Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12754
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 01 Δεκ 2021, 11:37

stergiosbik έγραψε:
01 Δεκ 2021, 08:26
Ford Fiesta ST,Hyundai i20N να φχαριστηθει η πσυχουλα σου.
Μικρα για να μπορεις να κινεισαι και μεσα στην πολη αλλά-κυριως-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ και οχι ψηλωμενοι κουβαδες με ροδες.
Υπάρχουν για leasing αυτα; Γιατί έτσι ζήτησε ο νηματοθέτης. Αν είναι θέλω και εγώ.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23218
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Δεκ 2021, 11:38

nyxtovios έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:37
stergiosbik έγραψε:
01 Δεκ 2021, 08:26
Ford Fiesta ST,Hyundai i20N να φχαριστηθει η πσυχουλα σου.
Μικρα για να μπορεις να κινεισαι και μεσα στην πολη αλλά-κυριως-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ και οχι ψηλωμενοι κουβαδες με ροδες.
Υπάρχουν για leasing αυτα; Γιατί έτσι ζήτησε ο νηματοθέτης. Αν είναι θέλω και εγώ.
Τα πάντα υπάρχουν σε leasing αρκει να εχουν εισαχθεί στην Ελλάδα. Το θέμα είναι τι θα ζητήσουν απο χρήμα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12754
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 01 Δεκ 2021, 11:39

Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:38
nyxtovios έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:37
stergiosbik έγραψε:
01 Δεκ 2021, 08:26
Ford Fiesta ST,Hyundai i20N να φχαριστηθει η πσυχουλα σου.
Μικρα για να μπορεις να κινεισαι και μεσα στην πολη αλλά-κυριως-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ και οχι ψηλωμενοι κουβαδες με ροδες.
Υπάρχουν για leasing αυτα; Γιατί έτσι ζήτησε ο νηματοθέτης. Αν είναι θέλω και εγώ.
Τα πάντα υπάρχουν σε leasing αρκει να εχουν εισαχθεί στην Ελλάδα. Το θέμα είναι τι θα ζητήσουν.
Στις γνωστές εταιρείες που κοίταξα σε κάποια φάση ονλαιν δεν είχε τα πάντα. Τώρα αν λες να το ζητήσεις συγκεκριμένα μπορεί να γίνεται.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23218
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Δεκ 2021, 11:55

nyxtovios έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:39
Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:38
nyxtovios έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:37


Υπάρχουν για leasing αυτα; Γιατί έτσι ζήτησε ο νηματοθέτης. Αν είναι θέλω και εγώ.
Τα πάντα υπάρχουν σε leasing αρκει να εχουν εισαχθεί στην Ελλάδα. Το θέμα είναι τι θα ζητήσουν.
Στις γνωστές εταιρείες που κοίταξα σε κάποια φάση ονλαιν δεν είχε τα πάντα. Τώρα αν λες να το ζητήσεις συγκεκριμένα μπορεί να γίνεται.
Ασε τα online. Αν έχεις επαφές με κάποια εταιρεία πάρε τηλ και ζήτα προσφορά για το τάδε όχημα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12754
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 01 Δεκ 2021, 11:56

Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:55
nyxtovios έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:39
Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2021, 11:38


Τα πάντα υπάρχουν σε leasing αρκει να εχουν εισαχθεί στην Ελλάδα. Το θέμα είναι τι θα ζητήσουν.
Στις γνωστές εταιρείες που κοίταξα σε κάποια φάση ονλαιν δεν είχε τα πάντα. Τώρα αν λες να το ζητήσεις συγκεκριμένα μπορεί να γίνεται.
Ασε τα online. Αν έχεις επαφές με κάποια εταιρεία πάρε τηλ και ζήτα προσφορά για το τάδε όχημα.
Θα το τσεκαρω τότε, ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17551
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 01 Δεκ 2021, 12:25

gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 10:33
ωραίο είναι το mazda αλλά πάσχει κάπως στην κατανάλωση σε σχέση με τα άλλα δυο.
Αν αναφέρεσαι σε σύγκριση με τα υβριδικά της Toyota τότε ναι έχει υψηλότερη κατανάλωση, ειδικά μέσα στην πόλη. Σε σχέση όμως με άλλα suv, ακόμα και light υβριδικά suv, η κατανάλωσή του είναι μια χαρά. Αν πάντως η κατανάλωση είναι ζήτημα προτεραιότητας για σένα, τότε ίσως δεν πρέπει να κοιτάς suv αλλά κάτι σε Toyota Corolla hatchback λόγου χάρη.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30559
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Ιαν 2022, 23:55

λοιπόν το οδήγησα το CHR υβριδικό και είναι καλό συνολικά, ποιοτικό εσωτερικό, αρκετά εργονομικό, σχετικά άνετο ακόμα και πίσω με τα κλειστοφοβικά παράθυρα, σκληρά καθίσματα, αγκαλιάζουν σωστά αλλά πολύ σκληρά, πόνεσε ο κώλος μου στη 1 ώρα, καλη θέση οδηγησης λιγο ψηλα τα ποδια γιατί έχει ψηλό πάτωμα. Έχει απρόσμενα (για το ντιζάιν του πάντοτε) καλή ορατότητα και συνηθίζεται εύκολα το μέγεθος του. Πολύ καλά τα λεντ φώτα. Άριστη, απροβλημάτιστη συνεργασία και λειτουργία ηλεκτροκινητήρα βενζινοκινηρα. Καθισα και γκουγκλαρα το αυτόματο κιβώτιο e-cvt γιατί είναι πραγματικά χωρίς ραφές αν και πατινάρει λίγο.
Το τιμόνι αν και λιγο ελαφρύ είναι γρήγορο. Δεν το λες άνετο στην απορρόφηση ανωμαλιών σε συνδυασμό με τις μεγάλες ροδες και τα σκληρά καθίσματα, το δοκίμαζα σημαδεύοντας λακκούβες αλλά έχει ποιότητα κύλισης και καλό πάτημα. Στον ανοιχτό δρόμο εμπνέει ασφάλεια και σταθερότητα, δεν έχει εντυπωσιακές ρεπριζ, καλές αλλαγές λωρίδων, δεν το δοκίμασα σε "δυσκολες" διαδρομές, έχει λεει γονατα μακφερσον πίσω. Συνολικά καλύτερο στο δρόμο από Audi Q3 που δοκίμασα πρόσφατα τολμώ να πω που ηταν πιο "ξερό¨στην ποιότητα κυλισης και ανοικονόμητο στο δρόμο.
Περισσότερο με απασχόλησαν τα γκατζετάκια υποβοηθούμενης οδηγης, που είναι τιγκα φορτωμένο. Το σύστημα για την αποφυγή αλλαγής λωρίδων έχει πολύ καθυστέρηση αν το αφήσεις μονο του πάει σα μεθυσμένο απο τη μια ακρη της λωρίδας στην άλλη. Το αντάπτιβ κρουζ κοντρολ πολύ καλό, το αποφυγής πρόσκρουσης δεν το δοκίμασα :)
Το ινφοταινμεντ δεν το εψαξα πολύ, είχε καλό ηχο, παιρνει ανδροιντ αυτο αλλα δεν ήταν διαθέσιμο στη χώρα, μάλλον θέλει ψάξιμο.
Στα λεφτά του είναι πολύ καλή πρόταση αν σ'αρέσει εμφανισιακά και αυτό το στυλ οχήματος (εμένα δεν..)
Наше дело правое - победа будет за нами!

Εθνικονταζεϊστής
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 01 Μάιος 2022, 01:43

Re: Toyota chr ή toyota yaris cross ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εθνικονταζεϊστής » 01 Μάιος 2022, 02:11

εμπαινα και στα δυο, κατά προτιμηση και ταυτόχρονα
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν βρακί με το παντελόνι τους'' Jim Pordison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών