Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22339
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 08 Σεπ 2018, 20:51

Πάνας έγραψε:
08 Σεπ 2018, 20:46
Ωραίο ρε φιλαράκι και να το χαίρεσαι, αν όμως σε πατήσει κανείς με κανένα όχημα ποιος θα φταίει;
τι σημασία έχει, θα με έχει πατήσει, ας φταίει και ο φούφουτος μετά. Δεν έχω σκοπό ν αμε πατήσει κανένας, αλλιώς δεν θα το αγοραζα. Προσπαθώ να υπολογίσω οτι ακόμα και τα παπάκια νιώθουν ράμπο δίπλα μου και μπορεί να μου κάνουν μετωπική γιατί έτσι είμαστε, και συνεχίζω. :003:

πάντως κράνος κλπ δεν θα βάλω αλλιώς θα κινδυνεύουν οι πεζοί, όχι εγώ :)


καστομ ειναι χερουλάκι να το κουβαλάς :)

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Σεπ 2018, 20:53

enaon έγραψε:
08 Σεπ 2018, 20:50
τι σημασία έχει, θα με έχει πατήσει, ας φταίει και ο φούφουτος μετά. Δεν έχω σκοπό ν αμε πατήσει κανένας, αλλιώς δεν θα το αγοραζα. Προσπαθώ να υπολογίσω οτι ακόμα και τα παπάκια νιώθουν ράμπο δίπλα μου και μπορεί να μου κάνουν μετωπική γιατί έτσι είμαστε, και συνεχίζω. :003:
Καλά το πας και να το χαίρεσαι. Βάλε και κράνος όμως. Από την σκιά φαίνεται σαν να μην έχεις.

Edit. Με πρόλαβες. Βάλε κράνος ποδηλάτου. Δεν κόβει πολλά.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 08 Σεπ 2018, 20:53

Πάνας έγραψε:
08 Σεπ 2018, 20:50
Όχι, έχει ανοικτό το πορτμπαγκάζ.
:smt005::smt005::smt005:
sys3x έγραψε:
08 Σεπ 2018, 20:50
Μέχρι και βίντεο θα σε τραβάει.
Οχθεμ... θα τον δειρω αυτονανε... :smt005:
enaon έγραψε:
08 Σεπ 2018, 20:51
καστομ ειναι χερουλάκι να το κουβαλάς :)
:smt023

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22339
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 08 Σεπ 2018, 21:01

ST48410 έγραψε:
08 Σεπ 2018, 20:53
Καλά το πας και να το χαίρεσαι. Βάλε και κράνος όμως. Από την σκιά φαίνεται σαν να μην έχεις.

Edit. Με πρόλαβες. Βάλε κράνος ποδηλάτου. Δεν κόβει πολλά.
δίνει μία αίσθηση προφύλαξης, η οποία ανεβάζει τον βαθμό ασπίδας που νιώθουμε, και ξαφνικά μία κοπέλα που περιμένει στην στάση δεν μοιάζει κίνδυνος σοβαρός, μπορώ να της ρίξω κουτουλιά πέφτοντας και να την κάνω πίτα, δεν θα πάθω και τίποτα. Μετά χαλαρώνεις και μετά τρως τα μούτρα σου, ντυμένος σαν αστακός αν έχεις προλάβει οπότε δεν χτυπάς πολύ. :)

αυτό το πράγμα στ πρέπει να απαγορευτεί να το οδηγείς με εξοπλισμό μέσα σε κόσμο, γιατί είναι πολύ επικίνδυνο για τους άλλους αν εσύ νιώθεις οτι γίνεται να πέσεις και να μην χτυπήσεις.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 09 Σεπ 2018, 06:38

Συμφωνα με φήμες που διακινούνται στα παρασκήνια ο enaon είναι αθλητικός τύπος και πολύ γυμνασμένος - οπότε ξεχάστε τα μονόροδα - θα περιμένουμε να βγούν ηλεκτρικά τετράροδα με τροχούς 17 ρηδες και υδροπνευματική ανάρτηση μην μας μαζεύουν για συναρμολόγηση.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22339
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Σεπ 2018, 10:47

γράφω και ένα σεντονι αν ενδιαφέρει κανέναν, και πάλι σε λίγο καιρό :)

Άγη δεν είναι δύσκολο νομίζω, δεν είναι επίπονο και δεν είναι επικίνδυνο αν υπάρχει υπομονή. Πρέπει απλά να το σεβαστείς για να μην το παρακάνεις, είναι πολύ εύκολο να το παρακάνεις αν το δεις σαν σπορ. Στην ανηφόρα το βλέπω να πηγαίνει άνετα στα 800 watt και να μην φωνάζει αν θέλω, που σημαίνει οτι αν το ζορίσω λίγο οι ειδοποιήσεις υπερφόρτωσης του μοτέρ, υπερθέρμανσης της μπαταρίας και των μοσφετ θα έρθουν μαζεμένες, μία θα με ρίξει σε μία λακκούβα που θα ζητήσει 1200watt αν τις αγνοήσω για 5-10 δευτερόλεπτα.
SpoilerShow
Γενικά δηλαδή, υπάρχει και η λύση που λέει οτι αν ζεσταίνονται τα μοσφετ του βελτιώνουμε την ψύκτρα κλπ. :003:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Γενικά όμως, αν δεν κλείσει το μοτέρ ενώ πηγαίνεις που θα πέσεις με την μούρη απροειδοποίητα (καλά περίπου, στο έχει πει ότι θα πέσεις αλλά το αγνόησες), δεν υπάρχει λόγος να ξέρεις να πέφτεις, δεν πέφτεις απλά πηδάς κάτω, ουτε 10 πόντοι δεν είναι που λέει και το ανέκδοτο.

Δεν μοιάζει με το ποδήλατο τελικά νομίζω, είναι πιο πίσω, μοιάζει σαν το περπάτημα όταν δεν ξέραμε ακόμα να κουνάμε τα πόδια μας. Δεν χρησιμοποιείς την ικανότητά σου να ελέγχεις τα άκρα σου για να οδηγήσεις μία άλλη μηχανή όπως το ποδήλατο. Μαθαίνεις να προσαρμόζεσαι σε ένα νέο άκρο, μπορείς να μετακινηθείς αλλάζοντας κέντρο βάρους, είναι νέα ικανότητα αλλά για κάποιο λόγο πάρα πολύ οικία. Για να σταματήσεις δεν πρέπει να μάθεις να πατάς φρένο, απλά να αφήσεις το μυαλό σου να κάνει το αυτονόητο.

Δεν είμαι εκεί ακόμα οπότε εικάζω, αλλά νιώθω ότι σε χαμηλές ταχύτητες θα γίνει τόσο ασφαλές όσο να έχουμε πόδια όταν το ενσωματώσει ο εαυτός μας. Και τα πόδια μας αν δεν ξέραμε να τα κουνάμε καλά και τα αφήναμε να μας πάνε με 15 χιλιόμετρα θα ήταν επικίνδυνο. Κάποιες φορές έχω σκεφτεί ότι θα ήθελα να είχα ουρά, θα πετούσα στις στροφές. Νιώθω τις γάτες και τους σκύλους που την σηκώνουν και την κάνουν αντίβαρο όταν τρέχουν και στρίβουν απότομα.

Αφήνω για τέλος την γυμναστική που κάνει. Κατά την γνώμη μου ειναι καλή άσκηση για όλο το σώμα. Μηροί, γάμπες αστράγαλοι στην αρχή κάνουν υπερωρίες γιατί πρέπει να μάθουν να συντονίζονται και μην κάνουν 5 χαμένες κινήσεις το δευτερόλεπτο. Μετά όμως το μυαλό αρχίζει να ζητά από όλο το σώμα να βοηθήσει στην ισορροπία. Η λεκάνη, ώμοι, χέρια, κορμός, όλα ακολουθούν συνεχώς, δεν μαθαίνεις να το οδηγείς, σε μαθαίνει να ελέγχεις το κέντρο βάρους σου, δεν είσαι κουρασμένος όταν τελειώνεις αλλά έχεις κάνει άπειρες μικρές επαναλήψεις τουλάχιστον στο αρχικό στάδιο που είμαι εγώ ακόμα, και σίγουρα αποκτάς πρωτόγνωρο έλεγχο της ισορροπίας. Είναι πολύ ωραίο για γυμναστική και μέσα στο σπίτι με το ένα πόδι, διατάσεις κλπ, απίστευτο. Νομίζω ο καλύτερος τρόπος να το μάθει κάποιος είναι έτσι, απλά σαν όργανο γυμναστικής, να μάθει να το έχει κάτω απο το ένα του πόδι και να κάνει διατάσεις, κύκλους γύρω από το σταθερό πόδι κλπ. Τα γόνατα δεν νομίζω οτι τα ζορίζει αν δεν τα έχεις τεντωμένα, αλλά πρέπει να μπορείς να κρατάς μία στάση που δεν είναι τεντωμένα, για να δέχονται ομαλά τις αλλαγές του εδάφους, σταδιακά όλος βοηθάς στην απόσβεση.

Σε 1.5 μήνα απο σήμερα θα έχουν μάθει μερικοί φίλοι τα δικά τους, θα έχω καταλάβει και εγώ πόσο μακρυά πάει, και θα δούμε πώς είναι τα πράγματα ξανά. Γενικά νομίζω πάντως οτι δεν είναι ένα απλό παιχνίδι, είναι πράγματι κάτι αξιόλογο, αν κάποιος έχει χώρο και χρόνο να το χρησιμοποιεί ευχάριστα χωρίς να το παρακάνει μέχρι να το μάθει είναι νομίζω ενδιαφέρον για όλους, λίγη άσκηση αν μας λείπει θα δυναμώσουμε πάνω του.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22339
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Σεπ 2018, 07:40

γράφω και μία ακόμα πληροφορία, για να τα διαβάσω αργότερα μάλλον να δω αν έλεγα βλακείες :lol:

Νομίζω ότι δεν γίνεται να μάθεις καλά να το οδηγείς κάνοντας βολτούλες, είναι ωραίες οπότε δεν θα μάθω αν βοηθάνε, βλέπω όμως οτι στις βόλτες που κάνω είμαι πολύ καλύτερος απο τις μετακινήσεις που έχω κάνει να δω αν μπορώ. Στις μετακινήσεις υπάρχουν στιγμές που έχω νιώσει πανικό σαν να μην ξέρω να το πηγαίνω, στιγμές και πέρασαν αλλά προσπαθούσα να καταλάβω γιατί. Προχθές το κατάλαβα, κατέβαινα μία κατηφόρα μέτρια και έπρεπε να σταματήσω δεξιά στο κέντρο της, μονόδρομος, πανεύκολο κανονικά. Τρίτη φορά λοιπόν, δεν μπορούσα να στρίψω δεξιά όταν έφτασα εκεί που ήθελα να σταματήσω, έπρεπε να κατέβω και πάλι στην μέση του δρόμου και να πάω με τα πόδια στην άκρη του στενού, δεν μπορούσα να στρίψω απλά, σαν να το είχα ξεχάσει.

Κάθισα λίγο και το σκέφτηκα, είναι προφανώς το ένστικτο επιβίωσης, έχω μάθει να κατεβαίνω/ανεβαίνω έχοντας το δεξί πόδι πάνω. Μπορώ να το κάνω σε δεξιά/αριστερή στροφή, οπότε σε ίσιο δρόμο σταματάω όπου θέλω. Αν με άφηνα να το προσπαθήσω εκεί θα σκοτωνόμουνα, το αριστερό πόδι δεν θα έφτανε ποτέ στο πάτωμα γιατί θα ήμουν κάθετα στην κατηφόρα και όταν αφήνεις ένα πόδι φέρνεις το γόνατο μέσα για να κρατήσεις ισορροπία στον ένα μαρσπιέ, οπότε θα έπρεπε να με στηρίξω στο λυγισμένο γόνατο που κοιτάει προς τα μέσα σε καθώς κάνω μικροκινήσεις με τον αστράγαλο με την έξω πλευρά της φτέρνας, ίσως αργότερα, τώρα είναι αδύνατον.

έκανα ταχύρυθμα στο αριστερό πόδι, δοκίμασα πάλι την επόμενη και έγινε χωρίς δεύτερη σκέψη, μοιάζει νομίζω οτι απλά πρέπει να μάθει κάποιος να το χειρίζεται κάτω απο το ένα του πόδι κάθε φορά σαν όργανο γυμναστικής, τα άλλα έρχονται μόνα τους.

και ένα άσχετο σχετικά με την ισχύ/νομικό πλαίσιο. Του βελτίωσα την ψύξη με τον χαλκοσωλήνα και το k5pro του θεσσαλονικιού -όποιος δεν το ξέρει ας το δει, ωραίο υλικό- και έκανα μερικά τεστ στην ανηφόρα, πάει άνετα πλέον 1000 watt και πιάνω 19χιλ/ωρα ανεβαίνοντας χωρίς ειδοποιήσεις, οι μπαταρίες παρέμειναν χλιαρές ενώ έδιναν περίπου 17amp για 3-4 λεπτά, και είναι το πιο αδύναμο σοβαρό μονόροδο ουσιαστικά. Αυτό το πραγματάκι είναι άνετα 1200βατ στον τροχό, το προσωπικό μας σύγχρονο καθαρόαιμο άλογο, με δεύτερη μπαταρία και δεδομένου οτι το μοτέρ/cotroll board είναι από μοντέλο που αντέχει μέχρι τα 2400, σίγουρα δεν είναι παιχνίδι, θα τον πατούσε τον βουκεφάλα. :smt005:

Το γράφω απλά γιατί έχει πλάκα οτι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το σταματήσει κανένας, είμαι όσο πιο προκλητικός μπορώ με την αστυνομία μήπως πιάσουμε κουβέντα, πάω ανάποδα στα στενάκια, παίζω με το κινητό κλπ, τελικά πρέπει να πάω εγώ πάντα να σπάσουμε τον πάγο. Σκέφτομαι να πάρω ένα πλαστικό αυτόματο όπλο να κυκλοφορώ και οπλοφορώ, πάλι νομίζω θα κάνουν οτι δεν με είδαν. :003:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 16 Σεπ 2018, 07:55

Mε σφεντόνα στην κωλότσεπη κ να χτυπάς τα κουδούνια των σπιτιών στη σειρά θα καταλήξεις.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22339
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Σεπ 2018, 09:13

δεν θα έχει πλάκα, σαν να κλέβεις γλειφιτζούρι. Πάντως σίγουρα θα ντυθώ χάρος στις απόκριες και θα πάω κέντρο. :smt005:

πάντως Αγις πέρα απο την πλάκα, πάει την ισορροπία σε άλλο επίπεδο, άλλο από το το καλό επίπεδο. Δυναμώνει τόσο τους μύες στήριξης και ενεργοποιεί τον έλεγχό τους, που έκανα τώρα μία δοκιμή να δώ αν λέω σάχλες και οκ δεν λέω, μπορώ και ανοιγοκλείνω τον διακόπτη για το φως με το πόδι στηριζόμενος στο άλλο χωρίς να χάνω ισορροπία, συνεχόμενα, απλά ανοιγοκλείνω το φώς με το πόδι σαν να είναι φυσιολογικό.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 16 Σεπ 2018, 09:34

enaon έγραψε:
16 Σεπ 2018, 09:13
δεν θα έχει πλάκα, σαν να κλέβεις γλειφιτζούρι. Πάντως σίγουρα θα ντυθώ χάρος στις απόκριες και θα πάω κέντρο. :smt005:

πάντως Αγις πέρα απο την πλάκα, πάει την ισορροπία σε άλλο επίπεδο, άλλο από το το καλό επίπεδο. Δυναμώνει τόσο τους μύες στήριξης και ενεργοποιεί τον έλεγχό τους, που έκανα τώρα μία δοκιμή να δώ αν λέω σάχλες και οκ δεν λέω, μπορώ και ανοιγοκλείνω τον διακόπτη για το φως με το πόδι στηριζόμενος στο άλλο χωρίς να χάνω ισορροπία, συνεχόμενα, απλά ανοιγοκλείνω το φώς με το πόδι σαν να είναι φυσιολογικό.
Λογικό αλλά επαναλαμβάνω ότι είναι για πολύ λίγους - δεν σε φτιάχνει το μονόροδο αλλά το παρελθόν σου στον έλεγχο του σώματος.
Μια μπαλαρίνα πχ μια χαρά θα το πάει και θα κάνει παπάδες - αλλα δεν θα τις δώσει τις ικανότητες , τις έχει ηδη οπως και με οτιδήποτε άλλο ασχοληθεί .
Για τους υπολοίπους ισχύει οτι θα γεμίσει το ΚΑΤ και θα θησαυρίσουν φυσιοθεραπευτές .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22339
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Σεπ 2018, 09:42

Αγις έγραψε:
16 Σεπ 2018, 09:34
θα γεμίσει το ΚΑΤ και θα θησαυρίσουν φυσιοθεραπευτές .
νομίζω οτι έχεις άδικο, θα το επιβεβαιώσω σε 40 μέρες που θα έχω δείγμα από πιο ήπιο ιστορικό. :)

πάντως νομίζω οτι απλά σαν όργανο γυμναστικής είναι φοβερό, σκέψου τι κινήσεις μπορείς να κάνεις έχοντας το ένα πόδι στο πάτωμα και το ένα πάνω του, αν καταφέρεις και ελέγχεις τόσο καλά όσο πρέπει τους μύες σου για να τις κάνεις, το έχεις μάθει ουσιαστικά, δεν πέφτεις μετά αν ανέβεις πάνω νομίζω. Θα το επιβεβαιώσω πάντως, ένας δεν έχει χώρο να μάθει αλλιώς, πρέπει να μάθει σε κλειστό χώρο γιατί θα κάνει και κρύο γενικά σε λίγο και δεν το συμπαθεί.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 16 Σεπ 2018, 09:50

enaon έγραψε:
16 Σεπ 2018, 09:42
Αγις έγραψε:
16 Σεπ 2018, 09:34
θα γεμίσει το ΚΑΤ και θα θησαυρίσουν φυσιοθεραπευτές .
νομίζω οτι έχεις άδικο, θα το επιβεβαιώσω σε 40 μέρες που θα έχω δείγμα από πιο ήπιο ιστορικό. :)

πάντως νομίζω οτι απλά σαν όργανο γυμναστικής είναι φοβερό, σκέψου τι κινήσεις μπορείς να κάνεις έχοντας το ένα πόδι στο πάτωμα και το ένα πάνω του, αν καταφέρεις και ελέγχεις τόσο καλά όσο πρέπει τους μύες σου για να τις κάνεις, το έχεις μάθει ουσιαστικά, δεν πέφτεις μετά αν ανέβεις πάνω νομίζω. Θα το επιβεβαιώσω πάντως, ένας δεν έχει χώρο να μάθει αλλιώς, πρέπει να μάθει σε κλειστό χώρο γιατί θα κάνει και κρύο γενικά σε λίγο και δεν το συμπαθεί.
Καλάααα :003:

αμφιβάλλω αν στο πχόρουμ υπάρχουν 1-2 που μπορούν να ανοίξουν - κλείσουν το διακόπτη 1 φορά πατώντας σταθερά στο πάτωμα :smt005: ακόμα και στο πολύ εύκολο ευθείο .
Μην τους βάζεις ιδέες θα δοκιμάσουν χωρίς μονόροδο και στην καλύτερη περίπτωση θα πάθουν τράβηγμα στον προσαγωγό και θα κυκλοφορούν κανα δεκαήμερο σαν κατουρημένοι που συγκαηκαν.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22339
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Σεπ 2018, 09:57

Αγις έγραψε:
16 Σεπ 2018, 09:50
Καλάααα :003:
δεν έχεις καταλάβει ακόμα τί σου λέω πάντως, δεν εννοώ οτι είμαι πάνω στο μονόροδο και ανοιγοκλείνω διακόπτες, καλή ιδέα αλλά πιο μετά. Απλά λέω οτι αφού κατέβεις παίρνεις μαζί σου την ικανότητα να ισορροπείς, στον κόσμο που περπατάς κλπ, αλήθεια την πάει σε άλλο επίπεδο. :003:

Εγώ πάντα μπορούσα να το κάνω οκ, στον χαμηλό στο ένα μέτρο σχετικά άνετα, όχι όπως με το χέρι αλλά οκ, καλά. Στο ψηλό όμως που ειναι στο 1.40 πλάγιαζα λίγο, 2-3 φορές και μετά πάλι ήθελα διόρθωση. Τώρα πάω άνετα τον κορμό προς τα πίσω και το πόδι μπροστά του και περιμένει σαν να είναι χέρι σχεδόν, και είμαι στον μήνα σχεδόν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 16 Σεπ 2018, 10:19

enaon έγραψε:
16 Σεπ 2018, 09:57
Αγις έγραψε:
16 Σεπ 2018, 09:50
Καλάααα :003:
δεν έχεις καταλάβει ακόμα τί σου λέω πάντως, δεν εννοώ οτι είμαι πάνω στο μονόροδο και ανοιγοκλείνω διακόπτες, καλή ιδέα αλλά πιο μετά. Απλά λέω οτι αφού κατέβεις παίρνεις μαζί σου την ικανότητα να ισορροπείς, στον κόσμο που περπατάς κλπ, αλήθεια την πάει σε άλλο επίπεδο. :003:

Εγώ πάντα μπορούσα να το κάνω οκ, στον χαμηλό στο ένα μέτρο σχετικά άνετα, όχι όπως με το χέρι αλλά οκ, καλά. Στο ψηλό όμως που ειναι στο 1.40 πλάγιαζα λίγο, 2-3 φορές και μετά πάλι ήθελα διόρθωση. Τώρα πάω άνετα τον κορμό προς τα πίσω και το πόδι μπροστά του και περιμένει σαν να είναι χέρι σχεδόν, και είμαι στον μήνα σχεδόν.
Ποιό 1. 40 ; :smt005:

Και στο ταπεινό 1.10 - 1.20 πρέπει να φέρεις και να κρατήσεις το γόνατο σχεδόν στο στήθος (στην ευθεία ) να τεντώσεις να πατήσεις διακόπτη και να επαναφέρεις .
Πάντως θα έχουμε γέλια με οσους προσπαθήσουν - καλό θα ηταν να τραβήξουν και βίνδεο...
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ηλεκτρικό ποδήλατο ή σκούτερ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 16 Σεπ 2018, 10:22

Σιγά το δύσκολο ρε, το θέμα είναι σε διακόπτη με δυο πλήκτρα, να ανοίγεις εναλλάξ το ένα και το άλλο, με δυο πόδια.
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών