Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25887
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Μάιος 2020, 17:10

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 17:09
Antigeist έγραψε:
13 Μάιος 2020, 15:28
Εντάξει εννοείται ότι δεν υπάρχει "ωραιότερο μέρος στον κόσμο" όπως δεν υπάρχει "ομορφότερη γυναίκα στον κόσμο" ούτε οι συγκρίσεις τοπίων έχουν ιδιαίτερο νόημα. Όλος ο πλανήτης έχει ομορφιές. Και εννοείται ότι τουριστικά οι ξένες προηγμένες χώρες είναι ανώτερες γιατί εκτός του ότι έχουν και αυτές φυσικά κάλλη να δείξουν έχουν και μια ιστορία οι πόλεις τους ως ζωντανά μουσεία που εμείς δεν έχουμε.

Το ομορφότερο μέρος στον κόσμο είναι αυτό με το οποίο εσύ νιώθεις δεμένος. Εμένα για παράδειγμα μπορεί να με κάνει να δακρύσω η θέα του βουνού κάτω από το οποίο μεγάλωσα. Αυτό δεν μπορώ να το νιώσω για κανένα άλλο τοπίο. Σόρι.
Αν αυτό το βουνό που λες βρίσκεται εις την Ελλάδα τότε είσαι φασίστας φασίστας εθνικιστής, αν βρίσκεται σε κάποια άλλη χώρα τότε ζητάω ταπεινά χίλια συγγνώμη.
ετσι
χαιρομαι που εισαι προσεκτικος :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
κυριος Μακης
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 03 Μάιος 2018, 10:33
Τοποθεσία: Agri Decumates

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυριος Μακης » 13 Μάιος 2020, 17:26

Γερμανια μου αρεσει απο το Ρηνο και περα, να πιεις ενα κρασι στο Μαιντζ η λιγο παραπερα στο Ρύντεσχαϊμ και ανεβαινοντας επανω μεχρι το Κοχεμ και το Κομπλεντζ(oκ, αμα περασεις τα συνορα, η Αλσατια και η Λωρραινη μου αρεσαν περισσοτερο βεβαια)

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2020, 18:13

Καλή είναι και η Γερμανία μωρέ αλλά ποιος είναι τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει να ζήσει με τους Γερμανοί αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι ανωτέρας βίας φυσικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Μάιος 2020, 18:24

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:13
Καλή είναι και η Γερμανία μωρέ αλλά ποιος είναι τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει να ζήσει με τους Γερμανοί αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι ανωτέρας βίας φυσικά.
Εγώ στη δεκαετία 90 έκανα συνειδητή επιλογή. Ακόμα η Ελλάδα ήταν παράδεισος, πολύ χρήμα και ζωή. Κι εγώ πέρασα καλά, πρέπει να έφαγα πολλά εκατομμύρια σε γκόμενες και διασκεδάσεις. Μου τέθηκε το ερώτημα, Ελλάδα ή Γερμανία. Έφυγα για τη δεύτερη με πολύ καθαρή συνείδηση, και με τη βεβαιότητα πως όσο θα περνάν τα χρόνια δεν θα μπορώ πια να ζήσω μόνιμα στην Ελλάδα. Ειλικρινά, ωραία χώρα είναι, αλλά δεν την μπορώ για να εργάζομαι και να έχω οικογένεια. Για να κάνω διακοπές, ΟΚ. Κάτι που δεν ένιωσα όταν ζούσα Ιταλία, εκεί, είχα τη χρυσή τομή, ακόμα πιο καλά από Γερμανία. Τώρα που ιδιωτεύω και είμαι οικογενειάρχης, λέω, έκανα το σωστό.
Ordem e Progresso.

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 13 Μάιος 2020, 18:26

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:13
Καλή είναι και η Γερμανία μωρέ αλλά ποιος είναι τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει να ζήσει με τους Γερμανοί αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι ανωτέρας βίας φυσικά.
Βέβαια τη Γερμανία την έχουν επιλέξει για μόνιμη κατοικία περίπου 400.000 Έλληνες.
Από πολύ παλιά την προτιμούσαν και ακόμα και σήμερα πολλοί επαγγελματίες εγκαθίστανται εκεί.
Επίσης, πάρα πολλοί Έλληνες την επιλέγουν για τουρισμό, κυρίως το Βερολίνο.
Από διηγήσεις ατόμων που έχουν πάει, είναι πολύ όμορφη χώρα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2020, 18:36

aspergillus έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:26
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:13
Καλή είναι και η Γερμανία μωρέ αλλά ποιος είναι τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει να ζήσει με τους Γερμανοί αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι ανωτέρας βίας φυσικά.
Βέβαια τη Γερμανία την έχουν επιλέξει για μόνιμη κατοικία περίπου 400.000 Έλληνες.
Από πολύ παλιά την προτιμούσαν και ακόμα και σήμερα πολλοί επαγγελματίες εγκαθίστανται εκεί.
Επίσης, πάρα πολλοί Έλληνες την επιλέγουν για τουρισμό, κυρίως το Βερολίνο.
Από διηγήσεις ατόμων που έχουν πάει, είναι πολύ όμορφη χώρα.
Μια χαρά χώρα είναι μωρέ αλλά αν έχεις ζήσει στην Ελλάδα και δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι γιατί να πας να ζήσεις μόνιμα με τους Γερμανοί;
Νταξ μαλάκας είναι λίγο που είπα πριν, κάποιο άλλο πολύ σοβαρότερο θεματάκι θα τρέχει και θα κάθεσαι να τους τρως στη μάπα, συνήθως όλα στα λεφτά καταλήγουν αλλά δεν κρίνω, δεν είναι όλοι σαν εμένα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2020, 18:37

Cavaliere έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:24
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:13
Καλή είναι και η Γερμανία μωρέ αλλά ποιος είναι τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει να ζήσει με τους Γερμανοί αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι ανωτέρας βίας φυσικά.
Εγώ στη δεκαετία 90 έκανα συνειδητή επιλογή. Ακόμα η Ελλάδα ήταν παράδεισος, πολύ χρήμα και ζωή. Κι εγώ πέρασα καλά, πρέπει να έφαγα πολλά εκατομμύρια σε γκόμενες και διασκεδάσεις. Μου τέθηκε το ερώτημα, Ελλάδα ή Γερμανία. Έφυγα για τη δεύτερη με πολύ καθαρή συνείδηση, και με τη βεβαιότητα πως όσο θα περνάν τα χρόνια δεν θα μπορώ πια να ζήσω μόνιμα στην Ελλάδα. Ειλικρινά, ωραία χώρα είναι, αλλά δεν την μπορώ για να εργάζομαι και να έχω οικογένεια. Για να κάνω διακοπές, ΟΚ. Κάτι που δεν ένιωσα όταν ζούσα Ιταλία, εκεί, είχα τη χρυσή τομή, ακόμα πιο καλά από Γερμανία. Τώρα που ιδιωτεύω και είμαι οικογενειάρχης, λέω, έκανα το σωστό.
Και πολύ καλά έκανες μάλλον.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 13 Μάιος 2020, 18:50

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:36

Μια χαρά χώρα είναι μωρέ αλλά αν έχεις ζήσει στην Ελλάδα και δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι γιατί να πας να ζήσεις μόνιμα με τους Γερμανοί;
Νταξ μαλάκας είναι λίγο που είπα πριν, κάποιο άλλο πολύ σοβαρότερο θεματάκι θα τρέχει και θα κάθεσαι να τους τρως στη μάπα, συνήθως όλα στα λεφτά καταλήγουν αλλά δεν κρίνω, δεν είναι όλοι σαν εμένα.
Ενώ να κάτσουν εδώ να δουλέψουν με τους Έλληνες (το γράφω έτσι γιατί μιλάς με βάση τις εθνικότητες) της ρουφιανιάς, του γλυψίματος, της αναξιοπιστίας, της εκμετάλλευσης, της αναξιοκρατίας, της κακής συμπεριφοράς και πάει λέγοντας είναι καλύτερα;
Χίλιες φορές οι Γερμανοί ή άλλοι Ευρωπαίοι παρά αυτό το χάλι εδώ στην Ελλάδα.
Όποιος έχει δουλέψει στην Ελλάδα ξέρει.Αυτά που προανέφερα ισχύουν στο 95% των περιπτώσεων.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Μάιος 2020, 19:03

aspergillus έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:50
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:36

Μια χαρά χώρα είναι μωρέ αλλά αν έχεις ζήσει στην Ελλάδα και δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι γιατί να πας να ζήσεις μόνιμα με τους Γερμανοί;
Νταξ μαλάκας είναι λίγο που είπα πριν, κάποιο άλλο πολύ σοβαρότερο θεματάκι θα τρέχει και θα κάθεσαι να τους τρως στη μάπα, συνήθως όλα στα λεφτά καταλήγουν αλλά δεν κρίνω, δεν είναι όλοι σαν εμένα.
Ενώ να κάτσουν εδώ να δουλέψουν με τους Έλληνες (το γράφω έτσι γιατί μιλάς με βάση τις εθνικότητες) της ρουφιανιάς, του γλυψίματος, της αναξιοπιστίας, της εκμετάλλευσης, της αναξιοκρατίας, της κακής συμπεριφοράς και πάει λέγοντας είναι καλύτερα;
Χίλιες φορές οι Γερμανοί ή άλλοι Ευρωπαίοι παρά αυτό το χάλι εδώ στην Ελλάδα.
Όποιος έχει δουλέψει στην Ελλάδα ξέρει.Αυτά που προανέφερα ισχύουν στο 95% των περιπτώσεων.
Παντού ισχύει ρουφιανιά, γλείψιμο και πουστιά. Το θέμα είναι, αν έχεις επιλέξει να είσαι ήσυχος, να μπορείς να ζήσεις ήσυχα χωρίς να ασχολούνται μαζί σου ενώ δεν προκαλείς. Αυτό είναι. Στη Γερμανία, αν δεν ανακατευτείς με τα πίτουρα δεν θα σε φάνε κότες. Αν ανακατευτείς, φυσικά θα σε φάνε. Στην Ελλάδα θα ασχοληθούν μαζί σου Ο,ΤΙ και να κάνεις. Είσαι ευγενικός, σε λένε ψεύτικο, είσαι αυθεντικός, σε λένε θέατρο, είσαι αγενής, σε λένε γαϊδούρι, δεν σταματάνε να γκρινιάζουν. Κι επί πλέον πρέπει πάντα να τους λες ότι είναι οι καλύτεροι. Σαν τα παιδιά. Αλλά τα μεγεθυμένα που σου έβαλα ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΩΡΑ.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2020, 19:13

aspergillus έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:50
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:36

Μια χαρά χώρα είναι μωρέ αλλά αν έχεις ζήσει στην Ελλάδα και δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι γιατί να πας να ζήσεις μόνιμα με τους Γερμανοί;
Νταξ μαλάκας είναι λίγο που είπα πριν, κάποιο άλλο πολύ σοβαρότερο θεματάκι θα τρέχει και θα κάθεσαι να τους τρως στη μάπα, συνήθως όλα στα λεφτά καταλήγουν αλλά δεν κρίνω, δεν είναι όλοι σαν εμένα.
Ενώ να κάτσουν εδώ να δουλέψουν με τους Έλληνες (το γράφω έτσι γιατί μιλάς με βάση τις εθνικότητες) της ρουφιανιάς, του γλυψίματος, της αναξιοπιστίας, της εκμετάλλευσης, της αναξιοκρατίας, της κακής συμπεριφοράς και πάει λέγοντας είναι καλύτερα;
Χίλιες φορές οι Γερμανοί ή άλλοι Ευρωπαίοι παρά αυτό το χάλι εδώ στην Ελλάδα.
Όποιος έχει δουλέψει στην Ελλάδα ξέρει.Αυτά που προανέφερα ισχύουν στο 95% των περιπτώσεων.
Τι να σε πω φίλος, εγώ και με 10 μεγάλα μόνιμα στην Γερμανία δύσκολα, δεν έχω απορρίψει φυσικά μέχρι στιγμής 10k για Γερμανία αλλά 5-7 μεγάλα στην Λυών τα απέρριψα, μερικά χρόνια μετά, τώρα δηλαδή, λέω καλά έκανα, άρα μάλλον καλά έκανα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 13 Μάιος 2020, 19:43

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:13
Καλή είναι και η Γερμανία μωρέ αλλά ποιος είναι τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει να ζήσει με τους Γερμανοί αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι ανωτέρας βίας φυσικά.
Καμια 400.ΟΟΟ μαλακες Ελ που ζουν στην Γερμανια δηλαδη
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 13 Μάιος 2020, 19:45

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 19:13

Τι να σε πω φίλος, εγώ και με 10 μεγάλα μόνιμα στην Γερμανία δύσκολα, δεν έχω απορρίψει φυσικά μέχρι στιγμής 10k για Γερμανία αλλά 5-7 μεγάλα στην Λυών τα απέρριψα, μερικά χρόνια μετά, τώρα δηλαδή, λέω καλά έκανα, άρα μάλλον καλά έκανα.
Βγαζεις 5-7 εδω;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16945
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 13 Μάιος 2020, 19:51

Στύγιος έγραψε:
13 Μάιος 2020, 14:43
stergiosbik έγραψε:
13 Μάιος 2020, 14:39
Στύγιος έγραψε:
13 Μάιος 2020, 02:55
Δηλαδή μονιά κανένας δεν έχει πάει Έβρο, Καβύλη ,Ρίζια ,Βύσσα κλπ ΟΚ
Οσοι υπηρετησαμε εκει πιανεται οτι εχουμε παει;
Εσείς μονιά φύγατε , γω έμεινα εκεί καθηγητής 2 χρόνια,σκατούλες να φάτε.
14 μήνες γκατζολία.Πηρα δόση για 2 ζωές.Φτανει.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2020, 19:53

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 19:43
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2020, 18:13
Καλή είναι και η Γερμανία μωρέ αλλά ποιος είναι τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει να ζήσει με τους Γερμανοί αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι ανωτέρας βίας φυσικά.
Καμια 400.ΟΟΟ μαλακες Ελ που ζουν στην Γερμανια δηλαδη
Ναι, αλλά οι περισσότεροι βρίσκονται εκεί για τα γκαφρά οπότε όχι όλοι, αυτοί που βρίσκονται εκεί για κάποιον λόγο που αναγκαστικά θέλει την φυσική τους παρουσία εκεί εξαιρούνται νομίζω.
Η Ελλάδα είναι πολύ καλύτερο μέρος για να ζήσει ένας άνθρωπος, αυτό το ξέρουν μέχρι και οι Γερμανοί.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμάτες Γερμανικές παραλίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2020, 19:54

Σε αυτές τις παραλίες να τις κάνει ο θεός ούτε για ένα τσιμπουκάκι από το Σκαρλετάκι δε βουτούσα.
Στο Θερμαϊκό άνετα, αλλά ένα τσιμπουκάκι δε φτάνει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών