Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2018, 03:35

στο μπασκετάκι ρε παιδιά είναι ένα άλλο μέρος που το έχω παρατηρήσει αυτό, μου πήρε χρόνια όμως, έχασα ταχύτητα και βρήκα άλλα κόλπα ;)


πέρα απο το κλασικό σουτ, κάνουμε όλοι μερικές φάσεις τρέλα, έτσι δεν είναι; Κουλές εντελώς, δηλαδή και χίλες φορές να μας λέγανε κάντο ξανά ρε φίλε, δεν γίνεται. Βάζουμε τα τέλεια φάλτσα, χωρίς να έχουμε οπτική με τον στόχο, απίστευτα πράγματα. Είναι εκείνες που τα κάνει μόνο του το σύστημα, την πετάμε καθώς σκεφτόμαστε πώς θα προσγειωθούμε και τέτοια, το κατάλαβα πολύ αργά γαμώτο.

Τώρα πιά, ακριβώς πρίν πετάξω την μπάλα προς το καλάθι, λέω τα λέμε στο εαυτό μου και παρακολουθώ, τους σπάω τα νεύρα μιλάμε, ο άτιμος ο εγκέφαλος, μόνος του μπορεί να υπολογίσει τρελά πράγματα, αρκεί να μην του μιλάς και του φας χρόνο με βλακείες :)

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Μάιος 2018, 03:50

enaon έγραψε:
25 Μάιος 2018, 03:35
στο μπασκετάκι ρε παιδιά είναι ένα άλλο μέρος που το έχω παρατηρήσει αυτό, μου πήρε χρόνια όμως, έχασα ταχύτητα και βρήκα άλλα κόλπα ;)


πέρα απο το κλασικό σουτ, κάνουμε όλοι μερικές φάσεις τρέλα, έτσι δεν είναι; Κουλές εντελώς, δηλαδή και χίλες φορές να μας λέγανε κάντο ξανά ρε φίλε, δεν γίνεται. Βάζουμε τα τέλεια φάλτσα, χωρίς να έχουμε οπτική με τον στόχο, απίστευτα πράγματα. Είναι εκείνες που τα κάνει μόνο του το σύστημα, την πετάμε καθώς σκεφτόμαστε πώς θα προσγειωθούμε και τέτοια, το κατάλαβα πολύ αργά γαμώτο.

Τώρα πιά, ακριβώς πρίν πετάξω την μπάλα προς το καλάθι, λέω τα λέμε στο εαυτό μου και παρακολουθώ, τους σπάω τα νεύρα μιλάμε, ο άτιμος ο εγκέφαλος, μόνος του μπορεί να υπολογίσει τρελά πράγματα, αρκεί να μην του μιλάς και του φας χρόνο με βλακείες :)
Αν μάθεις να παίζεις αρκετά καλά ένα μουσικό όργανο επίσης το μαθαίνεις αυτό, στον υπερθετικό, βασικά γίνεται ακόμη πιο περίπλοκο-ευχάριστο κτλ και δεν κινδυνεύει και κανένας.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2018, 03:55

sys3x έγραψε:
25 Μάιος 2018, 03:50
δεν κινδυνεύει και κανένας.
(:
να τι είναι τύχη που έλεγε ο στ, αυτό είναι τύχη, να σου αρέσουν τα όργανα πχ.
Εγώ αν είναι ακίνδυνο, δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ :)


όσο μεγαλώνω όμως, τόσο πιο πολλά θα ευχαριστιέμαι όπως το κόβω :smt005:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Μάιος 2018, 03:57

enaon έγραψε:
25 Μάιος 2018, 03:55
sys3x έγραψε:
25 Μάιος 2018, 03:50
δεν κινδυνεύει και κανένας.
(:
να τι είναι τύχη που έλεγε ο στ, αυτό είναι τύχη, να σου αρέσουν τα όργανα πχ.
Εγώ αν είναι ακίνδυνο, δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ :)


όσο μεγαλώνω όμως, τόσο πιο πολλά θα ευχαριστιέμαι όπως το κόβω :smt005:
Νταξ, δεν είναι εντελώς ακίνδυνο, πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να σου την πέσει καμία γκόμενά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2018, 04:02

να και αυτός καλά περνάει, βλέπεις; Ζεί επικίνδυνα. Γιατί αυτό είναι πιο εύκολο απο 230 χωρίς κράνος στα 30 σου; :)


SpoilerShow
α και για το κράνος, ένα πράγμα που έμαθα όταν πήρα την cbr, είναι άσπρη μπλέ, είναι οτι δεν σε αφορούν τα μπλόκα για κάποιο λόγο πλέον, απλά χαιρετάς, σε χαιρετάνε, φεύγεις, χρόνια. Είμαστε γενικά απίστευτα πλάσματα. Νομίζω φταίει το φανάρι της μπροστά, η μούρη της, είναι εντελώς αστυνομίας. :)

πάντως αν μία μηχανή αναπολώ, είναι αυτή, χωρίς τον τομ που την έχει κάνει χάλια. Η cbr έμοιαζε σαν το πιο βαρετό πράγμα του κόσμου μπροστά της, πραγματικό θηρίο.

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 25 Μάιος 2018, 04:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Μάιος 2018, 04:32

enaon έγραψε:
25 Μάιος 2018, 04:02
να και αυτός καλά περνάει, βλέπεις; Ζεί επικίνδυνα. Γιατί αυτό είναι πιο εύκολο απο 230 χωρίς κράνος στα 30 σου; :)



α και για το κράνος, ένα πράγμα που έμαθα όταν πήρα την cbr, είναι άσπρη μπλέ, είναι οτι δεν σε αφορούν τα μπλόκα για κάποιο λόγο πλέον, απλά χαιρετάς, σε χαιρετάνε, φεύγεις, χρόνια. Είμαστε γενικά απίστευτα πλάσματα. Νομίζω φταίει το φανάρι της μπροστά, η μούρη της, είναι εντελώς αστυνομίας. :)
Οι μπάτσοι είναι φίλοι μας.
Εχθρός είναι οι πόλεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2018, 04:43

δεν μπορούμε να μην έχουμε εχθρό, να μετράμε πόντους έστω για πλάκα, χωρίς λεφτά;


δες τι αίσθηση είχα εγώ, αλλά παίξτο στο 0.25 όπου αγχώνεσαι, για να νιώθεις όπως όταν οδηγείς αλήθεια :)
SpoilerShow
με κατέστρεψες συς και έρχεται καλοκαίρι, πρέπει να δω τί θέλει να πάρει μπροστά :)
στο 4:23 έχει και αυτό που λέει ο στ με την σφήνα, τα αυτοκίνητα σίγουρα τα ενόχλησε αν δεν τον είχαν δει, αλλά μια χαρά δε τους είχε υπολογίσει;



Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2018, 08:03

και αυτό άσχετο λίγο, αλλά έχει να κάνει με το παράδοξο οτι οδηγούμε και δεν σκοτωνόμαστε, δεν βγάζει νόημα.


σε 50 χρόνια ίσως που θα πάνε όλα μόνα τους, θα λέει κάποιος σε έναν άλλο οτι κάποτε οδηγούσαν όλοι, και θα μοιάζει υπερβολή, αδιανόητο, αφού οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι, δεν μπορούν, θα σκοτωνόντουσαν όλοι αμέσως.
SpoilerShow
έχω δει τρομερές ικανότητες και στα μικρά παιδιά που ακόμα δεν έχουν χτυπήσει πολύ, το έχει παρατηρήσει κανείς;

Απο τα 4-5 και μετά που έχουν φάει μία δυο καλές, αρχίζουν και φοβούνται, και σκοτώνονται εύκολα. Αλλά μέχρι τότε, έχει τύχει να δείτε κανένα απίστευτο σώσιμο που κάνουν στον εαυτό τους, σε γλίστρημα σε σκάλα κλπ; Εγώ έχω τύχει σε 1-2 μπροστά, απίστευτα πράγματα, έχω δει 4άχρονο να φεύγει το πόδι στην σκάλα, να κάνει 360 τούμπα χρησιμοποιώντας το χέρι, το παγωτό να μην πέφτει που είχε στο άλλο, και μετά ξαφνιάστηκε, όρθιο όμως.

Ο θεός έβαλε το χέρι του λέμε σε τέτοιες περιπτώσεις, βλέπουμε αγγέλους κλπ. Ή απλά, δεν παιζόμαστε όταν δεν φοβόμαστε. :)

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Μάιος 2018, 08:44



θα διαφωνησω καθετα με το κρανος. ημουν απο τους ελαχιστους που το φορουσαν παντα, απο την εποχη των ινδιανων, και υπηρξα δακτυλοδεικτουμενος.

οκ, αν φυγεις με τριψηφιο, ισως δεν τη γλυτωσεις ετσι κι αλλιως. και πραγματι, δεν ξεκινας με σκοπο να πεσεις.

υπαρχουν ομως και αλλοι χρηστες του δρομου, και δεν αργουν να πεσουν αυτοι πανω σου, πιο συνηθες μαλιστα ειναι να γινει αυτο μεσα στην πολη, με λιγα χλμ. με το κρανος θα την σκαπουλαρεις.

να μη μιλησω για ενεργητικη ασφαλεια. οποιος εχει οδηγησει χωρις κρανος, εχει φαει ζουζουνομπουρμπουλα στο δοξαπατρι, και ξερει. σκεψου στο ματι, σκεψου χαλικι, σκεψουν τσιγαρο αναμμενο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2018, 08:50

Ασέβαστος έγραψε:
25 Μάιος 2018, 08:44
οποιος εχει οδηγησει χωρις κρανος, εχει φαει ζουζουνομπουρμπουλα στο δοξαπατρι, και ξερει. σκεψου στο ματι, σκεψου χαλικι, σκεψουν τσιγαρο αναμμενο.
προφανώς καλά γυαλιά, όσο πιο καλά μπορείς, και τα ζουζούνια τα αποφεύγεις όσο πρέπει, όσο και να σου μοιάζει περίεργο, είπαμε, ο χρόνος.
Ασέβαστος έγραψε:
25 Μάιος 2018, 08:44
υπαρχουν ομως και αλλοι χρηστες του δρομου, και δεν αργουν να πεσουν αυτοι πανω σου, πιο συνηθες μαλιστα ειναι να γινει αυτο μεσα στην πολη, με λιγα χλμ. με το κρανος θα την σκαπουλαρεις.
ναι για μέσα στην πόλη δεν το συζητάω κάν, τρέλα νομίζω να φοράς κράνος, μπορεί να πάθεις αυτο που λές, εκεί που είσαι τυφλός/κουφός, να έρθει κάτι πάνω σου. τρέλα, πάντα χωρίς κράνος μέσα στην πόλη, να ακούμε και να νοιώθουμε τι μας γίνεται, αγνοούμε τα στοπ, δεν μας νοιάζει ποιός φταίει, αρκεί να μην γίνει κλπ :)

καλά οκ, το κράνος σωζει ζωές :102:

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 25 Μάιος 2018, 09:03

Για το να μην φοράς κράνος μέσα στην πόλη για μικρές αποστάσεις, υπάρχει κάποια δικαιολογία.
Να το κουβαλάς μαζί σου όλη την ημέρα για μερικά λεπτά οδήγησης της μηχανής;

Όμως το να το φοράς, χωρίς να κουμπώνεις το λουρί, είσαι απίστευτος μαλάκας.
Έχω και γνωστούς που σκοτώθηκαν στην πόλη με 30 χιλιόμετρα γιατί φόραγαν το κράνος χωρίς να το έχουν κουμπώσει.
Και άφησε μικρά ορφανά ο ένας μαλάκας.

Άβαταρ μέλους
Recondite
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 21:33

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Recondite » 25 Μάιος 2018, 09:22

Γιαννόπουλα, ξυδάκι. Το lane splitting είναι νόμιμο σχεδόν σε όλη την Ευρώπη (πλην Γερμανίας, αλλά το κάνω και δεν είχα ποτέ πρόβλημα). Εκεί στην υπερσαχάρια Αφρική θα γίνετε Ευρωπαίοι με το ζόρι.


Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 25 Μάιος 2018, 11:19

Εγώ πείστηκα οτι ο enaon δεν έχει ανεβεί ποτέ σε μηχανή :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2018, 11:32

μηχανή δεν είναι αυτό που κάνει το γκαζόν κοντό και αφράτο;

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Δικυκλιστες αυτη η μαστιγα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 25 Μάιος 2018, 11:49

enaon έγραψε:
25 Μάιος 2018, 11:32
μηχανή δεν είναι αυτό που κάνει το γκαζόν κοντό και αφράτο;
Όχι. Κατσίκα λέγεται αυτό.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών