Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Μαρ 2020, 18:21

Βρίσκεις καλή απάντηση το φιάσκο του με το Lenor, που είχε εξοργιστεί επειδή το είχα φθηνότερο από το σκουπιδομάγαζο που υποστηρίζει;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 04 Μαρ 2020, 21:12

Παιρνεις Lenor απο Cash abd Carry
Τα cash and carry ελεγχονται στην πλειοψηφια τους απο τις μεγαλες αλυσιδες σουπερ μαρκετ
Βγαζουν χαμηλες τιμες για μικρο στοκ
Πας παιρνεις καποια λιγα κομματια για το μινι μαρκετ σου αλλα δεν μπορεις να διασφαλισεις ουτε σε βαθος χρονου ουτε σε μεγαλες ποσοτητες αυτες τς τιμες
Αυτη ειναι ηαληθεια
Και η πιο πικρη αληθεια ειναιοτι οι πωλησεις που κανεις παλι πωλησειςσουπερ μαρκετ ειναι αφου αυτοι ειναι οι προμηθευτες σου

Εν τω μεταξυ αν αποφασισουν να σας σβησουν απο το χαρτη μπορουν να το κανουν σε χρονο dt ανεβαζοντας τις τιμες σταcash and carry
Αλλα για ποιον λογο να το κανουν αφου τους εξυπηρετειτε μια χαρα τους δινετε προσβαση και στο κοινο των μιν μαρκετ
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Μαρ 2020, 22:16

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
04 Μαρ 2020, 21:12
Παιρνεις Lenor απο Cash abd Carry
Τα cash and carry ελεγχονται στην πλειοψηφια τους απο τις μεγαλες αλυσιδες σουπερ μαρκετ
Βγαζουν χαμηλες τιμες για μικρο στοκ
Πας παιρνεις καποια λιγα κομματια για το μινι μαρκετ σου αλλα δεν μπορεις να διασφαλισεις ουτε σε βαθος χρονου ουτε σε μεγαλες ποσοτητες αυτες τς τιμες
Αυτη ειναι ηαληθεια
Και η πιο πικρη αληθεια ειναιοτι οι πωλησεις που κανεις παλι πωλησειςσουπερ μαρκετ ειναι αφου αυτοι ειναι οι προμηθευτες σου

Εν τω μεταξυ αν αποφασισουν να σας σβησουν απο το χαρτη μπορουν να το κανουν σε χρονο dt ανεβαζοντας τις τιμες σταcash and carry
Αλλα για ποιον λογο να το κανουν αφου τους εξυπηρετειτε μια χαρα τους δινετε προσβαση και στο κοινο των μιν μαρκετ
1. Τα Cash and Carry από όπου κυρίως ψωνίζω δεν ανήκουν σε καμμιά αλυσίδα, είναι αποκλειστικά και μόνο καταστήματα χοντρικής που κάνουν μόνοι τους εισαγωγές και αγορές από παραγωγούς και εργοστάσια.

2. Δεν βγάζουν χαμηλές τιμές για μικρό στοκ ούτε καν όταν κάνουν προσφορές. Τουναντίον, έχουν πολύ μεγαλύτερο στοκ από οποιαδήποτε ΣΜ και το ανανεώνουν επ' άπειρον: για όσο διαρκούν οι προσφορές, εφόσον μιλάμε για προσφορές, ή για πάντα, εφόσον μιλάμε για είδη που έχουν μόνιμα σε χαμηλές τιμές.

3. Δεν παίρνω λίγα κομμάτια, παίρνω όσα κομμάτια μπορώ να τοποθετήσω στον στην αποθήκη μου και μπορώ να διασφαλίσω όσο στοκ θέλει ο πελάτης μου. Π.χ. χθες έγραφα για έναν που μου ζητάει συχνά μεγάλες ποσότητες. Χθες αγόρασε 300 πακέτα μακαρόνια και θα μπορούσα να τον προμηθεύσω με όσα ήθελε. Δεν υπάρχει θέμα ούτε στοκ ούτε βάθος χρόνου. Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι προσωρινής αποθήκευσης. Π.χ. αν μου ζητούσε 300 κιβώτια μακαρόνια, θα μπορούσα και πάλι να του τα φέρω αλλά με δόσεις γιατί δεν έχω στην διάθεσή μου ούτε μεγάλα φορτηγά ούτε τεράστια αποθήκη.

Τα Cash and Carry στα οποία αναφέρεσαι είναι θλιβερά και τα αξιοποιώ μόνο όταν έχουν καλές προσφορές. Μιλάμε για ελάχιστα είδη και σπάνια.

Επίσης δεν έχω προμηθευτές μόνο Cash and Carry αλλά και εταιρείες διανομής που είναι είτε παραγωγοί είτε εισαγωγείς είτε δουλεύουν για παραγωγούς και εισαγωγείς με σχέσεις σύμβασης.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 04 Μαρ 2020, 22:27

Aς προσποιηθω οτι αγοραζεις απο cash and carry που δεν ανηκουν σε αλυσιδες
Ποια ειναι αυτα;

Φυσικα και μπορεις να αγοραζεςι πολλα τεμαχια γενικως
Το προβλημα το εχεις στις προσφορες.Και να μπορεσεις να αγορασεςι πολλα τεμαχια σε μια προσφορα οταν σταματησει η προσφορα θα αγορασεις ακριβα.Και δεν μιλαεμ για περιπτωη που καποιος σου κανει μεγαλη παραγγελια.Μιλαμε για στοκ.Ουτε αποθηκευτικο χωρο εχεις ουτε το κεφαλαιο να το κανεις
Η ιιστορια ειναι γνωστη με ενας τους μινιμαρκεταδες
Παιρνετε σβαρνα τις προσφορες στα cash and carry για να μπορεσετε να πουλξξσετε κατι φτηνο
Κατ ουσιαν πουλτε αυτα που θελουν οι αλυσιδες να πουλατε
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Μαρ 2020, 22:44

Επαναλαμβάνω ότι η σχέση σου μου με αλυσίδες τείνει στο μηδέν.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με προσφορές. Ακόμα και όταν κάτι το έχω προσφορά, είναι μικρή η απόσταση από την τιμή που το πουλάω κανονικά. Οι τιμές μου είναι χαμηλές έτσι κι αλλιώς.

Γενικά δεν αλλάζει κάτι όταν έχω προσφορές. Δεν έχω είδη που δεν έχω σε άλλες περιόδους, πρόκειται για είδη που πουλάω όλον τον χρόνο. Αυτό που φαντασιώνεσαι, ότι κυνηγάω προσφορές και πουλάω ένα προϊόν όσο διαρκεί η προσφορά που μου δίνουν απλά δεν ισχύει.

Συγκεκριμένα, επειδή η κουβέντα αυτή είχε ξεκινήσει από το Lenor, ξαναδιάβασε τι είχα γράψει:
Π.χ. σήμερα έβλεπα το φυλλάδιο του Lidl που δίνει το μεγάλο Lenor 3 ευρώ, από 6 που το έχουν αρχική τιμή. Εγώ το έχω 2,80 κανονικά και 2,30 όταν το έχω σε προσφορά (το είχα στο προηγούμενο φυλλάδιό μου).
Επειδή σε εξόργισε αυτό, άρχισες τις μαλακίες με το πόσα κιβώτια μπορώ να σου φέρω και όταν σε προσκάλεσα να έρθεις να τα παραγγείλεις, σώπασες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 04 Μαρ 2020, 22:44

Καλά είναι τα πλυντήρια self service αλλά αν πεις να το κάνεις και απο μέσα το αυτοκίνητο, θα σου φύγει στάνταρ το δεκάρικο και θα πλένεις και μισή ώρα. Οπότε αξίζει μόνο για απ εξω στα γρήγορα.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 21 Μαρ 2020, 12:06

Τα πλυντήρια self service τώρα με τον κορονοϊό δεν θα προλαβαίνουν.
Κανείς δεν θα θέλει να πάει το αυτοκίνητο του σε ένα πλυντήριο που θα μπούνε μέσα μερικοί Πακιστανοί να το καθαρίσουν.
Εγώ σήμερα το πήγα για πλύσιμο τελευταία φορά, θα το ξαναπάω όταν περάσει η επιδημία.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 21 Μαρ 2020, 12:08

τωρα που δεν παω ουτε εγω για πλυσιμο πηγες εσυ?
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 21 Μαρ 2020, 12:15

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
21 Μαρ 2020, 12:08
τωρα που δεν παω ουτε εγω για πλυσιμο πηγες εσυ?
Έχω πει ότι το πάω σε μικρό πλυντήριο, είναι ο ιδιοκτήτης με ένα βοηθό.
Τώρα έδιωξε και το βοηθό και είναι μόνος του.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16964
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Self Service πλυντηρια αυτοκινητου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 21 Μαρ 2020, 18:52

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
21 Μαρ 2020, 12:08
τωρα που δεν παω ουτε εγω για πλυσιμο πηγες εσυ?
Κουβα Γιαννοπουλε παιδι μου,κουβα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών