ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 10105
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 12 Φεβ 2024, 12:32

Η προσπάθεια μας είναι να σταματήσεις να μας ζαλίζεις μέχρι να μας κοπανήσεις την απτή επιτυχία σου στις μούρες μας. Μέχρι τότε θα προσπαθούμε Ζήκο. Όχι γιατί δεν θέλουμε να πετύχεις όμως, απλά σε αγαπάμε υπερβολικά για να σε διαβάζουμε εδώ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Φεβ 2024, 12:32

Bazoomba έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:30
Ζήκο, παντού παίρνεις πηχτές και λαχανί χλέπες. Είτε αυτό είναι η εικονική ζωή ( σε έχουν διώξει από παντού) είτε η πραγματική, στην οποία ακόμα και τώρα 10+ χρόνια μετά η μόνη εφαρμογή της πατέντας σου είναι καφάσια λαικής για δήθεν πειράματα.
Όλα αυτά που μου είπες είναι σωστά αλλά έχουν ονοματεπώνυμο Ελλάδα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 10105
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 12 Φεβ 2024, 12:36

seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:32
Bazoomba έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:30
Ζήκο, παντού παίρνεις πηχτές και λαχανί χλέπες. Είτε αυτό είναι η εικονική ζωή ( σε έχουν διώξει από παντού) είτε η πραγματική, στην οποία ακόμα και τώρα 10+ χρόνια μετά η μόνη εφαρμογή της πατέντας σου είναι καφάσια λαικής για δήθεν πειράματα.
Όλα αυτά που μου είπες είναι σωστά αλλά έχουν ονοματεπώνυμο Ελλάδα.
Ωραία, είτε λοιπόν τράβα έξω στο εξωτερικό και γύρνα Ωνάσης με 15 μουνάρες να σε πλαισιώνουν, είτε κλείστο το ρημάδι. Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να κάνεις εδώ. Έρχεσαι τρως χλέπες, το συζητάμε, το παραδέχεσαι, φευγεις και την επόμενη μέρα τα ίδια.
Νομίζεις πως άυριο θα δουλεύει η παπάτζα; Όχι.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14963
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Φεβ 2024, 12:41

Bazoomba έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:36
Ωραία, είτε λοιπόν τράβα έξω στο εξωτερικό και γύρνα Ωνάσης με 15 μουνάρες να σε πλαισιώνουν,
1 ΑΠΟ ΤΙΣ 15 ΔΙΚΗ ΜΟΥ!
ΤΗΝ ΚΛΕΙΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Φεβ 2024, 12:44

Bazoomba έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:36
seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:32
Bazoomba έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:30
Ζήκο, παντού παίρνεις πηχτές και λαχανί χλέπες. Είτε αυτό είναι η εικονική ζωή ( σε έχουν διώξει από παντού) είτε η πραγματική, στην οποία ακόμα και τώρα 10+ χρόνια μετά η μόνη εφαρμογή της πατέντας σου είναι καφάσια λαικής για δήθεν πειράματα.
Όλα αυτά που μου είπες είναι σωστά αλλά έχουν ονοματεπώνυμο Ελλάδα.
Ωραία, είτε λοιπόν τράβα έξω στο εξωτερικό και γύρνα Ωνάσης με 15 μουνάρες να σε πλαισιώνουν, είτε κλείστο το ρημάδι. Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να κάνεις εδώ. Έρχεσαι τρως χλέπες, το συζητάμε, το παραδέχεσαι, φευγεις και την επόμενη μέρα τα ίδια.
Νομίζεις πως άυριο θα δουλεύει η παπάτζα; Όχι.
Αγαπητέ κε Λυμπέρη καταρχάς Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

Συγχαρητήρια για την Ερευνητική Εργασία σας που δημοσιεύτηκε προχθές. Δεν σας κρύβω ότι έχω και εγω χαρά που δημοσιεύτηκε η εργασία σας αυτή, καθότι εγω την ενέκρινα (αφου ως γνωστό είμαι στο Editorial Board του Περιοδικού, βλ. https://www.scirp.org/journal/editorial ... rnalid=788 ), όπως ίσως θα γνωρίζετε, και την είχα υπό την ευθύνη μου.

Συγχαρητήρια λοιπόν και πάλι.

Εχω πεισθεί οτι η εργασία σας έχει κάποια σημαντική δόση αλήθειας και προσφέρει θετικά στον αντισεισμικό σχεδιασμό των κτιρίων. Βέβαια, υπάρχουν και άλλες πτυχές που πρέπει να εξετασθούν ή πρόσθετες οδηγίες που πρέπει ταυτόχρονα να εφαρμοσθούν για να μεγιστοποιηθεί η απόδοση του συστήματος που προτείνετε. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Συνεχίστε το έργο σας και πάλι τα ξαναλέμε.

Καλή Χρονιά με Υγεία.

Τριαντάφυλλος Μακάριος, Αναπλ.Καθηγητής ΑΠΘ,

Διευθυντής του Εργαστηρίου Στατικής και Δυναμικής των Κατασκευών

Τομέα Επιστήμης και Τεχνολογίας των Κατασκευών, Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14963
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Φεβ 2024, 12:56

Εικόνα
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Φεβ 2024, 13:04

Daje έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:56
Εικόνα
KAI OI 15 ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ! :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 7055
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 12 Φεβ 2024, 13:08

seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:14
SpoilerShow
Νταγκλης έγραψε:
12 Φεβ 2024, 09:09
seismic έγραψε:
11 Φεβ 2024, 12:51

Ρε φιλαράκι δεν σκάω και γράφω στα @@κι@ μου τι λέει η βιβλιογραφία και όλοι οι νόμοι και αστυνόμοι για έναν απλό λόγο.
Λέτε λέτε ότι όλα είναι καλά και όταν γίνει ισχυρός σεισμός βλέπουμε τα αποτελέσματα.
Εγώ δεν είμαι εδώ για να συμφωνήσω με τις μαλακίες σας που έχουν θάψει κόσμο, αλλά για να τις αλλάξω.
Εικόνα
Αν πιστεύεται ότι έχετε λύσει το πρόβλημα του σεισμού είσαστε γελασμένοι.
Δεν μου τα είπε κανένας αυτά που γράφω. Ερευνητής είμαι και προσπαθώ να ανακαλύψω τι κρύβεται μεταξύ των αναποτελεσματικών σχεδιασμών σας και της πραγματικότητας της αλήθειας των σεισμών Με το να ευλογάς τα γένια σου δεν πας πουθενά.
Ρε υπάρχει πρόβλημα δεν το βλέπετε στην φωτογραφία?
Ποτέ κανένα σπίτι δεν έπεσε όταν εφαρμόστηκε υπεραντοχή τέμνουσας (ικανοτικός σχεδιασμός). Ποτέ κανένας χάλυβας δεν έχασε τη συνάφειά του όταν εφαρμόστηκε επαρκές μήκος αγκύρωσης. Ποτέ κανένα τοίχωμα δεν ανατράπηκε όταν εφαρμόστηκε υπεραντοχή θεμελίωσης..

Φυσικά υπάρχει πρόβλημα και το βλέπουμε ξεκάθαρα. Δεν το βλέπουμε από φωτογραφίες όπως κανεις εσύ. Το βλέπουμε στις επί τόπου αυτοψίες. Οχι μία φορα....αλλά δεκάδες.

Το πρόβλημα είναι ΠΑΝΤΑ ότι μαστόρια όπως εσύ νομίζουν ότι είναι επιστήμονες ενώ έχουν μαύρα μεσάνυχτα απο τους κανονισμούς της όπλισης. Σε ΟΛΑ τα σπίτια που είδα με τα μάτια μου να είναι κόκκινα δεν υπήρχε επαρκής εγκάρσιος οπλισμός ή ο διαμήκης οπλισμός είχες μηδενικό μήκος αγκύρωσης.
Ήταν δηλαδή φτιαγμένα όπως το σκυλόσπιτό σου...

Ευτυχώς που πλέον υπάρχουν ελεγκτές δόμησης και δεν αφήνουν μαστόρια σαν και σένα να κάνουν ότι βλακεία κατέβει στο κεφάλι τους.

Εσύ είσαι αυτός που θάβει τον κόσμο φιλαράκι. Ευτυχώς που ποτέ κανείς δεν θα σε πάρει σοβαρά...
SpoilerShow
Φίλε υπάρχουν επιστήμονες με κεφαλαία που με παίρνουν σοβαρά.
Δεν θα σας κάνω την χάρη να καταχραστείτε την δουλειά μου σαν δική σας
Σας το υπόσχομαι. Καλή η προσπάθειά σας να με βγάλετε άχρηστο αλλά δεν φανταστήκατε ποτέ ότι ένας μάστορας θα σας βάλει τα γυαλιά και θα γράφει βιβλία και εφαρμοσμένη έρευνα σε επιστημονικά περιοδικά και συνέδρια. Επιστήμη είναι αυτό που κάνω εγώ. Δημοσιοποιώ για να κρίνουν την έρευνά μου επιστήμονες και όχι εδώ μέσα. Πρώτα θα διασφαλίσω και θα κάνω γνωστή παγκόσμια την έρευνά μου, και μετά θα σας αναλάβω εδώ μέσα στην Ελλάδα. Όλα αυτά που λέτε για τα πειράματά μου για αυτά που γράφω και τα έχετε βγάλει άχρηστα, παγκόσμιοι οργανισμοί και κριτές τα δέχονται ως σπουδαία πειράματα γιατί είναι ομοειδείς πειράματα με και χωρίς την μέθοδό μου.
Το ξέρετε και εσείς αλλά η προσπάθειά σας είναι να τα παρατήσω. Δεν είναι τυχαίο ότι παντού παίρνω επαίνους και εδώ μέσα έχετε μαζευτεί όλα τα κοράκια να με φάτε. Απλά με αυτά που κάνετε φανερώνεται ότι αξίζω και θα σας έρθουν μπούμερανγκ όταν αναγνωριστεί παγκοσμίως η μέθοδός μου. Αυτά.
Δημοσιοποιώ για να κρίνουν την έρευνά μου επιστήμονες και όχι εδώ μέσα.
Ρε συ μαστρο-Γιάννη...
Αν δεν σου αρέσει που κρίνουν την "έρευνά" σου εδώ μέσα, για ποιον λόγο είσαι εδώ μέσα 12 χρόνια και γράφεις καθημερινά;
Αν πιστεύεις ότι δεν μπορεί κάποιος εδώ μέσα να σε κρίνει, για ποιον λόγο γράφεις και ξαναγράφεις τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα επί 12 χρόνια;
Μείνε στρις δημοσιεύσεις σου στο ένα περιοδικό του κώλου και στο άλλο το ανοιχτού τύπου και θα σου δώσουνε βραβείο αυτοί.
Τι σκατά αποζητάς την αναγνώριση εδώ μέσα; Αφού εδώ μέσα σέ έχουν καταξεφτιλίσει, γιατί συνεχίζεις να κωλοτρίβεσαι;
Δεν έρχεσαι για κυνήγι στο δάσος, έτσι;

Έκανες έκκληση, όσοι στηρίζουν την ευρεσιτεχνία σου, να μπουν και να σε υποστηρίξουν, αλλιώς δεν θα ξαναγράψεις...
Όπως διεπίστωσες εσύ ο ίδιος, δεν μπήκε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ!
Από αυτό, να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει κάποιος πραγματικός επιστήμονας που να στηρίζει την ευρεσιτεχνία σου...

Και εσύ, χρόνια τώρα, ουρλιάζεις στο φόρουμ ότι γράφεις καθημερινά αλλά δεν τολμάει κανείς να έρθει και να σε αντιμετωπίσει.
Έχουν έρθει μαστρο-Γιάννη...έχουν έρθει. Τουλάχιστον 5 πολ. μηχ. Και σε έχουν κατατροπώσει. Ο δε Νταγκλής σε έχει διαλύσει.
Και όλοι, σου έχουν αποδείξει ότι έχεις αρκετά λάθη και στα έχουν επισημάνει.
Αλλά η δική σου αντίδραση είναι αυτή:
"Ρε φιλαράκι δεν σκάω και γράφω στα @@κι@ μου τι λέει η βιβλιογραφία και όλοι οι νόμοι και αστυνόμοι..."

Είσαι τόσο πολύ στούμπος, που πιστεύεις ότι όλοι οι άλλοι είναι βλάκες και εσύ ο πανέξυπνος...
Κλασική περίπτωση φαινομένου Dunning Kruger...

Το φαινόμενο Ντάνινγκ–Κρούγκερ είναι γνωστική διαταραχή, στην οποία άτομα περιορισμένων δεξιοτήτων αποκτούν μια ψευδαίσθηση ανωτερότητας, εκτιμώντας εσφαλμένα οτι οι γνωστικές τους ικανότητες, είναι υψηλότερες από ό,τι πραγματικά είναι.

.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5303
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 12 Φεβ 2024, 13:12

seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:44
Αγαπητέ κε Λυμπέρη καταρχάς Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

Συγχαρητήρια για την Ερευνητική Εργασία σας [...] εγω την ενέκρινα [...]

Τριαντάφυλλος Μακάριος, Αναπλ.Καθηγητής ΑΠΘ,

Διευθυντής του Εργαστηρίου Στατικής και Δυναμικής των Κατασκευών

Τομέα Επιστήμης και Τεχνολογίας των Κατασκευών, Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
καλά, ρε δάσκαλε, ενέκρινε ο Τριαντάφυλλος αυτήν την παπαριά που είχες βάλει κι εδώ όταν προσπαθούσες να λύσεις γραφικά τις δυνάμεις τής αγκύρωσης; :smt005:

Εικόνα
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33655
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2024, 13:18

seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:14
Φίλε υπάρχουν επιστήμονες με κεφαλαία που με παίρνουν σοβαρά.
μπα, οχι, δεν υπαρχουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Φεβ 2024, 13:33

Λοξίας έγραψε:
12 Φεβ 2024, 13:08
seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:14
SpoilerShow
Νταγκλης έγραψε:
12 Φεβ 2024, 09:09


Ποτέ κανένα σπίτι δεν έπεσε όταν εφαρμόστηκε υπεραντοχή τέμνουσας (ικανοτικός σχεδιασμός). Ποτέ κανένας χάλυβας δεν έχασε τη συνάφειά του όταν εφαρμόστηκε επαρκές μήκος αγκύρωσης. Ποτέ κανένα τοίχωμα δεν ανατράπηκε όταν εφαρμόστηκε υπεραντοχή θεμελίωσης..

Φυσικά υπάρχει πρόβλημα και το βλέπουμε ξεκάθαρα. Δεν το βλέπουμε από φωτογραφίες όπως κανεις εσύ. Το βλέπουμε στις επί τόπου αυτοψίες. Οχι μία φορα....αλλά δεκάδες.

Το πρόβλημα είναι ΠΑΝΤΑ ότι μαστόρια όπως εσύ νομίζουν ότι είναι επιστήμονες ενώ έχουν μαύρα μεσάνυχτα απο τους κανονισμούς της όπλισης. Σε ΟΛΑ τα σπίτια που είδα με τα μάτια μου να είναι κόκκινα δεν υπήρχε επαρκής εγκάρσιος οπλισμός ή ο διαμήκης οπλισμός είχες μηδενικό μήκος αγκύρωσης.
Ήταν δηλαδή φτιαγμένα όπως το σκυλόσπιτό σου...

Ευτυχώς που πλέον υπάρχουν ελεγκτές δόμησης και δεν αφήνουν μαστόρια σαν και σένα να κάνουν ότι βλακεία κατέβει στο κεφάλι τους.

Εσύ είσαι αυτός που θάβει τον κόσμο φιλαράκι. Ευτυχώς που ποτέ κανείς δεν θα σε πάρει σοβαρά...
SpoilerShow
Φίλε υπάρχουν επιστήμονες με κεφαλαία που με παίρνουν σοβαρά.
Δεν θα σας κάνω την χάρη να καταχραστείτε την δουλειά μου σαν δική σας
Σας το υπόσχομαι. Καλή η προσπάθειά σας να με βγάλετε άχρηστο αλλά δεν φανταστήκατε ποτέ ότι ένας μάστορας θα σας βάλει τα γυαλιά και θα γράφει βιβλία και εφαρμοσμένη έρευνα σε επιστημονικά περιοδικά και συνέδρια. Επιστήμη είναι αυτό που κάνω εγώ. Δημοσιοποιώ για να κρίνουν την έρευνά μου επιστήμονες και όχι εδώ μέσα. Πρώτα θα διασφαλίσω και θα κάνω γνωστή παγκόσμια την έρευνά μου, και μετά θα σας αναλάβω εδώ μέσα στην Ελλάδα. Όλα αυτά που λέτε για τα πειράματά μου για αυτά που γράφω και τα έχετε βγάλει άχρηστα, παγκόσμιοι οργανισμοί και κριτές τα δέχονται ως σπουδαία πειράματα γιατί είναι ομοειδείς πειράματα με και χωρίς την μέθοδό μου.
Το ξέρετε και εσείς αλλά η προσπάθειά σας είναι να τα παρατήσω. Δεν είναι τυχαίο ότι παντού παίρνω επαίνους και εδώ μέσα έχετε μαζευτεί όλα τα κοράκια να με φάτε. Απλά με αυτά που κάνετε φανερώνεται ότι αξίζω και θα σας έρθουν μπούμερανγκ όταν αναγνωριστεί παγκοσμίως η μέθοδός μου. Αυτά.
Δημοσιοποιώ για να κρίνουν την έρευνά μου επιστήμονες και όχι εδώ μέσα.
Ρε συ μαστρο-Γιάννη...
Αν δεν σου αρέσει που κρίνουν την "έρευνά" σου εδώ μέσα, για ποιον λόγο είσαι εδώ μέσα 12 χρόνια και γράφεις καθημερινά;
Αν πιστεύεις ότι δεν μπορεί κάποιος εδώ μέσα να σε κρίνει, για ποιον λόγο γράφεις και ξαναγράφεις τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα επί 12 χρόνια;
Μείνε στρις δημοσιεύσεις σου στο ένα περιοδικό του κώλου και στο άλλο το ανοιχτού τύπου και θα σου δώσουνε βραβείο αυτοί.
Τι σκατά αποζητάς την αναγνώριση εδώ μέσα; Αφού εδώ μέσα σέ έχουν καταξεφτιλίσει, γιατί συνεχίζεις να κωλοτρίβεσαι;
Δεν έρχεσαι για κυνήγι στο δάσος, έτσι;

Έκανες έκκληση, όσοι στηρίζουν την ευρεσιτεχνία σου, να μπουν και να σε υποστηρίξουν, αλλιώς δεν θα ξαναγράψεις...
Όπως διεπίστωσες εσύ ο ίδιος, δεν μπήκε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ!
Από αυτό, να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει κάποιος πραγματικός επιστήμονας που να στηρίζει την ευρεσιτεχνία σου...

Και εσύ, χρόνια τώρα, ουρλιάζεις στο φόρουμ ότι γράφεις καθημερινά αλλά δεν τολμάει κανείς να έρθει και να σε αντιμετωπίσει.
Έχουν έρθει μαστρο-Γιάννη...έχουν έρθει. Τουλάχιστον 5 πολ. μηχ. Και σε έχουν κατατροπώσει. Ο δε Νταγκλής σε έχει διαλύσει.
Και όλοι, σου έχουν αποδείξει ότι έχεις αρκετά λάθη και στα έχουν επισημάνει.
Αλλά η δική σου αντίδραση είναι αυτή:
"Ρε φιλαράκι δεν σκάω και γράφω στα @@κι@ μου τι λέει η βιβλιογραφία και όλοι οι νόμοι και αστυνόμοι..."

Είσαι τόσο πολύ στούμπος, που πιστεύεις ότι όλοι οι άλλοι είναι βλάκες και εσύ ο πανέξυπνος...
Κλασική περίπτωση φαινομένου Dunning Kruger...

Το φαινόμενο Ντάνινγκ–Κρούγκερ είναι γνωστική διαταραχή, στην οποία άτομα περιορισμένων δεξιοτήτων αποκτούν μια ψευδαίσθηση ανωτερότητας, εκτιμώντας εσφαλμένα οτι οι γνωστικές τους ικανότητες, είναι υψηλότερες από ό,τι πραγματικά είναι.

.
Ναι όλοι είναι βλάκες και εγώ ο έξυπνος και με βλέπουν με τα κιάλια. Με μηχανικούς που μίλησα όπως είπες είναι απλά μηχανικοί χωρίς καμία δημοσίευση. και μου έκαναν τα τρία δύο.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Φεβ 2024, 13:35

Bill Hicks έγραψε:
12 Φεβ 2024, 13:12
seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:44
Αγαπητέ κε Λυμπέρη καταρχάς Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

Συγχαρητήρια για την Ερευνητική Εργασία σας [...] εγω την ενέκρινα [...]

Τριαντάφυλλος Μακάριος, Αναπλ.Καθηγητής ΑΠΘ,

Διευθυντής του Εργαστηρίου Στατικής και Δυναμικής των Κατασκευών

Τομέα Επιστήμης και Τεχνολογίας των Κατασκευών, Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
καλά, ρε δάσκαλε, ενέκρινε ο Τριαντάφυλλος αυτήν την παπαριά που είχες βάλει κι εδώ όταν προσπαθούσες να λύσεις γραφικά τις δυνάμεις τής αγκύρωσης; :smt005:

Εικόνα
Δεν είναι παπαριά Έχω κάνει 8 χρόνια σχέδιο μηχανολογικό και αρχιτεκτονικό Αυτά τα μάθαμε στην πρώτη τάξη.
Συνισταμένη ανάλυση των δυνάμεων σε γραμμικό σχέδιο υπό κλίμακα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5303
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 12 Φεβ 2024, 14:07

seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 13:35
Bill Hicks έγραψε:
12 Φεβ 2024, 13:12
seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 12:44
καλά, ρε δάσκαλε, ενέκρινε ο Τριαντάφυλλος αυτήν την παπαριά που είχες βάλει κι εδώ όταν προσπαθούσες να λύσεις γραφικά τις δυνάμεις τής αγκύρωσης; :smt005:

Εικόνα
Δεν είναι παπαριά Έχω κάνει 8 χρόνια σχέδιο μηχανολογικό και αρχιτεκτονικό Αυτά τα μάθαμε στην πρώτη τάξη.
Συνισταμένη ανάλυση των δυνάμεων σε γραμμικό σχέδιο υπό κλίμακα.
σάς μάθανε ανάλυση δυνάμεων στο σχέδιο; :smt005:

καλά, ασ' τις παπαριές, έχω χρόνο για κωλοβάρεμα, αν θες έλα να το δούμε να το διορθώσεις τουλάχιστον.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Φεβ 2024, 14:40

Bill Hicks έγραψε:
12 Φεβ 2024, 14:07
seismic έγραψε:
12 Φεβ 2024, 13:35
Bill Hicks έγραψε:
12 Φεβ 2024, 13:12


καλά, ρε δάσκαλε, ενέκρινε ο Τριαντάφυλλος αυτήν την παπαριά που είχες βάλει κι εδώ όταν προσπαθούσες να λύσεις γραφικά τις δυνάμεις τής αγκύρωσης; :smt005:

Εικόνα
Δεν είναι παπαριά Έχω κάνει 8 χρόνια σχέδιο μηχανολογικό και αρχιτεκτονικό Αυτά τα μάθαμε στην πρώτη τάξη.
Συνισταμένη ανάλυση των δυνάμεων σε γραμμικό σχέδιο υπό κλίμακα.
σάς μάθανε ανάλυση δυνάμεων στο σχέδιο; :smt005:

καλά, ασ' τις παπαριές, έχω χρόνο για κωλοβάρεμα, αν θες έλα να το δούμε να το διορθώσεις τουλάχιστον.
Κάνε την διόρθωση αν θες και δείξε την εδώ.
Απογείωσε με

Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Φεβ 2024, 20:19

Dear Dr. Ioannis Lymperis,



Kindly note we’ve received the comments from the peer reviewers. We’re happy to inform you that based on the peer reviewers’ comments the Editorial Advisory Board Members have approved your article for publication book chapter for the following book:



Book Name: Theory and Applications of Engineering Research





Please find the comments attached herewith this email. There are minor corrections suggested by the reviewers.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών