Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 20 Σεπ 2021, 21:32

Ήξερε τι έκανε. Απόδειξη ότι δεν έγινε καμία ζημιά

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 20 Σεπ 2021, 21:35

άγνωστος γνωστός έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:32
Ήξερε τι έκανε. Απόδειξη ότι δεν έγινε καμία ζημιά
Τον βρήκαμε τον καγκουρα
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.


Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 20 Σεπ 2021, 21:37

άγνωστος γνωστός έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:32
Ήξερε τι έκανε. Απόδειξη ότι δεν έγινε καμία ζημιά
Είναι ο ορισμός του γλίτωσε από θαύμα. Αν είχα βγει για προσπέραση τώρα θα τον έκλαιγαν. Δεν υπήρχε ούτε μια στο τρισεκατομμύριο να με είχε αποφύγει αν είχα ξεκινήσει να βγαίνω. Γλίτωσε για ούτε μισό μέτρο.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 20 Σεπ 2021, 21:38

Θα σε προσπερνούσε μια χαρά. Κάθε μέρα τα κάνουμε αυτά.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2021, 21:38

Awesomatic έγραψε:
19 Σεπ 2021, 18:40
Από τύχη και μόνο γλίτωσε σήμερα τη ζωή του ένας ηλίθιος.

Είμαι σε κεντρικό δρόμο ψιλοταχείας κυκλοφορίας (110 στο σημείο αν θυμάμαι καλά) ο μπροστά μου πηγαίνει αρκετά σιγά και ετοιμάζομαι για προσπέραση (κανονικά, διακεκομμένη γραμμή, κάτω από το όριο ταχύτητας)

Τσεκάρω καθρέφτες όλα καθαρά, ετοιμάζομαι να ανάψω φλας και βλέπω στο άλλο ρεύμα μακριά να έρχεται άλλο αυτοκίνητο. Για κάποιο λόγο που ούτε εγώ δεν ξέρω το μετάνιωσα, δεν ήταν και μακριά η έξοδος μου και αποφασίζω να μην κάνω την προσπέραση.

Μισό δευτερόλεπτο μετά περνάει δίπλα μου και δίπλα από τον μπροστινό (στο ρεύμα μας μάλιστα) με τουλάχιστον 200+ μηχανή με έναν τύπο χωρίς κράνος, χωρίς στολή χωρίς τίποτα και μας αφήνει πίσω σαν σταματημένους.

Αν είχα βγει να κάνω εκείνη την προσπέραση τώρα ο τύπος θα ήταν μια μάζα κρέας στην άσφαλτο. Γλίτωσε από απίστευτη τύχη και μόνο.
Στην επόμενη στροφή, κάποτε, τα μυαλά του θα είναι ωραίο ντεκόρ στις μπάρες..

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 20 Σεπ 2021, 21:38

Awesomatic έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:29
Το πρόβλημα είναι πως θα τον πω; Χάνουμε την ουσία νομίζω. Στο συγκεκριμένο δρόμο δεν επιτρέπεται πουθενά πάνω από 110 και στο μεγαλύτερο μέρος είναι και κάτω από αυτό, πείτε τον όπως θέλετε. Αυτό που με νοιάζει είναι πως εγώ παραλίγο να γίνω φονιάς χωρίς να φταίω γιατί ένα ακοινώνητο γίδι που δεν θα έπρεπε να οδηγεί ούτε τηλεκατευθυνόμενο βγήκε να κυκλοφορήσει ανάμεσά μας.
κάτι δεν πάει καλά με τα νουμερα που λες, αν πήγαινε με 200 και εσύ με 100 περίπου και η περιγραφή σου ειναι σωστή( πέρασαν 2 δευτερόλεπτα απο την ώρα που κοίταξες έως την ώρα που σε πέρασε) θα ήταν 50 μέτρα πίσω.

όποτε θες γυαλία ή απλά είναι το φαινόιμενο που ο χρόνος κυλά αργά όταν κοιμάσαι λίγο στο τιμόνι, σε ειχε υπολογίσει και θα ηταν καρφωμένο το μάτι του πάνω σου, δεν είχες σημασία μην σκας.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Σεπ 2021, 21:51

3.500 χλμ κάνω κάθε μήνα πλέον . Χαλαρά με 80 -90 άντε 100 ( δε συμφέρει οικονομικά και παραπάνω), πιάνω δεξιά ,μουσικούλα ,τσιγαράκι ,καφεδάκι.
Βλέπω να με προσπερνάνε όλοι οι "βιαστικοί" , αλλά δε νοιάζομαι....

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 20 Σεπ 2021, 21:56

enaon έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:38
Awesomatic έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:29
Το πρόβλημα είναι πως θα τον πω; Χάνουμε την ουσία νομίζω. Στο συγκεκριμένο δρόμο δεν επιτρέπεται πουθενά πάνω από 110 και στο μεγαλύτερο μέρος είναι και κάτω από αυτό, πείτε τον όπως θέλετε. Αυτό που με νοιάζει είναι πως εγώ παραλίγο να γίνω φονιάς χωρίς να φταίω γιατί ένα ακοινώνητο γίδι που δεν θα έπρεπε να οδηγεί ούτε τηλεκατευθυνόμενο βγήκε να κυκλοφορήσει ανάμεσά μας.
κάτι δεν πάει καλά με τα νουμερα που λες, αν πήγαινε με 200 και εσύ με 100 περίπου και η περιγραφή σου ειναι σωστή( πέρασαν 2 δευτερόλεπτα απο την ώρα που κοίταξες έως την ώρα που σε πέρασε) θα ήταν 50 μέτρα πίσω.

όποτε θες γυαλία ή απλά είναι το φαινόιμενο που ο χρόνος κυλά αργά όταν κοιμάσαι λίγο στο τιμόνι, σε ειχε υπολογίσει και θα ηταν καρφωμένο το μάτι του πάνω σου, δεν είχες σημασία μην σκας.
Εκτίμηση. Μπορεί να πήγαινε πολύ παραπάνω σίγουρα όχι με λιγότερο. Η μηχανή ήταν μεγάλη αλλά δεν ξέρω αρκετά για να καταλάβω ποιο μοντέλο ήταν. Το συγκεκριμένο σημείο ήταν όλο μια ευθεία γύρω στα 2.6 χιλιόμετρα μέχρι τον κόμβο και μετά συνεχίζει ευθεία για άλλο τόσο.

Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να με αποφύγει δεδομένου ότι πέρασε μισό μέτρο δίπλα μου ακόμα και αν πήγαινε "μόνο" με 200.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 20 Σεπ 2021, 22:13

EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Σεπ 2021, 12:28
πλήρωσα για όλο το ταχύμετρο, άρα θα χρησιμοποιήσω όλο το ταχύμετρο..

Εικόνα
Και τα φλας τα πλήρωσαν, αλλά δεν τα χρησιμοποιούν
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Σεπ 2021, 16:10

EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Σεπ 2021, 11:34
Green Dragon έγραψε:
20 Σεπ 2021, 11:30

Μα είναι οξύμωρο αφού το μεγαλύτερο περιθώριο το έχεις με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο όχημα για να μην κινδυνεύσεις ο ίδιος. Φαίνεται πως λειτουργούμε απερίσκεπτα μεν, αλτρουιστικά δε :-?
Με τα μεγάλα οχήματα περιορίζεσαι σε κάποιες καφρίλες. Ας πούμε δεν μπορείς να κόβεις από το πεζοδρόμιο, γιατί δε χωράει. Όχι ότι δε θα το έκανε ο καθένας. Πχ χωνονται μια χαρά στο φανάρι αν χωρέσουν. Όταν βλέπεις κάποιες ακραίες καφριλες που κάνουν τα μηχανάκια ή τα πατίνια κ αναρωτιέσαι γιατι, η απάντηση είναι γιατί μπορούν. Ο κίνδυνος δεν είναι θέμα. Γι αυτό κ βλέπεις ακρανωτους με μασκα ξέρω γω. Μην την ψάχνεις
Τα μεγάλα οχήματα δεν κάνουν σχεδόν καθόλου καφρίλες, ούτε αυτές που μπορούν. Έχεις δει ποτέ φορτηγό η πούλμαν να περνά με κόκκινο ή να μπαίνει αντίθετα; Αυτές είναι καφρίλες που άνετα θα μπορούσαν να κάνουν. Σε όλη μου την ζωή, με πολλή οδήγηση, δεν έχω δει πάνω από ΜΙΑ μαλακία από μεγάλο όχημα. Οι καλύτεροι οδηγοί είναι αυτοί.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 21 Σεπ 2021, 18:08

Green Dragon έγραψε:
21 Σεπ 2021, 16:10
EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Σεπ 2021, 11:34
Green Dragon έγραψε:
20 Σεπ 2021, 11:30

Μα είναι οξύμωρο αφού το μεγαλύτερο περιθώριο το έχεις με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο όχημα για να μην κινδυνεύσεις ο ίδιος. Φαίνεται πως λειτουργούμε απερίσκεπτα μεν, αλτρουιστικά δε :-?
Με τα μεγάλα οχήματα περιορίζεσαι σε κάποιες καφρίλες. Ας πούμε δεν μπορείς να κόβεις από το πεζοδρόμιο, γιατί δε χωράει. Όχι ότι δε θα το έκανε ο καθένας. Πχ χωνονται μια χαρά στο φανάρι αν χωρέσουν. Όταν βλέπεις κάποιες ακραίες καφριλες που κάνουν τα μηχανάκια ή τα πατίνια κ αναρωτιέσαι γιατι, η απάντηση είναι γιατί μπορούν. Ο κίνδυνος δεν είναι θέμα. Γι αυτό κ βλέπεις ακρανωτους με μασκα ξέρω γω. Μην την ψάχνεις
Τα μεγάλα οχήματα δεν κάνουν σχεδόν καθόλου καφρίλες, ούτε αυτές που μπορούν. Έχεις δει ποτέ φορτηγό η πούλμαν να περνά με κόκκινο ή να μπαίνει αντίθετα; Αυτές είναι καφρίλες που άνετα θα μπορούσαν να κάνουν. Σε όλη μου την ζωή, με πολλή οδήγηση, δεν έχω δει πάνω από ΜΙΑ μαλακία από μεγάλο όχημα. Οι καλύτεροι οδηγοί είναι αυτοί.
πεντακόσιες μαλακίες κάνουνε, αν δεν έχεις φάει καρπαζιά από καθρέφτη φορτηγού με το ποδήλατο δεν ξέρεις :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12507
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 21 Σεπ 2021, 18:17

EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Σεπ 2021, 12:28
πλήρωσα για όλο το ταχύμετρο, άρα θα χρησιμοποιήσω όλο το ταχύμετρο..

Εικόνα
:goodpost:
Όποιος φοβάται υπάρχει και το λεωφορείο

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Σεπ 2021, 18:54

Chilloutbuddy έγραψε:
21 Σεπ 2021, 18:08
Green Dragon έγραψε:
21 Σεπ 2021, 16:10
EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Σεπ 2021, 11:34


Με τα μεγάλα οχήματα περιορίζεσαι σε κάποιες καφρίλες. Ας πούμε δεν μπορείς να κόβεις από το πεζοδρόμιο, γιατί δε χωράει. Όχι ότι δε θα το έκανε ο καθένας. Πχ χωνονται μια χαρά στο φανάρι αν χωρέσουν. Όταν βλέπεις κάποιες ακραίες καφριλες που κάνουν τα μηχανάκια ή τα πατίνια κ αναρωτιέσαι γιατι, η απάντηση είναι γιατί μπορούν. Ο κίνδυνος δεν είναι θέμα. Γι αυτό κ βλέπεις ακρανωτους με μασκα ξέρω γω. Μην την ψάχνεις
Τα μεγάλα οχήματα δεν κάνουν σχεδόν καθόλου καφρίλες, ούτε αυτές που μπορούν. Έχεις δει ποτέ φορτηγό η πούλμαν να περνά με κόκκινο ή να μπαίνει αντίθετα; Αυτές είναι καφρίλες που άνετα θα μπορούσαν να κάνουν. Σε όλη μου την ζωή, με πολλή οδήγηση, δεν έχω δει πάνω από ΜΙΑ μαλακία από μεγάλο όχημα. Οι καλύτεροι οδηγοί είναι αυτοί.
πεντακόσιες μαλακίες κάνουνε, αν δεν έχεις φάει καρπαζιά από καθρέφτη φορτηγού με το ποδήλατο δεν ξέρεις :lol:
ισχυει.

σταματα σε ταβερνειο νταλικιερηδων σε επαρχιακη οδο, να δεις ποσο τσιπρο κατεβαζουν πριν ξαναπιασουν τιμονι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ηλίθιο δίτροχο μοσχάρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Σεπ 2021, 19:29

Ασέβαστος έγραψε:
21 Σεπ 2021, 18:54
Chilloutbuddy έγραψε:
21 Σεπ 2021, 18:08
Green Dragon έγραψε:
21 Σεπ 2021, 16:10


Τα μεγάλα οχήματα δεν κάνουν σχεδόν καθόλου καφρίλες, ούτε αυτές που μπορούν. Έχεις δει ποτέ φορτηγό η πούλμαν να περνά με κόκκινο ή να μπαίνει αντίθετα; Αυτές είναι καφρίλες που άνετα θα μπορούσαν να κάνουν. Σε όλη μου την ζωή, με πολλή οδήγηση, δεν έχω δει πάνω από ΜΙΑ μαλακία από μεγάλο όχημα. Οι καλύτεροι οδηγοί είναι αυτοί.
πεντακόσιες μαλακίες κάνουνε, αν δεν έχεις φάει καρπαζιά από καθρέφτη φορτηγού με το ποδήλατο δεν ξέρεις :lol:
ισχυει.

σταματα σε ταβερνειο νταλικιερηδων σε επαρχιακη οδο, να δεις ποσο τσιπρο κατεβαζουν πριν ξαναπιασουν τιμονι.
Και που είναι κρυμμένοι όλοι αυτοί βρε παιδιά; Όλο στον δρόμο είμαι, πως γίνεται να μην τους συναντώ ποτέ;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών