Τέλη κυκλοφορίας - πρέπει να τα έχουμε μαζί μας τυπωμένα;

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Τέλη κυκλοφορίας - πρέπει να τα έχουμε μαζί μας τυπωμένα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 21 Δεκ 2022, 22:59

EKPLIKTIKOS έγραψε:
21 Δεκ 2022, 22:55
Το ότι έχουμε 2022 κ υπαρχουν ακόμα για εκτυπωτές με κάνει να νιώθω σα να παθαίνω ανεύρυσμα. Μήπως δέχονται και cd rom οι μπάτσοι, ρε.τυποι;
Μόνο αυτό:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τέλη κυκλοφορίας - πρέπει να τα έχουμε μαζί μας τυπωμένα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Δεκ 2022, 23:06

Μου φαίνεται εντελώς γελοίο να σου ζητάνε να κουβαλάς χαρτιά για κάτι που μπορούν να ελέγξουν πάρα πολύ εύκολα ηλεκτρονικά και που στο κάτω κάτω μόνο έτσι ελέγχεται γιατί σιγά το δύσκολο να τυπώσεις ένα κωλόχαρτο που να λέει άλφα πανκ, πληρωμή τελών κυκλοφορίας, ημερομηνία τότε, ποσό τάδε αριθμός συναλλαγής (ο λεξάριθμος της φράσης ΜΠΑΤΣΕ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ).

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τέλη κυκλοφορίας - πρέπει να τα έχουμε μαζί μας τυπωμένα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Δεκ 2022, 23:07

Καμια φορά θες ένα έγγραφο ακόμα, δυστυχώς. Η μαλακία με τους εκτυπωτές είναι ότι ακόμα δεν είναι plug and play. Κάποια στιγμή γαμιούνται οι drivers και τέλος.
Τώρα ο δικός μου συνδέεται μόνο με USB ενώ παλιά τύπωνε και με wifi. Και δεν τυπώνει γιατί δεν έχω φώτο μπλακ, ενώ έχω ένα σωρό κανονικό μαύρο. Ο καπιταλισμός φταίει δηλαδή αλλά δεν το είπα εξαρχής για να μην εκτραπεί η συζήτηση.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τέλη κυκλοφορίας - πρέπει να τα έχουμε μαζί μας τυπωμένα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Φεβ 2024, 18:09

Μου την εχουν πέσει πάλι ενα σωρο συγγενείς μπουμερομπαρμπάδες να τους τα εκτυπώσω ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ. Καθε χρόνο το ιδιο μαρτύριο. Οταν ειναι ενας οκ, πα' στο διάολο. Αλλα οταν στην πεφτουν πολλοί επειδη εισαι ο μονος στο σόι με εχτυπωτη σπίτι του λολ, τι να γίνει? Να αρχίσω να τους χρεώνω 10σεντσο ανά κόλλα?

Ε ρε γαμώ τους αναχρονισμούς σας, κωλοκρατος. Καναμε το αυτονοήτως τιμιο βημα να παμε τη χωρα 50 χρονια μπροστά (την ιδια ωρα που αλλες χωρες εχουν παει 200) αλλά απο τότε εχουμε μεινει στάσιμοι.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τέλη κυκλοφορίας - πρέπει να τα έχουμε μαζί μας τυπωμένα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Φεβ 2024, 18:15

foscilis έγραψε:
21 Δεκ 2022, 23:06
Μου φαίνεται εντελώς γελοίο να σου ζητάνε να κουβαλάς χαρτιά για κάτι που μπορούν να ελέγξουν πάρα πολύ εύκολα ηλεκτρονικά και που στο κάτω κάτω μόνο έτσι ελέγχεται γιατί σιγά το δύσκολο να τυπώσεις ένα κωλόχαρτο που να λέει άλφα πανκ, πληρωμή τελών κυκλοφορίας, ημερομηνία τότε, ποσό τάδε αριθμός συναλλαγής (ο λεξάριθμος της φράσης ΜΠΑΤΣΕ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ).
Τα υπόλοιπα οκ, ΤΟΝ ΛΕΞΑΡΙΘΜΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΊ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ! 11
σε κάθε περίπτωση, είδες (;), γιαφτό είναι οι φίλοι.
SpoilerShow
🤣🤣🤣🤣🤣klaiw
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8844
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Τέλη κυκλοφορίας - πρέπει να τα έχουμε μαζί μας τυπωμένα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 20 Φεβ 2024, 18:30

Παλια κολούσαμε τα τέλη πάνω στο παμπριτς γιαυτο αμα δείτε παλιά αμάξια εχουν ακόμα τις κολλες στις γωνίες . Αυτο γινοταν για να βλεπει ο τροχονομος αν έχεις πληρωμένα τέλη και με κλειστό αμάξι. Πλέον καταργήθηκε. Γιαυτό παλια σου έδινε η τράπεζα αυτοκόλλητο σήμα. Τωρα δεν σου δεινει κανένα σήμα και ελέγχεται απο την εφορία αν πλήρωσες. Οπως επίσης αν κάνεις ακινησία μονο η εφορία μπορεί να το διαπιστώσει. Για να σε πιάσει η εφορία πρέπει να εμπλακείς σε τροχαία παράβαση που θα πιστοποιήσει η τροχαία.
Συμπαράσματα:
1.Δεν υποχρεούσαι να έχεις τα τέλη μαζί σου.
2. Η τροχαία βλέπει ηλεκτρονικά αν έχεις πληρώσει τέλη ή αν έχεις κάνει ακινησία και το πρόστιμο είναι 10.000-30.000 ευρώ για ακινησία !!
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών