Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25927
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Απρ 2022, 10:40

sys3x έγραψε:
30 Απρ 2022, 02:30
Feindflug έγραψε:
29 Απρ 2022, 22:13
sys3x έγραψε:
29 Απρ 2022, 18:10
Λοιπόν.
Μετά από πολύ ψάξιμο τον τελευταίο καιρό κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το πιο vfm ηλεχτρικό scooterάκι για μέσα στην πόλη (το συγκεκριμένο κάνει γενικά για ~100+χλμ/ημέρα) είναι το robo s της sunra.
Στην Ελλάδα το φέρνει με rebranding η emw και το ονομάζει emw robo s maxi (αυτό με τις δύο μπαταρίες).
Επίσης με ψήνουν και τα yadea, το g5 pro συγκεκριμένα αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμη αν η εταιρεία έχει εξουσιοδοτημένο επίσημα αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.
Και τα ecooter είναι συμπαθητικά αλλά δεν δίνουν τα αντίστοιχα features για την τιμή τους με το robo s.
Το soco cpx και το mop από την silence - seat είναι πολύ δυνατά αλλά ξεφεύγουν αρκετά στην τιμή.

Νομίζω ότι πλησιάζει ο καιρός (αν δεν έχει έρθει ήδη) όπου τα αντίστοιχα ηλεχτρικά σκούτερ αξίζουν περισσότερο από όλες τις απόψεις για daily commuter μέσα στην πόλη. Γενικά για μετακινήσεις μέχρι ~100χλμ/ημέρα το σκουτεράκι της sunra νομίζω ότι τα σπάει.
Τι είναι αυτά ρε τύπε;

Αποφάσισες να μην ξαναγαμήσεις ποτέ; Δεν βρίσκω άλλον λόγο για να πάρεις κάτι τέτοιο.

Πάρε κανένα 125cc super motard με 3.000 και είσαι κομπλέ.
Δεν το επιλέγεις ακριβώς αυτό,
σε επιλέγει.
Τέσπα, είστε πολύ αρνητικοί τύποι με φαίνεται.
ναι επιλεγει τους τρεντοκαγκουρες :003:
συνελθε σπορε κ ακου τα παλιοσειρια που εχουν φαει τα νιατα τους κ τα μουτρα τους :003: με τα μεκανακια
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών