Τριήμερο στο Παρίσι

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 21 Μαρ 2024, 23:55

Έχετε μια αίσθηση σκοπού στον κόσμο, είτε πρόκειται για τη δουλειά σας είτε για κάτι άλλο;
:smt005:

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 21 Μαρ 2024, 23:56

προσωπικά, καμία.

:a040:

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 21 Μαρ 2024, 23:57

Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 22 Μαρ 2024, 00:00

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας την 22 Μαρ 2024, 00:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Μαρ 2024, 00:03

Εικόνα

Εικόνα


Αυτά τα λίγααα!!

Δεν βάζω άλλες, αρκετά έσκασε ο Μένιος :smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 22 Μαρ 2024, 00:06

θα προτιμούσα κάποια ιστορία από το Παρίσι.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 22 Μαρ 2024, 00:09

Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Μαρ 2024, 00:12

Του το είπα! Το εντιτ ειναι δικο του, ηθελε να μου την κανει dramatic επειδη μου αρεσουν οι moody και οι dramatic, ειναι το πρωτο πραγμα που προσεξα κι’ εγω στη φωτογραφια, αλλα δε βαριεσαι :lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 22 Μαρ 2024, 00:13

kongrosian έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:06
θα προτιμούσα κάποια ιστορία από το Παρίσι.
Δεν κάνανε τιποτα μαζί, ξεχωριστά βγαίνανε, δεν άντεχαν να βλέπουν ο ένας τα μούτρα του άλλου :a108:
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 22 Μαρ 2024, 00:20

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:13
kongrosian έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:06
θα προτιμούσα κάποια ιστορία από το Παρίσι.
Δεν κάνανε τιποτα μαζί, ξεχωριστά βγαίνανε, δεν άντεχαν να βλέπουν ο ένας τα μούτρα του άλλου :a108:
μείναμε ανύπαντροι.
καμιά φορά λέω καλά είναι,
άλλες λέω δεν είναι καλά.
τι λες εσύ Θεοδόση;

:p2:

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Μαρ 2024, 00:21

kongrosian έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:06
θα προτιμούσα κάποια ιστορία από το Παρίσι.
Δεν υπαρχει κατι ουαου.

2 πραγματα ομως θυμαμαι εντονα. Κατεβαιναμε απο την πλατεια Τροκαντερο που ειχαμε παει για να δουμε την ανατολη, και βρηκαμε λιμνουλες και παρκα και ειδα εγω μια υπεροχη αμυγδαλια διπλα στην λιμνουλα και του λεω παμε να την δουμε, να βγαλω και καμια φωτογραφια εδω στην λιμνουλα. Και πηγαμε και σταθηκαμε σε ενα σημειο 1 μετρο απο την λιμνουλα και ξεκινησαμε να μιλαμε. Οπως μιλουσαμε και πηγαιναμε να φυγουμε, του λεω εγω «ωωωωπ, δεν το πιστευω, κατσε ακινητος» και οση ωρα μιλουσαμε ηταν εντελως διπλα μας η υπεροχη παπια (mandarin duck λεγεται και ηταν αρσενικο, την ψαξαμε αργοτερα) η πορτοκαλι με τα υπεροχα φτερα… ενθουσιαστηκαμε και την βγαλαμε φωτογραφιες. Φυγαμε και μας ετρεχε απο πισω! Και ηταν η μοναδικη εκει :D:hebit:

Το δευτερο που θυμαμαι ειναι να κατεβαινουμε απο τον λοφο της Μονμαρτης που ειναι η εκκλησια, να κραταμε χερακι και να ετοιμαζομαστε να βρουμε την σταση του μετρο για να παμε μετα καπου να φαμε. Καθως περπατουσαμε μας τραβηξε μια αυθορμητη φωτογραφια (που την τυπωνει την ιδια ωρα σε χαρτι εφημεριδας) που δεν προλαβαμε καν να παρουμε ποζα. Μας επεισε και βγαλαμε ακομα 2 μετα (μας εβαλε να φιληθουμε κιολας :oops::lol: ) και απο τις 3 φωτογραφιες, η αγαπημενη μου τελικα ηταν η αυθορμητη :hebit: εννοειται της φεραμε Κυπρο και τις προσεξαμε για να μην σκιστουν, και θα τις βαλουμε σε καδρακια.

Το αλλο το στεναχωρο που θυμαμαι ειναι ενα πρεζακι που το συναντησαμε μολις βγηκαμε απο την σταση του μετρο κατευθυνομενοι σε ενα μικρο καφε για να παρουμε κρεπα. Ζητουσε κατι με πολυ θυμωμενο υφος ετοιμος για καυγα και ο αθωος ο δικος μου δεν καταλαβε, του μιλουσε ευγενικα και προσπαθουσε να εξηγηθει. Τον τραβαω εγω και του λεω «ρε συ τι κανεις; Πρεπει να ξερεις σε ποιους θα μιλας, ποτε και γιατι, επικινδυνος ειναι ο ανθρωπος». Ε οταν καταλαβε, το εξιστορουσε μετα και σε αλλους οτι «μας εσωσα» :smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 22 Μαρ 2024, 00:29

kongrosian έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:20
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:13
kongrosian έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:06
θα προτιμούσα κάποια ιστορία από το Παρίσι.
Δεν κάνανε τιποτα μαζί, ξεχωριστά βγαίνανε, δεν άντεχαν να βλέπουν ο ένας τα μούτρα του άλλου :a108:
μείναμε ανύπαντροι.
καμιά φορά λέω καλά είναι,
άλλες λέω δεν είναι καλά.
τι λες εσύ Θεοδόση;

:p2:
Το καλό όταν έκανες παρέα με παντρεμένες στα νιάτα σου είναι ότι έχεις πολύ καλά εντυπωμένο στην μνήμη πώς φέρονται οι γυναίκες στους άνδρες τους λίγα χρόνια αφού """"παραμεληθουν"""". Και παρηγοριέσαι. Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις (τουλάχιστον στους παλιους, δεν ξέρω τι θα φέρει αυτή η σκατοεποχη). Σήμερα έδωσα οδηγίες σε ένα ζευγάρι ηλικιωμένων ξένων, σε συγκινεί όταν κρατιούνται ο ένας από τον άλλον ακόμα και χαμογελάνε με την πιο ασήμαντη αφορμή. Αλλά, εδώ δεν καταφέραμε άλλα και άλλα, πιο στατιστικώς εύκολα, θα καταφέρναμε εμείς αυτό το σπάνιο; Μπα. Τουλάχιστον γλιτώσαμε από μεγαιρες σαν την κασπ :bored:
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 22 Μαρ 2024, 00:33

Casp έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:21
Καθως περπατουσαμε μας τραβηξε μια αυθορμητη φωτογραφια (που την τυπωνει την ιδια ωρα σε χαρτι εφημεριδας) που δεν προλαβαμε καν να παρουμε ποζα. Μας επεισε και βγαλαμε ακομα 2 μετα (μας εβαλε να φιληθουμε κιολας
Και ύπουλος φωτογράφος και βιτσιοζος. Μήπως ήταν ο rednick. Μιλούσε καλαμαράδικα;
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 22 Μαρ 2024, 00:34

Casp έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:21
kongrosian έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:06
θα προτιμούσα κάποια ιστορία από το Παρίσι.
Δεν υπαρχει κατι ουαου.

2 πραγματα ομως θυμαμαι εντονα. Κατεβαιναμε απο την πλατεια Τροκαντερο που ειχαμε παει για να δουμε την ανατολη, και βρηκαμε λιμνουλες και παρκα και ειδα εγω μια υπεροχη αμυγδαλια διπλα στην λιμνουλα και του λεω παμε να την δουμε, να βγαλω και καμια φωτογραφια εδω στην λιμνουλα. Και πηγαμε και σταθηκαμε σε ενα σημειο 1 μετρο απο την λιμνουλα και ξεκινησαμε να μιλαμε. Οπως μιλουσαμε και πηγαιναμε να φυγουμε, του λεω εγω «ωωωωπ, δεν το πιστευω, κατσε ακινητος» και οση ωρα μιλουσαμε ηταν εντελως διπλα μας η υπεροχη παπια (mandarin duck λεγεται και ηταν αρσενικο, την ψαξαμε αργοτερα) η πορτοκαλι με τα υπεροχα φτερα… ενθουσιαστηκαμε και την βγαλαμε φωτογραφιες. Φυγαμε και μας ετρεχε απο πισω! Και ηταν η μοναδικη εκει :D:hebit:

Το δευτερο που θυμαμαι ειναι να κατεβαινουμε απο τον λοφο της Μονμαρτης που ειναι η εκκλησια, να κραταμε χερακι και να ετοιμαζομαστε να βρουμε την σταση του μετρο για να παμε μετα καπου να φαμε. Καθως περπατουσαμε μας τραβηξε μια αυθορμητη φωτογραφια (που την τυπωνει την ιδια ωρα σε χαρτι εφημεριδας) που δεν προλαβαμε καν να παρουμε ποζα. Μας επεισε και βγαλαμε ακομα 2 μετα (μας εβαλε να φιληθουμε κιολας :oops::lol: ) και απο τις 3 φωτογραφιες, η αγαπημενη μου τελικα ηταν η αυθορμητη :hebit: εννοειται της φεραμε Κυπρο και τις προσεξαμε για να μην σκιστουν, και θα τις βαλουμε σε καδρακια.

Το αλλο το στεναχωρο που θυμαμαι ειναι ενα πρεζακι που το συναντησαμε μολις βγηκαμε απο την σταση του μετρο κατευθυνομενοι σε ενα μικρο καφε για να παρουμε κρεπα. Ζητουσε κατι με πολυ θυμωμενο υφος ετοιμος για καυγα και ο αθωος ο δικος μου δεν καταλαβε, του μιλουσε ευγενικα και προσπαθουσε να εξηγηθει. Τον τραβαω εγω και του λεω «ρε συ τι κανεις; Πρεπει να ξερεις σε ποιους θα μιλας, ποτε και γιατι, επικινδυνος ειναι ο ανθρωπος». Ε οταν καταλαβε, το εξιστορουσε μετα και σε αλλους οτι «μας εσωσα» :smt005:
κάνατε καμιά γνωριμία; να κάτσετε να μιλήσετε, να σας πάρει βράδυ, νύχτα, να πιείτε, να μεθύσετε, να ανταλλάξετε σόσιαλ, να τους προσκαλέσετε στην Κύπρο, να ψιλογουστάρει την Γαλλιδούλα ο γλυκούλης και να ζηλεύεις, να του κάνεις σκηνή, να γυρίσετε στο ξενοδοχείο, να κάνετε έρωτα ως τις τρεις το πρωί, και κάπως, με κάποιο τρόπο να του εκφράσεις έστω και λίγο
Τον ακάθεκτο
Τον ακατάλυτο
Τον ακατάσβεστο
Τον μεταρσιωτικό
Τον ψυχαναληπτικό
Τον άνευ όρων
Τον τα πάντα πληρούντα
τον δίχως τέλος και δίχως αρχή,
ΕΡΩΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ;
:102:
:102:

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τριήμερο στο Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Μαρ 2024, 00:37

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:33
Casp έγραψε:
22 Μαρ 2024, 00:21
Καθως περπατουσαμε μας τραβηξε μια αυθορμητη φωτογραφια (που την τυπωνει την ιδια ωρα σε χαρτι εφημεριδας) που δεν προλαβαμε καν να παρουμε ποζα. Μας επεισε και βγαλαμε ακομα 2 μετα (μας εβαλε να φιληθουμε κιολας
Και ύπουλος φωτογράφος και βιτσιοζος. Μήπως ήταν ο rednick. Μιλούσε καλαμαράδικα;


Αυτο εδω κρατουσε που εβαλε και ο rednick, κοπελα ηταν και μαλιστα πολυ γλυκια. Μας της εδειχνε και ρωτουσε αν θελουμε περισσοτερες και την πληρωνες οσα ηθελες (open price μας ειχε πει, κατι τετοιο). Της εβαλα 13 ευρω γιατι δεν ειχαμε για παραπανω :lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών