Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μαρ 2019, 16:08

ασχετο λίγο αλλά δεν ξέρω που να το βάλω και αν έχει και νόημα γιατί δεν έχουμε κανέναν φορουμίτη Αθηναίο θαρραλέο μάλλον, αλλά την Κυριακή στις 10 θα γίνει συνάντηση μονόκυκλων στο Πολυτεχνείο στην είσοδο απο Ανδρούτσου. Όποιος πιστός κλπ :)

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μαρ 2019, 16:16

Είσαι στο σωστό νήμα ρε, απλά να ξέρεις θα γράφουμε και για κάνα ποδηλατάκι πατινάκι κτλ που και πω.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μαρ 2019, 16:28

εντάξει αλλά αυτά είναι επικίνδυνα και για ανήλικους, ενώ το μονόκυκλο. :003:

Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Μαρ 2019, 18:09

enaon έγραψε:
26 Μαρ 2019, 16:08
ασχετο λίγο αλλά δεν ξέρω που να το βάλω και αν έχει και νόημα γιατί δεν έχουμε κανέναν φορουμίτη Αθηναίο θαρραλέο μάλλον, αλλά την Κυριακή στις 10 θα γίνει συνάντηση μονόκυκλων στο Πολυτεχνείο στην είσοδο απο Ανδρούτσου. Όποιος πιστός κλπ :)
Μπορει να παω να τα δω. Τις προαλλες πετυχα συγκεντρωση τηλεκατευθυνομενων τζιπ.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μαρ 2019, 18:18

enaon έγραψε:
26 Μαρ 2019, 16:28
εντάξει αλλά αυτά είναι επικίνδυνα και για ανήλικους, ενώ το μονόκυκλο. :003:
Γαμώτ, θέλω να δοκιμάσω και το μουνόκυκλο με ψήνει πολύ (να το δοκιμάσω όχι να αγοράσω).
Θυμάμαι ότι είχε πολύ πλάκα όταν έκανα βόλτα με ένα σεγκγουέη παλιά όταν το έπιασα το κόνσεπτ, στην αρχή ήταν πολύ περίεργη η αίσθηση να το οδηγείς με το βάρος του σώματος σου, στο μουνόκυκλο πρέπει να είναι ακόμη πιο περίεργη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27167
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 26 Μαρ 2019, 21:43

sys3x έγραψε:
26 Μαρ 2019, 18:18
enaon έγραψε:
26 Μαρ 2019, 16:28
εντάξει αλλά αυτά είναι επικίνδυνα και για ανήλικους, ενώ το μονόκυκλο. :003:
Γαμώτ, θέλω να δοκιμάσω και το μουνόκυκλο με ψήνει πολύ (να το δοκιμάσω όχι να αγοράσω).
Θυμάμαι ότι είχε πολύ πλάκα όταν έκανα βόλτα με ένα σεγκγουέη παλιά όταν το έπιασα το κόνσεπτ, στην αρχή ήταν πολύ περίεργη η αίσθηση να το οδηγείς με το βάρος του σώματος σου, στο μουνόκυκλο πρέπει να είναι ακόμη πιο περίεργη.
Το μαθαίνεις σχεδόν αμέσως γιατί είναι ιντούιτιβ που λέμε στα άγραφα...

Όταν (επιτέλους) περιορισθεί (ή απαγορευθεί) η κυκλοφορία αυτοκινήτων στα κέντρα των πόλεων οι εταιρείες που θα ενοικιάζουν αυτά τα πλιπλίκια θα αρχίσουν να βγάζουν γερό χρήμα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μαρ 2019, 22:02

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Μαρ 2019, 21:43
sys3x έγραψε:
26 Μαρ 2019, 18:18
enaon έγραψε:
26 Μαρ 2019, 16:28
εντάξει αλλά αυτά είναι επικίνδυνα και για ανήλικους, ενώ το μονόκυκλο. :003:
Γαμώτ, θέλω να δοκιμάσω και το μουνόκυκλο με ψήνει πολύ (να το δοκιμάσω όχι να αγοράσω).
Θυμάμαι ότι είχε πολύ πλάκα όταν έκανα βόλτα με ένα σεγκγουέη παλιά όταν το έπιασα το κόνσεπτ, στην αρχή ήταν πολύ περίεργη η αίσθηση να το οδηγείς με το βάρος του σώματος σου, στο μουνόκυκλο πρέπει να είναι ακόμη πιο περίεργη.
Το μαθαίνεις σχεδόν αμέσως γιατί είναι ιντούιτιβ που λέμε στα άγραφα...

Όταν (επιτέλους) περιορισθεί (ή απαγορευθεί) η κυκλοφορία αυτοκινήτων στα κέντρα των πόλεων οι εταιρείες που θα ενοικιάζουν αυτά τα πλιπλίκια θα αρχίσουν να βγάζουν γερό χρήμα
Δεν έχεις καβαλήσει ποτέ σου μουνόκυκλο ε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27167
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 26 Μαρ 2019, 22:20

Όχι, σέγκγουέι, και αυτή τη μαλακία που είναι σαν κάθετο πατίνι. Νομίζω την ίδια τεχνολογία έχουν όλα αυτά
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μαρ 2019, 22:58

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Μαρ 2019, 22:20
Όχι, σέγκγουέι, και αυτή τη μαλακία που είναι σαν κάθετο πατίνι. Νομίζω την ίδια τεχνολογία έχουν όλα αυτά
Ναι κ γω, παρόμοια, καμία σχέση όμως αν κατάλαβα σωστά από αυτά που λέει ο enaon και διάφορα οπτικοακουστικά που είδα. Θα μας πει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 00:08

ναι δεν έχει καμία σχέση, τα πατίνια-σεγκγουέι-χόβερμπόαρντς νομίζω ειναι αρκετά επίπεδα πιο απλά. Θές λεπτά της ώρας για να ανέβεις, ώρα και πάς όπου θες. Το μονόκυκλο μετράει σε μέρες και εβδομάδες, αναπτύσσεις ιδιότητα, σαν το περπάτημα νομίζω, ούτε καν το ποδήλατο, και δεν είαι και σίγουρος που είναι το ταβάνι ακόμα, 1200 χιλιόμετρα μετά. Πλέον μπορώ να κάνω σκουώς πάνω του, τρελά πράγματα.

Δεν είναι απλά ένα παιχνιδάκι που σε πάει και βόλτα, είναι σίγουρα πολύ καλό όργανό ελεύθερης γυμναστικήςα και νέα ιδιότητα, κίνηση με την βαρύτητα κατά βούληση, έλεγχος όλου τους σώματος και χειρισμός του κέντρου βάρους, καθώς νιώθεις μάγος. Άλλο επίπεδο :)

η αίσθηση μάλλον μοιάζει με σκί αν με κάτι, αλλά χωρίς να προσπαθείς να καβαλήσεις την βαρύτητα, σαν να την ελέγχεις, οπότε κάνεις και στην ανηφόρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 27 Μαρ 2019, 00:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Μαρ 2019, 00:11

enaon έγραψε:
27 Μαρ 2019, 00:08
ναι δεν έχει καμία σχέση, τα πατίνια-σεγκγουέι-χόβερμπόαρντς νομίζω ειναι αρκετά επίπεδα πιο απλά. Θές λεπτά της ώρας για να ανέβεις, ώρα και πάς όπου θες. Το μονόκυκλο μετράει σε μέρες και εβδομάδες, αναπτύσσεις ιδιότητα, σαν το περπάτημα νομίζω, ούτε καν το ποδήλατο, και δεν είαι και σίγουρος που είναι το ταβάνι ακόμα, 1200 χιλιόμετρα μετά. Πλέον μπορώ να κάνω σκουώς πάνω του, τρελά πράγματα.

Δεν είναι απλά ένα παιχνιδάκι που σε πάει και βόλτα, είναι σίγουρα πολύ καλό όργανό ελεύθερης γυμναστικήςα και νέα ιδιότητα, κίνηση με την βαρύτητα κατά βούληση, έλεγχος όλου τους σώματος και χειρισμός του κέντρου βάρους, καθώς νιώθεις μάγος. Άλλο επίπεδο :)
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ούει;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 00:17

έχει πλάκα παιδιά που τώρα που πέρασε ο χειμώνας, τα παιδιά που έχουν παρει μονόκυκλα αφού με δούλεψαν είναι τώρα στα 200 περίπου χιλιόμετρα, έχουν αρχίσει να μαθαίνουν και να ενθουσιάζονται. Τους ακούω και γελάω, λένε τις ίδιες μαλακίες που έλεγα και εγώ, εγώ τώρα έχω σοβαρέψει, μπορώ και κρατιέμαι κάπως, αλλά τελικά δεν έφταιγα, πάθανε το ίδιο. Είναι απλά φοβερό, τέλος :)

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 00:22

επίσης δεν υπάρχει πλέον σεγκγουει. Τους έφαγε το μονόκυκλο, στην κυριολεξία. Πούλησε τόσα πολλά η νινεμποτ μονόκυκλα, που πήρε χρηματα απο χιαόμι και άλλους και αγόρασε την σεγκγουει.

Ασχετα αν τεχνικά μας μοιάζει φοβερή ιδέα, οικονομικά έκανε πάταγο, απο το τίποτα το 2013 στο 90% της παγκόσμιας παραγωγής σκούτερ στον κόσμο το 19, μία ρόδα δρόμος.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 01:15

βασικά παιδιά στα σοβαρά, όποιος κάνει γυμναστική γενικά ή χορό, νομίζω να πάρει ένα. Ερμής σεσι οττο γκερ κλπ.

Ειναι εξαιρετικό όργανο γυμναστικής για 6 μήνες που κάνει καλό καιρό, με την έννοια οτι το καβαλάς, πας στο πιο κοντινό σου γηπεδάκι και κάνεις 40 λεπτά απίστευτες ασκήσεις για τα πόδια και τον κορμό. Ειδικά αυτό που συμβαίνει με τον αστράγαλο την φτέρνα και το πέλμα, που πλέον αποκτούν οπτική ίνα με το κέντρο ελέγχου και ενεργοποιούν δεκάδες μυικές ομάδες και αισθητήρες είναι φοβερό άσχετα με το μονόκυκλο, στην ζωή την παλιά.

Και είναι ωραίο να χορεύεις πάνω του νομίζω, δεν ξέρω χορό και δεν έχω καλό έλεγχο ρυθμού, αλλά θα με μάθει όπως το βλέπω, θα συντονίσω χέρια πόδια κίνηση, νιώθω εκλάμψεις που δεν πηγαίνω απλά, χορεύω με τον δρόμο.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9918
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 27 Μαρ 2019, 01:24

όταν καβαλάς τη ρόδα σου και πας, τα γόνατα τα έχεις γενικά μισολυγισμένα;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών