Soya OD

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 10 Μαρ 2019, 09:40

OANNHSEA έγραψε:
10 Μαρ 2019, 09:17
stergiosbik έγραψε:
09 Μαρ 2019, 21:46
Ρε συ ελεος.
Ακομα να καταλαβετε οτι ο μαλακας μπορει να σκοτωσει ακομα και με 30χλμ/ωρα;
Δεν σκοτωνει η ταχυτητα.Το αργο μυαλο σκοτωνει.
Ναι ε;;;
Να σου θυμίσω π.χ. έναν παπάρα που πήγαινε με 200+ χιλιόμετρα την ώρα στην εθνική με πόρσε και σκότωσε αυτόν, την κοπέλα που ήταν μέσα και δύο ακόμα άτομα τα οποία βρίσκονταν παρκαρισμένα σε τυχαίο σημείο;;;
Πολύ μικρή μνήμη έχετε λοιπόν!!!
Κάθε - ΜΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!! - το 25% των νεκρών στους ελληνικούς δρόμους, δηλαδή περίπου 250 άτομα οφείλεται στην υπερβολική ταχύτητα!!!
Και αυτό γιατί οι κωλοεταιρείες σας πουλάνε τα σαράβαλα τους με γελοιότητες του τύπου "τρέχει σαν σφαίρα"...
Μία σάπια, άρρωστη νοοτροπία, την οποία πληρώνετε με αίμα!!!!

ΥΓ
Το άλλο 25% των νεκρών οφείλεται στη μέθη... Είδατε ποτέ τα σκατά που έχετε για πολιτικούς να παίρνουν σοβαρά μέτρα για αυτό;;;

.
Eισαι εντελως λαθος.
Αυτα που λες εχει καταρριφθει εδω και πολλα χρονια απο ολους τους σοβαρους αναλυτες.
Η υπερβολικη ταχυτητα ειναι ο αποδιοπομπαιος τραγος.
Τα ριχνουμε ολα εκει,εδω στην Ελλαδα,και αποποιουνται των ευθυνων τους ολοι.
Απο το κρατος με τους απαραδεκτους δρομους,την αστυνομια με την ανυπαρκτη αστυνομευση μεχρι και απο τους οδηγους που καλυπτουν ετσι την οδηγικη τους και εγκεφαλικη τους ανεπαρκεια.
Η συντριπτικη πλειοψηφια των ατυχηματων γινεται εντος και περιξ του αστικου ιστου.
Φταιει η ταχυτητα γι αυτο;
Που ο καθε λακαμας σκοτωνεται και σκοτωνει με 50 χλμ;

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 10 Μαρ 2019, 10:36

Και εγώ σου γράφω κάτι πολύ απλό:
Εάν αύριο ρίχναμε στην ταχύτητα, με αυτόματο τρόπο στα οχήματα, στα 80 Km/h τότε οι θάνατοι θα μειώνονταν κάτω από το 1/3!!!
Δεν έχουμε παρά να δοκιμάσουμε ποιός λέει την αλήθεια...

ΥΓ
Όλοι αυτοί οι "σοβαροί αναλυτές" μήπως τα έπαιρναν από τις αυτοκινητοβιομηχανίες και το υπόλοιπο τράστ των αυτοκινήτων, όπως "σοβαροί επιστήμονες" που δεν είχαν καμία απόδειξη ότι το τσιγάρο ευθύνεται για θανάτους από καρκίνο ή για την ΧΑΠ;;;
Λέω εγώ τώρα....

ΥΓ 2
Ότι και να κάνετε, όσο και χτυπιέστε, σε 20 χρόνια η ανώτερη ταχύτητα θα έχει πέσει κάτω από τα 140 Km/h με αυτόματο τρόπο στα οχήματα και όχι μόνο με πινακίδες... :smt077

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Μαρ 2019, 10:11

Ιωαννη λες παπαριές και το ξέρεις.
Με αυτή τη λογική να κόψουμε τα λίπη και το κρέας μιας και ευθύνονται για καρδιαγγειακά προβλήματα.
Τη ζάχαρη επίσης
Και τον αέρα τώρα που το σκέφτομαι.

Λες βλακείες, δε φταίει η υπερβολική ταχύτητα, φταίει που ως ελ είμαστε απλά λίγο πιο πάνω απο τους πακιστανούς σε οδηγική συμπεριφορά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 12 Μαρ 2019, 17:51

Ερμής έγραψε:
12 Μαρ 2019, 10:11
Ιωαννη λες παπαριές και το ξέρεις.
Με αυτή τη λογική να κόψουμε τα λίπη και το κρέας μιας και ευθύνονται για καρδιαγγειακά προβλήματα.
Τη ζάχαρη επίσης
Και τον αέρα τώρα που το σκέφτομαι.

Λες βλακείες, δε φταίει η υπερβολική ταχύτητα, φταίει που ως ελ είμαστε απλά λίγο πιο πάνω απο τους πακιστανούς σε οδηγική συμπεριφορά.
Πρώτον η ζάχαρη πρέπει όντως να κοπεί - κάνει πολύ κακό στον οργανισμό. Εσύ τουλάχιστον ξέρεις ότι την έχω κόψει...
Δεύτερον και τα υπερβολικά λίπη, όπως και υπερβολικό κρέας κάνουν κακό στον οργανισμό και θα πρέπει να τα τρώμε μόνο μία φορά την εβδομάδα...
Επίσης ο αέρας που αναπνέεις εδώ στην Αθήνα τουλάχιστον είναι γεμάτος δηλητήρια!!!
Άρα μέχρι εδώ έπαιξες και έχασες... :003:

Παρακάτω:
Το ατύχημα με το βλαμμένο με την πόρσε δεν σας λέει πολλά...
Ξέρετε όμως πόσα παρόμοια ατυχήματα γίνονται κάθε χρόνο; Υπερβολικά πολλά!!! Απλά δεν τα αναφέρουν τα ΜΜΕ...
Π.χ. πριν από 7 χρόνια στον υπό κατασκευή Αθηνών Πατρών, συγκρούστηκαν μετωπικά κοντά στο Ξυλόκαστρο, μία πόρσε με μία φερράρι. Ούτε καν βγήκε στο διαδίκτυο!!! Και εάν δεν μου έδειχναν σε βίντεο τα απομεινάρια της σύγκρουσης, γιατί έτυχε να περνά ο γνωστός μου από εκεί, δεν θα το πίστευα ούτε εγώ...
Άρα εάν θεωρείς ότι οι γύφτοι που δεν έχουν καν δίπλωμα παίρνουν μέχρι και φερράρι και πόρσε, ε τότε ναι, έχουμε οδηγική συμπεριφορά γύφτων!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Μαρ 2019, 18:47

Ωραία να κόψουμε τη ζάχαρη, να κόψουμε τα λίπη, να κόψουμε τον αέρα, να κόψουμε να γαμαμε γιατί κάνει και κακό στον προστάτη.

Αυτό που λες περί μετωπικής σε Ε.Ο. από που να το πιάσεις; εξετάζεις τα οχήματα που έχουν και όχι ότι η μετωπική σύγκρουση σε εθνική οδό βαρύνει το κράτος και όχι τόσο τον οδηγό. Επιτρέπεται σε εθνική οδό να συγκρουστούν μετωπικά οχηματα; τι τύχη όμως είχαν ε; να υπάρχουν σε ολόκληρη την εθνική οδό μια Porsche με μια Ferrari Και να συγκρουστούν κιολας. Lol.
Όχι βέβαια ότι αν από τη μια είχαμε ένα χιουνται και από την άλλη ένα ΚΙΑ και πήγαινε ο καθένας με 80, πως θα σώζονταν.
Αλλά τότε θα έφταιγαν οι υποδομές, που είναι το κράτος δολοφόνος και τέτοια.
Τα ατυχήματα με τέτοια οχήματα είναι ελάχιστα, δε ξέρω που τα βρίσκεις. Με Ferrari έχουμε μόλις ένα θανατηφόρο ατυχημα τουλάχιστον τα τελευταία 5 χρόνια και αυτό δεν οφείλεται σε σύγκρουση λόγω ταχύτητας.
Επικίνδυνη οδηγική συμπεριφορά δεν έχουν μόνο οι κάτοχοι γρήγορων αυτοκινήτων, το αντίθετο θα έλεγα.
Σε ένα τέτοιο αμάξι δε σε παίρνει να έχεις επικίνδυνη οδηγική συμπεριφορά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Μαρ 2019, 18:52

Το όριο κάπου θα γίνει enforced αν μιλάμε για ένα κράτος όπου όλα λειτουργούν τέλεια. Αν θα γίνει σε επίπεδο τροχονόμων-κάμερας ή επίπεδο λογισμικού αυτοκινήτου δεν έχει διαφορά, στη δεύτερη περίπτωση όμως προλαβαίνεις την περίπτωση να γίνει enforced από ένα τοίχο λόγω χρονικής καθυστέρησης μεταξύ παραβίασης και enforcement.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 12 Μαρ 2019, 18:53

Που θα παει.
Θα ερθει η ωρα που ο OANNHSEA θ ανακαλυψει τον τροχο. :003:

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 12 Μαρ 2019, 19:04

stergiosbik έγραψε:
12 Μαρ 2019, 18:53
Που θα παει.
Θα ερθει η ωρα που ο OANNHSEA θ ανακαλυψει τον τροχο. :003:
Τα ίδια μου έλεγαν όταν:
- τους έλεγα από το 1983 για την ανακύκλωση - με κοιτούσαν σαν εξωγήινο...
- τους έλεγα για την κατάργηση του καπνίσματος από το 1988 - μου έλεγαν ότι δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... Αν και μπορείτε να θυμάστε τι μου έγραφαν για αυτό το θέμα στο προηγούμενο φόρουμ.
- τους έλεγα για την κατάρρευση της ελληνικής οικονομίας από το 2006 - και με έλεγα μαράκα...
- τους έλεγα για τις γελοιότητες των ελληνικών πυρκαγιών από το 1994 - και περνούσαν για τρελό. Αν και μπορείτε να θυμάστε ότι τα ίδια έγραφα και στο προηγούμενο φόρουμ...

Θα το συνέχιζα, αλλά δεν αξίζει τον κόπο...
Σε 25-30 χρόνια που η μέγιστη ταχύτητα στους δρόμους θα έχει μειωθεί στα 140 Km/h και τα αυτοκίνητα που θα κυκλοφορούν θα έχουν μειωθεί στο μισό, έλα να μου ξαναπείς τι είναι ο τροχός... :c020:

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 12 Μαρ 2019, 19:09

Καλα.
Η ταχυτητα μπορει να μειωθει αλλα να εισαι σιγουρος οτι δεν θα ειναι για την μειωση των ατυχηματων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Μαρ 2019, 19:20

stergiosbik έγραψε:
12 Μαρ 2019, 19:09
Καλα.
Η ταχυτητα μπορει να μειωθει αλλα να εισαι σιγουρος οτι δεν θα ειναι για την μειωση των ατυχηματων.
Κάποια άλλη παγκόσμια συνωμοσία για να σου την σπάσουν;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Μαρ 2019, 21:49

Μαυροβασίλης έγραψε:
08 Μαρ 2019, 00:06
1-1 βγαίνουν τα κομμούνια από τα λαγούμια των, ορθά επισήμανε ο ντοκ

εντωμεταξύ ο όργιος καυλάντιζε υποτίθεται Τζούλια πριν λίγο καιρό :lol:



κουβά από λεσβίες και πολύ σας είναι, κυρίζια

Εικόνα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μαρ 2019, 09:25

OANNHSEA έγραψε:
09 Μαρ 2019, 21:09

Για την ακρίβεια είναι εντελώς γελοία κάθε ταχύτητα πάνω από 120 χιλιόμετρα την ώρα -

.
δεν το κανεις 20, να σε προλαβαινουν και τα σκυλια;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Μαρ 2019, 13:53

Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ζανακς
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 07 Μαρ 2019, 02:06
Phorum.gr user: 43
Τοποθεσία: Milf 's heart naoume

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ζανακς » 23 Μαρ 2019, 13:59

stergiosbik έγραψε:
07 Μαρ 2019, 21:59
Καπως ετσι πεθαινει η αυτοκινηση.
Αλλα δεν μας λεει η Volvo γιατι δεν το μειωνει π.χ. στα 130 χλμ που ειναι το μαξιμουμ οριο ταχυτητας στις περισσοτερες χωρες να τελειωνει η ιστορια.
Μηπως γιατι τα ηλεκτρικα,μιας και θελει να τα κανει ολα ηλεκτρικα μεσα σε λιγα χρονια,κλανουν μεντες στις υψηλες ταχυτητες και δεν μπορουν να σταθουν στις ΜΕΚ;
Μηπως γιατι κατεβαζοντας το οριο,θελει να προωθησει την Polestar σαν μαρκα υψηλων ταχυτητων;
Μηπως γιατι λοξοκοιτα προς Lexus μερια που κι αυτην εχει οριο τα 180 και την θετει ετσι ως κυριο αντιπαλο;
Μαλακιες απο τζιτζιφιογκους χαρτογιακαδες που δεν εχουν καμμια σχεση με αυτοκινητα.


Υ.Γ.
Ετσι κυρια Volvo θα πιασεις τον στοχο που ειχες θεσει μια μηδενικους θανατους στα δικα σου αυτοκινητα; :smt005:
Εχω καλυτερη προταση.
Αν μηδενισεις το οριο σιγουρα θα τα καταφερεις.
Εικόνα
Μέλη που έχω σε λίστα αοράτων : [εδώ είναι τα ονόματα αλλά δεν τα βλέπετε, επειδή είναι αόρατα]

Άβαταρ μέλους
ζανακς
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 07 Μαρ 2019, 02:06
Phorum.gr user: 43
Τοποθεσία: Milf 's heart naoume

Re: Soya OD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ζανακς » 23 Μαρ 2019, 14:05

OANNHSEA έγραψε:
12 Μαρ 2019, 19:04
stergiosbik έγραψε:
12 Μαρ 2019, 18:53
Που θα παει.
Θα ερθει η ωρα που ο OANNHSEA θ ανακαλυψει τον τροχο. :003:
Τα ίδια μου έλεγαν όταν:
- τους έλεγα από το 1983 για την ανακύκλωση - με κοιτούσαν σαν εξωγήινο...
- τους έλεγα για την κατάργηση του καπνίσματος από το 1988 - μου έλεγαν ότι δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... Αν και μπορείτε να θυμάστε τι μου έγραφαν για αυτό το θέμα στο προηγούμενο φόρουμ.
- τους έλεγα για την κατάρρευση της ελληνικής οικονομίας από το 2006 - και με έλεγα μαράκα...
- τους έλεγα για τις γελοιότητες των ελληνικών πυρκαγιών από το 1994 - και περνούσαν για τρελό. Αν και μπορείτε να θυμάστε ότι τα ίδια έγραφα και στο προηγούμενο φόρουμ...

Θα το συνέχιζα, αλλά δεν αξίζει τον κόπο...
Σε 25-30 χρόνια που η μέγιστη ταχύτητα στους δρόμους θα έχει μειωθεί στα 140 Km/h και τα αυτοκίνητα που θα κυκλοφορούν θα έχουν μειωθεί στο μισό, έλα να μου ξαναπείς τι είναι ο τροχός... :c020:

.
:blm:
Μέλη που έχω σε λίστα αοράτων : [εδώ είναι τα ονόματα αλλά δεν τα βλέπετε, επειδή είναι αόρατα]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών