Τόκιο

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
Ερμής

Re: Τόκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 29 Δεκ 2019, 12:44

Albrecht έγραψε:
29 Δεκ 2019, 11:41
Ωραιος Ερμη! Βοηθας πολυ.

Εκατσα και το εψαξα λιγο και νομιζω οτι αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πας στο αεροδρομιο

Ξενοδοχειο βρηκα στη Σινζουκου, κομπλε με αυτο.

Εχω καιρο ακομα αλλα θελει αρκετο ψαξιμο και μπηκα ηδη στο τρυπακι.
το καλύτερο είναι το λεωφορείο και πιο φτηνό και πιο γρήγορο ακόμη ίσως και απο το μετρό(στο μετρό παίζουν καθυστερήσεις στους κεντρικούς σταθμούς λόγω πολυκοσμίας). Απλά έχει μεγαλύτερη αναμονή γιαυτό δε το επέλεξα. Τη μία χρησιμοποίησα το μετρό και την άλλη ταξί οπου με έτσουξε ο κώλος μου. Τυχερός που δεν έπεσα σε κίνηση.
Ναι η σινζούκου νομίζω πως είναι η καλύτερη περιοχή να μένει κανείς στο Τόκυο, ειδικά τουρίστες όπως εμείς.
Εντάξει αζάκουζα, σενζοτζι, μεϊτζι τεμπλ, σιμπουγια, ακιχαμπαρα, τοκυο ταουερς, θα τα δεις σε κάθε οδηγό γιαυτό και δε τα ανέφερα.
Αν κατηφορήσεις προς τα "νησάκια" του Κότο,μπες στις αγορές τσουκιτζι, οτα και τογιοσο. Ξέρω οτι είναι επαγγελματική διαστροφή,απλά είναι κάποια μέρη που δε θα σου πει κανένας οδηγός και πιθανό να εντυπωσιαστείς αν έχεις σχέση με το εμπόριο.
Belisarius έγραψε:
29 Δεκ 2019, 12:29
Ερμής έγραψε:
29 Δεκ 2019, 00:06
Αν ασχολείσαι με πολεμικές τέχνες σου έχω επίσης κάποια τιπς.
ΝΑ τα πεις με το νι και με το σίγμα. :D
Είναι η περίοδος που ο Σόκε Χατσούμι αρχίζει και χρήζει διαδόχους. Έχω μάθει οτι όλοι οι μεγάλοι σενσει έχουν ανοίξει για το κοινό και παραδίδουν έναντι αμοιβής. Σενσέι Ναγκάτο, Σενσέι Ισιζούκα σίγουρα(οι οποίοι έχουν χρηστεί και διάδοχοι απο τον Σόκε για συγκεκριμένες σχολές).
Έξω απο το Τόκυο στο χωριό Νοντα είναι τα "κεντρικά" του μπουτζικαν. Ο Χατσούμι παραδίδει ακόμη.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Phorum.gr user: Belisarius

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 29 Δεκ 2019, 13:49

Ερμής έγραψε:
29 Δεκ 2019, 12:44
Είναι η περίοδος που ο Σόκε Χατσούμι αρχίζει και χρήζει διαδόχους. Έχω μάθει οτι όλοι οι μεγάλοι σενσει έχουν ανοίξει για το κοινό και παραδίδουν έναντι αμοιβής. Σενσέι Ναγκάτο, Σενσέι Ισιζούκα σίγουρα(οι οποίοι έχουν χρηστεί και διάδοχοι απο τον Σόκε για συγκεκριμένες σχολές).
Έξω απο το Τόκυο στο χωριό Νοντα είναι τα "κεντρικά" του μπουτζικαν. Ο Χατσούμι παραδίδει ακόμη.
Χατσούμι και Μπούτζικαν; :e040:

«Θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόµατί µου καὶ θύραν περιοχῆς περὶ τὰ χείλη µου»

Άβαταρ μέλους
Ερμής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 29 Δεκ 2019, 14:07

Γιατί; για σπάστο λίγο.

αλμπρέχτη αν ασχολείσαι με κάρα, μπορείς να πεταχτείς μέχρι την τσουκούμπα, απλά δε ξέρω αν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις(όπως μόντσα, ίμολα, ρινγκ) ή είναι μόνο για χάιλάιτ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Phorum.gr user: Belisarius

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 29 Δεκ 2019, 14:15

Ερμής έγραψε:
29 Δεκ 2019, 14:07
Γιατί; για σπάστο λίγο.
1. Είναι πλέον 100% σίγουρο πως λέει ψέμματα περί εγκυρότητας διαδοχής στο νιντζούτσου (νομίζω ότι τα μαζεύει σιγά- σιγά) ενώ τα περισσότερα σχολεία του δεν είναι koryu εκτός από 1 ή 2 (που στη πραγματικότητα είναι παραλλαγή του Hontai Yoshin Ryu).
2. Οι νίντζα δεν ήταν καν αυτό που παρουσιάζει το Μπούντζινκαν.
3. Είναι υπερεμπορικός. Κονόμα και μόνο (αλλά αυτό είναι το τελευταίο κακό).
4. Από πρακτική οπτική το σύστημα είναι για τα μπάζα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών