Αγένεια στο τιμόνι.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 06 Νοέμ 2023, 16:03

timlks :smt005:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 06 Νοέμ 2023, 16:12

Gherschaagk έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 15:03
Είμαι σε δρόμο που έχω προτεραιότητα ο οποίος διασταυρώνεται με άλλον που έχει STOP, ξέρεις εκείνη την πινακίδα που είναι πιο μεγάλη κι απ' το κεφάλι σου. Έρχεται μπάρμπας από τον δρόμο με το stop φορτσάτος και συναντιόμαστε στη διασταύρωση και μ' αρχίζει στα μπινελίκια και τα κορναρίσματα. Ακόμη και σήμερα απορώ πως στο διάλο έφτιαξα. Ήταν επειδή ήμουν γυναίκα, ήταν επειδή είχα μικρότερο αυτοκίνητο από αυτόν, ήταν επειδή δεν με είχε δει καν, ήταν επειδή ήταν μλκας;
Το πρώτο και το τελευταίο.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 06 Νοέμ 2023, 16:23

Isildur έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 15:54
Gherschaagk έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 15:03
Orion22 έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 14:53
το έχει περιγράψει πριν χρόνια ο Ιαβέρης - iirc
το πρόβλημα είναι οτι οτιδήποτε δουν/συμβει το παίρνουν όλοι οι ΕΛ οδηγοί (ανεξαιρέτως) προσωπικά.
τι μου έκανε τι μου είπε τι θα του σούρω κ.ο.κ
αν δε, παίζουν και άλλα συμπλέγματα (τι αμαξάρα οδηγώ τι να μου πουν οι πηζαντς) σε συνδυασμό με την πίεση από το καθημερινό δίωρο στο τιμόνι, δημιουργείται εκρηκτικό μίγμα
Να σε ρωτήξω λίγο. Είμαι σε δρόμο που έχω προτεραιότητα ο οποίος διασταυρώνεται με άλλον που έχει STOP, ξέρεις εκείνη την πινακίδα που είναι πιο μεγάλη κι απ' το κεφάλι σου. Έρχεται μπάρμπας από τον δρόμο με το stop φορτσάτος και συναντιόμαστε στη διασταύρωση και μ' αρχίζει στα μπινελίκια και τα κορναρίσματα. Ακόμη και σήμερα απορώ πως στο διάλο έφτιαξα. Ήταν επειδή ήμουν γυναίκα, ήταν επειδή είχα μικρότερο αυτοκίνητο από αυτόν, ήταν επειδή δεν με είχε δει καν, ήταν επειδή ήταν μλκας;

Α και πρόσεχε λίγο ορθογραφία, είναι πέζαντς, όχι πήζαντς. Εκτός κι αν βγαίνει από το πήζω, εκεί πάω πάσο.
Ήταν επειδή ήσουν γυναίκα. Θα συνήθισε ο άνθρωπος να βλέπει γυναίκες να ακινητοποιούν το αυτοκίνητο σε όλες τις διασταυρώσεις (εκτός κι αν έχουν STOP, που συνεχίζουν κανονικά) και σκέφτηκε ότι θα περάσει άνετα.

Α και πρόσεχε λίγο ορθογραφία, είναι "έφταιξα", όχι "έφτιαξα". Εκτός κι αν ξέχασες να βάλεις "τον" πριν το "έφτιαξα", εκεί πάω πάσο.







:a015:
:smt005::smt005::smt005:

:hammer::hammer::hammer:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Νοέμ 2023, 16:40

Πτολεμαίος έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 15:07
vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:10
Τη γνωμη μου για τις κόρνες (αδικαιολογητες ή δικαιολογημένες) την εχω εκφράσει και παλιοτερα εδω στο πχορουμ. Για καθε κόρνα που πατιέται πρεπει να υπάρχει στημενος ενας χαμασατζής με rpg στα 10 μετρα, και να κανει αυτό που εκανε στις 7 Οκτώβρη.
Ολα τα δικια του κοσμου κι αν ειχε η τυπισσα (που εν προκειμένω δεν ειχε) απ'τη στιγμη που παταει συνεχομενα κορνα, τελειωσε.
Η κόρνα θα έπρεπε να έχει μετρητή συνδεδεμένο με το υπουργείο συγκοινωνιών και την εφορία.
20 σεντ το κορναρισμα χρεωση και ανάλογα με την φορολογική δήλωση που κάνει κάποιος να χρεώνεται ανάλογα. 20/40/60/80 σεντς, 1/2/2/3/5 ευρώ.
Και αυτό το λέω σοβαρά, δεν τρολαρω.

Να σου πω μετά για πότε σταματάνε τα κορναρισματα.
Ασε που πολλά ατυχήματα θα μπορούσαν να έχουν αποφευχθεί αν ο μαλακας έκανε ελιγμό αποφυγής /φρενάρισμα αντί να σπαταλησει 2 πολύτιμα δευτερόλεπτα στο κορναρισμα

Πχ στο ατύχημα που έγινε προχτές με την μηχανή και το βρέφος υπήρχαν κάποιες μαρτυρίες ότι ο αναβάτης έκαψε την κόρνα.
Έλεος.
Το παιδί και τον παππού τους πάτησε διότι η κοινωνία μας και το νομικό μας σύστημα βγάζει απαίδευτους οδηγούς που πιστεύουν και συχνά επιβεβαιώνονται ότι αν οδηγούν στο δρόμο οποιονδήποτε και να σκοτώσουν θα φάνε μια ποινή με αναστολή και τίποτε παραπάνω. Ότι ο μοναδικός κανόνας του ΚΟΚ που θα πρέπει να τηρείται είναι να μην πέσεις στον μπροστινό σου. Αν είσαι σε αστικό δρόμο μπορείς να πας άνετα πάνω από 60, να κάνεις οχτάρια και να μη χρειάζεται να έχεις το νου σου δεξιά και αριστερά...

Αλλά τι να λέμε τώρα. Οδηγείς χωρίς δίπλωμα και το νομικό σύστημα σου επιτρέπει να πάρεις αναβολή της δίκης και να βγάλεις δίπλωμα που ακυρώνει παράβαση με αναδρομική ισχύ. Θα το πεις σε κανένα σοβαρό κράτος αυτά και θα σε κοιτάνε σαν εξωγήινο
Αλλά κατά τα λοιπά είμαστε δυτικό κράτος επειδή έχουμε εκπροσώπους στην ευρωβουλή...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Νοέμ 2023, 16:52

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:15
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:11
vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:08

Ο ορισμός του κακομοίρη, οι τύποι/ισσες.
Οι πιο γαματοι αυτοι που σκοτώνονται να προλάβουν κ μετά απλά τους βλέπεις να καπνίζουν έξω απ το κοφι μπερι με τον καφέ στο χερι πριν ξεκινήσουν τη δουλειά :102:
Ο κόσμος δε βιάζεται. Απλά είναι αρρώστος. Έχει την κουλτούρα ότι θα βγάλει την αρρώστια του στο δρόμο.
+1
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 06 Νοέμ 2023, 17:19

Feindflug έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:00

Πριν λίγο καιρό, εν ώρα εργασίας, σταματάει ένα μηχανάκι μπροστά μου με δύο εφήβους που συναντηθήκανε με δύο φίλους τους πεζούς. Ο συνεπιβάτης κατεβαίνει και χαιρετάει τους άλλους δύο, ενώ ο οδηγός με κοιτάει, χαμογελάει και ρωτάει ψιλοειρωνικά: Τι λέει; Τι κάνετε εδώ; και κάτι τέτοια χαζά ενώ κάνει και το κλασσικό ειρωνικό ποζάρισμα-φούσκωμα μποντιμπιλντερά, για να με ειρωνευτεί για την διάπλασή μου. Τον κοίταξα με απαξία και συνέχισα την δουλειά μου.


:102:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 06 Νοέμ 2023, 19:36

EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 17:19
Feindflug έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:00

Πριν λίγο καιρό, εν ώρα εργασίας, σταματάει ένα μηχανάκι μπροστά μου με δύο εφήβους που συναντηθήκανε με δύο φίλους τους πεζούς. Ο συνεπιβάτης κατεβαίνει και χαιρετάει τους άλλους δύο, ενώ ο οδηγός με κοιτάει, χαμογελάει και ρωτάει ψιλοειρωνικά: Τι λέει; Τι κάνετε εδώ; και κάτι τέτοια χαζά ενώ κάνει και το κλασσικό ειρωνικό ποζάρισμα-φούσκωμα μποντιμπιλντερά, για να με ειρωνευτεί για την διάπλασή μου. Τον κοίταξα με απαξία και συνέχισα την δουλειά μου.
SpoilerShow
:102:
:D
Κάπως έτσι, δικέ μου, μόνο που εγώ είμαι μαυρισμένος στα χέρια από το μέσο του μπράτσου και κάτω.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Νοέμ 2023, 08:47

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 16:40
Πτολεμαίος έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 15:07
vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 13:10
Τη γνωμη μου για τις κόρνες (αδικαιολογητες ή δικαιολογημένες) την εχω εκφράσει και παλιοτερα εδω στο πχορουμ. Για καθε κόρνα που πατιέται πρεπει να υπάρχει στημενος ενας χαμασατζής με rpg στα 10 μετρα, και να κανει αυτό που εκανε στις 7 Οκτώβρη.
Ολα τα δικια του κοσμου κι αν ειχε η τυπισσα (που εν προκειμένω δεν ειχε) απ'τη στιγμη που παταει συνεχομενα κορνα, τελειωσε.
Η κόρνα θα έπρεπε να έχει μετρητή συνδεδεμένο με το υπουργείο συγκοινωνιών και την εφορία.
20 σεντ το κορναρισμα χρεωση και ανάλογα με την φορολογική δήλωση που κάνει κάποιος να χρεώνεται ανάλογα. 20/40/60/80 σεντς, 1/2/2/3/5 ευρώ.
Και αυτό το λέω σοβαρά, δεν τρολαρω.

Να σου πω μετά για πότε σταματάνε τα κορναρισματα.
Ασε που πολλά ατυχήματα θα μπορούσαν να έχουν αποφευχθεί αν ο μαλακας έκανε ελιγμό αποφυγής /φρενάρισμα αντί να σπαταλησει 2 πολύτιμα δευτερόλεπτα στο κορναρισμα

Πχ στο ατύχημα που έγινε προχτές με την μηχανή και το βρέφος υπήρχαν κάποιες μαρτυρίες ότι ο αναβάτης έκαψε την κόρνα.
Έλεος.
Το παιδί και τον παππού τους πάτησε διότι η κοινωνία μας και το νομικό μας σύστημα βγάζει απαίδευτους οδηγούς που πιστεύουν και συχνά επιβεβαιώνονται ότι αν οδηγούν στο δρόμο οποιονδήποτε και να σκοτώσουν θα φάνε μια ποινή με αναστολή και τίποτε παραπάνω. Ότι ο μοναδικός κανόνας του ΚΟΚ που θα πρέπει να τηρείται είναι να μην πέσεις στον μπροστινό σου. Αν είσαι σε αστικό δρόμο μπορείς να πας άνετα πάνω από 60, να κάνεις οχτάρια και να μη χρειάζεται να έχεις το νου σου δεξιά και αριστερά...

Αλλά τι να λέμε τώρα. Οδηγείς χωρίς δίπλωμα και το νομικό σύστημα σου επιτρέπει να πάρεις αναβολή της δίκης και να βγάλεις δίπλωμα που ακυρώνει παράβαση με αναδρομική ισχύ. Θα το πεις σε κανένα σοβαρό κράτος αυτά και θα σε κοιτάνε σαν εξωγήινο
Αλλά κατά τα λοιπά είμαστε δυτικό κράτος επειδή έχουμε εκπροσώπους στην ευρωβουλή...
εκει εφταιγαν ολοι. και ο παππους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 07 Νοέμ 2023, 09:02

Isildur έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 15:54

Ήταν επειδή ήσουν γυναίκα. Θα συνήθισε ο άνθρωπος να βλέπει γυναίκες να ακινητοποιούν το αυτοκίνητο σε όλες τις διασταυρώσεις (εκτός κι αν έχουν STOP, που συνεχίζουν κανονικά) και σκέφτηκε ότι θα περάσει άνετα.

:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23301
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 25 Νοέμ 2023, 11:23

Ρε σεις έχει κάτι η μάπα μου που τραβάει το βρίσιμο από γκόμενές;;

Χθες κατεβαινοντας από μασαμπου, πετυχαίνω μποτιλιαρισμα βασ. Σοφίας στο φανάρι με Αμαλίας και Πανεπιστημίου, στη Βουλή. Εκεί κατεβαίνουν τρεις λωρίδες και ανεβαίνει μια.
Δίπλα μου ένα Χ1 του κουτιού με κάτι φοβερές ζάντες.
Απόσταση ούτε μισό μέτρο του τζαμιού μου με το τζάμι του μπουμουβου.
Κοιτάω τις ζάντες(που ξαναλέω δε τις είχα ξαναδεί, φοβερές) και ακούω ένα "τι κοιτάς ρε?????"
Γυρνάω ολίγον χαμένος και λέω, "συγγνώμη τις ζάντες κοιτούσα, πάρα πολύ ωραίες"
Και για απάντηση παίρνω ένα "Μαλάκα δεν υπάρχουν πια άντρες" και φεύγει.
Έχω μείνει με ένα wtf στα μούτρα μέχρι να φτάσω Φλοισβο.

Και η τυπα ηταν πιτσιρικά, όχι καμία σαρανταπλας που το έχει κάψει από τα ξύδια και τα κουμπιά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 25 Νοέμ 2023, 11:27

Ε μα κι εσύ... άκου πολύ ωραίες οι ζάντες :smt005:

Καλή η γκόμενα ή μόνο τις ζάντες προσέχεις; :003:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23301
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 25 Νοέμ 2023, 11:33

sharp έγραψε:
25 Νοέμ 2023, 11:27
Ε μα κι εσύ... άκου πολύ ωραίες οι ζάντες :smt005:

Καλή η γκόμενα ή μόνο τις ζάντες προσέχεις; :003:
Μόνο τις ζαντες, οι οποίες ήταν καβλα όντως.

, την τυπα την ειδα λίγο, πιτσιρικά ρε ήταν, καλή νομίζω.
Πιστεύω αν κάποιος γυρνούσε και της έλεγε κάτι για αυτή θα τον κατηγορούμε για σεξισμό και τα ρέστα.

Γενικά χθες στο τιμόνι δεν ηταν και η καλύτερη μου μέρα.
Αυτο ηταν το κερασάκι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 25 Νοέμ 2023, 11:35

Ερμής έγραψε:
25 Νοέμ 2023, 11:23
Ρε σεις έχει κάτι η μάπα μου που τραβάει το βρίσιμο από γκόμενές;;

Χθες κατεβαινοντας από μασαμπου, πετυχαίνω μποτιλιαρισμα βασ. Σοφίας στο φανάρι με Αμαλίας και Πανεπιστημίου, στη Βουλή. Εκεί κατεβαίνουν τρεις λωρίδες και ανεβαίνει μια.
Δίπλα μου ένα Χ1 του κουτιού με κάτι φοβερές ζάντες.
Απόσταση ούτε μισό μέτρο του τζαμιού μου με το τζάμι του μπουμουβου.
Κοιτάω τις ζάντες(που ξαναλέω δε τις είχα ξαναδεί, φοβερές) και ακούω ένα "τι κοιτάς ρε?????"
Γυρνάω ολίγον χαμένος και λέω, "συγγνώμη τις ζάντες κοιτούσα, πάρα πολύ ωραίες"
Και για απάντηση παίρνω ένα "Μαλάκα δεν υπάρχουν πια άντρες" και φεύγει.
Έχω μείνει με ένα wtf στα μούτρα μέχρι να φτάσω Φλοισβο.

Και η τυπα ηταν πιτσιρικά, όχι καμία σαρανταπλας που το έχει κάψει από τα ξύδια και τα κουμπιά.
ευγενεστατη - συνηθως ειναι πιο επιθετικες - βρωμοστομες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 25 Νοέμ 2023, 11:37

Ερμής έγραψε:
25 Νοέμ 2023, 11:23
Ρε σεις έχει κάτι η μάπα μου που τραβάει το βρίσιμο από γκόμενές;;

Χθες κατεβαινοντας από μασαμπου, πετυχαίνω μποτιλιαρισμα βασ. Σοφίας στο φανάρι με Αμαλίας και Πανεπιστημίου, στη Βουλή. Εκεί κατεβαίνουν τρεις λωρίδες και ανεβαίνει μια.
Δίπλα μου ένα Χ1 του κουτιού με κάτι φοβερές ζάντες.
Απόσταση ούτε μισό μέτρο του τζαμιού μου με το τζάμι του μπουμουβου.
Κοιτάω τις ζάντες(που ξαναλέω δε τις είχα ξαναδεί, φοβερές) και ακούω ένα "τι κοιτάς ρε?????"
Γυρνάω ολίγον χαμένος και λέω, "συγγνώμη τις ζάντες κοιτούσα, πάρα πολύ ωραίες"
Και για απάντηση παίρνω ένα "Μαλάκα δεν υπάρχουν πια άντρες" και φεύγει.
Έχω μείνει με ένα wtf στα μούτρα μέχρι να φτάσω Φλοισβο.

Και η τυπα ηταν πιτσιρικά, όχι καμία σαρανταπλας που το έχει κάψει από τα ξύδια και τα κουμπιά.
Μεταξύ μας, κι αν ήταν και καλούτσικη, καλά σε είπε. :smt005:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 25 Νοέμ 2023, 11:38

Ερμής έγραψε:
25 Νοέμ 2023, 11:33
sharp έγραψε:
25 Νοέμ 2023, 11:27
Ε μα κι εσύ... άκου πολύ ωραίες οι ζάντες :smt005:

Καλή η γκόμενα ή μόνο τις ζάντες προσέχεις; :003:
Μόνο τις ζαντες, οι οποίες ήταν καβλα όντως.

, την τυπα την ειδα λίγο, πιτσιρικά ρε ήταν, καλή νομίζω.
Πιστεύω αν κάποιος γυρνούσε και της έλεγε κάτι για αυτή θα τον κατηγορούμε για σεξισμό και τα ρέστα.

Γενικά χθες στο τιμόνι δεν ηταν και η καλύτερη μου μέρα.
Αυτο ηταν το κερασάκι.
Δεν ήταν, πάντως, η σωστή απάντηση ακόμα κι αν κοιτούσες τις ζάντες :)
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών