Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μαρ 2019, 01:45

Πιστευω δεν ειναι καταλληλο για οσους εχουν φλεβικη ανεπαρκεια.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 27 Μαρ 2019, 02:14

Ορέστης 35 έγραψε:
27 Μαρ 2019, 01:45
Πιστευω δεν ειναι καταλληλο για οσους εχουν φλεβικη ανεπαρκεια.
ποιά γυμναστική είναι κατάλληλη γι'αυτούς;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 02:16

Chilloutbuddy έγραψε:
27 Μαρ 2019, 01:24
όταν καβαλάς τη ρόδα σου και πας, τα γόνατα τα έχεις γενικά μισολυγισμένα;
τώρα τελευταία ναι συνέχεια, δυνάμωσαν και έμαθαν να συντονίζονται, αυτό ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα, αν τα λύγιζα το κάθε ένα έκανε τα δικά του. Μαζί με αυτό ήρθε και η κίνηση του χορού που λέω, μπορείς και σηκώνεις το ένα πέλμα και πατάς με την μύτη όταν στρίβεις, γενικά κινείς το πέλμα πάνω στην πλατφόρμα όταν μπορείς να συντονίσεις τα λυγισμένα πόδια, και αλλάζει πάλι επίπεδο. Δεν ξέρω και πόσα έχει. Πάντως πλέον λακκούβες δεν κοιτάω να τις αποφύγω εκτός αν χωράω να πέσω μέσα, τα πόδια τις περνάνε μόνα τους.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 02:28

Ορέστης 35 έγραψε:
27 Μαρ 2019, 01:45
Πιστευω δεν ειναι καταλληλο για οσους εχουν φλεβικη ανεπαρκεια.
πλάκα έχεις ρε ορέστη, πάλι νοιώθω σαν εκείνο το πόστ που ειχες κάνει με το μπαλάκι για τα ζωάκια. :)

Έχω πάθει εν τω βάθει φλεβική θρόμβωση στην αριστερή γάμπα πριν μία ζωή. Ίσως την είχα γλυτώσει γαμώτο αν είχαν ανακαλύψει το μονόκυκλο νωρίτερα, αλλά δεν πειράζει, ποτέ δεν είναι αργά, θα βοηθήσει να μην εκδηλωθεί φλεβική ανεπάρκεια. Τώρα που το σκέφτομαι, είχα ένα θέμα με το γόνατο το αριστερό, την εμβολή οκ που δεν με ενοχλεί, την έχω για λυχνία λειτουργίας, και τον δεξί αστράγαλο μπίλιες τελικά. Τώρα που έγινα άνθρωπος το κατάλαβα.

θα σε περιμένω να έρθεις την Κυριακή. :003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 27 Μαρ 2019, 03:12, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 02:46

για παράδειγμα τσιλ, πρόσφατα διάβασα αυτό το νήμα και έχουν ένα βιντεάκι μέσα για ασκήσεις σκουοτ, την λένε στάση γαρίδα :)
Δεν μπορώ να το κάνω ακόμα καλά γιατί το γόνατο φωνάζει έλεος προς το τέλος της κίνησης, η ισορροπία στον αστράγαλο είναι παιχνιδάκι, το δύσκολο κομμάτι δηλαδή πέρα απο την καθαρή ισχύ έχει γίνει. Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ να ξέρω βέβαια πόσο δύσκολο είναι κανονικά, αλλά το δοκιμάζω πάνω στην ρόδα και θα το καταφέρω, αυτό σίγουρα δεν θα μπορούσα να το κάνω.

https://forum.electricunicycle.org/topi ... uc/?page=2


Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μαρ 2019, 04:22

Chilloutbuddy έγραψε:
27 Μαρ 2019, 02:14
Ορέστης 35 έγραψε:
27 Μαρ 2019, 01:45
Πιστευω δεν ειναι καταλληλο για οσους εχουν φλεβικη ανεπαρκεια.
ποιά γυμναστική είναι κατάλληλη γι'αυτούς;
Οποια ενεργοποιει τους μυς της γαμπας ή δεν εχει ορθοστασια.
enaon έγραψε:
27 Μαρ 2019, 02:28
Ορέστης 35 έγραψε:
27 Μαρ 2019, 01:45
Πιστευω δεν ειναι καταλληλο για οσους εχουν φλεβικη ανεπαρκεια.
πλάκα έχεις ρε ορέστη, πάλι νοιώθω σαν εκείνο το πόστ που ειχες κάνει με το μπαλάκι για τα ζωάκια. :)

Έχω πάθει εν τω βάθει φλεβική θρόμβωση στην αριστερή γάμπα πριν μία ζωή. Ίσως την είχα γλυτώσει γαμώτο αν είχαν ανακαλύψει το μονόκυκλο νωρίτερα, αλλά δεν πειράζει, ποτέ δεν είναι αργά, θα βοηθήσει να μην εκδηλωθεί φλεβική ανεπάρκεια. Τώρα που το σκέφτομαι, είχα ένα θέμα με το γόνατο το αριστερό, την εμβολή οκ που δεν με ενοχλεί, την έχω για λυχνία λειτουργίας, και τον δεξί αστράγαλο μπίλιες τελικά. Τώρα που έγινα άνθρωπος το κατάλαβα.

θα σε περιμένω να έρθεις την Κυριακή. :003:
Υποθεσεις κανω, σιγουρα κανουν ισομετρικες συσπασεις οι μυς των ποδιων, αλλα ειναι αρκετο αυτο; Δε νιωθεις σαν να στεκοσουν ορθιος πολυ ωρα μετα απο μια βολτα;

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 05:26

Ορέστης 35 έγραψε:
27 Μαρ 2019, 04:22
Υποθεσεις κανω, σιγουρα κανουν ισομετρικες συσπασεις οι μυς των ποδιων, αλλα ειναι αρκετο αυτο; Δε νιωθεις σαν να στεκοσουν ορθιος πολυ ωρα μετα απο μια βολτα;
μπά, δεν ξέρω τι λένε οι Ευρωπαίοι με τις ευθείες και τα πλακάκια, στην Αθήνα κάνεις σλάλομ όλη την ώρα, δεν είσαι απλά όρθιος.

για να ειμαι δίκαιος και να μην πάρω κανέναν στον λαιμό μου, πρέπει να έχεις διάθεση να μάθεις και αυτή την κίνηση για να είσαι εντελώς ασφαλής στο μονόκυκλο, μπορεί να τύχει. Αλλά αξίζει νομίζω, χρήσιμο και αυτό. :)


Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 27 Μαρ 2019, 09:19

βάλε κανα κράνος
και όταν βγαίνεις στην κίνηση, πανοπλία LOL
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 27 Μαρ 2019, 10:49

Chilloutbuddy έγραψε:
27 Μαρ 2019, 09:19
βάλε κανα κράνος
και όταν βγαίνεις στην κίνηση, πανοπλία LOL
Το μεγάλο πρόβλημα των γυναικών.
1) Χαλάει το μαλλί.
2) Δεν μπορεί να έχει μόνο ένα γιατί πρέπει να ταιριάζει κάθε φορά με τα ρούχα.
3) Δεν μπορεί να φοράει τα ίδιο για χρόνια, πρέπει να τα αλλάζει όπως τις τσάντες και τα παπούτσια.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 27 Μαρ 2019, 12:56

sys3x έγραψε:
27 Μαρ 2019, 00:11
enaon έγραψε:
27 Μαρ 2019, 00:08
ναι δεν έχει καμία σχέση, τα πατίνια-σεγκγουέι-χόβερμπόαρντς νομίζω ειναι αρκετά επίπεδα πιο απλά. Θές λεπτά της ώρας για να ανέβεις, ώρα και πάς όπου θες. Το μονόκυκλο μετράει σε μέρες και εβδομάδες, αναπτύσσεις ιδιότητα, σαν το περπάτημα νομίζω, ούτε καν το ποδήλατο, και δεν είαι και σίγουρος που είναι το ταβάνι ακόμα, 1200 χιλιόμετρα μετά. Πλέον μπορώ να κάνω σκουώς πάνω του, τρελά πράγματα.

Δεν είναι απλά ένα παιχνιδάκι που σε πάει και βόλτα, είναι σίγουρα πολύ καλό όργανό ελεύθερης γυμναστικήςα και νέα ιδιότητα, κίνηση με την βαρύτητα κατά βούληση, έλεγχος όλου τους σώματος και χειρισμός του κέντρου βάρους, καθώς νιώθεις μάγος. Άλλο επίπεδο :)
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ούει;
Πρέπει να του κόβουν προμήθεια οι κινέζοι, με έψησε
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 27 Μαρ 2019, 12:58

enaonουλίνι, χύμες έφαγες; Και πόσες;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Μαρ 2019, 13:15

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 12:56
sys3x έγραψε:
27 Μαρ 2019, 00:11
enaon έγραψε:
27 Μαρ 2019, 00:08
ναι δεν έχει καμία σχέση, τα πατίνια-σεγκγουέι-χόβερμπόαρντς νομίζω ειναι αρκετά επίπεδα πιο απλά. Θές λεπτά της ώρας για να ανέβεις, ώρα και πάς όπου θες. Το μονόκυκλο μετράει σε μέρες και εβδομάδες, αναπτύσσεις ιδιότητα, σαν το περπάτημα νομίζω, ούτε καν το ποδήλατο, και δεν είαι και σίγουρος που είναι το ταβάνι ακόμα, 1200 χιλιόμετρα μετά. Πλέον μπορώ να κάνω σκουώς πάνω του, τρελά πράγματα.

Δεν είναι απλά ένα παιχνιδάκι που σε πάει και βόλτα, είναι σίγουρα πολύ καλό όργανό ελεύθερης γυμναστικήςα και νέα ιδιότητα, κίνηση με την βαρύτητα κατά βούληση, έλεγχος όλου τους σώματος και χειρισμός του κέντρου βάρους, καθώς νιώθεις μάγος. Άλλο επίπεδο :)
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ούει;
Πρέπει να του κόβουν προμήθεια οι κινέζοι, με έψησε
Δεν νομίζω ρε, είναι κινέζικα, είναι καλά δηλαδή.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Μαρ 2019, 18:51

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 12:56
Πρέπει να του κόβουν προμήθεια οι κινέζοι, με έψησε
αυτά είναι, η επιτυχία έρχεται απο εκεί που δεν το περιμένεις :003:

Δεν έφαγα τούμπα απρογραμμάτιστη όσο μάθαινα τα βασικά και δεν βλέπω να συμβαίνει πλέον, πρόσεχα πολύ, ήθελα να μην πέσω δηλαδή για να μην φαω και άλλο δούλεμα, δεν ήξερα αν θα το αντέξω

Απλές αποτυχίες όμως αρκετές, όπως λέμε χάνω τον έλεγχο και πηδάω κάτω και το αφήνω να πάει λίγο πιο εκεί ελεγχόμενα κλπ. Και τώρα που μάθαινα όπισθεν πάλι ξαπλωσα μερικές φορές πάτωμα, αλλά στο ίδιο πλαίσιο, ελεγχόμενα.

Γενικά αλήθεια το επικίνδυνο κομμάτι ειναι όταν μάθεις να πηγαίνεις στο περίπου και θες να νιώσεις σούπερμαν. Εκεί θέλει λίγη αυτοσυγκράτηση ή ελαστικότητα στα κόκαλα, ό,τι έχει ο κάθε ένας. :)

βάζω πάλι το βιντεάκι που του έκανα τον Δεκέμβριο απο την χαρά μου, τελικά σίγουρα δεν με ειχε τσιμπήσει κάτι περίεργο, ούτε εμένα ούτε τόσο κόσμο που μοιάζει να έχει χαζέψει, ειναι φοβερό παιδιά.


Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μαρ 2019, 19:01

enaon έγραψε:
27 Μαρ 2019, 18:51
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 12:56
Πρέπει να του κόβουν προμήθεια οι κινέζοι, με έψησε
αυτά είναι, η επιτυχία έρχεται απο εκεί που δεν το περιμένεις :003:

Δεν έφαγα τούμπα απρογραμμάτιστη όσο μάθαινα τα βασικά και δεν βλέπω να συμβαίνει πλέον, πρόσεχα πολύ, ήθελα να μην πέσω δηλαδή για να μην φαω και άλλο δούλεμα, δεν ήξερα αν θα το αντέξω

Απλές αποτυχίες όμως αρκετές, όπως λέμε χάνω τον έλεγχο και πηδάω κάτω και το αφήνω να πάει λίγο πιο εκεί ελεγχόμενα κλπ. Και τώρα που μάθαινα όπισθεν πάλι ξαπλωσα μερικές φορές πάτωμα, αλλά στο ίδιο πλαίσιο, ελεγχόμενα.

Γενικά αλήθεια το επικίνδυνο κομμάτι ειναι όταν μάθεις να πηγαίνεις στο περίπου και θες να νιώσεις σούπερμαν. Εκεί θέλει λίγη αυτοσυγκράτηση ή ελαστικότητα στα κόκαλα, ό,τι έχει ο κάθε ένας. :)

βάζω πάλι το βιντεάκι που του έκανα τον Δεκέμβριο απο την χαρά μου, τελικά σίγουρα δεν με ειχε τσιμπήσει κάτι περίεργο, ούτε εμένα ούτε τόσο κόσμο που μοιάζει να έχει χαζέψει, ειναι φοβερό παιδιά.

Αμα πηδηξεις και πεσει πανω σε αυτοκινητο ή πεζο τι γινεται;

Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μαρ 2019, 19:02

enaon έγραψε:
27 Μαρ 2019, 05:26


Δεν παιζει αυτο το βιντεο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών