Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 31 Ιαν 2023, 20:40

Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:38
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:34
Ασέβαστος έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:23


ξερεις πολλους που δεν εχουν;

ειδικα απο αυτους που θελουν να πανε θεατρο η οτι.
Ναι ξέρω. Επίσης ξέρω ανθρώπους που έχουν αλλά δεν είναι άνετοι στο να μετακινηθούν όποτε να'ναι.
Να πάνε στη Λειβαδιά για σουβλάκια. Στα θέατρα θα φύγει το πενηντάρι αν πάνε οικογενειακά για πλάκα. Γάματο, μην παιδεύονται.
Εσύ θεωρείς δύσκολο να ανέβει κάποιος κάτοικος Πειραιά στην Πανεπιστημίου για να δει θέατρο αλλά εύκολο να το κάνει κάποιος που οδηγεί Ι.Χ
με αφετηρία τη Θήβα. Στη θέση σου δε θα ειρωνευόμουν τους συνομιλητές μου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23995
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 31 Ιαν 2023, 20:42

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:38
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:34


Ναι ξέρω. Επίσης ξέρω ανθρώπους που έχουν αλλά δεν είναι άνετοι στο να μετακινηθούν όποτε να'ναι.
Να πάνε στη Λειβαδιά για σουβλάκια. Στα θέατρα θα φύγει το πενηντάρι αν πάνε οικογενειακά για πλάκα. Γάματο, μην παιδεύονται.
Εσύ θεωρείς δύσκολο να ανέβει κάποιος κάτοικος Πειραιά στην Πανεπιστημίου για να δει θέατρο αλλά εύκολο να το κάνει κάποιος που οδηγεί Ι.Χ
με αφετηρία τη Θήβα. Στη θέση σου δε θα ειρωνευόμουν τους συνομιλητές μου.
Πιο εύκολο δεν είναι αλλά μη το γελάς, πιο εύκολα θα το αποφασίσει ο κάτοικος της Θήβας αυτό. Και ο λόγος είναι γιατί ο μέσος κάτοικος των Αθηνω Πειραιά σου λέει "έλα μωρέ δίπλα μου είναι οπότε θέλω παω" και στο τέλος δε πάει ποτέ.
Το ίδιο συμβαίνει με Ακρόπολη, με αρχαιολογικούς χωρους, Μουσεία.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 31 Ιαν 2023, 20:43

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:38
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:34


Ναι ξέρω. Επίσης ξέρω ανθρώπους που έχουν αλλά δεν είναι άνετοι στο να μετακινηθούν όποτε να'ναι.
Να πάνε στη Λειβαδιά για σουβλάκια. Στα θέατρα θα φύγει το πενηντάρι αν πάνε οικογενειακά για πλάκα. Γάματο, μην παιδεύονται.
Εσύ θεωρείς δύσκολο να ανέβει κάποιος κάτοικος Πειραιά στην Πανεπιστημίου για να δει θέατρο αλλά εύκολο να το κάνει κάποιος που οδηγεί Ι.Χ
με αφετηρία τη Θήβα. Στη θέση σου δε θα ειρωνευόμουν τους συνομιλητές μου.
Το θεωρώ δύσκολο κάποιος άφραγκος να πετάξει 50 ευρώ για θέατρο. Αυτός που έχει λεφτά για θέατρο έχει λεφτά και για βενζίνες για το θέατρο. Συγκεκριμένα για Πανεπιστημίου υπολόγισε ότι θα φύγει ένα 10ρι έξτρα για μετακίνηση αν δεν πάρεις μετρό. Αν πάρεις μετρό κάνα μισαωρο. Εσύ από θήβα θες καμιά ώρα και κάτι αν δεν έχει κίνηση. Μη μου πεις ότι η έξτρα μισή ώρα θα σε αποτρέψει;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 31 Ιαν 2023, 20:44

Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Ρε παιδιά αφού είναι τόσο μπουρδελο η Αττική και τόσο γαμάτη η επαρχία, γιατί έρχεστε όλοι εδώ; προτείνω να μένουν μόνο όσοι γεννήθηκαν εδώ, μπας και ανασανουμε λίγο οι γηγενείς

Btw η Αττική από την αρχαιότητα μέχρι και την απελευθέρωση ποτέ δεν ήταν ούτε καν κωμόπολη. Ήταν χωριά. Λόγω της αρχαιολάτρειας του Πατέρα του Όθωνα έγινε πρωτεύουσα.
Να κάνετε hukou.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 31 Ιαν 2023, 20:45

Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Ρε παιδιά αφού είναι τόσο μπουρδελο η Αττική και τόσο γαμάτη η επαρχία, γιατί έρχεστε όλοι εδώ; προτείνω να μένουν μόνο όσοι γεννήθηκαν εδώ, μπας και ανασανουμε λίγο οι γηγενείς

Btw η Αττική από την αρχαιότητα μέχρι και την απελευθέρωση ποτέ δεν ήταν ούτε καν κωμόπολη. Ήταν χωριά. Λόγω της αρχαιολάτρειας του Πατέρα του Όθωνα έγινε πρωτεύουσα.
Μη λες μαλακίες διότι η μισή Ελλάδα μέχρι ένα φεγγάρι εδώ γεννιόταν. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 31 Ιαν 2023, 20:48

Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Ρε παιδιά αφού είναι τόσο μπουρδελο η Αττική και τόσο γαμάτη η επαρχία, γιατί έρχεστε όλοι εδώ; προτείνω να μένουν μόνο όσοι γεννήθηκαν εδώ, μπας και ανασανουμε λίγο οι γηγενείς

Btw η Αττική από την αρχαιότητα μέχρι και την απελευθέρωση ποτέ δεν ήταν ούτε καν κωμόπολη. Ήταν χωριά. Λόγω της αρχαιολάτρειας του Πατέρα του Όθωνα έγινε πρωτεύουσα.
Δε συμβαίνει συνήθως, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου. Δυστυχώς και το επίρρημα αυτό δεν πάει σε εσένα αλλά στην πραγματικότητα. Εφόσον,
για τους χ,ψ λόγους δε φτιάχτηκαν υποδομές συγκοινωνιακές καταρχήν και άλλες στην περιφέρεια όποτε έπρεπε μαζεύτηκε ο κόσμος στην Αθήνα
και έτσι δημιουργήθηκε μία κατάσταση που είναι πράγματι too much τόσο για την πόλη όσο και για την χώρα. Πάλι βέβαια, σε ένα εναλλακτικό
Σύμπαν θα ξεχώριζε η όποια πρωτεύουσα του ελληνικού κράτους πληθυσμιακά εν συγκρίσει με τις άλλες πόλεις αλλά θαρρώ πως μία Αθήνα των
2 άντε 2,5 εκατομμυρίων κατοίκων ίσως να ήταν πιο ανθρώπινο μέρος για να ζει κανείς. Αν και αυτό παίζεται γιατί με βάση όσα διαβάζω
στο παρόν νήμα, η Θεσσαλονίκη του 1 εκατομμυρίου αντιμετωπίζει και αυτή σημαντικά προβλήματα σαν πόλη.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71663
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Ιαν 2023, 20:50

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
31 Ιαν 2023, 19:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 14:41
Οι φερόμενοι ως "εθνικοί ευεργέτες" σπανίως ήταν Αθηναίοι. Και συνήθως ήταν Αιγυπτιώτες, Σμυρνιοί, Κωνσταντινουπολίτες κλπ ή απλοί ταπεινοί :lol: επαρχιώτες. Ρίξε μια ματιά στην ιστορία των "εμβληματικών" κτηρίων στην Αθήνα και θα καταλάβεις τι εννοώ.
Οι Μεγάλοι εθνικοί ευεργέτες ήταν Βλάχοι.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 30194
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 31 Ιαν 2023, 20:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:44
Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Ρε παιδιά αφού είναι τόσο μπουρδελο η Αττική και τόσο γαμάτη η επαρχία, γιατί έρχεστε όλοι εδώ; προτείνω να μένουν μόνο όσοι γεννήθηκαν εδώ, μπας και ανασανουμε λίγο οι γηγενείς

Btw η Αττική από την αρχαιότητα μέχρι και την απελευθέρωση ποτέ δεν ήταν ούτε καν κωμόπολη. Ήταν χωριά. Λόγω της αρχαιολάτρειας του Πατέρα του Όθωνα έγινε πρωτεύουσα.
Να κάνετε hukou.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 31 Ιαν 2023, 20:55

Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:42
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:38

Να πάνε στη Λειβαδιά για σουβλάκια. Στα θέατρα θα φύγει το πενηντάρι αν πάνε οικογενειακά για πλάκα. Γάματο, μην παιδεύονται.
Εσύ θεωρείς δύσκολο να ανέβει κάποιος κάτοικος Πειραιά στην Πανεπιστημίου για να δει θέατρο αλλά εύκολο να το κάνει κάποιος που οδηγεί Ι.Χ
με αφετηρία τη Θήβα. Στη θέση σου δε θα ειρωνευόμουν τους συνομιλητές μου.
Πιο εύκολο δεν είναι αλλά μη το γελάς, πιο εύκολα θα το αποφασίσει ο κάτοικος της Θήβας αυτό. Και ο λόγος είναι γιατί ο μέσος κάτοικος των Αθηνω Πειραιά σου λέει "έλα μωρέ δίπλα μου είναι οπότε θέλω παω" και στο τέλος δε πάει ποτέ.
Το ίδιο συμβαίνει με Ακρόπολη, με αρχαιολογικούς χωρους, Μουσεία.
Εσύ το πας στην ατομική ψυχολογία τώρα. Αν κρίνω από τη δική μου εμπειρία και από τις εμπειρίες άλλων δε μπορώ να είμαι σίγουρος για το πόσο
μπορεί η εκτίμησή σου να είναι αληθής. Ας πούμε εγώ κινηματογράφο βλέπω συχνά και αυτή τη συνήθεια την απέκτησα στην Αθήνα, κάποιες άλλες
συνήθειες τις έχω απομυθοποιήσει σαν κάτοικος Αθηνών είναι η αλήθεια αλλά δε μπορώ τη μία ή την άλλη αλλαγή να την αποδώσω στους τόπους κατοικίας. Σημασία έχει πως σαν κάτοικος Θήβας είχα ως μόνη άμεσα προσβάσιμη κινηματογραφική επιλογή τις δύο κινηματογραφικές αίθουσες του
Δημοτικού Συνεδριακού Κέντρου. Σαν κάτοικος Αθηνών έχω πρόσβαση σε 4 κινηματογράφους τουλάχιστον ποδαράτο επειδή είμαι του περπατητού κάντους 6 και μιλαώ μόνο για όσους μου έρχονται στο μυαλό τώρα που γράφω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23995
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 31 Ιαν 2023, 21:00

Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:45
Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Ρε παιδιά αφού είναι τόσο μπουρδελο η Αττική και τόσο γαμάτη η επαρχία, γιατί έρχεστε όλοι εδώ; προτείνω να μένουν μόνο όσοι γεννήθηκαν εδώ, μπας και ανασανουμε λίγο οι γηγενείς

Btw η Αττική από την αρχαιότητα μέχρι και την απελευθέρωση ποτέ δεν ήταν ούτε καν κωμόπολη. Ήταν χωριά. Λόγω της αρχαιολάτρειας του Πατέρα του Όθωνα έγινε πρωτεύουσα.
Μη λες μαλακίες διότι η μισή Ελλάδα μέχρι ένα φεγγάρι εδώ γεννιόταν. :smt005:
Έχεις δίκιο δεν ολοκλήρωσα τη σκέψη μου. Όσοι γεννήθηκαν στα 80's.
Πάντως όντως είναι απορίας άξιο πως γίνεται να τη βρίζουν όλοι και παράλληλα να μη ξεκολανε από αυτή την πόλη.
Η Αττική δε έχει ούτε το χώρο ούτε τις φυσικές υποδομές για κοντά στα 5εκ.
Η Αττική με 1 μυριο max θα ήταν ονειρεμένη.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 31 Ιαν 2023, 21:02

Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:43
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:38

Να πάνε στη Λειβαδιά για σουβλάκια. Στα θέατρα θα φύγει το πενηντάρι αν πάνε οικογενειακά για πλάκα. Γάματο, μην παιδεύονται.
Εσύ θεωρείς δύσκολο να ανέβει κάποιος κάτοικος Πειραιά στην Πανεπιστημίου για να δει θέατρο αλλά εύκολο να το κάνει κάποιος που οδηγεί Ι.Χ
με αφετηρία τη Θήβα. Στη θέση σου δε θα ειρωνευόμουν τους συνομιλητές μου.
Το θεωρώ δύσκολο κάποιος άφραγκος να πετάξει 50 ευρώ για θέατρο. Αυτός που έχει λεφτά για θέατρο έχει λεφτά και για βενζίνες για το θέατρο. Συγκεκριμένα για Πανεπιστημίου υπολόγισε ότι θα φύγει ένα 10ρι έξτρα για μετακίνηση αν δεν πάρεις μετρό. Αν πάρεις μετρό κάνα μισαωρο. Εσύ από θήβα θες καμιά ώρα και κάτι αν δεν έχει κίνηση. Μη μου πεις ότι η έξτρα μισή ώρα θα σε αποτρέψει;
Αν θες να κατέβεις στην Πανεπιστημίου Σαββατιάτικα θες λίγο παραπάνω από 1 ώρα. Επίσης το Μετρό δε συνεπάγεται πως θα ψάχνεις για πάρκινγκ. Τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί να κάνουμε την υπόθεση πως κάποιος Πειραιώτης δεν παίρνει το Μετρό, δεν είναι ισομερής η σύγκριση όταν για τη μία
πλευρά λαμβάνουμε υπόψη το πιο δύσκολο σενάριο και για την άλλη το πιο εύκολο. Άφραγκους έχεις σε όλα τα μέρη, στη Θήβα ειδικά έχω την αίσθηση πως το εισόδημα των περισσότερων κατοίκων είναι από τη μέση και κάτω αλλά αυτος πες οκ μπορεί να μην έχει την ισχύ γενικού κανόνα.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7570
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 31 Ιαν 2023, 21:03

Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Ρε παιδιά αφού είναι τόσο μπουρδελο η Αττική και τόσο γαμάτη η επαρχία, γιατί έρχεστε όλοι εδώ; σα.
είνια εξαρτημένοι από το μισθό τους που λέει και ο Κούλης.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 31 Ιαν 2023, 21:04

Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 21:00
Cecily Anne έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:45
Ερμής έγραψε:
31 Ιαν 2023, 20:40
Ρε παιδιά αφού είναι τόσο μπουρδελο η Αττική και τόσο γαμάτη η επαρχία, γιατί έρχεστε όλοι εδώ; προτείνω να μένουν μόνο όσοι γεννήθηκαν εδώ, μπας και ανασανουμε λίγο οι γηγενείς

Btw η Αττική από την αρχαιότητα μέχρι και την απελευθέρωση ποτέ δεν ήταν ούτε καν κωμόπολη. Ήταν χωριά. Λόγω της αρχαιολάτρειας του Πατέρα του Όθωνα έγινε πρωτεύουσα.
Μη λες μαλακίες διότι η μισή Ελλάδα μέχρι ένα φεγγάρι εδώ γεννιόταν. :smt005:
Έχεις δίκιο δεν ολοκλήρωσα τη σκέψη μου. Όσοι γεννήθηκαν στα 80's.
Πάντως όντως είναι απορίας άξιο πως γίνεται να τη βρίζουν όλοι και παράλληλα να μη ξεκολανε από αυτή την πόλη.
Η Αττική δε έχει ούτε το χώρο ούτε τις φυσικές υποδομές για κοντά στα 5εκ.
Η Αττική με 1 μυριο max θα ήταν ονειρεμένη.
Ερμή, δεν ξεκολλάνε κυρίως όσοι δεν έχουν εναλλακτική εργασίας ή όσοι έχουν σκάλωμα στον εγκέφαλο. Εμένα πχ που η εναλλακτική εργασίας ήταν ΜΗΔΕΝ και για τους δύο στη δική μου περιοχή, ε προφανώς δεν είχε νόημα να το συζητήσουμε σοβαρά, παρόλο που εγώ την έκανα την πρόταση με ετεροαπασχόληση σαν Plan B.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 31 Ιαν 2023, 21:08

Πάντως μια ώρα κίνηση στην Αθήνα είναι πολυ πιο ξεκουραστο από μια ώρα οδήγηση σε επαρχιακο δρόμο και εθνική, από πολη σε πολη.
Οξυμωρο... Αλλά αληθινό...
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 31 Ιαν 2023, 21:09

Γαληνός έγραψε:
31 Ιαν 2023, 21:08
Πάντως μια ώρα κίνηση στην Αθήνα είναι πολυ πιο ξεκουραστο από μια ώρα οδήγηση σε επαρχιακο δρόμο και εθνική, από πολη σε πολη.
Οξυμωρο... Αλλά αληθινό...
:fp: To ξεκίνα σταμάτα μες στην κίνηση είναι πιο ξεκούραστο από την εθνική;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών