Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70004
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιουν 2022, 23:04

Αγις έγραψε:
01 Ιουν 2022, 22:51

Γουστάρω πολυπολιτισμικά βιντεάκια ούτε η Nike τέτοιο προμόσιον. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Ιουν 2022, 23:07

Volk έγραψε:
01 Ιουν 2022, 23:00
Αγις έγραψε:
01 Ιουν 2022, 22:54
Volk έγραψε:
01 Ιουν 2022, 22:49


Τυπε, πιθανολογω οτι θα μπορουσες ανετα να εισαι ιδρυτικο μελος κλειστου κλαμπ για τυπους που γνωριζουν μπαλα και αποζητουν συνεχως νεες συγκινησεις χωρις ομως να ξεφευγουν απο τους "κανονες" που οριζει το παιγνιο.

Θεωρω οτι πρεπει να στησουμε ομαδικη συνομιλια στο viber μαζι με αλλους παιχτες προκειμενου να μπορουμε να μιλαμε πιο ανετα και να υπαρχει μια πιο ωφελιμη ανταλλαγη αποψεων και γνωσης.

Σκεψου το, μου λες και στηνω την ομαδα. Παιζουμε παντου μπαλα, δεν υπαρχουν περιορισμοι. Καθε μελος της παρεας, ειτε δυναται ειτε οχι, αν το επιθυμει μπορει να παιζει δυνατη μπαλα χωρις περιορισμους. Το θεμα ειναι να μπει καποιο νεο μελος στην παρεα. Απαξ και μπει, εχει τη στηριξη απο ολα τα μελη!



:wink
Υπαρχουν απο δεκαετιες οι '' Ανυποτακτοι '' αλλα ειμεθα κλειστο ολιγομελες κλαμπ

καλη ιδεα ξεκινα ενα δικο σου :smt023
Εχουμε ηδη εδω και χρονια ομαδικη συνομιλια στο viber οπου υπαρχει καθημερινη ενημερωση σε οτι αφορα το παιγνιο, αρκετες φορες και real time, live απο τα πεδια των μαχων οπου διεξαγονται σκληρες μαχες για την αναδειξη του καλυτερου ανα θεματικη εβδομαδα.

Το εδω και δεκαετιες "Ανυποτακτοι", λειτουργει και μεσω viber ωστε να εχετε ενημερωση που θα οδηγησουν τα μελη σε σφοδρες μαχες για την αναδειξη νικητη;
ειμαστε μαζι απο την νεοτητα μας οι συναντησεις ειναι δια ζωσης οι τεχνολογικες εξελιξεις απλα βοηθητικες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 01 Ιουν 2022, 23:13

Αγις έγραψε:
01 Ιουν 2022, 23:07
Volk έγραψε:
01 Ιουν 2022, 23:00
Αγις έγραψε:
01 Ιουν 2022, 22:54


Υπαρχουν απο δεκαετιες οι '' Ανυποτακτοι '' αλλα ειμεθα κλειστο ολιγομελες κλαμπ

καλη ιδεα ξεκινα ενα δικο σου :smt023
Εχουμε ηδη εδω και χρονια ομαδικη συνομιλια στο viber οπου υπαρχει καθημερινη ενημερωση σε οτι αφορα το παιγνιο, αρκετες φορες και real time, live απο τα πεδια των μαχων οπου διεξαγονται σκληρες μαχες για την αναδειξη του καλυτερου ανα θεματικη εβδομαδα.

Το εδω και δεκαετιες "Ανυποτακτοι", λειτουργει και μεσω viber ωστε να εχετε ενημερωση που θα οδηγησουν τα μελη σε σφοδρες μαχες για την αναδειξη νικητη;
ειμαστε μαζι απο την νεοτητα μας οι συναντησεις ειναι δια ζωσης οι τεχνολογικες εξελιξεις απλα βοηθητικες
Πιθανολογω οτι ειστε προσανατολισμενοι κυριως προς τη χαρα της παρεας κουβεντας και της ανταλλαγης νεων απο τα μελη της παρεας και οχι αφιερωμενοι στο παιγνιο.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Ιουν 2022, 10:10

Αγις έγραψε:
01 Ιουν 2022, 21:50
Ερμής έγραψε:
01 Ιουν 2022, 14:43
Για πείτε τίποτα, κοντά στην Αθήνα (max 150χλμ απόσταση)
με ενδιαφέρει φαση all inclusive spa, αν έχει και προγραμματα για παιδιά ακόμη καλύτερο.
Τωρα καταλαβαίνω τα αμερικανά με τις οικογένειες που πηγαίνουν σε ένα ξενοδοχείο και δε ξεμυτάνε.
Βορεια Ευβοια - - κλαμπ Μεντ Γρεγολιμανο
Ήταν στα υποψη τα κλαμπ μεντ αλλα είναι μακρυα
Volk έγραψε:
01 Ιουν 2022, 21:57
Το max 150χλμ που θετεις, σε αφηνει χωρις πολλες επιλογες, ειδικα στο κοστος που εισαι διαθεσιμος να δωσεις.
Γνωρίζεις το κόστος που ειμαι διαθέσιμος να δώσω ή έτσι απλά το υπέθεσες; Γιατί δε το ανέφερα πουθενά.
panos291 έγραψε:
01 Ιουν 2022, 22:46
Το μονο που δεν είναι αληθινο ειναι το ονομα..

Έρχεται προμηθευτης κρεατων και αλλων τροφιμων να μου δωσει τιμες. Βλέπω λογικα πραγματα με καλη ποιοτητα. Σε καποια στιγμη βλεπω Χοιρινός Κιμας 5,5 ευρω η κατι τετοιο, και απο κατω παλι Χοιρινός κιμας 1,5 ευρω. Τι ειναι αυτο ρε Γιαννη του λεω? Παίρνει μια εκφραση αηδιας, και μου κουνα το χερι του λεγοντας μου μακρια, αυτο ειναι για κατι all inclusive.
Καλα του λέω παλι, τι σκατα ειναι και κανει 1,5 ευρω?
Και μου απαντα, "ειναι αλεσμενες προβιες χοιρων, περισσευματα, και αιμα."
Αυτο το πραγμα καποιοι το σερβιρουν για κιμα.

ΥΓ Υπάρχουν καποια ξενοδοχεία που δινουν premium all inclusive με καλα υλικα (και αυτο πληρωνεται). Οπου δειτε φτηνο παντως, τρεξτε μακρια.
Ξέρεις πως σε εμπιστεύομαι στα λεγόμενα σου και ειδικά σε αυτά που ειναι η ειδικότητα σου. Γιαυτό ήθελα κάτι 5*, αλλά και πάλι σε αυτό που λες έχεις δίκιο. Άλλωστε αυτο που με νοιάζει στο all inclusive είναι οι παροχές και όχι το φαγητό, δλδ spa και δραστηριότητες για το παιδί. Σε ξενοδοχείο δεν έχω φάει ποτέ εκτος του πρωινού. Προτιμώ τριγύρω ταβέρνες για δείπνο. Μεσημέρι σπάνια τρώω σε διακοπές.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 02 Ιουν 2022, 10:13

Παλιά σνόμπαρα τα all incl.. Αλλά ξεκουράζεσαι. Κι εγώ τέτοιο θέλω.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 02 Ιουν 2022, 10:15

αμερικανικη επαρχιουλα γινατε :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Ιουν 2022, 10:20

Cavaliere έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:13
Παλιά σνόμπαρα τα all incl.. Αλλά ξεκουράζεσαι. Κι εγώ τέτοιο θέλω.

Θυμάμαι που μου το είχες πει. Όταν κάνεις παιδί αλλάζει η φάση και το βλέπω. Αυτό που είπε ο Πάνος όμως ισχύει φίλε, γιαυτο αν δεν έχει κάποιο γνωστό εστιατόριο το ξενοδοχείο, καλύτερα να βγείς σε καμια ταβέρνα εκτός. Σε όλες τις άλλες παροχές ναι all incl. για τις παροχες, τα σπα και τα ρέστα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Ιουν 2022, 10:39

panos291 έγραψε:
01 Ιουν 2022, 22:46
Το μονο που δεν είναι αληθινο ειναι το ονομα..

Έρχεται προμηθευτης κρεατων και αλλων τροφιμων να μου δωσει τιμες. Βλέπω λογικα πραγματα με καλη ποιοτητα. Σε καποια στιγμη βλεπω Χοιρινός Κιμας 5,5 ευρω η κατι τετοιο, και απο κατω παλι Χοιρινός κιμας 1,5 ευρω. Τι ειναι αυτο ρε Γιαννη του λεω? Παίρνει μια εκφραση αηδιας, και μου κουνα το χερι του λεγοντας μου μακρια, αυτο ειναι για κατι all inclusive.
Καλα του λέω παλι, τι σκατα ειναι και κανει 1,5 ευρω?
Και μου απαντα, "ειναι αλεσμενες προβιες χοιρων, περισσευματα, και αιμα."
Αυτο το πραγμα καποιοι το σερβιρουν για κιμα.

ΥΓ Υπάρχουν καποια ξενοδοχεία που δινουν premium all inclusive με καλα υλικα (και αυτο πληρωνεται). Οπου δειτε φτηνο παντως, τρεξτε μακρια.
Έχω ακούσει για περιπτώσεις all inclusive που το φαγητό δεν τρωγόταν.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Ιουν 2022, 10:41

Αν δε ξέρει ο Πάνος, ποιος θα ξέρει πανω στο θέμα;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Ιουν 2022, 10:43

Ερμής έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:41
Αν δε ξέρει ο Πάνος, ποιος θα ξέρει πανω στο θέμα;
Μακριά από κιμάδες, ειδικά για το παιδί.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70004
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Ιουν 2022, 10:47

Ερμής έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:20
Cavaliere έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:13
Παλιά σνόμπαρα τα all incl.. Αλλά ξεκουράζεσαι. Κι εγώ τέτοιο θέλω.

Θυμάμαι που μου το είχες πει. Όταν κάνεις παιδί αλλάζει η φάση και το βλέπω. Αυτό που είπε ο Πάνος όμως ισχύει φίλε, γιαυτο αν δεν έχει κάποιο γνωστό εστιατόριο το ξενοδοχείο, καλύτερα να βγείς σε καμια ταβέρνα εκτός. Σε όλες τις άλλες παροχές ναι all incl. για τις παροχες, τα σπα και τα ρέστα.
Εξαρτάται από την ταβέρνα. Στις τουριστικές περιοχές δεν προσφέρουν πάντα και την καλύτερη ποιότητα ούτε συνεργάζονται με τους καλύτερους προμηθευτές. Εννοώ ότι αν μια ταβέρνα είναι παραθαλάσσια δεν σημαίνει ότι το ψάρι της είναι εγγύηση φρεσκάδας ούτε ότι τα κοψίδια της είναι ντόπιας παραγωγής. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12489
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 02 Ιουν 2022, 10:50

αν δεν θες οπωσδηποτε θαλασσα εχει ωραια πραγματα προς καρπενησι

τωρα για 150 μαξ μπορεις να δοκιμασεις βραχατι η ξυλοκαστρο
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Ιουν 2022, 10:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:47
Ερμής έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:20
Cavaliere έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:13
Παλιά σνόμπαρα τα all incl.. Αλλά ξεκουράζεσαι. Κι εγώ τέτοιο θέλω.

Θυμάμαι που μου το είχες πει. Όταν κάνεις παιδί αλλάζει η φάση και το βλέπω. Αυτό που είπε ο Πάνος όμως ισχύει φίλε, γιαυτο αν δεν έχει κάποιο γνωστό εστιατόριο το ξενοδοχείο, καλύτερα να βγείς σε καμια ταβέρνα εκτός. Σε όλες τις άλλες παροχές ναι all incl. για τις παροχες, τα σπα και τα ρέστα.
Εξαρτάται από την ταβέρνα. Στις τουριστικές περιοχές δεν προσφέρουν πάντα και την καλύτερη ποιότητα ούτε συνεργάζονται με τους καλύτερους προμηθευτές. Εννοώ ότι αν μια ταβέρνα είναι παραθαλάσσια δεν σημαίνει ότι το ψάρι της είναι εγγύηση φρεσκάδας ούτε ότι τα κοψίδια της είναι ντόπιας παραγωγής. :)
Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις. Θυμάμαι γυράδικο σε πλατεία σε μη τουριστική περιοχή με φουλ κατανάλωση και στάνταρ πελατεία και είχε τα κρέατα στην φορμόλη. Τον έπιασαν, τον έκλεισαν για ένα διάστημα, το άνοιξε ξανά αλλά το έκλεισε μόνος του γιατί δεν ξαναπάτησε άνθρωπος. Καλά να πάθει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Ιουν 2022, 11:01

alekhine έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:50
αν δεν θες οπωσδηποτε θαλασσα εχει ωραια πραγματα προς καρπενησι

τωρα για 150 μαξ μπορεις να δοκιμασεις βραχατι η ξυλοκαστρο
Αυτο στο βραχατι ειναι το πρώτο στη λίστα απο πριν :8)
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:47
Ερμής έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:20
Cavaliere έγραψε:
02 Ιουν 2022, 10:13
Παλιά σνόμπαρα τα all incl.. Αλλά ξεκουράζεσαι. Κι εγώ τέτοιο θέλω.

Θυμάμαι που μου το είχες πει. Όταν κάνεις παιδί αλλάζει η φάση και το βλέπω. Αυτό που είπε ο Πάνος όμως ισχύει φίλε, γιαυτο αν δεν έχει κάποιο γνωστό εστιατόριο το ξενοδοχείο, καλύτερα να βγείς σε καμια ταβέρνα εκτός. Σε όλες τις άλλες παροχές ναι all incl. για τις παροχες, τα σπα και τα ρέστα.
Εξαρτάται από την ταβέρνα. Στις τουριστικές περιοχές δεν προσφέρουν πάντα και την καλύτερη ποιότητα ούτε συνεργάζονται με τους καλύτερους προμηθευτές. Εννοώ ότι αν μια ταβέρνα είναι παραθαλάσσια δεν σημαίνει ότι το ψάρι της είναι εγγύηση φρεσκάδας ούτε ότι τα κοψίδια της είναι ντόπιας παραγωγής. :)
Εννοείται βρε αυτό, δόξα τω θεώ λόγω της εργασίας έχω γνωστούς σε όλη την ελλάδα που θα μου πουν ποια είναι τα καλά στο θέμα :wink
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Γκουερινο 4
Δημοσιεύσεις: 2302
Εγγραφή: 12 Αύγ 2021, 12:44
Phorum.gr user: Gouerino

Re: Ξενοχοδεια για οικογένειες με παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκουερινο 4 » 02 Ιουν 2022, 11:12

Ερμής έγραψε:
01 Ιουν 2022, 14:43
Για πείτε τίποτα, κοντά στην Αθήνα (max 150χλμ απόσταση)
με ενδιαφέρει φαση all inclusive spa, αν έχει και προγραμματα για παιδιά ακόμη καλύτερο.
Τωρα καταλαβαίνω τα αμερικανά με τις οικογένειες που πηγαίνουν σε ένα ξενοδοχείο και δε ξεμυτάνε.
Πριν περίπου 20 χρόνια, τα παιδιά μου ήταν μικρά και ψαχνόμουν ακριβώς έτσι για διακοπές
Κάποια στιγμή είχα αγοράσει ένα πρόγραμμα με 1500 ευρώ, με το οποίο θα μπορούσα να πάω σε έναν μεγάλο αριθμό ξενοδοχείων στην Ελλάδα με το 50% της τιμής.
Να πω την αλήθεια δεν το πίστεψα ότι θα ισχύσει αλλά το διακινδυνευσα
Για καλή μου τύχη τα πράγματα εξελίχθηκαν όπως ακριβώς μου τα ειπαν και ακόμα καλύτερα
Τα επόμενα 5 χρόνια πήγα τουλάχιστον 100 μέρες σε πενταστερα ξενοδοχεία και γλυτώνα περίπου 100 ευρώ την ημέρα
Καθαρά δωμάτια, πρωινό και ένα γεύμα, παιδικές πισίνες και οργανωμένες δραστηριότητες για τα παιδιά, πραγματικός παράδεισος ξεκούρασης
Κάνα δυο φορές που πήγα με βραχιολακι, υπήρχαν κάποια προβλήματα αλλά τα ξεπερνάς εύκολα
Π. χ, αγόρασα ένα νες καφέ και όταν πήγαινα στο μπάρ της πισίνας, έδινα στο παιδί το κουτί, έφτιαχνε τον καφέ και το ξαναπαιρνα για την άλλη φορά
Αγόρασα μπυρες και ποτά δικά μου και όλα καλα
Ψαξου για κάτι παρόμοιο, ίσως υπάρχουν και σήμερα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών