Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Μάιος 2020, 01:50

hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2020, 00:10
Αχ, βαριέμαι να ξαναπαραθέτω τα στατιστικά με τις χιλιάδες ετήσιες επιθέσεις, του εμπρησμούς, τους ξυλοδαρμούς, τους βιασμούς και τα μαχαιρώματα. Τα έχω παραθέσει ξανά και ξανά και όχι μόνο για την Γερμανία αλλά και για την Γαλλία, το ΗΒ και άλλες χώρες. Η Ελλάδα είναι μακράν η πιο ασφαλής χώρα όσον αφορά τον ρατσισμό.

Ειδικά στην Γερμανία και στην Γαλλία γίνεται της ΚΑ-ΡΑ-ΠΟΥ-ΤΑ-ΝΑ-ΡΑΣ.
Η Ελλάδα στον πίνακα είναι από τις χώρες με απούσες ή ανεπαρκείς έρευνες στα ρατσιστικά εγκλήματα, η Γερμανία με επαρκείς. Και δεν το λεν οι Γερμανοί αυτό αλλά η Ε.Ε..
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18339
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 14 Μάιος 2020, 02:01

εχουμε ομως και μια μεταπολιτευση που κυριαρχησε η αριστερα!εχουμε μια αλφα νοοτροπια,εχουμε και την ελληνορθοδοξη παιδεια μας.

ισως παιζουν αυτα ρολο στο να εχουμε χαμηλα ποσοστα εγκληματικοτητας και ρατσισμου

βεβαιως δεν εχουμε και λεφτα!και αυτο παιζει τον ρολο του :lol:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Μάιος 2020, 02:02

Cavaliere έγραψε:
14 Μάιος 2020, 01:50
hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2020, 00:10
Αχ, βαριέμαι να ξαναπαραθέτω τα στατιστικά με τις χιλιάδες ετήσιες επιθέσεις, του εμπρησμούς, τους ξυλοδαρμούς, τους βιασμούς και τα μαχαιρώματα. Τα έχω παραθέσει ξανά και ξανά και όχι μόνο για την Γερμανία αλλά και για την Γαλλία, το ΗΒ και άλλες χώρες. Η Ελλάδα είναι μακράν η πιο ασφαλής χώρα όσον αφορά τον ρατσισμό.

Ειδικά στην Γερμανία και στην Γαλλία γίνεται της ΚΑ-ΡΑ-ΠΟΥ-ΤΑ-ΝΑ-ΡΑΣ.
Η Ελλάδα στον πίνακα είναι από τις χώρες με απούσες ή ανεπαρκείς έρευνες στα ρατσιστικά εγκλήματα, η Γερμανία με επαρκείς. Και δεν το λεν οι Γερμανοί αυτό αλλά η Ε.Ε..
Όταν λες η ΕΕ, ποιος συγκεκριμένα το λέει;

Εγώ πάντως ξέρω τι λένε τα δεδομένα. Και τα δεδομένα είναι καταδικαστικά για τις άλλες χώρες της Ευρώπης.

Δες τι λέει το ΚΙΣ, αν θες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18339
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 14 Μάιος 2020, 02:04

για την διαφθορα δεν χρειαζονται μια φορα στατιστικα...
ευκολα μπορει καποιος να μας πεισεις πως αυτη υπαρχει και ειναι σημαντικα μεγαλυτερη των αλλων(πλην ιταλιας ισως) :lol:

καποια πραγματα βγαζουν ματι

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Μάιος 2020, 02:06

hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2020, 02:02
Cavaliere έγραψε:
14 Μάιος 2020, 01:50
hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2020, 00:10
Αχ, βαριέμαι να ξαναπαραθέτω τα στατιστικά με τις χιλιάδες ετήσιες επιθέσεις, του εμπρησμούς, τους ξυλοδαρμούς, τους βιασμούς και τα μαχαιρώματα. Τα έχω παραθέσει ξανά και ξανά και όχι μόνο για την Γερμανία αλλά και για την Γαλλία, το ΗΒ και άλλες χώρες. Η Ελλάδα είναι μακράν η πιο ασφαλής χώρα όσον αφορά τον ρατσισμό.

Ειδικά στην Γερμανία και στην Γαλλία γίνεται της ΚΑ-ΡΑ-ΠΟΥ-ΤΑ-ΝΑ-ΡΑΣ.
Η Ελλάδα στον πίνακα είναι από τις χώρες με απούσες ή ανεπαρκείς έρευνες στα ρατσιστικά εγκλήματα, η Γερμανία με επαρκείς. Και δεν το λεν οι Γερμανοί αυτό αλλά η Ε.Ε..
Όταν λες η ΕΕ, ποιος συγκεκριμένα το λέει;

Εγώ πάντως ξέρω τι λένε τα δεδομένα. Και τα δεδομένα είναι καταδικαστικά για τις άλλες χώρες της Ευρώπης.

Δες τι λέει το ΚΙΣ, αν θες.
EUMC on Racism & Xenophobia.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Μάιος 2020, 02:14

Αααα... Όχι δηλαδή η Eurostat, που είναι αρμόδια για δεδομένα, ή η Κομισιόν ή το Συμβούλιο της Ευρώπης, που είναι ο αρμόδιος οργανισμός για ανθρώπινα δικαιώματα, αλλά ένας οργανισμός χωρίς αντικείμενο που συστάθηκε μόνο για να τρώνε χρήματα και να λένε μαλακίες χωρίς δεδομένα χωρίς αιτιολόγηση και χωρίς δικαιοδοσία.

Άρα ισχύει ό,τι έγραψα και τα ελληνικά στοιχεία συνεχίζουν να είναι έγκυρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Μάιος 2020, 02:23

hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2020, 02:14
Αααα... Όχι δηλαδή η Eurostat, που είναι αρμόδια για δεδομένα, ή η Κομισιόν ή το Συμβούλιο της Ευρώπης, που είναι ο αρμόδιος οργανισμός για ανθρώπινα δικαιώματα, αλλά ένας οργανισμός χωρίς αντικείμενο που συστάθηκε μόνο για να τρώνε χρήματα και να λένε μαλακίες χωρίς δεδομένα χωρίς αιτιολόγηση και χωρίς δικαιοδοσία.

Άρα ισχύει ό,τι έγραψα και τα ελληνικά στοιχεία συνεχίζουν να είναι έγκυρα.
Ποιά ελληνικά σε σύγκριση με τη Γερμανία; Ποιά επίσημα στοιχεία;


ένας οργανισμός χωρίς αντικείμενο που συστάθηκε μόνο για να τρώνε χρήματα και να λένε μαλακίες χωρίς δεδομένα χωρίς αιτιολόγηση και χωρίς δικαιοδοσία. :smt005:
Το ελληνικό κράτος δηλαδή.

δεν το σώζεις, στην Ελλάδα αμφισβητούνται τα πάντα, παράλληλο σύμπαν. Για αυτό φαλίρισε. Επειδή αρνείται πεισματικά την πραγματικότητα για λόγους περηφάνιας. Αν θες αμφισβήτησε την πηγή μου, δεν πειράζει.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Μάιος 2020, 02:29

Πάντως πρέπει να πω ότι ο Γιαννόπουλος έχει πάθει ελληνογερμανίαση. Θα μας βάλει και ποστ για σύγκριση μεταξύ των 2 χωρών σε σουβλατζίδικα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Μάιος 2020, 02:29

Μα δεν είναι κάποια επίσημη πηγή. Οι μόνες πηγές που θα μπορούσαν να αμφισβητήσουν τα ελληνικά στοιχεία είναι η Κομισιόν, η Eurostat και το Συμβούλιο της Ευρώπης. Κανείς άλλος. Και δεν ξέρω να τα έχουν αμφισβητήσει ποτέ.

Δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να αμφισβητήσεις τα στοιχεία της ΕΛ.ΑΣ. Κανένας όμως.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μάιος 2020, 02:32

ολο κ καποιος λογος θα υπαρχει .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 24 Μάιος 2020, 20:15

Cavaliere έγραψε:
14 Μάιος 2020, 01:50
hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2020, 00:10
Αχ, βαριέμαι να ξαναπαραθέτω τα στατιστικά με τις χιλιάδες ετήσιες επιθέσεις, του εμπρησμούς, τους ξυλοδαρμούς, τους βιασμούς και τα μαχαιρώματα. Τα έχω παραθέσει ξανά και ξανά και όχι μόνο για την Γερμανία αλλά και για την Γαλλία, το ΗΒ και άλλες χώρες. Η Ελλάδα είναι μακράν η πιο ασφαλής χώρα όσον αφορά τον ρατσισμό.

Ειδικά στην Γερμανία και στην Γαλλία γίνεται της ΚΑ-ΡΑ-ΠΟΥ-ΤΑ-ΝΑ-ΡΑΣ.
Η Ελλάδα στον πίνακα είναι από τις χώρες με απούσες ή ανεπαρκείς έρευνες στα ρατσιστικά εγκλήματα, η Γερμανία με επαρκείς. Και δεν το λεν οι Γερμανοί αυτό αλλά η Ε.Ε..
Επίσης, στην Ελλάδα όταν γίνεται καταγγελία για ρατσιστική επίθεση βγαίνει σύσσωμο το ακροδεξιό σκυλολόι στο διαδίκτυο, ΜΜΕ κλπ και υποβαθμίζει, αμφισβητεί ή κοροϊδεύει το γεγονός.
Φυσικά καμία έρευνα δεν ακολουθεί μετά....

Medicine Man
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 28 Μαρ 2020, 14:38
Phorum.gr user: Medicine Man

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Medicine Man » 25 Μάιος 2020, 17:22

aspergillus έγραψε:
24 Μάιος 2020, 20:15
Cavaliere έγραψε:
14 Μάιος 2020, 01:50
hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2020, 00:10
Αχ, βαριέμαι να ξαναπαραθέτω τα στατιστικά με τις χιλιάδες ετήσιες επιθέσεις, του εμπρησμούς, τους ξυλοδαρμούς, τους βιασμούς και τα μαχαιρώματα. Τα έχω παραθέσει ξανά και ξανά και όχι μόνο για την Γερμανία αλλά και για την Γαλλία, το ΗΒ και άλλες χώρες. Η Ελλάδα είναι μακράν η πιο ασφαλής χώρα όσον αφορά τον ρατσισμό.

Ειδικά στην Γερμανία και στην Γαλλία γίνεται της ΚΑ-ΡΑ-ΠΟΥ-ΤΑ-ΝΑ-ΡΑΣ.
Η Ελλάδα στον πίνακα είναι από τις χώρες με απούσες ή ανεπαρκείς έρευνες στα ρατσιστικά εγκλήματα, η Γερμανία με επαρκείς. Και δεν το λεν οι Γερμανοί αυτό αλλά η Ε.Ε..
Επίσης, στην Ελλάδα όταν γίνεται καταγγελία για ρατσιστική επίθεση βγαίνει σύσσωμο το ακροδεξιό σκυλολόι στο διαδίκτυο, ΜΜΕ κλπ και υποβαθμίζει, αμφισβητεί ή κοροϊδεύει το γεγονός.
Φυσικά καμία έρευνα δεν ακολουθεί μετά....
Και πόσες καταγγελίες γίνονται πράγματι; Μια καταγγελία για κάθε 100 ρατσιστικές επιθέσεις; Τα ΕΛ στατιστικά είναι τελείως της ΠΛΑΚΑΣ. Έγινε διάρρηξη στο εξοχικό μου καθώς και σε άλλα 20-30 στην περιοχή μέσα σε 2-3 μέρες και η αστυνομία δεν πέρασε καν να κάνει ούτε δυο ερωτήσεις σε κανέναν. Τι λέτε, τις κατέγραψαν 😀 ;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Μάιος 2020, 12:36

Medicine Man έγραψε:
25 Μάιος 2020, 17:22
Και πόσες καταγγελίες γίνονται πράγματι; Μια καταγγελία για κάθε 100 ρατσιστικές επιθέσεις; Τα ΕΛ στατιστικά είναι τελείως της ΠΛΑΚΑΣ. Έγινε διάρρηξη στο εξοχικό μου καθώς και σε άλλα 20-30 στην περιοχή μέσα σε 2-3 μέρες και η αστυνομία δεν πέρασε καν να κάνει ούτε δυο ερωτήσεις σε κανέναν. Τι λέτε, τις κατέγραψαν 😀 ;
Αν δεν πήρες την αστυνομία, δεν είναι μάντεις για να ξέρουν ότι διέρρηξαν το σπίτι σου. Αν πήρες τηλέφωνο την αστυνομία, η διάρρηξη καταγράφηκε. Το να μην πέρασε η αστυνομία είναι και τεχνικά αδύνατον, γιατί όταν κάνεις καταγγελία βγαίνει κίνηση. Ή δεν ήσουν εκεί ή λες παπαρίτσες. Σε κάθε περίπτωση, ο μόνος τρόπος να μην καταγραφεί κάτι είναι να μην πάρεις τηλέφωνο και να μην είναι παρανομία για την οποία η αστυνομία μπορεί να ενημερωθεί και με άλλους τρόπους.

Το να καταγγέλλονται λιγότερες επιθέσεις στην Ελλάδα από ό,τι σε άλλες χώρες είναι στατιστικά αδύνατον και αναιτιολόγητο. Δεν υπάρχει κάποιος λόγος για να πεις ότι ο Νιγηριανός θα έκανε καταγγελία για επίθεση στην Γαλλία αλλά όχι στην Ελλάδα.

Ξέρεις σε ποια χώρα θα δίσταζε να κάνει καταγγελία; Στις ΗΠΑ. Από τις δυτικές χώρες, είναι η μόνη χώρα που όχι απλά αλλοδαπός αλλά και 10 γενεών Αμερικάνος θα δίσταζε να καταγγείλει ρατσισμό, απλώς επειδή μοιάζει μη Καυκάσιος.

Επίσης υπάρχουν και πηγές ανεξάρτητες της αστυνομίας. Π.χ. το Κεντρικό Ισραηλιτικό Συμβούλιο έχει δηλώσει πολλές φορές ότι στην Ελλάδα υπάρχει σε μεγαλύτερο βαθμό φανερή ρατσιστική παραφιλολογία για τους Εβραίους από ό,τι σε άλλα ευρωπαϊκά κράτη*, αλλά τα περιστατικά πρακτικής έκφρασης μίσους περιορίζονται σε μερικούς βανδαλισμούς μνημείων, σε αντίθεση με την υπόλοιπη Ευρώπη που υπάρχουν εμπρησμοί, ξύλο, σκοτωμοί.


* καθότι σε άλλα κράτη μεγαλώνουν με την νοοτροπία πως οτιδήποτε πει κανείς για τους Εβραίους που μπορεί να θεωρηθεί αιτία μίσους, ακόμη κι αν είναι αλήθεια, δεν πρέπει να ειπωθεί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Medicine Man
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 28 Μαρ 2020, 14:38
Phorum.gr user: Medicine Man

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Medicine Man » 30 Μάιος 2020, 19:43

hellegennes έγραψε:
30 Μάιος 2020, 12:36
Medicine Man έγραψε:
25 Μάιος 2020, 17:22
Και πόσες καταγγελίες γίνονται πράγματι; Μια καταγγελία για κάθε 100 ρατσιστικές επιθέσεις; Τα ΕΛ στατιστικά είναι τελείως της ΠΛΑΚΑΣ. Έγινε διάρρηξη στο εξοχικό μου καθώς και σε άλλα 20-30 στην περιοχή μέσα σε 2-3 μέρες και η αστυνομία δεν πέρασε καν να κάνει ούτε δυο ερωτήσεις σε κανέναν. Τι λέτε, τις κατέγραψαν 😀 ;
Αν δεν πήρες την αστυνομία, δεν είναι μάντεις για να ξέρουν ότι διέρρηξαν το σπίτι σου. Αν πήρες τηλέφωνο την αστυνομία, η διάρρηξη καταγράφηκε. Το να μην πέρασε η αστυνομία είναι και τεχνικά αδύνατον, γιατί όταν κάνεις καταγγελία βγαίνει κίνηση. Ή δεν ήσουν εκεί ή λες παπαρίτσες. Σε κάθε περίπτωση, ο μόνος τρόπος να μην καταγραφεί κάτι είναι να μην πάρεις τηλέφωνο και να μην είναι παρανομία για την οποία η αστυνομία μπορεί να ενημερωθεί και με άλλους τρόπους.

Το να καταγγέλλονται λιγότερες επιθέσεις στην Ελλάδα από ό,τι σε άλλες χώρες είναι στατιστικά αδύνατον και αναιτιολόγητο. Δεν υπάρχει κάποιος λόγος για να πεις ότι ο Νιγηριανός θα έκανε καταγγελία για επίθεση στην Γαλλία αλλά όχι στην Ελλάδα.

Ξέρεις σε ποια χώρα θα δίσταζε να κάνει καταγγελία; Στις ΗΠΑ. Από τις δυτικές χώρες, είναι η μόνη χώρα που όχι απλά αλλοδαπός αλλά και 10 γενεών Αμερικάνος θα δίσταζε να καταγγείλει ρατσισμό, απλώς επειδή μοιάζει μη Καυκάσιος.

Επίσης υπάρχουν και πηγές ανεξάρτητες της αστυνομίας. Π.χ. το Κεντρικό Ισραηλιτικό Συμβούλιο έχει δηλώσει πολλές φορές ότι στην Ελλάδα υπάρχει σε μεγαλύτερο βαθμό φανερή ρατσιστική παραφιλολογία για τους Εβραίους από ό,τι σε άλλα ευρωπαϊκά κράτη*, αλλά τα περιστατικά πρακτικής έκφρασης μίσους περιορίζονται σε μερικούς βανδαλισμούς μνημείων, σε αντίθεση με την υπόλοιπη Ευρώπη που υπάρχουν εμπρησμοί, ξύλο, σκοτωμοί.


* καθότι σε άλλα κράτη μεγαλώνουν με την νοοτροπία πως οτιδήποτε πει κανείς για τους Εβραίους που μπορεί να θεωρηθεί αιτία μίσους, ακόμη κι αν είναι αλήθεια, δεν πρέπει να ειπωθεί.
Γιατί υποθέτεις ότι δεν πήρε κανείς τηλέφωνο; Δεν πήρα εγώ προσωπικά, πήραν οι γονείς μου καθώς και πολλοί γείτονες και όντως ποτέ κανένας από την αστυνομία δεν εμφανίστηκε. Η συζήτηση στο τηλέφωνο πήγε κάπως «σας έκλεψαν τίποτα σημαντικό;», «όχι», «καλά»... και εκεί έληξε το θέμα, σαν να μην έγινε διάρρηξη. Το αν καταγράφηκε το γεγονός μόνο η αστυνομία το ξέρει. Για το «τεχνικά αδύνατον» να μην έρθει αστυνομικός να ερευνήσει :lol: ... δεν μιλάμε για την ΓΑΔΑ... για αστυνομικό τμήμα σε χωριό μιλάμε... μάλλον τους πετύχαμε κάπου ανάμεσα στο καφέ και στην μπιρίμπα και που να τρέχουν τώρα, ίσως να είχε και ποδόσφαιρο, ήταν περασμένη και η ώρα...

Όσο για την άλλη παπαριά που πέταξες, ναι, είναι λογικότατο ο λάθρο Νιγηριανός να πάει κατευθείαν στο αστυνομικό τμήμα της γειτονιάς του διότι η ΕΛ αστυνομία (και οι ΕΛ γενικά) φημίζεται για τον επαγγελματισμό της, την ταχύτητα της και τις ικανότητες της να διερευνά καταγγελίες από αλλοδαπούς 🙄... και η Ελλάδα φημίζεται για τα greek statistics... αλλά όχι με τόσο καλό τρόπο...στις ΗΠΑ σε κανένα χωριό μέσα στο πουθενά κάπου στην Αλαμπάμα ίσως να ισχύει αυτό που λες, αλλά γενικά δεν ισχύει καθόλου ούτε για πλάκα. Άλλωστε ένα μεγάλο τμήμα της αστυνομίας είναι λατίνοι, μαύροι, ασιάτες... δεν είναι όλοι λευκοί.

Medicine Man
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 28 Μαρ 2020, 14:38
Phorum.gr user: Medicine Man

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Medicine Man » 30 Μάιος 2020, 19:50

Επίσης αυτό το «να καταγγείλει ρατσισμό» είναι άλλη παπαριά. Ο ρατσισμός από μόνος του δεν είναι παρανομία, αλλά κίνητρο για παρανομία. Πχ δεν μπορείς να κάνεις μήνυση στον Μιχαλολιάκο επειδή είναι ρατσιστής. Πρέπει να κάνει κάποια συγκεκριμένη παρανομία. Το αν το κίνητρο είναι ρατσιστικό ή όχι είναι ψιλοάσχετο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών