AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 05 Ιούλ 2023, 17:36

Εχουν την Κυριακη σε ολα τα καταστηματα τους στην Ελλαδα. Πουλανε με δεκα τις εκατο εκπτωση εαν το κλεισεις αυτη τη μερα.
Γενικα τα αμαξια της ειναι ολα απο leasing και θελω να πιστευω πως η πιθανοτητα να εχουν γυρισμενα χιλιομετρα ειναι απο πολυ μικρη εως και ανυπαρκτη, δεν μου φαινεται λογικο να μπει στη διαδικασια μια αταιρια που ασχολειται σε τοσο μεγαλο επιπεδο με την ενοικιαση και τη μεταπωληση να ρισκαρει με μαμουνιες και κολπακια το ονομα της. Κανουν δοσεις μεσω τραπεζας
Να παρω απο κει αυτοκινητο, τι λετε;

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18232
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 05 Ιούλ 2023, 19:03

BILLO έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 17:36
Εχουν την Κυριακη σε ολα τα καταστηματα τους στην Ελλαδα. Πουλανε με δεκα τις εκατο εκπτωση εαν το κλεισεις αυτη τη μερα.
Γενικα τα αμαξια της ειναι ολα απο leasing και θελω να πιστευω πως η πιθανοτητα να εχουν γυρισμενα χιλιομετρα ειναι απο πολυ μικρη εως και ανυπαρκτη, δεν μου φαινεται λογικο να μπει στη διαδικασια μια αταιρια που ασχολειται σε τοσο μεγαλο επιπεδο με την ενοικιαση και τη μεταπωληση να ρισκαρει με μαμουνιες και κολπακια το ονομα της. Κανουν δοσεις μεσω τραπεζας
Να παρω απο κει αυτοκινητο, τι λετε;
mensa.org

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 05 Ιούλ 2023, 19:10

πήζον bot έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:03
BILLO έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 17:36
Εχουν την Κυριακη σε ολα τα καταστηματα τους στην Ελλαδα. Πουλανε με δεκα τις εκατο εκπτωση εαν το κλεισεις αυτη τη μερα.
Γενικα τα αμαξια της ειναι ολα απο leasing και θελω να πιστευω πως η πιθανοτητα να εχουν γυρισμενα χιλιομετρα ειναι απο πολυ μικρη εως και ανυπαρκτη, δεν μου φαινεται λογικο να μπει στη διαδικασια μια αταιρια που ασχολειται σε τοσο μεγαλο επιπεδο με την ενοικιαση και τη μεταπωληση να ρισκαρει με μαμουνιες και κολπακια το ονομα της. Κανουν δοσεις μεσω τραπεζας
Να παρω απο κει αυτοκινητο, τι λετε;
mensa.org
Αυτα ειναι για του Συριζαιους που πιανουν πουλια στον αερα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23554
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Ιούλ 2023, 19:22

Αν δεν είναι τιμή ένα 30% max της τιμής αγοράς, μη περάσεις ούτε απέξω. Όλα τα leasing που έχουμε είναι της avis και τα έχω ρημάξει.
Τα χιλιόμετρα θα είναι τα μόνα που θα είναι σωστά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 05 Ιούλ 2023, 19:24

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Αυτοκίνητο που το νοικιαζαν ισοδυναμεί με γυναίκα που την έπαιρναν σε παρέες.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23554
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Ιούλ 2023, 19:26

Και σημείωση, όσο πιο μικρό αμάξι κοιτάς τόσο πιο ξεκωλιασμενο θα είναι
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 05 Ιούλ 2023, 19:28

Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:22
Αν δεν είναι τιμή ένα 30% max της τιμής αγοράς, μη περάσεις ούτε απέξω. Όλα τα leasing που έχουμε είναι της avis και τα έχω ρημάξει.
Τα χιλιόμετρα θα είναι τα μόνα που θα είναι σωστά.
Αν πω να το παρω θα το παω και για ελεγχο σε δικο μου μηχανικο πρωτα. Τωρα αν ειναι τα χιλιομετρα σωστα, τοτε και η μηχανη σε γενικες γραμμες θα εχει παλιωσει αναλογα. Και η μηχανη ειναι ενα απο αυτα που δεν μπορει να ελεγξει ο μηχανικος στον ελεγχο και που σχετιζεται αμεσα με τα χιλιομετρα. Στην πιατσα των μικροεμπορων πεφτει απιστευτο γυρισμα, σου πουλανε κυριολεκτικα λιωμενα αμαξια για ελαφρως μεταχειρισμενα και για εμενα ειναι εκτος ελεγχου η κατασταση εκει. Εκτως αν βρεις πρωτο χερι απο ιδιωτη, τοτε η αμεσως καλυτερη λυση ειναι αντιπροσωπειες και μεγαλες εταιριες.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23554
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Ιούλ 2023, 19:34

Δεν είναι μόνο η μηχανή. Πολλά από αυτά είναι τρακαρισμένα που πιθανό να έχουν θέμα στο σασί.
Τι αυτοκίνητο κοιτάς;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 05 Ιούλ 2023, 19:37

Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:34
Δεν είναι μόνο η μηχανή. Πολλά από αυτά είναι τρακαρισμένα που πιθανό να έχουν θέμα στο σασί.
Τι αυτοκίνητο κοιτάς;
Μικρα κοιταω, 1200 κυβικα για βενζινη κατα βαση η τουρμπο ντιζελ στο λιγο παραπανω αλλα στα ιδια αμαξια. Αν και το ντιζελ στο τωρινο αυτοκινητο που εχω μου εβγαλε την πιστη, οταν αρχισουν και βγαζουν αυτα τραβας τα μαλλια σου αλλα εχουν το πλεονεκτημα της οικονομιας.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23554
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Ιούλ 2023, 19:38

BILLO έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:37
Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:34
Δεν είναι μόνο η μηχανή. Πολλά από αυτά είναι τρακαρισμένα που πιθανό να έχουν θέμα στο σασί.
Τι αυτοκίνητο κοιτάς;
Μικρα κοιταω, 1200 κυβικα για βενζινη κατα βαση η τουρμπο ντιζελ στο λιγο παραπανω αλλα στα ιδια αμαξια. Αν και το ντιζελ στο τωρινο αυτοκινητο που εχω μου εβγαλε την πιστη, οταν αρχισουν και βγαζουν αυτα τραβας τα μαλλια σου αλλα εχουν το πλεονεκτημα της οικονομιας.
Μη το σκέφτεσαι καν.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 05 Ιούλ 2023, 19:39

Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:38
BILLO έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:37
Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:34
Δεν είναι μόνο η μηχανή. Πολλά από αυτά είναι τρακαρισμένα που πιθανό να έχουν θέμα στο σασί.
Τι αυτοκίνητο κοιτάς;
Μικρα κοιταω, 1200 κυβικα για βενζινη κατα βαση η τουρμπο ντιζελ στο λιγο παραπανω αλλα στα ιδια αμαξια. Αν και το ντιζελ στο τωρινο αυτοκινητο που εχω μου εβγαλε την πιστη, οταν αρχισουν και βγαζουν αυτα τραβας τα μαλλια σου αλλα εχουν το πλεονεκτημα της οικονομιας.
Μη το σκέφτεσαι καν.
Ουτε και στα κατω απο 100 χιλιαδες χιλιομετρα;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23554
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Ιούλ 2023, 19:41

BILLO έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:39
Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:38
BILLO έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:37


Μικρα κοιταω, 1200 κυβικα για βενζινη κατα βαση η τουρμπο ντιζελ στο λιγο παραπανω αλλα στα ιδια αμαξια. Αν και το ντιζελ στο τωρινο αυτοκινητο που εχω μου εβγαλε την πιστη, οταν αρχισουν και βγαζουν αυτα τραβας τα μαλλια σου αλλα εχουν το πλεονεκτημα της οικονομιας.
Μη το σκέφτεσαι καν.
Ουτε και στα κατω απο 100;
Προσωπικά λέω όχι, ξαναλέω δε παίζουν τα χιλιόμετρα το μόνο ρόλο. Και γιατί το λέω. Τα μικρά ως συνήθως τα δίνουν σε πωλητές για ταξίδια οι οποίοι στο τέτοιο τους, τα ξεκωλιαζουν, τα χτυπάνε, τα παρκάρουν όπως να ναι.
Άλλο το αμαξι από leasing που το είχε για πάρτη του ο επιχειρηματίας και άλλο αυτό που δίνουν αέρα πατέρα στους πωλητές.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 05 Ιούλ 2023, 19:44

Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:41
BILLO έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:39
Ερμής έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:38

Μη το σκέφτεσαι καν.
Ουτε και στα κατω απο 100;
Προσωπικά λέω όχι, ξαναλέω δε παίζουν τα χιλιόμετρα το μόνο ρόλο. Και γιατί το λέω. Τα μικρά ως συνήθως τα δίνουν σε πωλητές για ταξίδια οι οποίοι στο τέτοιο τους, τα ξεκωλιαζουν, τα χτυπάνε, τα παρκάρουν όπως να ναι.
Άλλο το αμαξι από leasing που το είχε για πάρτη του ο επιχειρηματίας και άλλο αυτό που δίνουν αέρα πατέρα στους πωλητές.
Δυσκολη αγορα. Εαν ηταν πριν δυο χρονια δε θα εμπαινα καν στη λογικη μεταχειρισμενου για να γλυτωσω ολα αυτα, αλλα τωρα τα souper mini εχουν πιασει σχεδον εικοσι χιλιαρικα στην τιμη καινουρια.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10291
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 05 Ιούλ 2023, 19:50

Οταν φτάνεις σε λακούβα με το δικό σου αυτοκίνητο κόβεις, με νοικιασμένο κόβεις; 50-50.
Το δικό σου δεν το μαρσάρεις όταν είναι κρύο, το νοικιασμένο;
Κάνει η εταιρία σέρβις στο στόλο και ξέρουν ότι ο κατασκευαστής συνιστά κάποιο λάδι, αλλά ξέρει επίσης ότι και το φτηνότερο θα κάνει τη δουλειά μέχρι να το πουλήσουν, ποιό θα βάλει;
Και ούτω καθεξής.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: AVIS open day-αγορα μεταχειρισμενου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 05 Ιούλ 2023, 19:55

Chilloutbuddy έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 19:50
Οταν φτάνεις σε λακούβα με το δικό σου αυτοκίνητο κόβεις, με νοικιασμένο κόβεις; 50-50.
Το δικό σου δεν το μαρσάρεις όταν είναι κρύο, το νοικιασμένο;
Κάνει η εταιρία σέρβις στο στόλο και ξέρουν ότι ο κατασκευαστής συνιστά κάποιο λάδι, αλλά ξέρει επίσης ότι και το φτηνότερο θα κάνει τη δουλειά μέχρι να το πουλήσουν, ποιό θα βάλει;
Και ούτω καθεξής.
Ετσι ειναι, ειναι ταλαιπωρημενα αμαξια σιγουρα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών