τον μηχανικό τους θα τον ρωτούσα, αν τον ξέρεις εσυ, πες μας τι σου είπε. Αλήθεια πιστεύεις πως ξέρεις περισσότερα απο τον ΜΒ στο θέμα; :lol:
οχι, αλλα πιστευω οτι ξερω περισσοτερα απο αυτον που παιρνει οπελ κορσα 1.2 διπορτο. :102: η πολο. η το 99.9% των διπορτων που κυκλοφορουν στη χωρα. :102:

αυτοι δεν το κανουν επειδη 0.001% καλυτερη στρεπτικη ακαμψια και αν, ουτε επειδη 3 κιλα λιγοτερο βαρος. το κανουν επειδη "πιο ωραιο"

απο τη μια φυσικα καλα κανουν, γουστο τους και καπελλο τους, δε με ενοχλουν.

απο την αλλη μπορω να δηλωνω οτι ειναι κοροιδα :102: κατα την αποψη μου. σαν να φτιαχνουν ενα δωματιο στο σπιτι τους χωρις πορτα, και να μπαινουν απο το παραθυρο, επειδη καποιος τους εψησε οτι ειναι πιο ωραιο. :102:

η αισθητικη, η μοδα, το "ωραιο" ειναι οτι σε εψησαν οτι ειναι ωραιο, αυτοι που θελουν να στο πουλησουν. ειναι μια αεναη μαχη των μηχανικων, των αεροδυναμιστων, με τους σχεδιαστες. οπου οι πρωτοι προσπαθουν να κανουν κατι λειτουργικο, αποτελεσματικο, και οι δευτεροι τους γαμανε τα σχεδια, για να βγει ενα σχημα που θα πουλησει καλυτερα.

γω ειμαι με τους πρωτους. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23430
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Ιαν 2024, 11:09

Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:06
Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 10:46
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2024, 09:17


να ρωτησουμε κι αυτους που εφτιαχναν τις ιντεγκραλε;

τεσπα, να καταλαβω λιγο, μιλαμε αποκλειστικα για αγωνιστικα αυτοκινητα, η για οτι παιρνει ο τυχαιος εργενης;
το έχεις ξαναπεί αυτό με τις ιντεγκράλε, αν ήξερα τον μηχανικό τους θα τον ρωτούσα, αν τον ξέρεις εσυ, πες μας τι σου είπε. Αλήθεια πιστεύεις πως ξέρεις περισσότερα απο τον ΜΒ στο θέμα; :lol:
οχι,
Ωραία, στα είχε εξηγήσει στο παλιό λοιπον. Θυμήσου τι είχε πει και άσε τις υπεραπλουστεύσεις του πανεπιστημίου της ζωής και του καφενείου.
Και βλέπεις δε πάω στο αισθητικό κομμάτι που όπως ο ίδιος έχεις δηλώσει δε παίζει ρόλο για εσένα. Τι περίεργο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιαν 2024, 11:16

Kάποτε ήταν και πιό φτηνό το δίπορτο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25372
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Ιαν 2024, 11:20

Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 10:46

Στα 4 χρόνια αλλαγή ελαστικών; Το κινείς μια φορά το μήνα ή περιμένεις να εμφανιστούν τα λινά;
Γιατί είναι πολύ φτηνότερα; Μονο τον ιμάντα ΙΣΩΣ γλιτώσεις αν δε φτάσεις τα 80-100Κ χιλιόμετρα, τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.
Ασε δε που αν έχεις το συνδρομο του καινουργιου/αντιπροσωπίας κλπ, παίζει να σου πουλάνε το φίλτρο λαδιού για ιμάντα.
οχι, αλλαγη στα 2 χρονια, αρα στα 4 θα ξαναθελει συνηθως

Ειπαμε να το συντηρουμε το αυτοκινητο, αν ειναι να το πηγαινουμε στο μακη το σουγια - ενας ακομα λογος να αγορασεις καινουργιο, δε ξερεις τι συντηρηση του εκανε ο αλλος

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23430
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Ιαν 2024, 11:22

talaipwros έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:20
Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 10:46

Στα 4 χρόνια αλλαγή ελαστικών; Το κινείς μια φορά το μήνα ή περιμένεις να εμφανιστούν τα λινά;
Γιατί είναι πολύ φτηνότερα; Μονο τον ιμάντα ΙΣΩΣ γλιτώσεις αν δε φτάσεις τα 80-100Κ χιλιόμετρα, τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.
Ασε δε που αν έχεις το συνδρομο του καινουργιου/αντιπροσωπίας κλπ, παίζει να σου πουλάνε το φίλτρο λαδιού για ιμάντα.
οχι, αλλαγη στα 2 χρονια, αρα στα 4 θα ξαναθελει συνηθως

Ειπαμε να το συντηρουμε το αυτοκινητο, αν ειναι να το πηγαινουμε στο μακη το σουγια - ενας ακομα λογος να αγορασεις καινουργιο, δε ξερεις τι συντηρηση του εκανε ο αλλος
Αρα τα κοστολόγια που έβγαλες παραπάνω είναι αντίστοιχα του Καζάκη την εποχή της πλατείας.
Γιαυτο σου λέω, οι ζελατινάκηδες ειστε δώρο. Βέβαια απο τη μεριά σου αν δε σε νοιάζει να πληρώνεις τον κουκο για αηδόνι, εμένα μου περισσεύει και με συμφέρει. Γουστο σου καπέλο σου, δε θα μπω δερβέναγας στις τσέπες σου.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25372
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Ιαν 2024, 11:24

Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:22
talaipwros έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:20
Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 10:46

Στα 4 χρόνια αλλαγή ελαστικών; Το κινείς μια φορά το μήνα ή περιμένεις να εμφανιστούν τα λινά;
Γιατί είναι πολύ φτηνότερα; Μονο τον ιμάντα ΙΣΩΣ γλιτώσεις αν δε φτάσεις τα 80-100Κ χιλιόμετρα, τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.
Ασε δε που αν έχεις το συνδρομο του καινουργιου/αντιπροσωπίας κλπ, παίζει να σου πουλάνε το φίλτρο λαδιού για ιμάντα.
οχι, αλλαγη στα 2 χρονια, αρα στα 4 θα ξαναθελει συνηθως

Ειπαμε να το συντηρουμε το αυτοκινητο, αν ειναι να το πηγαινουμε στο μακη το σουγια - ενας ακομα λογος να αγορασεις καινουργιο, δε ξερεις τι συντηρηση του εκανε ο αλλος
Αρα τα κοστολόγια που έβγαλες παραπάνω είναι αντίστοιχα του Καζάκη την εποχή της πλατείας.
Γιαυτο σου λέω, οι ζελατινάκηδες ειστε δώρο. Βέβαια απο τη μεριά σου αν δε σε νοιάζει να πληρώνεις τον κουκο για αηδόνι, εμένα μου περισσεύει και με συμφέρει. Γουστο σου καπέλο σου, δε θα μπω δερβέναγας στις τσέπες σου.
ε ενταξει μια χαρα, αν δεν υπηρχε κοσμος να αγορασει και παλιατζουρες , πως θα πουλαγαμε τα δικα μας ;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32871
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιαν 2024, 11:26

Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:09
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:06
Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 10:46


το έχεις ξαναπεί αυτό με τις ιντεγκράλε, αν ήξερα τον μηχανικό τους θα τον ρωτούσα, αν τον ξέρεις εσυ, πες μας τι σου είπε. Αλήθεια πιστεύεις πως ξέρεις περισσότερα απο τον ΜΒ στο θέμα; :lol:
οχι,
Ωραία, στα είχε εξηγήσει στο παλιό λοιπον. Θυμήσου τι είχε πει και άσε τις υπεραπλουστεύσεις του πανεπιστημίου της ζωής και του καφενείου.
Και βλέπεις δε πάω στο αισθητικό κομμάτι που όπως ο ίδιος έχεις δηλώσει δε παίζει ρόλο για εσένα. Τι περίεργο.
τι να θυμηθω ρε, δω δε θυμαμαι τι εφαγα χτες. :102: αλλιως θα αναμασαγαμε τα ιδια που εχουμε ξαναματασυζητησει;

τι ειχε πει; τα γνωστα επιχειρηματα ειναι ακαμψια, που ισχυει για ελαχιστα οχηματα, και σε ελαχιστο βαθμο, και βαρος.

ενταξει, αμα ο μηχανικος εχει φαει το μυαλο του να ελαφρωσει απο οπου μπορει με καρμπον, αλουμινια, κραματα, σχεδιαση κλπ για να καταφερει να ελαφρυνει 5 κιλα σε κανα υπεραυτοκινητο, κριμα ειναι να του τα παιρνεις πισω με μεντεσεδες και κλειδαριες.

για τα λοιπα αυτοκινητα, meh.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23430
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Ιαν 2024, 11:39

Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:26
Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:09
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:06


οχι,
Ωραία, στα είχε εξηγήσει στο παλιό λοιπον. Θυμήσου τι είχε πει και άσε τις υπεραπλουστεύσεις του πανεπιστημίου της ζωής και του καφενείου.
Και βλέπεις δε πάω στο αισθητικό κομμάτι που όπως ο ίδιος έχεις δηλώσει δε παίζει ρόλο για εσένα. Τι περίεργο.
τι να θυμηθω ρε, δω δε θυμαμαι τι εφαγα χτες. :102: αλλιως θα αναμασαγαμε τα ιδια που εχουμε ξαναματασυζητησει;

τι ειχε πει; τα γνωστα επιχειρηματα ειναι ακαμψια, που ισχυει για ελαχιστα οχηματα, και σε ελαχιστο βαθμο, και βαρος.

ενταξει, αμα ο μηχανικος εχει φαει το μυαλο του να ελαφρωσει απο οπου μπορει με καρμπον, αλουμινια, κραματα, σχεδιαση κλπ για να καταφερει να ελαφρυνει 5 κιλα σε κανα υπεραυτοκινητο, κριμα ειναι να του τα παιρνεις πισω με μεντεσεδες και κλειδαριες.

για τα λοιπα αυτοκινητα, meh.
Τελικά παίζει να νομίζεις οτι ξέρεις περισσότερα :lol: Άτιμο καφενείο, έφαγες τα καλύτερα μυαλά.
talaipwros έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:24
Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:22
talaipwros έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:20


οχι, αλλαγη στα 2 χρονια, αρα στα 4 θα ξαναθελει συνηθως

Ειπαμε να το συντηρουμε το αυτοκινητο, αν ειναι να το πηγαινουμε στο μακη το σουγια - ενας ακομα λογος να αγορασεις καινουργιο, δε ξερεις τι συντηρηση του εκανε ο αλλος
Αρα τα κοστολόγια που έβγαλες παραπάνω είναι αντίστοιχα του Καζάκη την εποχή της πλατείας.
Γιαυτο σου λέω, οι ζελατινάκηδες ειστε δώρο. Βέβαια απο τη μεριά σου αν δε σε νοιάζει να πληρώνεις τον κουκο για αηδόνι, εμένα μου περισσεύει και με συμφέρει. Γουστο σου καπέλο σου, δε θα μπω δερβέναγας στις τσέπες σου.
ε ενταξει μια χαρα, αν δεν υπηρχε κοσμος να αγορασει και παλιατζουρες , πως θα πουλαγαμε τα δικα μας ;
Ναι διαβάζεται και αντιστροφα, πως αν δεν υπήρχε ο ζελατινάκιας να πληρώνει τα γαμησιάτικά, πως θα τα γλιτώναμε οι υπόλοιποι;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24437
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Ιαν 2024, 11:46

Νομίζω ότι και οι δυο μεριές υπερβάλλετε λίγο.

Εσείς που έχετε αλλάξει 6-7 οχήματα και έχετε έμπιστο άνθρωπο σε συνεργείο που μπορεί να σας ελέγξει εξονυχιστικά το μεταχειρισμένο, μπορείτε να προχωρήσετε άφοβα σε τέτοια αγορά. Ο άλλος που είναι χωρίς άκρες, δεν ξέρει να διαγνώσει ή να αποκαταστήσει κάτι από μόνος του, ρισκάρει κάτι παραπάνω και ενδεχομένως δεν θα πάρει το ρίσκο.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23430
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Ιαν 2024, 11:48

ST48410 έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:46
Νομίζω ότι και οι δυο μεριές υπερβάλλετε λίγο.

Εννοείται πως υπερβάλλουμε, πχώρουμ διαβάζεις.

Επειδή έχω παίξει και σε καινουργιο κια σε μεταχειρισμένο και σε ληζινγκ τα λέω με βάση τα δικές μου ανάγκες και δυναμική. Αν ειχα πίσω μου καμια κατοστάρα μύρια θα τα έβλεπα απο άλλη οπτική
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24437
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Ιαν 2024, 11:51

Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:48
Εννοείται πως υπερβάλλουμε, πχώρουμ διαβάζεις.

Επειδή έχω παίξει και σε καινουργιο κια σε μεταχειρισμένο και σε ληζινγκ τα λέω με βάση τα δικές μου ανάγκες και δυναμική. Αν ειχα πίσω μου καμια κατοστάρα μύρια θα τα έβλεπα απο άλλη οπτική
Κατανοώ απολύτως τα επιχειρήματά σου, και δεν διαφωνώ απλά συμβαίνει κι αυτό που λένε καμιά φορά με το χυλό και το γιαούρτι.

Πήρα μεταχειρισμένο από φίλο προκειμένου να ψιλομάθω 1-2 μήνες και να το αποσύρω. Άλλαξε ο νόμος και αναγκάστηκα να το κρατήσω 1 χρόνο. Στο διάσημα αυτό ξόδεψα σε ζημιές περισσότερα από όσα έχω δώσει στο καινούρια που πήρα μετά και το διατηρώ σε καλή κατάσταση για 12 χρόνια. Το θέμα είναι ότι με το μεταχειρισμένο, δεν είχα αυτοκίνητο. Δεν το εμπιστευόμουν να κάνω τίποτα πάνω από 2-3 χιλ. Με άφηνε συνέχεια για διάφορους λόγους.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25372
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Ιαν 2024, 11:54

ST48410 έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:51
Στο διάσημα αυτό ξόδεψα σε ζημιές περισσότερα από όσα έχω δώσει στο καινούρια που πήρα μετά και το διατηρώ σε καλή κατάσταση για 12 χρόνια. Το θέμα είναι ότι με το μεταχειρισμένο, δεν είχα αυτοκίνητο. Δεν το εμπιστευόμουν να κάνω τίποτα πάνω από 2-3 χιλ. Με άφηνε συνέχεια για διάφορους λόγους.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24437
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Ιαν 2024, 11:54

Επίσης ένα σημαντικό ζήτημα για το νέο οδηγό είναι το άγχος. Δεν μου έφτανε δηλαδή που έπρεπε να προσέχω το δρόμο, τους άλλους οδηγούς κλπ, είχα και τα συνεχή προβλήματα του αυτοκινήτου.

Αν κάποιος μπορεί να μου εξασφαλίσει ότι το μεταχειρισμένο θα είναι σε καλή κατάσταση, προφανώς και το συζητάω. Απλά δεν έχω εμπιστοσύνη στο μάστορα (αυτόν που ξέρω εγώ τουλάχιστον) και έχω ακούσει και διάφορα περίεργα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23430
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γερμανία vs Ιαπωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Ιαν 2024, 11:56

ST48410 έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:51
Ερμής έγραψε:
16 Ιαν 2024, 11:48
Εννοείται πως υπερβάλλουμε, πχώρουμ διαβάζεις.

Επειδή έχω παίξει και σε καινουργιο κια σε μεταχειρισμένο και σε ληζινγκ τα λέω με βάση τα δικές μου ανάγκες και δυναμική. Αν ειχα πίσω μου καμια κατοστάρα μύρια θα τα έβλεπα απο άλλη οπτική
Κατανοώ απολύτως τα επιχειρήματά σου, και δεν διαφωνώ απλά συμβαίνει κι αυτό που λένε καμιά φορά με το χυλό και το γιαούρτι.

Πήρα μεταχειρισμένο από φίλο προκειμένου να ψιλομάθω 1-2 μήνες και να το αποσύρω. Άλλαξε ο νόμος και αναγκάστηκα να το κρατήσω 1 χρόνο. Στο διάσημα αυτό ξόδεψα σε ζημιές περισσότερα από όσα έχω δώσει στο καινούρια που πήρα μετά και το διατηρώ σε καλή κατάσταση για 12 χρόνια. Το θέμα είναι ότι με το μεταχειρισμένο, δεν είχα αυτοκίνητο. Δεν το εμπιστευόμουν να κάνω τίποτα πάνω από 2-3 χιλ. Με άφηνε συνέχεια για διάφορους λόγους.
Ναι βρε εννοείται οτι παίζει αυτό και ειναι και ζαριά στη μέση, αλλά όπως είπε και παραπάνω ο Τσιλ, ακόμη και ζημιές να σου βγάλει το μεταχειρισμένο, δε θα σου κοστίσει παραπάνω απο το καινουργιο.
Μικρός το είχα και εγώ αυτο, απλά μετά είδα πως προτιμώ τα 45 και τα 50 να τα ρίξω κάπου αλλού που θα μου αποδώσουν και όχι στο δρόμο που θα πάνε στο βρόντο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών