αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30574
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 06 Απρ 2019, 17:56

δακτύλιος μόνο για Euro6
http://urbanaccessregulations.eu/countr ... -61/berlin

Τομας Εντισον: ο μεγαλύτερος απατεώνας είναι αυτός που ισχυρίζεται οτι έχει μια καινοτομία για την τεχνολογία των μπαταριών

Innolith, γερμανοελβετική, ισχυρίζεται οτι έχει τεχνολογία που θα επιτρέπει στα αυτοκίνητα 1000χλμ αυτονομία και 55.000 κύκλους φόρτισης με μισή ώρα φόρτιση
https://www.theverge.com/2019/4/4/18293 ... ithium-ion


Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Απρ 2019, 22:37

Last Veteran έγραψε:
22 Φεβ 2019, 21:05


Καλά, πάρτε λίγο insta torque σε νταλίκα παλιοκαγκούρια και μωρώστε. Όχι, κάτσε καγκούρι να αλλάξεις 8 ταχύτητες + 7 οβερ και να κάνεις μια ώρα να επιταχύνεις χαχαχαχα. Άσε που το regen θα γαμαει στις νταλίκες, τι πιο γαματο οολο αυτό το φορτίο που κουβαλάς να το φρενάρεις δίνοντας..... κιλοβατωρες στην μπαταρία και όλα αυτά α-θ-ο-ρ-υ-β-α χαχαχα
Δεν ειν' μουτέρ, εινι βιλούδ.
Δεν ειν' από τη θάλασσα, στο στόμα τους η γεύση
Αυτή η πσολί του Ελον Μασκ, τους έχει διακορευσει


Δείτε λίγο τους ceo των πετρελαϊκών δεινοσαύρων που ο ένας μετά τον άλλο αναγγελουν ev's, μέχρι και η.............. Bentley χαχαχαχα.
Ποιος από αυτούς είπε (της vw?) ότι η Τεσλα είναι μια πενταετία μπροστά;
Μην μπερδεύεστε, η αυτοκίνηση δεν είναι iPhone, το 20% των παραδοσιακών δεινοσαύρων θα κλείσει νύχτα γιατί δεν θα έχει προλάβει να ακολουθήσει τον ποταμό της ηλεκτροκινησης, έχουν ρίξει χρήμα σε υποδομές ΜΕΚ και η ψωλια που έρχεται είναι πλέον ορατή στον ορίζοντα.

Η Ford που κυριαρχεί στο αμερικα με τη σειρά f μέχρι πριν δύο μήνες έλεγε πως θα ασχοληθεί μόνο με υβρίδια trucks αλλά μετά τσουπ να σου και το e-f.
Ειναι πολλά τ'αρχ.... τα kw ανά τροχό του Rivian λολ.

Όλοι όσοι ανήκουμε στο homo sapiens sapiens ευχαριστούμε την Τεσλα που έφερε την ηλεκτροκινηση 3 δεκαετίες νωρίτερα και που πάρα την πενιχρη παραγωγή της (σε σχέση με τους δεινόσαυρους) τρίβει στα μούτρα τους το παπαρι της. Η εξαγορά της maxwell δεν έχουν ακόμα ιδέα με πόσο κρέας θα γεμίσει τους κωλους τους χαχαχα.

Η ουσία είναι οτι οποια εταιρια δεν έχει ΗΔΗ επενδύσει στην ηλεκτροκινηση είναι καταδικασμενη, οσο μεγάλο όνομα και να είναι. Τα BEVs θα σβήσουν τους πάντες απ' τον χάρτη. Και αυτό είναι το σωστό.

ΘΑ ΠΡΟΣΚΥΝΑΤΕ ΤΗΝ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΡΟΠΗ ΠΑΛΙΟΚΑΓΚΟΥΡΙΑ
Δωσε πονο στα καγκούρια...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 07 Απρ 2019, 10:55

Οργισμένος έγραψε:
06 Απρ 2019, 22:37

Δωσε πονο στα καγκούρια...
Κι αν Ντοστογιεφσκι εδωσες, τα γίδια να διαβάζουν
Δεν θα αλλαξει τίποτα, συνέχεια θα βελαζουν

Το χει η νοημοσύνη τους, να μένει πάντα ιδια
Τους δίνεις γνώση απλοχερα, μα παραμένουν γίδια

Μα θα ρθει η ώρα η καλή και όλα θα ναι ωραία
Τα γίδια σαν θα προσκυνούν, ροπή ακαριαία

Βρουμ Βρουμ τους λες και μπεε, Βρουμ Βρουμ ξανά και παλι
Μυαλό δεν έχουνε αλλά, σκατα μες'το κεφαλι

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 07 Απρ 2019, 14:57

Last Veteran έγραψε:
07 Απρ 2019, 10:55
Οργισμένος έγραψε:
06 Απρ 2019, 22:37

Δωσε πονο στα καγκούρια...
Κι αν Ντοστογιεφσκι εδωσες, τα γίδια να διαβάζουν
Δεν θα αλλαξει τίποτα, συνέχεια θα βελαζουν

Το χει η νοημοσύνη τους, να μένει πάντα ιδια
Τους δίνεις γνώση απλοχερα, μα παραμένουν γίδια

Μα θα ρθει η ώρα η καλή και όλα θα ναι ωραία
Τα γίδια σαν θα προσκυνούν, ροπή ακαριαία

Βρουμ Βρουμ τους λες και μπεε, Βρουμ Βρουμ ξανά και παλι
Μυαλό δεν έχουνε αλλά, σκατα μες'το κεφαλι
Ατοφιο ποιητικο ταλεντο και τρομπονιοεκπομπη.
Ποιηση ποιοτικου μεγευους 50 Μεγκα χελεγκενεν
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 07 Απρ 2019, 14:58

Ο λαικιστικος κατιμας θα τρωει ορθολογικα τρομπονια μεχρι να παγωσει το συμπαν.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 07 Απρ 2019, 15:50

Οργισμένος έγραψε:
07 Απρ 2019, 14:58
Ο λαικιστικος κατιμας θα τρωει ορθολογικα τρομπονια μεχρι να παγωσει το συμπαν.
Ελλάδα και ορθολογισμός δεν πάνε μαζί.
Μιλάμε για κυριολεκτικά βόδια. Έχω ένα γείτονα ο οποίος για χρόνια, κόβει τα ξύλα του σε μια αποθήκη σχεδόν μη αεριζομενη με αλυσοπριονο β-ε-ν-ζ-ι-ν-η-ς.
ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΎΡΙ.
Του ζαλιζα και γω λοιπόν τ'αρχιδια "βρε μαλάκα πάρε ηλεκτρικό ρε μλκ να σωθείς", τίποτα αυτός, εκιό που θέλει θέλει. Εξυπνάδες θέλω γκάζια και λάδια να τρεχουνε κλασικός καγκουρας δλδ.
Φαντάσου βρώμα και σιχασια καπνιλας αυτή η αποθήκη. Περνούσα τις προάλλες και ήταν εκεί και έκοβε ξύλα, μου φωνάζει (που να ακουστεί κανονική μίλια με τους καρκίνους τους δίχρονους)
- έλα να πιούμε καφέ ρε μουνι
- καλύτερα να σου ρουφηξω τ'αρχιδια εδώ έξω στον καθαρό αέρα πάρα να μπω εκεί μέσα γυφτοκαγκουρα
του λέω και φεύγω γελώντας. Προφανως ψιλό θίχτηκε (που αρνήθηκα τον καφέ και την παρέα και όχι για τα λόγια, έτσι μιλάμε μ' αυτόν) και πριν δύο βδομάδες με παίρνει τηλ και μου λέει "ρε μλκ έχει το λιντλ ένα ηλεκτρικό parkside 2.2 kw να το πάρω; . Επειδή έχω και γω ένα παρόμοιο florabest 2.2 kw το οποίο 5 χρόνια τώρα είναι σκυλί του λέω πάρτο .

Ε προχτές συναντήθηκαμε και μόνο που δε μου γλειψε τ'αρχιδια για το πόσο μαλακας ήταν τόσα χρόνια. 35 χρόνια ρε μαλάκα με ηλεκτρικό πριόνι κόβω. Λες να μην ξέρω; 7 αλυσοπριονα έχω, 4 ρεύματος και 3 βενζινας. Τα βενζίνης τα χω πάει στο μάστορα 125 εκατομμύρια φορές. Έχω ρίξει 7 δισεκατομμύρια μανιβελιες και 4 cargoships παναγιες, έχω εντρυφήσει το αντικείμενο.

Τι θέλω να πω με το σεντονακι; Ότι ακόμα και για ένα τίποτενιό πραγμα όπως είναι τα πριόνια, οι καγκουρες ευδοκιμούν, δεν θα ξεσαλωσουν στα αυτοκίνητα;
Έχεις ακούσει ακόμα Οργισμενε, μάστορα μηχανικό να εκθειάζει τις...... ΜΕΚ έναντι των ηλεκτρομοτερ στα τεχνικά χαρακτηριστικά; Άστο, για να φτιάξει χαρακτήρα ο ανίδεος Ελ, χρειάζεται τροχιακό βομβαρδισμό πρωτα και στο καπάκι επιβολή χούντας με τριανδρία Στάλιν, Πινοσέτ, Βιδέλα.

Δεν υπάρχει ελπίδα καμιά.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 07 Απρ 2019, 18:41

Last Veteran έγραψε:
07 Απρ 2019, 15:50
Οργισμένος έγραψε:
07 Απρ 2019, 14:58
Ο λαικιστικος κατιμας θα τρωει ορθολογικα τρομπονια μεχρι να παγωσει το συμπαν.
Ελλάδα και ορθολογισμός δεν πάνε μαζί.
Μιλάμε για κυριολεκτικά βόδια. Έχω ένα γείτονα ο οποίος για χρόνια, κόβει τα ξύλα του σε μια αποθήκη σχεδόν μη αεριζομενη με αλυσοπριονο β-ε-ν-ζ-ι-ν-η-ς.
ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΎΡΙ.
Του ζαλιζα και γω λοιπόν τ'αρχιδια "βρε μαλάκα πάρε ηλεκτρικό ρε μλκ να σωθείς", τίποτα αυτός, εκιό που θέλει θέλει. Εξυπνάδες θέλω γκάζια και λάδια να τρεχουνε κλασικός καγκουρας δλδ.
Φαντάσου βρώμα και σιχασια καπνιλας αυτή η αποθήκη. Περνούσα τις προάλλες και ήταν εκεί και έκοβε ξύλα, μου φωνάζει (που να ακουστεί κανονική μίλια με τους καρκίνους τους δίχρονους)
- έλα να πιούμε καφέ ρε μουνι
- καλύτερα να σου ρουφηξω τ'αρχιδια εδώ έξω στον καθαρό αέρα πάρα να μπω εκεί μέσα γυφτοκαγκουρα
του λέω και φεύγω γελώντας. Προφανως ψιλό θίχτηκε (που αρνήθηκα τον καφέ και την παρέα και όχι για τα λόγια, έτσι μιλάμε μ' αυτόν) και πριν δύο βδομάδες με παίρνει τηλ και μου λέει "ρε μλκ έχει το λιντλ ένα ηλεκτρικό parkside 2.2 kw να το πάρω; . Επειδή έχω και γω ένα παρόμοιο florabest 2.2 kw το οποίο 5 χρόνια τώρα είναι σκυλί του λέω πάρτο .

Ε προχτές συναντήθηκαμε και μόνο που δε μου γλειψε τ'αρχιδια για το πόσο μαλακας ήταν τόσα χρόνια. 35 χρόνια ρε μαλάκα με ηλεκτρικό πριόνι κόβω. Λες να μην ξέρω; 7 αλυσοπριονα έχω, 4 ρεύματος και 3 βενζινας. Τα βενζίνης τα χω πάει στο μάστορα 125 εκατομμύρια φορές. Έχω ρίξει 7 δισεκατομμύρια μανιβελιες και 4 cargoships παναγιες, έχω εντρυφήσει το αντικείμενο.

Τι θέλω να πω με το σεντονακι; Ότι ακόμα και για ένα τίποτενιό πραγμα όπως είναι τα πριόνια, οι καγκουρες ευδοκιμούν, δεν θα ξεσαλωσουν στα αυτοκίνητα;
Έχεις ακούσει ακόμα Οργισμενε, μάστορα μηχανικό να εκθειάζει τις...... ΜΕΚ έναντι των ηλεκτρομοτερ στα τεχνικά χαρακτηριστικά; Άστο, για να φτιάξει χαρακτήρα ο ανίδεος Ελ, χρειάζεται τροχιακό βομβαρδισμό πρωτα και στο καπάκι επιβολή χούντας με τριανδρία Στάλιν, Πινοσέτ, Βιδέλα.

Δεν υπάρχει ελπίδα καμιά.
Σθμφωνω κι επαυξανω μονο πουεγω πεοτεινω ως λυση υποπενταπλασιασμο μισθων (100ευρω βασικος) και απολυση 100.000 δυ. Ο νομος των διπλων 100ριων του Οργισμένου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12531
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 11 Απρ 2019, 04:51

Last Veteran έγραψε:
07 Απρ 2019, 15:50

Άστο, για να φτιάξει χαρακτήρα ο ανίδεος Ελ, χρειάζεται τροχιακό βομβαρδισμό πρωτα και στο καπάκι επιβολή χούντας με τριανδρία Στάλιν, Πινοσέτ, Βιδέλα.

Δεν υπάρχει ελπίδα καμιά.
:romance-hearteyes::romance-hearteyes:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 11 Απρ 2019, 07:47

Last Veteran έγραψε:
07 Απρ 2019, 15:50
Ελλάδα και ορθολογισμός δεν πάνε μαζί.
Μιλάμε για κυριολεκτικά βόδια. Έχω ένα γείτονα ο οποίος για χρόνια, κόβει τα ξύλα του σε μια αποθήκη σχεδόν μη αεριζομενη με αλυσοπριονο β-ε-ν-ζ-ι-ν-η-ς.
ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΎΡΙ.
Του ζαλιζα και γω λοιπόν τ'αρχιδια "βρε μαλάκα πάρε ηλεκτρικό ρε μλκ να σωθείς", τίποτα αυτός, εκιό που θέλει θέλει. Εξυπνάδες θέλω γκάζια και λάδια να τρεχουνε κλασικός καγκουρας δλδ.
Φαντάσου βρώμα και σιχασια καπνιλας αυτή η αποθήκη. Περνούσα τις προάλλες και ήταν εκεί και έκοβε ξύλα, μου φωνάζει (που να ακουστεί κανονική μίλια με τους καρκίνους τους δίχρονους)
- έλα να πιούμε καφέ ρε μουνι
- καλύτερα να σου ρουφηξω τ'αρχιδια εδώ έξω στον καθαρό αέρα πάρα να μπω εκεί μέσα γυφτοκαγκουρα
του λέω και φεύγω γελώντας. Προφανως ψιλό θίχτηκε (που αρνήθηκα τον καφέ και την παρέα και όχι για τα λόγια, έτσι μιλάμε μ' αυτόν) και πριν δύο βδομάδες με παίρνει τηλ και μου λέει "ρε μλκ έχει το λιντλ ένα ηλεκτρικό parkside 2.2 kw να το πάρω; . Επειδή έχω και γω ένα παρόμοιο florabest 2.2 kw το οποίο 5 χρόνια τώρα είναι σκυλί του λέω πάρτο .

Ε προχτές συναντήθηκαμε και μόνο που δε μου γλειψε τ'αρχιδια για το πόσο μαλακας ήταν τόσα χρόνια. 35 χρόνια ρε μαλάκα με ηλεκτρικό πριόνι κόβω. Λες να μην ξέρω; 7 αλυσοπριονα έχω, 4 ρεύματος και 3 βενζινας. Τα βενζίνης τα χω πάει στο μάστορα 125 εκατομμύρια φορές. Έχω ρίξει 7 δισεκατομμύρια μανιβελιες και 4 cargoships παναγιες, έχω εντρυφήσει το αντικείμενο.
Ξαναμίλα του φίλε, πιό πιθανό να πάει από τις ξυλόσκονες στον αέρα παρά απ'τα καυσαέρια.
Mίνιμουμ άσθμα/βρογχίτιδα/αλλεργία/δερματικά, μάξιμουμ καρκίνος στη μύτη/λαιμό/πνευμόνια. Η ξυλόσκονη είναι καρκινογόνα, θέλει οπωσδήποτε εξαερισμό ή/και εξαγωγέα σκόνης με κατάλληλο φίλτρο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 11 Απρ 2019, 10:55

Chilloutbuddy έγραψε:
11 Απρ 2019, 07:47
Ξαναμίλα του φίλε, πιό πιθανό να πάει από τις ξυλόσκονες στον αέρα παρά απ'τα καυσαέρια.
Δηλαδή μου λες ότι πρέπει να πείσω Ελ ότι έχει άδικο δεύτερη φορά; . Αισιόδοξο σε βρίσκω :lol::lol:

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 11 Απρ 2019, 13:50

πες το εσύ κι ας πάει χαμένο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 17 Απρ 2019, 23:48

"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30574
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 22 Απρ 2019, 23:37

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42882
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Απρ 2019, 02:01

Μόλις μπούνε οι μεγάλοι παίκτες, θα την εξαφανίσουν την Τεσλα.

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: αποχαιρετα την Τεσλα που χανεται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 02 Μάιος 2019, 12:44

"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών