Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 18 Οκτ 2022, 18:20

Ασέβαστος έγραψε:
18 Οκτ 2022, 17:38
Volk έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:38
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:35
Πάντως ένα καλό παντελόνι 5+ χρονάκια στα βγάζει άνετα ΙΜΟ, αντε να δείχνει λίγο παλιομοδιτικο :102:
Τι σημαινει παλιομοδιτικο;

Αν μου αρεσει ενα ρουχο, θα το φοραω. Γενικα φοραμε οτι μας αρεσει, ρουχα παπουτσια και οτι αλλο θελει ο καθενας.

Τι παει να πει μοδα ή παλιομοδοτικο; Ποιος ειναι αυτος που θα ορισει τι θα φοραει ο χ ψ ανθρωπος; Απο που και ως που θα εμφανιστει καποιος να μας πει τι να φοραμε και τι ειναι στη μοδα και τι δεν ειναι; Δεν λεω για σενα, γενικα μιλαω με αφορμη αυτο που εγραψες.

Καθε ανθρωπος εχει δικο του γουστο και δικη του βουληση και φοραει οτι τον ευχαριστει και τον κανει να νιωθει ομορφα!
:goodpost:

ποτε δεν καταλαβα αυτη τη λεξη, "μοδα"
:+1::goodpost::8)
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Οκτ 2022, 18:22

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Οκτ 2022, 17:23
Volk έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:38
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:35
Πάντως ένα καλό παντελόνι 5+ χρονάκια στα βγάζει άνετα ΙΜΟ, αντε να δείχνει λίγο παλιομοδιτικο :102:
Τι σημαινει παλιομοδιτικο;

Αν μου αρεσει ενα ρουχο, θα το φοραω. Γενικα φοραμε οτι μας αρεσει, ρουχα παπουτσια και οτι αλλο θελει ο καθενας.

Τι παει να πει μοδα ή παλιομοδοτικο; Ποιος ειναι αυτος που θα ορισει τι θα φοραει ο χ ψ ανθρωπος; Απο που και ως που θα εμφανιστει καποιος να μας πει τι να φοραμε και τι ειναι στη μοδα και τι δεν ειναι; Δεν λεω για σενα, γενικα μιλαω με αφορμη αυτο που εγραψες.

Καθε ανθρωπος εχει δικο του γουστο και δικη του βουληση και φοραει οτι τον ευχαριστει και τον κανει να νιωθει ομορφα!
Μωρέ δίκιο έχεις αλλά ξέρεις τι, υπάρχει και dress code πολλές φορές. Και δεν εννοώ μόνο το επίσημο, δηλαδή να πηγαίνεις ξέρω γω στη δουλειά σου στην τράπεζα με φόρμα. Εγώ έχω ακούσει σχόλια στη δουλειά για τύπο που φοραγε 2η μέρα σερί την ίδια μπλούζα. Θα μου πεις αυτό αφορά την υγιεινή, δεν είναι το ίδιο, αλλά θέλω να σου πω, ο κόσμος είναι κακός και κουτσομπολης μερικές φορές :102:
Πού είναι το πρόβλημα με το να φοράς 2 ημέρες σερί, την ίδια μπλούζα, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 18 Οκτ 2022, 18:28

Feindflug έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:22
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Οκτ 2022, 17:23
Volk έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:38


Τι σημαινει παλιομοδιτικο;

Αν μου αρεσει ενα ρουχο, θα το φοραω. Γενικα φοραμε οτι μας αρεσει, ρουχα παπουτσια και οτι αλλο θελει ο καθενας.

Τι παει να πει μοδα ή παλιομοδοτικο; Ποιος ειναι αυτος που θα ορισει τι θα φοραει ο χ ψ ανθρωπος; Απο που και ως που θα εμφανιστει καποιος να μας πει τι να φοραμε και τι ειναι στη μοδα και τι δεν ειναι; Δεν λεω για σενα, γενικα μιλαω με αφορμη αυτο που εγραψες.

Καθε ανθρωπος εχει δικο του γουστο και δικη του βουληση και φοραει οτι τον ευχαριστει και τον κανει να νιωθει ομορφα!
Μωρέ δίκιο έχεις αλλά ξέρεις τι, υπάρχει και dress code πολλές φορές. Και δεν εννοώ μόνο το επίσημο, δηλαδή να πηγαίνεις ξέρω γω στη δουλειά σου στην τράπεζα με φόρμα. Εγώ έχω ακούσει σχόλια στη δουλειά για τύπο που φοραγε 2η μέρα σερί την ίδια μπλούζα. Θα μου πεις αυτό αφορά την υγιεινή, δεν είναι το ίδιο, αλλά θέλω να σου πω, ο κόσμος είναι κακός και κουτσομπολης μερικές φορές :102:
Πού είναι το πρόβλημα με το να φοράς 2 ημέρες σερί, την ίδια μπλούζα, τύπε;
Αν ειναι καθαρη και δεν εχεις ιδρωσει, δεν υπαρχει θεμα.

Εχω παπουτσια, παντελονια, μπλουζες, φορμες επι του 2 και επι του 5 σε καποια επειδη με εχουν βολεψει και εχει τυχει να φοραω επι 3 μερες τα ιδια σχεδια.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 18 Οκτ 2022, 18:29

Green Dragon έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:12
sharp έγραψε:
18 Οκτ 2022, 17:17
Green Dragon έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:31
Και φτάσαμε να αλλάζουμε κάθε εβδομάδα χωρίς να έχει φύγει ακόμα η παραγωγή. Άρα άστοχο το σχόλιό σου.
Το σχόλιο μου ήταν ότι η ιδέα να παράγουμε το παντελόνι μας, γιατί είναι κακό να το εισάγουμε, οδηγεί σε φτωχότερες καταστάσεις. Όλα είναι ζήτημα προστιθέμενης αξίας, added value. Δεν βλέπεις ότι οι φτωχότερες οικονομίες το κάνουν; Ακόμη και η Κίνα, τώρα που ανέβηκε κλίμακα το έδωσε αλλού.
Το έχω ξαναπεί - δεν χρειάζεται να παράγουμε τα πάντα αλλά χρειάζεται να παράγουμε περισσότερα απ' όσα παράγουμε σήμερα. Ειδικά σε περιόδους βαθιάς κρίσης τα υλικά προϊόντα μετράνε περισσότερο από τον κοπανιστό αέρα των υπηρεσιών. Αν γίνει πόλεμος θα θες ψωμί για να φας, όχι ταξίδια και ίντερνετ.
Τότε οι μισοί να καλλιεργούμε στάρια και οι άλλοι μισοί να κόβουμε ξύλα, γιατί αν έρθει πόλεμος δεν θα έχουμε να φάμε. :lol:

Ούτε αυτό βέβαια ισχύει και σε πόλεμο συνεχίζεις να εισάγεις, έχει συμβεί ακόμη κι από τον εχθρό να εισάγεις (καθότι money makes the world go round)

Κι ο γιατρός υπηρεσία παρέχει btw. Κοπανιστός αέρας οι υπηρεσίες; Ακόμη και στον πόλεμο κι οι φαντάροι θα πρέπει να διασκεδάσουν κάποια στιγμή. Χάνεις πολλά στις λεπτομέρειες.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19532
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Οκτ 2022, 18:32

sharp έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:29
Green Dragon έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:12
Το έχω ξαναπεί - δεν χρειάζεται να παράγουμε τα πάντα αλλά χρειάζεται να παράγουμε περισσότερα απ' όσα παράγουμε σήμερα. Ειδικά σε περιόδους βαθιάς κρίσης τα υλικά προϊόντα μετράνε περισσότερο από τον κοπανιστό αέρα των υπηρεσιών. Αν γίνει πόλεμος θα θες ψωμί για να φας, όχι ταξίδια και ίντερνετ.
Τότε οι μισοί να καλλιεργούμε στάρια και οι άλλοι μισοί να κόβουμε ξύλα, γιατί αν έρθει πόλεμος δεν θα έχουμε να φάμε. :lol:

Ούτε αυτό βέβαια ισχύει και σε πόλεμο συνεχίζεις να εισάγεις, έχει συμβεί ακόμη κι από τον εχθρό να εισάγεις (καθότι money makes the world go round)
Εντάξει, το έριξες στις υπερβολές πως να γίνει συζήτηση έτσι;

Λες και με μαζικοποιημένη και μηχανοβοηθούμενη γεωργία χρειάζεται να δουλεύουν οι μισοί στα χωράφια...

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 18 Οκτ 2022, 18:36

Green Dragon έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:32
sharp έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:29
Green Dragon έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:12
Το έχω ξαναπεί - δεν χρειάζεται να παράγουμε τα πάντα αλλά χρειάζεται να παράγουμε περισσότερα απ' όσα παράγουμε σήμερα. Ειδικά σε περιόδους βαθιάς κρίσης τα υλικά προϊόντα μετράνε περισσότερο από τον κοπανιστό αέρα των υπηρεσιών. Αν γίνει πόλεμος θα θες ψωμί για να φας, όχι ταξίδια και ίντερνετ.
Τότε οι μισοί να καλλιεργούμε στάρια και οι άλλοι μισοί να κόβουμε ξύλα, γιατί αν έρθει πόλεμος δεν θα έχουμε να φάμε. :lol:

Ούτε αυτό βέβαια ισχύει και σε πόλεμο συνεχίζεις να εισάγεις, έχει συμβεί ακόμη κι από τον εχθρό να εισάγεις (καθότι money makes the world go round)
Εντάξει, το έριξες στις υπερβολές πως να γίνει συζήτηση έτσι;

Λες και με μαζικοποιημένη και μηχανοβοηθούμενη γεωργία χρειάζεται να δουλεύουν οι μισοί στα χωράφια...
Βλέπεις την Ελλάδα και πιστεύεις ότι φταίει η έλλειψη παραγωγής προϊόντων. Κοίτα στις υπόλοιπες χώρες, τι συμβαίνει στο Μπαγκλαντές που παράγει τα ρούχα του πλανήτη και τι στις ΗΠΑ που προσφέρουν το ίντερνετ του πλανήτη.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19532
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Οκτ 2022, 18:43

sharp έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:36
Green Dragon έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:32
Εντάξει, το έριξες στις υπερβολές πως να γίνει συζήτηση έτσι;

Λες και με μαζικοποιημένη και μηχανοβοηθούμενη γεωργία χρειάζεται να δουλεύουν οι μισοί στα χωράφια...
Βλέπεις την Ελλάδα και πιστεύεις ότι φταίει η έλλειψη παραγωγής προϊόντων. Κοίτα στις υπόλοιπες χώρες, τι συμβαίνει στο Μπαγκλαντές που παράγει τα ρούχα του πλανήτη και τι στις ΗΠΑ που προσφέρουν το ίντερνετ του πλανήτη.
Μα το Μπαγκλαντές παράγει μόνο τα ρούχα! Να παράγουμε και ρούχα ΚΑΙ άλλα πράγματα!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Οκτ 2022, 19:01

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:09
Gherschaagk έγραψε:
18 Οκτ 2022, 17:34
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
18 Οκτ 2022, 15:16
Ινδια - Πακισταν κατι τετοιο
Baleno;
ναι
Τότε Ινδία. Πακιστάν γιατί;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 18 Οκτ 2022, 19:10

Ιταλία, στο Λάτσιο για την ακρίβεια.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Οκτ 2022, 19:15

Δεν είναι ρούσικο;; Γιατί;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Οκτ 2022, 19:37

Feindflug έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:22
Πού είναι το πρόβλημα με το να φοράς 2 ημέρες σερί, την ίδια μπλούζα, τύπε;
Ότι δε θα έχει καλή σχέση με την καθαριότητα ο τύπος. Αυτό που ήθελα να τονίσω κ το είπα είναι ότι εσύ μπορεί να μην ενδιαφέρεσαι για την εμφάνισή σου, αλλά οι άλλοι ενδιαφέρονται.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 18 Οκτ 2022, 19:38

Volk έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:38
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:35
Πάντως ένα καλό παντελόνι 5+ χρονάκια στα βγάζει άνετα ΙΜΟ, αντε να δείχνει λίγο παλιομοδιτικο :102:
Τι σημαινει παλιομοδιτικο;

Αν μου αρεσει ενα ρουχο, θα το φοραω. Γενικα φοραμε οτι μας αρεσει, ρουχα παπουτσια και οτι αλλο θελει ο καθενας.

Τι παει να πει μοδα ή παλιομοδοτικο; Ποιος ειναι αυτος που θα ορισει τι θα φοραει ο χ ψ ανθρωπος; Απο που και ως που θα εμφανιστει καποιος να μας πει τι να φοραμε και τι ειναι στη μοδα και τι δεν ειναι; Δεν λεω για σενα, γενικα μιλαω με αφορμη αυτο που εγραψες.

Καθε ανθρωπος εχει δικο του γουστο και δικη του βουληση και φοραει οτι τον ευχαριστει και τον κανει να νιωθει ομορφα!
Άμα είναι έτσι να βγω με φουστανέλα και να πάω βόλτα. Η αίσθηση του να αερίζονται τα κάκαλα είναι ανεκτίμητη.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Οκτ 2022, 20:06

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Οκτ 2022, 19:37
Feindflug έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:22
Πού είναι το πρόβλημα με το να φοράς 2 ημέρες σερί, την ίδια μπλούζα, τύπε;
Ότι δε θα έχει καλή σχέση με την καθαριότητα ο τύπος. Αυτό που ήθελα να τονίσω κ το είπα είναι ότι εσύ μπορεί να μην ενδιαφέρεσαι για την εμφάνισή σου, αλλά οι άλλοι ενδιαφέρονται.
Γιατί δεν έχεις καλή σχέση με την καθαριότητα, αν φοράς μια μπλούζα δύο σερί μέρες, δικέ μου;

Δεν εννοώ να την βάλεις το πρωί στην δουλειά, μετά να πας γυμναστήριο, να βγεις βόλτα και να κοιμηθείς με την ίδια μπλούζα για 48 ώρες.

Αλλά το να βάλεις την ίδια μπλούζα δύο μέρες σερί, ενώ κάνεις μια δουλειά στην οποία δεν ιδρώνεις και δεν λερώνεσαι και όταν πας σπίτι σου την βγάζεις, δεν το βρίσκω τραγικό.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Οκτ 2022, 20:17

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Οκτ 2022, 19:37
Feindflug έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:22
Πού είναι το πρόβλημα με το να φοράς 2 ημέρες σερί, την ίδια μπλούζα, τύπε;
Ότι δε θα έχει καλή σχέση με την καθαριότητα ο τύπος. Αυτό που ήθελα να τονίσω κ το είπα είναι ότι εσύ μπορεί να μην ενδιαφέρεσαι για την εμφάνισή σου, αλλά οι άλλοι ενδιαφέρονται.
ιδια μπλουζα ειδικα καλοκαιρι ειναι μπιχλα, αλλο αυτο.

το να μην ενδιαφερεσαι για το αν ενδιαφερονται οι αλλοι για την εμφανιση σου; παιζει;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10791
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Σε ποια χώρα ειναι κατασκευασμένο το δικό σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 18 Οκτ 2022, 20:19

Gherschaagk έγραψε:
18 Οκτ 2022, 19:01
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
18 Οκτ 2022, 18:09
Gherschaagk έγραψε:
18 Οκτ 2022, 17:34


Baleno;
ναι
Τότε Ινδία. Πακιστάν γιατί;
Ξερω γω.... Γιατι οχι?

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών