Νάξος

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Theseus
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 31 Ιαν 2022, 12:53

Re: Νάξος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Theseus » 23 Ιουν 2022, 18:04

Cecily Anne έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:31
Feindflug έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:28
Σέλευκας έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:48
Τη Νάξο τη γύρισα με μηχανή γύρω γύρω και έχω πάει σε όλες τις παραλίες ακόμα και αυτές που δεν έχει πάει κανείς. Εχω μείνει και σε δωμάτιο και σε κάμπιγκ και στην άμμο. Εχει μια απο τις καλύτερες παραλίες που υπάρχουν η οποία είναι τεράστια και πολύ εύκολα προσβάσιμη και πολύ κοντά. Εχει μια πολύ ωραία βόλτα στη Χώρα, μια σπηλιά πάνω στο βουνό (το οποίο βρήκα αδιάφορο) και κάποια ωραία ορεινά χωριά. Δεν έχει κάποιο τοπίο να εντυπωσιάζει αλλά γενικά είναι όμορφο νησί. Απο ζωή και τέτοια δεν ξέρω γιατί δεν ασχολούμαι ούτε τρώω σε εστιατόρια οταν πάω έτσι χύμα. Στη Νάξο βασικά είχα πάει εντελώς μόνος μου και έκατσα μια βδομάδα. Μετα πηγα στο Κουφονήσι άλλη μια βδομάδα. Το καλό με τη Νάξο είναι ότι μπορείς να πας στις μικρές Κυκλάδες αν βαρεθείς. Πάντως αν και έχω πάει στα περισσότερα νησιά και μέρη της Ελλάδας αυτές τις παραλίες της Νάξου τις ονειρεύομαι και για μπάνιο και σαν φόντο για φαντασιώσεις σεξ.
Τύπε, οι παραλίες στις φαντασιώσεις σου είναι με άμμο ή με πέτρα;
Είναι ωραία παραλία, θα σ'αρέσει, εφόσον είσαι από Χαλκιδική.
Για ποια λέμε;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14665
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νάξος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Ιουν 2022, 18:07

Theseus έγραψε:
23 Ιουν 2022, 18:04
Cecily Anne έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:31
Feindflug έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:28

Τύπε, οι παραλίες στις φαντασιώσεις σου είναι με άμμο ή με πέτρα;
Είναι ωραία παραλία, θα σ'αρέσει, εφόσον είσαι από Χαλκιδική.
Για ποια λέμε;
Για Μηχανιώνα λένε νομίζω, τύπε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20226
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Νάξος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 23 Ιουν 2022, 19:20

Theseus έγραψε:
23 Ιουν 2022, 18:04
Cecily Anne έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:31
Feindflug έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:28

Τύπε, οι παραλίες στις φαντασιώσεις σου είναι με άμμο ή με πέτρα;
Είναι ωραία παραλία, θα σ'αρέσει, εφόσον είσαι από Χαλκιδική.
Για ποια λέμε;
Είναι 5 χλμ σε ευθεία Άγιος Προκόπιος-Αγία Άννα-Πλάκα και αν συνεχίσεις τέρμα (μετά τα 5χλμ) πας προς Μικρή Βίγλα που σου είπα για τα κάιτ. Έχει διάφορα σημεία, άλλα οργανωμένα άλλα ανοργάνωτα. Εγώ πάω προς Πλάκα (εκεί που είναι το εστιατόριο που σου έγραψα στη στροφή και πέρα δηλαδή, είναι χαρακτηριστικό σημείο).
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Νάξος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 23 Ιουν 2022, 19:22

Cecily Anne έγραψε:
23 Ιουν 2022, 19:20


Είναι 5 χλμ σε ευθεία Άγιος Προκόπιος-Αγία Άννα-Πλάκα και αν συνεχίσεις τέρμα (μετά τα 5χλμ) πας προς Μικρή Βίγλα που σου είπα για τα κάιτ. Έχει διάφορα σημεία, άλλα οργανωμένα άλλα ανοργάνωτα. Εγώ πάω προς Πλάκα (εκεί που είναι το εστιατόριο που σου έγραψα στη στροφή και πέρα δηλαδή, είναι χαρακτηριστικό σημείο).
Μέσα σε κάτι σαν αυλή είναι αυτό το φαγάδικο,πολύ κοντά στη θάλασσα ;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20226
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Νάξος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 23 Ιουν 2022, 19:28

Στη στροφή μετά την Αγία Άννα θα δείτε αυτό ακριβώς:

Εικόνα

Εγώ προτιμώ για μπάνιο από εδώ και πέρα, γιατί έχω την ησυχία μου. Δεν έχει βαβούρα. Αν έχετε παιδιά, προσοχή διότι έχει και γυμνιστές (δεν είναι υποχρεωτική γυμνιστών, αλλά την προτιμάνε).

Μπιγκτσιφ όλα αυλή έχουν και όλα είναι κοντά στη θάλασσα (δυστυχώς, αλλά μην το ανοίξουμε το θέμα αυτό είναι πικρή ιστορία).


YΓ. Σου βρήκα και ένα ηλιοβασίλεμα, μιας και έχει γουέτ ντριμς ο Σέλευκος :smt005:

Εικόνα
Eδώ είναι από τα οργανωμένα σημεία τύπου Yazoo, Tortuga.
Εικόνα

E θα καταλάβεις ότι είσαι εκεί γύρω στην Πλάκα έχει και ταμπέλες. :smt005:

Πάρτε και μία φετινή με χιόνι γιατί ζεσταίνομαι :003:

Εικόνα

Η σπηλιά που λέει ο Σέλευκος είναι για πεζοπορίες. Αν είναι να κάνεις πεζοπορία καλοκαιριάτικο πήγαινε στα νερά και στα πλατάνια που σου έστειλα και άσε τα βουνά, γιατί έχει υψόμετρο και θα πεθάνετε από τη ζέστη. Στο λέω γιατί έχω κάνει όλες τις πιθανές πεζοπορίες στο νησί (έχω σκάλωμα με τέτοια) και κόντεψε να σκάσω καλοκαιριάτικο, γενικά καλοκαίρι αποφεύγω πεζοπορίες από Απείρανθο έως ορυχεία σμύριδας και ως την εκκλησία της Αγίας Ειρήνης, τον πύργο του Χειμάρρου και τη Σπηλιά του Ζα, είναι για δροσερές εποχές. Να μη σχολιάσω ότι την εποχή που τις έκανα ήμουν φέτες από την άθληση και χοροπήδαγα σα κατσίκι και παρ'όλα αυτά 2-3 φορές τα χρειάστηκα.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Η διαδρομή είναι όλη σε αυτό το στυλ, είναι πιο μικρή από τις άλλες, έχει μεν υγρασία αλλά παλεύεται! Και βάλτε κλειστά παπούτσια και φόρμα, μην πάτε με σορτσάκια. Έχω πετύχει διάφορα ιπτάμενα, σερνόμενα και τα τοιαύτα. Το μονοπάτι είναι εύκολο και έχει περιπατιτικό δρομάκι σαν το παραπάνω.

Επίσης, εγώ θα προτιμούσα να πάω στους Ναούς της Δήμητρας, των Υρίων ή κάνα κούρο και καπάκια για μπάνιο στη θάλασσα να στρώσω από την κάψα και θα παράταγα τις πεζοπορίες.

Τώρα, εντάξει με τις παραλίες τις γνωστές, αλλά εμένα η λατρεία μου είναι αυτού του τύπου οι παραλίες και θα τις βρεις σε φάση οδηγάω, κατεβαίνω, μ'αρέσει, βουτάω:

Εικόνα

Τέτοιες μικρές με λίγο σκαρφάλωμα, τέλεια νερά και ηρεμία έχει σε πολλά σημεία, ειδικά προς Αλυκό, Πυργάκι, Καστράκι είναι και πια πιο προσεγμένες (σε φάση έχουν λίγο σκάψει το λοφάκι να μπορείς να κατέβεις με ένα σάλτο) αντί να κάνεις το ταρζάν. Ειδικά αν παρατήσεις το αμάξι και το κόψεις ποδαράδα στο κεδροδάσος θα βρεις και μοναχικά σημεία παρόμοια, αν είσαι ζευγάρι, if you know what I mean. :wink:wink:wink
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8966
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Νάξος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Ιουν 2022, 11:24

Feindflug έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:28
Σέλευκας έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:48
Τη Νάξο τη γύρισα με μηχανή γύρω γύρω και έχω πάει σε όλες τις παραλίες ακόμα και αυτές που δεν έχει πάει κανείς. Εχω μείνει και σε δωμάτιο και σε κάμπιγκ και στην άμμο. Εχει μια απο τις καλύτερες παραλίες που υπάρχουν η οποία είναι τεράστια και πολύ εύκολα προσβάσιμη και πολύ κοντά. Εχει μια πολύ ωραία βόλτα στη Χώρα, μια σπηλιά πάνω στο βουνό (το οποίο βρήκα αδιάφορο) και κάποια ωραία ορεινά χωριά. Δεν έχει κάποιο τοπίο να εντυπωσιάζει αλλά γενικά είναι όμορφο νησί. Απο ζωή και τέτοια δεν ξέρω γιατί δεν ασχολούμαι ούτε τρώω σε εστιατόρια οταν πάω έτσι χύμα. Στη Νάξο βασικά είχα πάει εντελώς μόνος μου και έκατσα μια βδομάδα. Μετα πηγα στο Κουφονήσι άλλη μια βδομάδα. Το καλό με τη Νάξο είναι ότι μπορείς να πας στις μικρές Κυκλάδες αν βαρεθείς. Πάντως αν και έχω πάει στα περισσότερα νησιά και μέρη της Ελλάδας αυτές τις παραλίες της Νάξου τις ονειρεύομαι και για μπάνιο και σαν φόντο για φαντασιώσεις σεξ.
Τύπε, οι παραλίες στις φαντασιώσεις σου είναι με άμμο ή με πέτρα;
άμμο
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών