Kia VS Nissan

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!

Kia vs Nissan

Nissan
6
50%
Kia
6
50%
 
Σύνολο ψήφων: 12

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9956
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Δεκ 2023, 04:26

Υδράργυρος έγραψε:
25 Αύγ 2023, 01:58
Εγω οδηγαω ενα κια σπορτατζ, ειχα ενα προβλημα στο στροφαλο, καλυπτωταν απο την εγγυηση, μου ειπαν οτι ειναι γενικο το προβλημα και γινοταν ανακληση στα μοντελα για διορθωση του προβληματος. Καλυφθηκε χωρις προβλημα.
Αλλα προβληματα δεν ειχα.
Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος ειμαι. Τα μονα θεματα απτωνται της κατηγοριας των suv. Ειναι αυτοκινητα προαστιων. Ουτε πολης ουτε ταξιδιου. Μεσων αποστασεων
H γυναίκα μου έχει ένα σπόρτατζ δεκαετίας με 150χιλ χλμ, μια χαρά πήγαινε κανένα πρόβλημα, έρχεται γράμμα απ'την Κία ότι γίνεται ανάκληση, το πήραν 3 μέρες και άλλαξαν ΌΛΗ τη μηχανή. Όλη όμως, μόνο το ρολόϊ που δε γύρισαν. Κι εκεί που λέγαμε να το σπρώξουμε σιγά σιγά θα το κρατήσουμε να το λιώσουν τα παιδιά μόλις βγάλουν δίπλωμα. Εντυπωσιακή κίνηση απ'την Κία όμως, δεν το περίμενα.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 16 Δεκ 2023, 04:37

Killed in Action

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9956
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Δεκ 2023, 04:51

Υδράργυρος έγραψε:
25 Αύγ 2023, 20:11
Financial man έγραψε:
25 Αύγ 2023, 19:32
Μια άλλη ερώτηση. Θεωρείτε καλύτερη επιλογή ένα SUV ή ένα Sedan ως βασικό αυτοκίνητο;;
Το σενταν εχει καλυτερη συμπεριφορα στο δρομο απο το suv. Πριν απο αυτο οδηγαγα ενα οκταβια και ειχε διαφορα.
Αλλα νομιζω δε βγαινουν πια πολλα μοντελα σενταν.
Παντως ενα suv ειναι πιο εντυπωσιακο, και ειναι σημαντικο να γουσταρεις το αυτοκινητο που θα παρεις. Παιζει ρολο και το χρωμα, μην το υποτιμας.
Σεντάν και SUV, σαν σχήμα αυτοκινήτου, είναι τα δύο χειρότερα που μπορείς να πάρεις.

Το σεντάν καταφέρνει το ακατόρθωτο: έχει αρκετά τεράστιο αμάξωμα ώστε να σου κάνει τη ζωή δύσκολη σε κάθε παρκάρισμα και κάθε κλειστή στροφή, και ταυτόχρονα έχει λιγότερους χώρους αποθήκευσης από ένα χατσμπακ. Αν έχεις πχ ένα πλυντήριο πιάτων να κουβαλήσεις σε χατσμπακ με πεσμένα καθίσματα χωράει, σε σεντάν δε χωράει.

Το SUV παίρνει το βραβείο για το απολύτως χειρότερο σχήμα αυτοκινήτου.

Αν συγκρίνεις ένα μικρό SUV και ένα χάτσμπακ με την ίδια ακριβώς μηχανή και την ίδια τεχνολογία, θα βρεις ότι το SUV έχει ακριβώς τους ίδιους εσωτερικούς χώρους, αλλά μικρότερη ορατότητα, ή/και ψηλότερη τιμή, ή/και χειρότερες επιδόσεις, ή/και μεγαλύτερη κατανάλωση. Και αυτό αποδεικνύεται με απλή φυσική, δεν χρειάζεται τίποτα φοβερές γνώσεις. Αν πάρεις ένα αμάξι και το κάνεις ψηλότερο γίνονται σχεδιαστικά όλα πιό δύσκολα: ψηλώνει το κέντρο βάρους άρα χειροτερεύει η ευστάθεια στις στροφές (άρα θες άλλες αναρτήσεις), αυξάνει η αντίσταση του αέρα (άρα μειώνεται η ταχύτητα) αυξάνει το βάρος (άρα η κατανάλωση), μαζί με το βάρος γίνεται δυσκολότερο να φρενάρεις (άρα θες μεγαλύτερα φρένα), για να μειώσεις κάπως την αντίσταση του αέρα πρέπει να χαμηλώσεις το ταβάνι (άρα να μικρήνεις τα τζάμια και την ορατότητα), και τελικά όλα αυτά τα προβλήματα (που δεν είχες πριν και τα δημιούργησες χωρίς κανένα λόγο) αναγκάζονται να τα λύσουν με περισσότερα συστήματα και μεγαλύτερες μηχανές, τα οποία φυσικά κοστίζουν (άρα αυξάνει η τιμή).

Το ίδιο ακριβώς συμπέρασμα αν συγκρίνεις ένα μεγάλο SUV με ένα station wagon.

Οι πρακτικότερες, αποτελεσματικότερες, οικονομικότερες λύσεις αναλόγως πόσο χώρο χρειάζεσαι είναι οι ίδιες 2 που ήταν πάντα: χάτσμπακ και station wagon. Αν δε σου αρέσουν δε σου αρέσουν, άλλο αυτό, αλλά πάντως αυτές είναι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chilloutbuddy την 16 Δεκ 2023, 05:29, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9956
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Δεκ 2023, 05:01

enterprise-psi έγραψε:
26 Αύγ 2023, 10:57
Average SUV Driver



:102:
δες εδώ να πάθεις κρίση άγχους :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Δεκ 2023, 08:45

Chilloutbuddy έγραψε:
16 Δεκ 2023, 04:51

Σεντάν και SUV, σαν σχήμα αυτοκινήτου, είναι τα δύο χειρότερα που μπορείς να πάρεις.

Το σεντάν καταφέρνει το ακατόρθωτο: έχει αρκετά τεράστιο αμάξωμα ώστε να σου κάνει τη ζωή δύσκολη σε κάθε παρκάρισμα και κάθε κλειστή στροφή, και ταυτόχρονα έχει λιγότερους χώρους αποθήκευσης από ένα χατσμπακ. Αν έχεις πχ ένα πλυντήριο πιάτων να κουβαλήσεις σε χατσμπακ με πεσμένα καθίσματα χωράει, σε σεντάν δε χωράει.

Το SUV παίρνει το βραβείο για το απολύτως χειρότερο σχήμα αυτοκινήτου.

Αν συγκρίνεις ένα μικρό SUV και ένα χάτσμπακ με την ίδια ακριβώς μηχανή και την ίδια τεχνολογία, θα βρεις ότι το SUV έχει ακριβώς τους ίδιους εσωτερικούς χώρους, αλλά μικρότερη ορατότητα, ή/και ψηλότερη τιμή, ή/και χειρότερες επιδόσεις, ή/και μεγαλύτερη κατανάλωση. Και αυτό αποδεικνύεται με απλή φυσική, δεν χρειάζεται τίποτα φοβερές γνώσεις. Αν πάρεις ένα αμάξι και το κάνεις ψηλότερο γίνονται σχεδιαστικά όλα πιό δύσκολα: ψηλώνει το κέντρο βάρους άρα χειροτερεύει η ευστάθεια στις στροφές (άρα θες άλλες αναρτήσεις), αυξάνει η αντίσταση του αέρα (άρα μειώνεται η ταχύτητα) αυξάνει το βάρος (άρα η κατανάλωση), μαζί με το βάρος γίνεται δυσκολότερο να φρενάρεις (άρα θες μεγαλύτερα φρένα), για να μειώσεις κάπως την αντίσταση του αέρα πρέπει να χαμηλώσεις το ταβάνι (άρα να μικρήνεις τα τζάμια και την ορατότητα), και τελικά όλα αυτά τα προβλήματα (που δεν είχες πριν και τα δημιούργησες χωρίς κανένα λόγο) αναγκάζονται να τα λύσουν με περισσότερα συστήματα και μεγαλύτερες μηχανές, τα οποία φυσικά κοστίζουν (άρα αυξάνει η τιμή).

Το ίδιο ακριβώς συμπέρασμα αν συγκρίνεις ένα μεγάλο SUV με ένα station wagon.

Οι πρακτικότερες, αποτελεσματικότερες, οικονομικότερες λύσεις αναλόγως πόσο χώρο χρειάζεσαι είναι οι ίδιες 2 που ήταν πάντα: χάτσμπακ και station wagon. Αν δε σου αρέσουν δε σου αρέσουν, άλλο αυτό, αλλά πάντως αυτές είναι.

αν και μιλας σωστα, ξεχνας κατι. την αποσταση απο το εδαφος.

αν και για το 90% των αγοραστων, πραγματι το σουβ ειναι κακη επιλογη σε σχεση με χατς η στεισον, υπαρχει και ενα 10% που πραγματικα χρειαζεται αυτους του 5 ποντους αποσταση απο το εδαφος, και ας εχουν τα μειονεκτηματα που περιεγραψες.

σενταν υπαρχουν ακομη; τα αγοραζει κοσμος; γιατι; ειναι οι ιδιοι που παιρνουν διπορτα; :003::003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9956
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Δεκ 2023, 09:27

Ασέβαστος έγραψε:
16 Δεκ 2023, 08:45
αν και για το 90% των αγοραστων, πραγματι το σουβ ειναι κακη επιλογη σε σχεση με χατς η στεισον, υπαρχει και ενα 10% που πραγματικα χρειαζεται αυτους του 5 ποντους αποσταση απο το εδαφος, και ας εχουν τα μειονεκτηματα που περιεγραψες.
E καλά, υπάρχει και μια μειοψηφία που χρειάζεται νταλίκα, φόρμουλα 1, κλαρκ, τρακτέρ, υδροπλάνο κλπ, δε λέω γι'αυτούς
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 16 Δεκ 2023, 09:35

Eδω πρεπει να αναγνωρισουμε την "εξυπναδα" της skoda και τον σεβασμο προς τον καταναλωτη,που βγαζει τα Οktavia και Superb με πισω πορτα που σηκωνεται μεχρι επανω και δημιουργει εναν αχανη χωρο αποσκευων.
Μπορει να μην την συμπαθω σαν εταιρεια,μιας και ανηκει στο γνωστο προβληματικο γκρουπ,αλλα η αληθεια πρεπει να λεγεται.
Και αλλοι κατασκευαστες το εκαναν παλια αλλα το εγκατελειψαν δυστυχως.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 16 Δεκ 2023, 09:40

stergiosbik έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:35
Eδω πρεπει να αναγνωρισουμε την "εξυπναδα" της skoda και τον σεβασμο προς τον καταναλωτη,που βγαζει τα Οktavia και Superb με πισω πορτα που σηκωνεται μεχρι επανω και δημιουργει εναν αχανη χωρο αποσκευων.
Μπορει να μην την συμπαθω σαν εταιρεια,μιας και ανηκει στο γνωστο προβληματικο γκρουπ,αλλα η αληθεια πρεπει να λεγεται.
Και αλλοι κατασκευαστες το εκαναν παλια αλλα το εγκατελειψαν δυστυχως.
Superb έχω, μέχρι και αγελάδα άμα θέλω φορτώνω πάνω :lol:

Εντωμεταξύ οι ανώμαλοι οι Βρετανοί λόγο του ότι το πορτμπαγκάζ ανοίγει το περνάνε ως hatchback αντί για saloon.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 16 Δεκ 2023, 09:41

Kia EV6
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 16 Δεκ 2023, 09:47

GoBzi έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:40
stergiosbik έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:35
Eδω πρεπει να αναγνωρισουμε την "εξυπναδα" της skoda και τον σεβασμο προς τον καταναλωτη,που βγαζει τα Οktavia και Superb με πισω πορτα που σηκωνεται μεχρι επανω και δημιουργει εναν αχανη χωρο αποσκευων.
Μπορει να μην την συμπαθω σαν εταιρεια,μιας και ανηκει στο γνωστο προβληματικο γκρουπ,αλλα η αληθεια πρεπει να λεγεται.
Και αλλοι κατασκευαστες το εκαναν παλια αλλα το εγκατελειψαν δυστυχως.
Superb έχω, μέχρι και αγελάδα άμα θέλω φορτώνω πάνω :lol:

Εντωμεταξύ οι ανώμαλοι οι Βρετανοί λόγο του ότι το πορτμπαγκάζ ανοίγει το περνάνε ως hatchback αντί για saloon.
Ειχα φτασει πολυ κοντα να το παρω το 2008 λογω αυξημενων αναγκων σε χωρο φορτωσης.
Ηταν μωρα τα παιδια και τα παντα χρειαζοντουσαν διπλά.Καροτσια και διαφορα αλλα συμπραγκαλα.
Τελικα δεν το πηρα γιατι οι αναγκες αυτες θα κρατουσαν ουτε εναν χρονο οποτε θα ηταν κριμα να αλλαζα το αμαξι για μια πολυ μικρης διαρκειας αναγκης.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 16 Δεκ 2023, 09:51

Frappezitis έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:41
Kia EV6
Το πήρες ρε τύπε; Το βλέπω συχνά πινκα στον δρόμο, φοβερό.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 16 Δεκ 2023, 09:54

stergiosbik έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:47
GoBzi έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:40
stergiosbik έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:35
Eδω πρεπει να αναγνωρισουμε την "εξυπναδα" της skoda και τον σεβασμο προς τον καταναλωτη,που βγαζει τα Οktavia και Superb με πισω πορτα που σηκωνεται μεχρι επανω και δημιουργει εναν αχανη χωρο αποσκευων.
Μπορει να μην την συμπαθω σαν εταιρεια,μιας και ανηκει στο γνωστο προβληματικο γκρουπ,αλλα η αληθεια πρεπει να λεγεται.
Και αλλοι κατασκευαστες το εκαναν παλια αλλα το εγκατελειψαν δυστυχως.
Superb έχω, μέχρι και αγελάδα άμα θέλω φορτώνω πάνω :lol:

Εντωμεταξύ οι ανώμαλοι οι Βρετανοί λόγο του ότι το πορτμπαγκάζ ανοίγει το περνάνε ως hatchback αντί για saloon.
Ειχα φτασει πολυ κοντα να το παρω το 2008 λογω αυξημενων αναγκων σε χωρο φορτωσης.
Ηταν μωρα τα παιδια και τα παντα χρειαζοντουσαν διπλά.Καροτσια και διαφορα αλλα συμπραγκαλα.
Τελικα δεν το πηρα γιατι οι αναγκες αυτες θα κρατουσαν ουτε εναν χρονο οποτε θα ηταν κριμα να αλλαζα το αμαξι για μια πολυ μικρης διαρκειας αναγκης.
Και εγώ για τα παιδιά το πήρα αν και τα δύο τελευταία χρόνια το χρησιμοποίησα και για eurotrip, μιας βολεύει να κουβαλάς το σπίτι σου μαζί. :P
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23306
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Δεκ 2023, 09:59

stergiosbik έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:47
GoBzi έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:40
stergiosbik έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:35
Eδω πρεπει να αναγνωρισουμε την "εξυπναδα" της skoda και τον σεβασμο προς τον καταναλωτη,που βγαζει τα Οktavia και Superb με πισω πορτα που σηκωνεται μεχρι επανω και δημιουργει εναν αχανη χωρο αποσκευων.
Μπορει να μην την συμπαθω σαν εταιρεια,μιας και ανηκει στο γνωστο προβληματικο γκρουπ,αλλα η αληθεια πρεπει να λεγεται.
Και αλλοι κατασκευαστες το εκαναν παλια αλλα το εγκατελειψαν δυστυχως.
Superb έχω, μέχρι και αγελάδα άμα θέλω φορτώνω πάνω :lol:

Εντωμεταξύ οι ανώμαλοι οι Βρετανοί λόγο του ότι το πορτμπαγκάζ ανοίγει το περνάνε ως hatchback αντί για saloon.
Ειχα φτασει πολυ κοντα να το παρω το 2008 λογω αυξημενων αναγκων σε χωρο φορτωσης.
Ηταν μωρα τα παιδια και τα παντα χρειαζοντουσαν διπλά.Καροτσια και διαφορα αλλα συμπραγκαλα.
Τελικα δεν το πηρα γιατι οι αναγκες αυτες θα κρατουσαν ουτε εναν χρονο οποτε θα ηταν κριμα να αλλαζα το αμαξι για μια πολυ μικρης διαρκειας αναγκης.
Τελευταία όπως έχω γράψει αλλάζω διαφορα λόγω της προσφοράς που μου έκανε η εταιρεία μισθωσεων. Κανένα μα κανένα σουβ δεν έχει τους χώρους ενός σεντάν. Κανένα όμως. Μόνο το βολβός ίσως αλλά και πάλι να συγκρίνεις το 60αρι σουβ με το 60αρι στεησον η διαφορά είναι τραγική
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 16 Δεκ 2023, 10:59

Ερμής έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:59
stergiosbik έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:47
GoBzi έγραψε:
16 Δεκ 2023, 09:40


Superb έχω, μέχρι και αγελάδα άμα θέλω φορτώνω πάνω :lol:

Εντωμεταξύ οι ανώμαλοι οι Βρετανοί λόγο του ότι το πορτμπαγκάζ ανοίγει το περνάνε ως hatchback αντί για saloon.
Ειχα φτασει πολυ κοντα να το παρω το 2008 λογω αυξημενων αναγκων σε χωρο φορτωσης.
Ηταν μωρα τα παιδια και τα παντα χρειαζοντουσαν διπλά.Καροτσια και διαφορα αλλα συμπραγκαλα.
Τελικα δεν το πηρα γιατι οι αναγκες αυτες θα κρατουσαν ουτε εναν χρονο οποτε θα ηταν κριμα να αλλαζα το αμαξι για μια πολυ μικρης διαρκειας αναγκης.
Τελευταία όπως έχω γράψει αλλάζω διαφορα λόγω της προσφοράς που μου έκανε η εταιρεία μισθωσεων. Κανένα μα κανένα σουβ δεν έχει τους χώρους ενός σεντάν. Κανένα όμως. Μόνο το βολβός ίσως αλλά και πάλι να συγκρίνεις το 60αρι σουβ με το 60αρι στεησον η διαφορά είναι τραγική
Νταξ.αμα μπoυν στο παιχνιδι οι λεξεις stetion wagon η συζητηση τελειωνει με γκολ απο τα αποδυτηρια.
Δεν υπαρχει πιο πρακτικο αμαξι απο ενα station wagon και ορισμενα ειναι και πολυ ομορφα.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9956
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Kia VS Nissan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Δεκ 2023, 11:29

Όταν ήμουν σε φάση που χρειαζόμουνα πολλούς χώρους πήρα βαν και στ'αρχίδια μου όλα. Όχι μίνιβαν ούτε Σουβ ούτε πολυμορφικό και μαλακίες, Βαν. Κανονικό, του υδραυλικού, απλά είχε 4 θέσεις και πολλά παράθυρα γύρω γύρω. Και τα παιδιά μέσα και τα ποδήλατα και το σκύλο και το μισό σπίτι και τα τσαρούχια μέσα. Όχι από πάνω σε σχάρες και μαλακίες, μέσα.
Nτάξει δε με ξανακοίταξε γυναίκα ποτέ και πουθενά αλλά τη δουλειά μου την έκανα :lol:

Εικόνα
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών