Αγένεια στο τιμόνι.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21171
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Νοέμ 2023, 13:15

EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:11
vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:08
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:06
Τα δάκρυα των wagecucks που βιαζονται να πάνε στη δουλειά να βγάλουν λεφτά για το αφεντικο τους κ δεν μπορούν να περιμένουν τον τύπο που πάει να πάρει τσιγάρα, τον Ερμη να δεσει το παιδι του, τη νεα οδηγο που παρκαρει κτλ είναι αμβροσία
Ο ορισμός του κακομοίρη, οι τύποι/ισσες.
Οι πιο γαματοι αυτοι που σκοτώνονται να προλάβουν κ μετά απλά τους βλέπεις να καπνίζουν έξω απ το κοφι μπερι με τον καφέ στο χερι πριν ξεκινήσουν τη δουλειά :102:
Ο κόσμος δε βιάζεται. Απλά είναι αρρώστος. Έχει την κουλτούρα ότι θα βγάλει την αρρώστια του στο δρόμο. Θα τρέξει όχι για να φτάσει πιο γρήγορα αλλά επειδή είναι αρρώστια το να γκαζώνει και να φρενάρει απότομα. Ίσως πρέπει να θυσιαστεί στο δρόμο κανένας γιος ή κόρη υπουργού ή πρωθυπουργού ώστε να αρχίσει να γίνεται κάτι.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23568
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Νοέμ 2023, 13:18

EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:11
vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:08
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:06
Τα δάκρυα των wagecucks που βιαζονται να πάνε στη δουλειά να βγάλουν λεφτά για το αφεντικο τους κ δεν μπορούν να περιμένουν τον τύπο που πάει να πάρει τσιγάρα, τον Ερμη να δεσει το παιδι του, τη νεα οδηγο που παρκαρει κτλ είναι αμβροσία
Ο ορισμός του κακομοίρη, οι τύποι/ισσες.
Οι πιο γαματοι αυτοι που σκοτώνονται να προλάβουν κ μετά απλά τους βλέπεις να καπνίζουν έξω απ το κοφι μπερι με τον καφέ στο χερι πριν ξεκινήσουν τη δουλειά :102:
Αυτοί ειναι οντως οι πιο γαμάτοι. Αυτοί που γινονται μαλακες στο δρομο, όντως μόνο και μόνο για να πλουτίσουν το αφεντικό τους, ειναι μαλλον οι πραγματικοί κακομοίρηδες.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23379
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Νοέμ 2023, 13:21

vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:18
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:11
vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:08

Ο ορισμός του κακομοίρη, οι τύποι/ισσες.
Οι πιο γαματοι αυτοι που σκοτώνονται να προλάβουν κ μετά απλά τους βλέπεις να καπνίζουν έξω απ το κοφι μπερι με τον καφέ στο χερι πριν ξεκινήσουν τη δουλειά :102:
Αυτοί ειναι οντως οι πιο γαμάτοι. Αυτοί που γινονται μαλακες στο δρομο, όντως μόνο και μόνο για να πλουτίσουν το αφεντικό τους, ειναι μαλλον οι πραγματικοί κακομοίρηδες.
Αυτο που σας ειπε ο εμπεδοκλης. Δεν ειναι θέμα να αργησουν ή οχι, απλά να βγάλουν ένταση. Και ειδικά αν σε νομίζουν υποδεέστερο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

sharp
Δημοσιεύσεις: 21356
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 06 Νοέμ 2023, 13:22

Τι σχέση μπορεί να έχουν τα γκάζια με το να σταματάς κάθε λίγο επειδή έτσι τού καύλωσε του μπροστινού ή να πρέπει να βγαίνεις στο αντίθετο ρεύμα για να τον προσπεράσεις μόνο οι εγκέφαλοι του πχόρουμ το γνωρίζουν.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23568
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Νοέμ 2023, 13:22

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:15
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:11
vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:08

Ο ορισμός του κακομοίρη, οι τύποι/ισσες.
Οι πιο γαματοι αυτοι που σκοτώνονται να προλάβουν κ μετά απλά τους βλέπεις να καπνίζουν έξω απ το κοφι μπερι με τον καφέ στο χερι πριν ξεκινήσουν τη δουλειά :102:
Ο κόσμος δε βιάζεται. Απλά είναι αρρώστος. Έχει την κουλτούρα ότι θα βγάλει την αρρώστια του στο δρόμο. Θα τρέξει όχι για να φτάσει πιο γρήγορα αλλά επειδή είναι αρρώστια το να γκαζώνει και να φρενάρει απότομα. Ίσως πρέπει να θυσιαστεί στο δρόμο κανένας γιος ή κόρη υπουργού ή πρωθυπουργού ώστε να αρχίσει να γίνεται κάτι.
Κι αυτό ισχύει. Και οφείλεται στην ευρύτερη νοοτροπία ΜΕΚατζήδων.
Οι 90 στους 100 τυπους σαν αυτους παραπανω που περιγράφεις, αν τους πιασεις κουβεντα για αμαξια, το πρωτο που θα σου πουν ειναι οτι σιχαίνονται τα αυτόματα γιατι αυτοι ναουμ γκαβλώνουν με το να αλλαζουν οι ιδιοι ταχύτητες και αχου γκράκα-γκρούκα και αχτιωραιααίσθηση, και θα εχουν τη χειρότερη αποψη για τα υβριδικά/ηλεκτρικά και αυτόνομα.

Ας ελπισουμε να πεθανει αυτη η νοοτροπια σε μερικές δεκάδες χρόνια, οταν με το καλό πεθανει και η σαβουρα των ΜΕΚ.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29920
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 06 Νοέμ 2023, 13:23

Όποιος πραγματικά βιάζεται δεν σε κοζάρει μερικά δευτερόλεπτα, τραβάει καργιόλικια και μετά φεύγει.

Έχει φύγει ήδη.

Προσωπικά, αν αφορά παιδί ή ηλικιωμένο/ΑΜΕΑ/αρρωστο, δεν βγάζω μιλιά και περιμένω όσο χρειαστεί.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21171
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Νοέμ 2023, 13:31

Otto Weininger έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:23
Όποιος πραγματικά βιάζεται δεν σε κοζάρει μερικά δευτερόλεπτα, τραβάει καργιόλικια και μετά φεύγει.

Έχει φύγει ήδη.

Προσωπικά, αν αφορά παιδί ή ηλικιωμένο/ΑΜΕΑ/αρρωστο, δεν βγάζω μιλιά και περιμένω όσο χρειαστεί.
Και σε βρίζει ο από πίσω.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20004
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Νοέμ 2023, 13:53

sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:24
Green Dragon έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:19
sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:17


Μπορεί να πέθαινε η μάνα της στο νοσοκομείο και να πήγαινε να δώσει αίμα, πού το ξέρεις; Προτεραιότητα πάντως είχε εκείνη και όπως έγραψα θα μπορούσες να κλείσεις τη πόρτα να περάσει και μετά να συνεχίσεις.

Πέρα από το βρισίδι που είναι σαφώς απρεπές και έχεις δίκιο, από την άλλη εντυπωσιάζομαι που δεν βλέπεις ότι εσύ παρατυπείς, αλλά φταίει ότι είχε μεγάλο αυτοκίνητο και έτσι κι αλλιώς θα έμπλεκε παρακάτω κλπ.
Στην Αθήνα, σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ περιπτώσεις, δεν γίνεται να μην παρανομήσεις. Σε αναγκάζει η δομή της πόλης και τα δεδομένα (κίνηση κλπ).
Ναι, το ξέρω, δεν υπάρχει θέση, οπότε που ήθελες να το βάλω ρε αδερφέ;
Υπάρχει μια διαβάθμιση σε αυτά. Π.χ. σχετικά κοντά στο σπίτι μου υπάρχει φανάρι που ανάβει πορτοκαλί που αναβοσβήνει όταν δεν είναι κόκκινο. Ε λοιπόν όταν είναι πορτοκαλί δεν γίνεται να περάσεις εκτός αν είναι νύχτα! Ή περνάς με κόκκινο, πράγμα που κάνουν ΟΛΟΙ ή ΠΟΤΕ.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20004
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Νοέμ 2023, 13:59

Otto Weininger έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:23
Όποιος πραγματικά βιάζεται δεν σε κοζάρει μερικά δευτερόλεπτα, τραβάει καργιόλικια και μετά φεύγει.

Έχει φύγει ήδη.

Προσωπικά, αν αφορά παιδί ή ηλικιωμένο/ΑΜΕΑ/αρρωστο, δεν βγάζω μιλιά και περιμένω όσο χρειαστεί.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23379
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Νοέμ 2023, 14:01

Μπορεί να της θύμησα τον πρώην της και γιαυτο να με έκοψε πρώτα μερικά δεύτερα. Γιαυτο και μετά το στολισμα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 06 Νοέμ 2023, 14:31

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Μου έχει τύχει ακριβώς η ίδια φάση με ετοιμοθάνατο μπάρμπα που οδηγούσε Μερσεντές. Τον στόλισα κι εγώ πάντως.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5339
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 06 Νοέμ 2023, 14:34

Gherschaagk έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 14:31
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Μου έχει τύχει ακριβώς η ίδια φάση με ετοιμοθάνατο μπάρμπα που οδηγούσε Μερσεντές. Τον στόλισα κι εγώ πάντως.
Είχε ανοιχτή την πόρτα, επεσε αναίσθητος κάτω και εσύ του κόρναρες να σηκωθεί για να περάσεις; :smt017
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Νοέμ 2023, 14:34

Chilloutbuddy έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 11:32
Ασέβαστος έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 11:28
Chilloutbuddy έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 11:26

Ήταν όμορφα. Αλλά δεν τα βγάζουνε πια
ΕικόναΕικόνα
εχουμε το ιδιο σε 4πορτο να δω τη διαφορα ομορφιας;
Όχι ρε αντίχριστε δεν υπάρχει, που θα βγάζαν το σιρόκο και τη μπρέρα σε τετράπορτο
βασιβουζούκε
αρα η απαντηση ειναι, οχι, τα διπορτα δεν ειναι ομορφοτερα. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43163
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Νοέμ 2023, 14:35

Με έχει επιπλήξει πεζή γριά, για πόρτα που άνοιξα προς το πεζοδρόμιο. :102:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21171
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Νοέμ 2023, 14:37

Gherschaagk έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 14:31
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Μου έχει τύχει ακριβώς η ίδια φάση με ετοιμοθάνατο μπάρμπα που οδηγούσε Μερσεντές. Τον στόλισα κι εγώ πάντως.
Να μην τσακώνεσαι με ετοιμοθάνατο μπάρμπα. Καλά τίποτα δεν μάθατε; Μπορεί να σε βρει με καμία καραμπίνα πιο πέρα να σε σκοτώσει, τα παιδιά σου να μείνουν ορφανά και αυτός να συνεχίσει να κυκλοφορεί έξω αφού θα τον αποφυλακίσουν για λόγους υγείας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών