Τριήμερο στο Παρίσι

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Φεβ 2024, 08:57

Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:31
Από το να πάω πάλι κάπου στην Κύπρο, που μπορώ να πάω οποιαδήποτε στιγμή, προτιμώ χίλιες φορές να πάω σε ξένη χώρα και να δω κάτι διαφορετικό.
Πρόωρη ληξις έρωτα (αν υπήρξε ποτέ)


foscilis
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Φεβ 2024, 08:57

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:51
Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:26
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
12 Φεβ 2024, 18:38


Έχεις σκεφτεί ότι είναι πιο απλή λύση να πληρώσει επιτέλους και αυτός τίποτα;
Έχουμε κοινό λογαριασμό και παίρνει αρκετά περισσότερα απ' όσα παίρνω εγώ. Πήξε :lol:

Κοινό λογαριασμό μισθοδοσίας ή κοινό λογαριασμό γενικά;
Τι εννοείς μισθοδοσίας; Με το που πληρώνεται μου στέλνει σε σκρινσοτ την πίστωση από την τράπεζα (χωρίς καν να του το ζητήσω) που του έρχεται σε μήνυμα και μεταφέρει τα λεφτά στο joint account που έχουμε στην revolut.
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:53
Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:31
[
Μην είσαι ξενέρωτος ρε συ Φειν. Δεν το περίμενα αυτό από σένα :lol:

Όποιος δεν υπερθεματίζει κάθε σαχλή ιδέα σου = ξενερωτος

:zz:
Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Εσύ προτιμάς άλλα, ο Φέιν άλλα, εγώ άλλα. Απλά για τον Φέιν δεν περίμενα να γράφει αυτά που έγραψε, γι' αυτό ξαφνιάστηκα. Εγώ ζω για τα ταξίδια και τις εμπειρίες, από μικρό παιδί. Εσείς καταλαβαίνω πως μπορεί να μην είστε έτσι, αλλά είναι υπερβολικό να είσαι 3 μέρες σε έναν τόπο που δεν έχεις ξαναπάει και να μου λέει ότι θα μου μείνει μόνο το απόκομμα του εισητηρίου.

Άσε που για να κάναμε διακοπές στην Κύπρο, τόσο ακριβά που είναι όλα, τα ίδια λεφτά θα θέλαμε. Χίλιες φορές να τα ευχαριστηθούμε στο Παρίσι.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Φεβ 2024, 09:03

Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:57

Τι εννοείς μισθοδοσίας; Με το που πληρώνεται μου στέλνει σε σκρινσοτ την πίστωση από την τράπεζα (χωρίς καν να του το ζητήσω) που του έρχεται σε μήνυμα και μεταφέρει τα λεφτά στο joint account που έχουμε στην revolut.

Εικόνα

Υγ
Πολύ ύποπτο αυτό με το σκρινσοτ, κάποια (Μ)παγαποντιά κρύβεται από πίσω :p2:
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Φεβ 2024, 09:06

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Φεβ 2024, 09:03
Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:57

Τι εννοείς μισθοδοσίας; Με το που πληρώνεται μου στέλνει σε σκρινσοτ την πίστωση από την τράπεζα (χωρίς καν να του το ζητήσω) που του έρχεται σε μήνυμα και μεταφέρει τα λεφτά στο joint account που έχουμε στην revolut.

Εικόνα

Υγ
Πολύ ύποπτο αυτό με το σκρινσοτ, κάποια (Μ)παγαποντιά κρύβεται από πίσω :p2:
Είδα ακόμα και τα payslips :smt005:

Από τον 1.5 μήνα, του έκαναν αύξηση 60 ευρώ επειδή κάποιος (που τους επέβλεπε σε ένα πρότζεκτ) είπε θετικά λόγια μόνο για την λατρεία και έκατσε να τα δει μαζί μου για να δούμε αν όντως έγινε η αύξηση (έγινε) και αν του έβαλαν έξτρα τα λεφτά για τις αργίες που δούλεψε στις γιορτές (τα έβαλαν). Ο γλυκούλης μου :D:romance-hearteyes:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Φεβ 2024, 09:18

Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 09:06
κάποιος (που τους επέβλεπε σε ένα πρότζεκτ) είπε θετικά λόγια μόνο για την λατρεία
Το έχει αυτό η κοινότητα τους, να αλληλοπροωθούνται.


Και γιατί δεν φτάνουν τα λεφτά τότε μέχρι τέλος του μήνα; Παιδιά δεν έχετε, σπίτι μαγειρεύετε, το τηλεσκόπιο του το έκοψες από την ρίζα. Τα εισερχόμενα ποσά τα ελέγχεις, μήπως σου ξεφεύγει κανένα εξερχόμενο; Μήπως τα βάζει και μετά τα ξανά βγάζει;
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Φεβ 2024, 09:26

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Φεβ 2024, 09:18
Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 09:06
κάποιος (που τους επέβλεπε σε ένα πρότζεκτ) είπε θετικά λόγια μόνο για την λατρεία
Το έχει αυτό η κοινότητα τους, να αλληλοπροωθούνται.


Και γιατί δεν φτάνουν τα λεφτά τότε μέχρι τέλος του μήνα; Παιδιά δεν έχετε, σπίτι μαγειρεύετε, το τηλεσκόπιο του το έκοψες από την ρίζα. Τα εισερχόμενα ποσά τα ελέγχεις, μήπως σου ξεφεύγει κανένα εξερχόμενο; Μήπως τα βάζει και μετά τα ξανά βγάζει;
Μόνο το ενοίκιο είναι 700 ευρώ. Μας έφαγαν άλλα 700 κάτι μαλάκες επειδή βρήκαμε σπίτι και αντί σε 3 μέρες όπως ήταν η συμφωνία, πέρασε σχεδόν μήνας που δεν μπήκε ρεύμα και φύγαμε, τα 650 του προηγούμενου για το ντεποζιτο που δεν μας τα έδωσε πίσω, τα 200 που δώσαμε για την διάγνωση και ένα σωρό άλλα έξοδα για το κωλοσπίτι του + της μετακόμισης (+400 ευρώ ρεύμα + 70 νερό), εεεε δεν είμαστε πλούσιοι :) θα καλέσουμε και φίλους μας, θα τους κεράσουμε, δεν ζούμε μίζερα. Τα λεφτά πάνε και έρχονται.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Φεβ 2024, 09:36

Α ναι ξέχασα και τα 2-3 δωράκια που πήραμε ο καθένας για το Valentine's day :romance-hearteyes::romance-hearteyes::g094::g094::smt055:smt055:smt055

Αύριο έχει έξοδο σε ιταλικό!

Είχα νευριάσει γιατί ο σύντροφος της αδερφής του σε ανύποπτη στιγμή (τους καλέσαμε σπίτι μας για φαγητό) μας είπε να πάμε μαζί τους σε κινέζικο (για να κεράσουν αυτοί, και καλα) και είπα οκ γιατί δεν ήθελα να τους το χαλάσω εκείνη την στιγμή και ο δικός μου μετά μου είπε ότι δεν είπε τίποτα επειδή δεν είπα εγώ. Την επόμενη μου είπε ότι ήθελε να βγούμε οι 2 μας και της έστειλε ότι θέλει να μου κάνει έκπληξη (για να μην πάμε μαζί τους) και του είπα ότι κι' εγώ αυτό είχα στο μυαλό μου. Και τελικά κλείσαμε σε ιταλικό.

Προχθές του άλλαξαν την βάρδια στη δουλειά χωρίς να τον ρωτήσουν και αμέσως τον πήρε να του πει ότι έχει κανονισμένο στις 14 (θα πήγαινε 07:00-19:00 ενώ με την νέα βάρδια θα ήταν 19:00-07:00) και επίσης του είπε ότι έβαλε και 2 μέρες άδεια για το ταξίδι. Ε τελικά τον κανόνισε και αύριο θα πάει πρωί :g094:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Φεβ 2024, 14:49

Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 09:36
Είχα νευριάσει γιατί ο σύντροφος της αδερφής του σε ανύποπτη στιγμή (τους καλέσαμε σπίτι μας για φαγητό) μας είπε να πάμε μαζί τους σε κινέζικο (για να κεράσουν αυτοί, και καλα) και είπα οκ γιατί δεν ήθελα να τους το χαλάσω εκείνη την στιγμή και ο δικός μου μετά μου είπε ότι δεν είπε τίποτα επειδή δεν είπα εγώ.

Εικόνα
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Φεβ 2024, 14:53

Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 09:26
Μας έφαγαν άλλα 700 κάτι μαλάκες επειδή βρήκαμε σπίτι και αντί σε 3 μέρες όπως ήταν η συμφωνία, πέρασε σχεδόν μήνας που δεν μπήκε ρεύμα και φύγαμε, τα 650 του προηγούμενου για το ντεποζιτο που δεν μας τα έδωσε πίσω,
Πραγματικά, είστε πολύ λαρτζ τσιγκούνηδες
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Φεβ 2024, 16:14

Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:31
Feindflug έγραψε:
12 Φεβ 2024, 18:55
Και γω πιστεύω, δικιά μου, ότι τέτοιος μπατιροτουρισμός δεν αξίζει. Φθηνά εισιτήρια, να βγούμε ίσα ίσα, να φάμε ελάχιστες θερμίδες, για αποσκευές δικαιούμαστε ένα τσαντάκι μέσης ο καθένας, ανταπόκριση πτήσεων με καθυστέρηση 7 ωρών, να τρέχουμε σαν παλαβοί και να μην δούμε κανένα μνημείο ή αξιοθέατο γιατί δεν βγαίνουμε.

Δεν έχω πάει Παρίσι, αλλά φαντάζομαι ότι αξίζει ο πύργος του Άιφελ. Δηλαδή, αν δεν πάτε και κει, τι θα κάνετε, τι θα καταλάβετε από Παρίσι; Λεφτά για εστιατόρια και τέτοια δεν έχετε, τα μέρη είναι μακριά, τι θα σας μείνει; Το απόκομμα εισιτηρίου που λέει Παρίσι;

Καλύτερα κρατήστε χρήματα και πηγαίνετε διακοπές σαν άνθρωποι ή περάστε πιο ποιοτικά εκεί που είστε.
Μην είσαι ξενέρωτος ρε συ Φειν. Δεν το περίμενα αυτό από σένα :lol:

Τι εννοείς τι θα μας μείνει; Και μόνο που θα δούμε τον πύργο του Άιφελ και μπούμε σε 2-3 μουσεία, να περπατήσουμε χιλιόμετρα ολόκληρα σε πολλές περιοχές της πόλης, να φάμε τα γλυκάκια μας και σε έστω ένα εστιατόριο, κέρδος θα είναι. Δεν είμαι από τα άτομα που για να ευχαριστηθώ ένα ταξίδι πρέπει να κάτσω εκεί 5 μέρες και να τα δω όλα ή να φάω του κόσμου τα λεφτά. Δεν είναι αυτό το νόημα. Από το να πάω πάλι κάπου στην Κύπρο, που μπορώ να πάω οποιαδήποτε στιγμή, προτιμώ χίλιες φορές να πάω σε ξένη χώρα και να δω κάτι διαφορετικό. Εσύ έλεγες πάντα για την ζωή και τις εμπειρίες. Τις εμπειρίες δεν τις αγοράζεις και σίγουρα αυτό που θα μείνει δεν θα είναι απλά ένα απόκομμα. Δεν περίμενα να τα γράφεις εσύ αυτά.

(Επίσης η πτήση είναι κατευθείαν και θα πάρουμε μαζί μας ένα trolley bag που εδώ στην Κύπρο δεν θα με χρεώσουν επειδή με ξέρουν -που και πάλι δεν γίνεται πάντα έλεγχος- και ρισκάρουμε απλά να το πληρώσουμε στο gate όταν φεύγουμε από το Παρίσι σε περίπτωση που γίνει έλεγχος. Σιγά :) )
Ναι ρε δικιά μου, καλές οι εμπειρίες, αλλά επειδή τονίζεις συνέχεια το χαμηλό μπάτζετ, έχω την εντύπωση ότι θα πάτε εκεί και θα περπατάτε γύρω γύρω ασκόπως και θα τρώτε ένα τοστ στην μέση, για να σας φτάσουν τα λεφτά. Αν είναι να ζοριστώ και να περνάω μόνο απ' έξω από τα αξιοθέατα, δεν το βρίσκω και πολύ ευχάριστο το ταξίδι.

Ίσως κατάλαβα λάθος την φάση σας και να μην θέλεις να σου προτείνουν εστιατόρια και τίποτα χλιδάτα και πρόγραμμα για 10 μέρες. Ίσως είναι και του ότι δεν είμαι και πολύ λάτρης των ταξιδιών, ιδίως να τα διοργανώνω. Είμαι λίγο τραβάτε με και ας κλαίω. Δηλαδή, βαριέμαι την όλη διαδικασία πριν και μετά, αλλά όταν φτάνω στον προορισμό, γουστάρω.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 14 Φεβ 2024, 08:36

Feindflug έγραψε:
13 Φεβ 2024, 16:14
Casp έγραψε:
13 Φεβ 2024, 08:31
Feindflug έγραψε:
12 Φεβ 2024, 18:55
Και γω πιστεύω, δικιά μου, ότι τέτοιος μπατιροτουρισμός δεν αξίζει. Φθηνά εισιτήρια, να βγούμε ίσα ίσα, να φάμε ελάχιστες θερμίδες, για αποσκευές δικαιούμαστε ένα τσαντάκι μέσης ο καθένας, ανταπόκριση πτήσεων με καθυστέρηση 7 ωρών, να τρέχουμε σαν παλαβοί και να μην δούμε κανένα μνημείο ή αξιοθέατο γιατί δεν βγαίνουμε.

Δεν έχω πάει Παρίσι, αλλά φαντάζομαι ότι αξίζει ο πύργος του Άιφελ. Δηλαδή, αν δεν πάτε και κει, τι θα κάνετε, τι θα καταλάβετε από Παρίσι; Λεφτά για εστιατόρια και τέτοια δεν έχετε, τα μέρη είναι μακριά, τι θα σας μείνει; Το απόκομμα εισιτηρίου που λέει Παρίσι;

Καλύτερα κρατήστε χρήματα και πηγαίνετε διακοπές σαν άνθρωποι ή περάστε πιο ποιοτικά εκεί που είστε.
Μην είσαι ξενέρωτος ρε συ Φειν. Δεν το περίμενα αυτό από σένα :lol:

Τι εννοείς τι θα μας μείνει; Και μόνο που θα δούμε τον πύργο του Άιφελ και μπούμε σε 2-3 μουσεία, να περπατήσουμε χιλιόμετρα ολόκληρα σε πολλές περιοχές της πόλης, να φάμε τα γλυκάκια μας και σε έστω ένα εστιατόριο, κέρδος θα είναι. Δεν είμαι από τα άτομα που για να ευχαριστηθώ ένα ταξίδι πρέπει να κάτσω εκεί 5 μέρες και να τα δω όλα ή να φάω του κόσμου τα λεφτά. Δεν είναι αυτό το νόημα. Από το να πάω πάλι κάπου στην Κύπρο, που μπορώ να πάω οποιαδήποτε στιγμή, προτιμώ χίλιες φορές να πάω σε ξένη χώρα και να δω κάτι διαφορετικό. Εσύ έλεγες πάντα για την ζωή και τις εμπειρίες. Τις εμπειρίες δεν τις αγοράζεις και σίγουρα αυτό που θα μείνει δεν θα είναι απλά ένα απόκομμα. Δεν περίμενα να τα γράφεις εσύ αυτά.

(Επίσης η πτήση είναι κατευθείαν και θα πάρουμε μαζί μας ένα trolley bag που εδώ στην Κύπρο δεν θα με χρεώσουν επειδή με ξέρουν -που και πάλι δεν γίνεται πάντα έλεγχος- και ρισκάρουμε απλά να το πληρώσουμε στο gate όταν φεύγουμε από το Παρίσι σε περίπτωση που γίνει έλεγχος. Σιγά :) )
Ναι ρε δικιά μου, καλές οι εμπειρίες, αλλά επειδή τονίζεις συνέχεια το χαμηλό μπάτζετ, έχω την εντύπωση ότι θα πάτε εκεί και θα περπατάτε γύρω γύρω ασκόπως και θα τρώτε ένα τοστ στην μέση, για να σας φτάσουν τα λεφτά. Αν είναι να ζοριστώ και να περνάω μόνο απ' έξω από τα αξιοθέατα, δεν το βρίσκω και πολύ ευχάριστο το ταξίδι.

Ίσως κατάλαβα λάθος την φάση σας και να μην θέλεις να σου προτείνουν εστιατόρια και τίποτα χλιδάτα και πρόγραμμα για 10 μέρες. Ίσως είναι και του ότι δεν είμαι και πολύ λάτρης των ταξιδιών, ιδίως να τα διοργανώνω. Είμαι λίγο τραβάτε με και ας κλαίω. Δηλαδή, βαριέμαι την όλη διαδικασία πριν και μετά, αλλά όταν φτάνω στον προορισμό, γουστάρω.
Δεν μας έχετε ψυχολογήσει πολύ καλά (ο άλλος από πάνω επιμένει ότι είμαστε τσιγκούνηδες :lol: και κάπου εδώ να σχολιάσω ότι έχω μετανιώσει ΠΙΚΡΑ για ό,τι σχόλια έκανα παλιά για το πόσο σφιχτός είναι με τα λεφτά. Ο άνθρωπος μαζί μου έχει μεταμορφωθεί...). Τεσπα. Εννοείται πως δεν θα την βγάλουμε με τοστ και ότι δεν σκόπευα να μην μπούμε πουθενά. Εννοείται πως θα πιούμε τον καφέ μας, θα φάμε και σε εστιατόριο (δεν χρειάζεται να είναι κάθε μέρα ή 2 φορές την μέρα γι' αυτό είπα και για φαστ φουντ ή για φούρνους γιατί και τα brunch είναι πανάκριβα), θα φάμε τα γλυκά μας, θα δούμε και 2-3 αξιοθέατα (αυτά που θέλουν είσοδο εννοώ) ΑΛΛΑ δεν σκοπεύω να μείνουμε και ταπί. Και επειδή ακριβώς, ενώ ΛΑΤΡΕΥΩ τα ταξίδια, είμαι και εγώ σαν και σένα. Βαριέμαι πολύ την διαδικασία μέχρι να φτάσω εκεί, τους προγραμματισμούς κτλ. Έδωσα κάποια δεδομένα και ήλπιζα κάποιος που έχει πάει να μου πει 3-4 βασικά πράγματα.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 21 Μαρ 2024, 23:44

Μερικές φωτογραφίες από το όμορφο Παρίσι :hebit:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 21 Μαρ 2024, 23:49

Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 21 Μαρ 2024, 23:50

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 21 Μαρ 2024, 23:53

Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών