ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Μαρ 2024, 17:33

Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 17:02
seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 15:30
SpoilerShow
Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 15:15
Πόσες φορές δεν έχει απαντηθεί αυτή σου η ερώτηση-απορία; τουλάχιστον 100 φορές.
Είσαι όμως ειδικός στο να αρχίζεις και πάλι από την αρχή, μόλις σε φέρουν σε σημείο που δεν μπορείς να συνεχίσεις τις χαζές δικαιολογίες...
Αυτό κάνεις εδώ και 10 χρόνια...

Λοιπόν..."άχρηστη" στην βγάζουν με μαθηματικά όσοι είναι επιστήμονες πολιτικοί μηχανικοί.
Οι υπόλοιποι, βασιζόμαστε στη λογική για να αξιολογήσουμε την πατέντα σου.
Και η λογική ρωτάει:

Αφού η έρευνά σου είναι δημοσιευμένη εδώ και δέκα χρόνια και σε έχουν αξιολογήσει-βαθμολογήσει κριτές (όπως εσύ λες) και την έρευνά σου "την εκτιμούν" στο εξωτερικό (όπως πάλι εσύ λες), πως γίνεται να την έχουν αγνοήσει οι πάντες όλα αυτά τα δέκα χρόνια;
Γιατί δεν έχει βρεθεί ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ επιστήμονας, ΟΥΤΕ ΕΝΑ πανεπιστήμιο, ΟΥΤΕ ΜΙΑ ξένη κατασκευαστική εταιρεία, να ενδιαφερθεί;
Γιατί;


Ξέρω-καταλαβαίνω πως δεν τολμάς κάν να κάνεις μια τέτοια ερώτηση στον εαυτό σου...πόσω μάλλον να απαντήσεις.
Ακόμα και όταν σου λένε-εξηγούν ότι:

Η όλη έρευνά σου είναι ατεκμηρίωτη. Δεν την στηρίζεις ΠΟΥΘΕΝΑ παρά μόνον σε δικούς σου ισχυρισμούς.
Πρώτα ΕΣΥ πρέπει να τεκμηριώσεις, με σωστά διαγράμματα (και όχι παιδικά σκαριφήματα), με σωστά μαθηματικά (και όχι μπακαλίστικους υπολογισμούς του δημοτικού), με σωστές μετρήσεις φυσικών μεγεθών (και όχι μετρήσεις από το μυαλό σου), και, κυρίως, με σωστά πειράματα, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΟΥΝ ΑΠΌ ΤΡΙΤΟΥΣ.
Εσύ καταλήγεις σε αυθαίρετα συμπεράσματα (χωρίς να τα αποδεικνύεις δηλαδή) και λες απλά "έτσι είναι επειδή το λέω εγώ"...
Οι υπολογισμοί σου με αριθμητική πέμπτης δημοτικού, ΔΕΝ είναι τεκμήριο.
Αν δεν παρουσιάσεις, ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ, αξιόπιστες ενδείξεις και τεκμήρια για την έρευνά σου, ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ να το κάνουν οι άλλοι για εσένα.


Λογικό είναι, πως με μια τέτοια συμπεριφορά, δεν πρόκεται να ενδιαφερθεί ΚΑΝΕΙΣ επιστήμονας.
Λογικό και φυσιολογικό.
Και μέχρι στιγμής, η λογική έχει κερδίσει την φαντασίωσή σου με μεγάλη διαφορά.

Οπότε, μην ξαναρχίζεις πάλι από την αρχή, το παιχνιδάκι των ερωτήσεων...

Αν νομίζεις ότι η Ελλλαδα δεν σου κάνει, τράβα στο εξωτερικό...
Μας έχεις μοστράρει κάνα δυο email που σου έχουν στείλει και καμαρώνεις για αυτά, αλλά συνέχεια δεν είδαμε.
Γι' αυτό, σε όποιους έχεις δείξει αυτά τα δύο emails, σου έχουν πει πως είναι emails του τύπου "ξεφορτώσου μας"...και έτσι είναι.

Εν κατακλείδι...
ΕΣΥ είσαι αυτός που θα πείσει τους επιστήμονες να ασχοληθούν με την έρευνά σου.
ΜΗΝ περιμένεις από τους επιστήμονες να έρθουν να σου χτυπήσουν την πόρτα. Για να μην έχουν έρθει, σημαίνει πως δεν ενδιαφέρονται.


Το να κάθεσαι στο φόρουμ και να μαλώνεις με τον κάθε Νταγκλή και τον κάθε Λοξία, ένα πράγμα μπορεί να σημαίνει...
Δεν ασχολείσαι με την προώθηση της πατέντας σου και την αναγνώριση της έρευνάς σου, διότι ούτε εσύ πλέον την πιστεύεις...

Ξέρω...εσύ περνάς όλους τους καθηγητές και τους πολιτικούς μηχανικούς, σαν σταματημένους...

.
Καταρχήν σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες να μου απαντήσεις.
Οπότε τα μαθηματικά μου είναι άλλου τύπου δεν μετράνε.
Τα πειράματά μου δεν μετράνε.
Φυσικά δεν μετράνε. Εϊπαμε το γιατί. Θέλεις να το ξαναδιαβάσεις;

Οι δημοσιεύσεις μου είναι του κόλου.
Δεν είπαμε κάτι τέτοιο...τα δύο πρώτα περιοδικά που δημοσίευσες (και σου μάσησαν αρκετά λεφτά) είναι του κώλου.
Η δημοσίευσή σου, είπαμε ότι δεν πληροί τα αυστηρά επιστημονικά κριτήρια.
Για αυτό και το μόνο σοβαρό περιοδικό που έστειλες την δημοσίευσή σου, σου έκλεισε την πόρτα...
Τι διάολο; Πόσες φορές πρέπει να στα γράφουν για να τα θυμάσαι;


Οι σοβαροί καθηγητές δεν ασχολούνται μαζί μου.
Σοβαροί-ασόβαροι, μαζί σου δεν έχεις ασχοληθεί ΚΑΝΕΙΣ.
Ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο ούτε μία ξένη κτασκευαστική εταιρεία, ενδιαφέρθηκε για την πατέντα σου...
Πλήρης αγνόηση...


Οκ.
Για πες μου όμως τι εννοείς εσύ σοβαρούς καθηγητές και σοβαρούς οργανισμούς?
Έγραψα εγώ "σοβαροί" καθηγητές ή "σοβαροί" οργανισμοί;
Όχι! Καλύτερα να πάρεις γυαλιά...τέσπα.
Σοβαροί καθηγητές, είναι αυτοί που έχουν φάει τα μάτια τους στις σπουδές, είναι ατσίδες στον τομέα τους και έχουν τα ανάλογα πτυχία.
Κα σοβαροί οργανισμοί, είναι αυτοί που στελεχώνονται από τέτοιους καθηγητές και άλλους πτυχιούχους επιστήμονες.
Και τους μάστορες, τους έχουν για να εκετελούν τις διαταγές τους...


Αυτούς που πληρώνουμε για να μας πουν ότι μπορεί να γίνει σεισμός αλλά μπορεί και να μην γίνει αλλά κάποτε θα γίνει?
Αν εσύ είσαι τόσο μορφωμένος, μέχρι παραμόρφωσης, και έχεις πρόσβαση στα μεταφυσικά πεδία, να κάνεις εσύ σεισμικές προγνώσεις...

Ή αυτούς που μας λένε ότι έχουμε γερές κατασκευές αλλά θα γκρεμίσει η μισή Αθήνα σε έναν ισχυρό σεισμό?
Έχεις κάποια δήλωση κάποιου καθηγητή σεισμολογίας που να λέει ότι θα γκρεμίσει η μισή Αθήνα σε έναν ισχυρό σεισμό;
Για δείξε την...


Ή αυτούς που μας λένε να μπούμε κάτω από τραπέζια να σωθούμε?
Κοίτα, αν εσύ έχεις διδακτορικό στην προστασία, να στείλεις τις δικές σου οδηγίες στον ΟΑΣΠ, στον Ερυθρό Σταυρό και στην FEMA.

Και φυσικά όλοι αυτοί έχουν ένα τίτλο που τον παρουσιάζουν με καμάρι λες και αυτοί ξέρουν και εμείς όχι, και έναν παχουλό μισθό.
Φυσικά αυτοί έχουν ένα τίτλο, ενώ εσύ δεν έχεις.Φυσικά αυτοί ξερουν, ενώ εσύ όχι!

Ρε δε μπα να πηδηχτείτε εσείς και οι τίτλοι σας άχρηστοι που κοροϊδεύεται τον κόσμο.
Πηδηχτούν δεν πηδηχτούν, αυτός που τρώει σίγουρα αγγούρι είσαι εσύ...
...το αγγούρι της αγνόησης, όλοι σε αγνοούν και κανείς δεν σου δίνει σημασία...
Βολέψου με αυτό.


Η Αλήθεια τσούζει...

.
Να δεις πως τσούζει το νταβάνι όταν το φας στο κεφάλι.
Εγώ δεν κάνω αυτά που μου λένε οι τιτλούχοι Τους γράφω κανονικά για αυτό έχω και όνομα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6929
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Μαρ 2024, 17:36

seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 17:33
Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 17:02
seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 15:30
SpoilerShow
Καταρχήν σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες να μου απαντήσεις.
Οπότε τα μαθηματικά μου είναι άλλου τύπου δεν μετράνε.
Τα πειράματά μου δεν μετράνε.
Φυσικά δεν μετράνε. Εϊπαμε το γιατί. Θέλεις να το ξαναδιαβάσεις;

Οι δημοσιεύσεις μου είναι του κόλου.
Δεν είπαμε κάτι τέτοιο...τα δύο πρώτα περιοδικά που δημοσίευσες (και σου μάσησαν αρκετά λεφτά) είναι του κώλου.
Η δημοσίευσή σου, είπαμε ότι δεν πληροί τα αυστηρά επιστημονικά κριτήρια.
Για αυτό και το μόνο σοβαρό περιοδικό που έστειλες την δημοσίευσή σου, σου έκλεισε την πόρτα...
Τι διάολο; Πόσες φορές πρέπει να στα γράφουν για να τα θυμάσαι;


Οι σοβαροί καθηγητές δεν ασχολούνται μαζί μου.
Σοβαροί-ασόβαροι, μαζί σου δεν έχεις ασχοληθεί ΚΑΝΕΙΣ.
Ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο ούτε μία ξένη κτασκευαστική εταιρεία, ενδιαφέρθηκε για την πατέντα σου...
Πλήρης αγνόηση...


Οκ.
Για πες μου όμως τι εννοείς εσύ σοβαρούς καθηγητές και σοβαρούς οργανισμούς?
Έγραψα εγώ "σοβαροί" καθηγητές ή "σοβαροί" οργανισμοί;
Όχι! Καλύτερα να πάρεις γυαλιά...τέσπα.
Σοβαροί καθηγητές, είναι αυτοί που έχουν φάει τα μάτια τους στις σπουδές, είναι ατσίδες στον τομέα τους και έχουν τα ανάλογα πτυχία.
Κα σοβαροί οργανισμοί, είναι αυτοί που στελεχώνονται από τέτοιους καθηγητές και άλλους πτυχιούχους επιστήμονες.
Και τους μάστορες, τους έχουν για να εκετελούν τις διαταγές τους...


Αυτούς που πληρώνουμε για να μας πουν ότι μπορεί να γίνει σεισμός αλλά μπορεί και να μην γίνει αλλά κάποτε θα γίνει?
Αν εσύ είσαι τόσο μορφωμένος, μέχρι παραμόρφωσης, και έχεις πρόσβαση στα μεταφυσικά πεδία, να κάνεις εσύ σεισμικές προγνώσεις...

Ή αυτούς που μας λένε ότι έχουμε γερές κατασκευές αλλά θα γκρεμίσει η μισή Αθήνα σε έναν ισχυρό σεισμό?
Έχεις κάποια δήλωση κάποιου καθηγητή σεισμολογίας που να λέει ότι θα γκρεμίσει η μισή Αθήνα σε έναν ισχυρό σεισμό;
Για δείξε την...


Ή αυτούς που μας λένε να μπούμε κάτω από τραπέζια να σωθούμε?
Κοίτα, αν εσύ έχεις διδακτορικό στην προστασία, να στείλεις τις δικές σου οδηγίες στον ΟΑΣΠ, στον Ερυθρό Σταυρό και στην FEMA.

Και φυσικά όλοι αυτοί έχουν ένα τίτλο που τον παρουσιάζουν με καμάρι λες και αυτοί ξέρουν και εμείς όχι, και έναν παχουλό μισθό.
Φυσικά αυτοί έχουν ένα τίτλο, ενώ εσύ δεν έχεις.Φυσικά αυτοί ξερουν, ενώ εσύ όχι!

Ρε δε μπα να πηδηχτείτε εσείς και οι τίτλοι σας άχρηστοι που κοροϊδεύεται τον κόσμο.
Πηδηχτούν δεν πηδηχτούν, αυτός που τρώει σίγουρα αγγούρι είσαι εσύ...
...το αγγούρι της αγνόησης, όλοι σε αγνοούν και κανείς δεν σου δίνει σημασία...
Βολέψου με αυτό.


Η Αλήθεια τσούζει...

.
Να δεις πως τσούζει το νταβάνι όταν το φας στο κεφάλι.
Να μείνει το ποστ να το θυμόμαστε...

.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Μαρ 2024, 17:40

Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 17:36
seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 17:33
Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 17:02

Πηδηχτούν δεν πηδηχτούν, αυτός που τρώει σίγουρα αγγούρι είσαι εσύ...
...το αγγούρι της αγνόησης, όλοι σε αγνοούν και κανείς δεν σου δίνει σημασία...
Βολέψου με αυτό.


Η Αλήθεια τσούζει...

.
Να δεις πως τσούζει το νταβάνι όταν το φας στο κεφάλι.
Να μείνει το ποστ να το θυμόμαστε...

.
Τι να θυμάσαι ρε ούφο τον κόσμο κάτω από τα ερείπια οι τιτλούχοι τον έχουν θάψει όχι εγώ.
Εγώ προσπαθώ να σας σώσω και οι τιτλούχοι το αρνούνται.
Αυτή είναι η αλήθεια όσο και να προσπαθείτε να την αντιστρέψετε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 11 Μαρ 2024, 18:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6929
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Μαρ 2024, 18:06

Όσα σου έγραψα με κόκκινο, είναι η αλήθεια...
Όσα σου έγραψα και δεν μπόρεσες να απαντήσεις ούτε σε ένα αλλά άρχισες τις κατάρες...

Εσύ είσαι ένας απλός μάστορας, αυτοί που σε αγνοούν και δεν ενδιαφέρονται για την πατέντα σου, είναι καθηγητές με πτυχία και τίτλους.
Είναι επιστήμονες και τα μαστόρια, σαν κι εσένα, τα έχουν για να εκτελούν τις διαταγές τους.
Οι διπλωματούχοι είναι που σου λένε πως θα χτίσεις, γιατί αν άφηναν κάποιους σαν κι εσένα, θα μέναμε ακόμα σε καλύβες...

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Το ξέρεις το γιατί...
Φύσα το ρομπόνι και ρίξε καμιά κατάρα τώρα...

.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Μαρ 2024, 18:09

Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 18:06
Όσα σου έγραψα με κόκκινο, είναι η αλήθεια...
Όσα σου έγραψα και δεν μπόρεσες να απαντήσεις ούτε σε ένα αλλά άρχισες τις κατάρες...

Εσύ είσαι ένας απλός μάστορας, αυτοί που σε αγνοούν και δεν ενδιαφέρονται για την πατέντα σου, είναι καθηγητές με πτυχία και τίτλους.
Είναι επιστήμονες και τα μαστόρια, σαν κι εσένα, τα έχουν για να εκτελούν τις διαταγές τους.
Οι διπλωματούχοι είναι που σου λένε πως θα χτίσεις, γιατί αν άφηναν κάποιους σαν κι εσένα, θα μέναμε ακόμα σε καλύβες...

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Το ξέρεις το γιατί...
Φύσα το ρομπόνι και ρίξε καμιά κατάρα τώρα...

.
Όχι δεν θα ρίξω κατάρα αυτό είναι εύκολο.
Θα συνεχίσω να γράφω επιστημονικά άρθρα μέχρι να σας κατεβάσω τα σώβρακα.
Θα σώσω κόσμο το θέλετε ή όχι.
Τα βάλατε με τον Γιάννη Λυμπέρη όχι με κάποια κυρά Κατίνα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6929
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Μαρ 2024, 18:18

Όσα σου έγραψα με κόκκινα είναι η αλήθεια που τσούζει...
Γι' αυτό και δεν μπορείς να απαντήσεις ούτε σε ένα...
Γι' αυτό και κάθεσαι εδώ και μαλώνεις με τον καθένα...
Διότι ΔΕΝ μπορείς να πας κάπου πιο πάνω από ένα φόρουμ...
Άντε, το πολύ πολύ να πληρώνεις 1.150 ευρώ για κάθε δημοσίεσυη, σε ένα περιοδικό ανοιχτού τύπου που είναι 54ο σε 93 περιοδικά...
Πολύ αξιόπιστο... :003:

Πλήρωνε και γράφε λοιπόν, αλλά σε αυτό:

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Δεν έχεις απάντηση...εκτός αν ρίξεις πάλι την υπερ-μαλακία της παγκόσμιας συνομωσίας για να σου κλείσουν το στόμα...

.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Μαρ 2024, 18:22

Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 18:18
Όσα σου έγραψα με κόκκινα είναι η αλήθεια που τσούζει...
Γι' αυτό και δεν μπορείς να απαντήσεις ούτε σε ένα...
Γι' αυτό και κάθεσαι εδώ και μαλώνεις με τον καθένα...
Διότι ΔΕΝ μπορείς να πας κάπου πιο πάνω από ένα φόρουμ...
Άντε, το πολύ πολύ να πληρώνεις 1.150 ευρώ για κάθε δημοσίεσυη, σε ένα περιοδικό ανοιχτού τύπου που είναι 54ο σε 93 περιοδικά...
Πολύ αξιόπιστο... :003:

Πλήρωνε και γράφε λοιπόν, αλλά σε αυτό:

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Δεν έχεις απάντηση...εκτός αν ρίξεις πάλι την υπερ-μαλακία της παγκόσμιας συνομωσίας για να σου κλείσουν το στόμα...

.
Εγώ είμαι η επιστήμη ρε μ@λ... οι άλλοι είναι για τα @@κι@ μου.
https://doi.org/10.4236/ojce.2023.134051
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6929
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Μαρ 2024, 18:47

seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 18:22
Εγώ είμαι η επιστήμη ρε μ@λ... οι άλλοι είναι για τα @@κι@ μου.
Εσύ είσαι ένας μαστοράκος, ίσως καλός, αλλά όχι επιστήμονας.
Οι επσιτήμονες πολιτικοί μηχανικοί σε έχουν για να εκτελείς τις διαταγές τους.
Οι δε καθηγητές, για να τους φέρνεις τον καφέ τους...
Αυτή είναι η αλήθεια...επίσης, αλήθεια είναι και όσα σου έγραψα με κόκκινα. Αλήθειες που τσούζουν...

Γι' αυτό και δεν μπορείς να απαντήσεις ούτε σε ένα...
Γι' αυτό και κάθεσαι εδώ και μαλώνεις με τον καθένα...
Διότι ΔΕΝ μπορείς να πας κάπου πιο πάνω από ένα φόρουμ...
Άντε, το πολύ πολύ να πληρώνεις 1.150 ευρώ για κάθε δημοσίεσυη, σε ένα περιοδικό ανοιχτού τύπου που είναι 54ο σε 93 περιοδικά...
Πολύ αξιόπιστο... :003:

Πλήρωνε και γράφε λοιπόν, αλλά σε αυτό:

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Δεν έχεις απάντηση...εκτός αν ρίξεις πάλι την υπερ-μαλακία της παγκόσμιας συνομωσίας για να σου κλείσουν το στόμα...

Έτσι...συνέχισε να κάθεσαι εδώ και να μαλώνεις και να με επιβεβαιώνεις...

.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14779
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 11 Μαρ 2024, 19:00

seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 15:30
Μου σχεδιάζουν σπίτια να αντέχουν από 0,16 μέχρι και 0,36 g γήινη επιτάχυνση και ο σεισμός μπορεί να φθάσει το 1 , 2, ακόμα και 3 g και μου λένε ότι είμαστε ασφαλείς αλλά τα παλιά κτίρια μπορεί να πέσουν και με μικρότερους σεισμούς και μου λένε ότι είμαστε ασφαλείς σε αυτά τα κοτέτσια που σχεδιάζουν?
Μπορουν.
Δεν το κανουν γιατι αυξανεται σημαντικα το κοστος κατασκευης και το επιπλεον αυτο κοστος, αν μετακυληθει στους αγοραστες κατοικιων, τοτε σπαει η οικονομικη αλυσιδα (το κρατος θα επρεπε να δινει μεγαλυτερους μισθους, οι τραπεζες μεγαλυτερα δανεια κ.ο.κ. και εκει σταματαει η ιστορια).
Αρα, εχει ζητηθει απο τους μηχανικους να βρουν την βελτιστη οικονομικη λυση και στην εποχη που ζουμε την βρηκαν με τον ικανοτικο σχεδιασμο.
(σε κτιρια ζωτικης σημασιας, οπως νοσοκομεια, δημοσια κτηρια κλπ, για τη διατηρηση της συνοχης του κοινωνικου συνολου, εφαρμονται πιο αυστηροι κανονισμοι)

Επιπλεον, απο πλευρας απωλειας ανθρωπινων ζωων, οσο κυνικο κι αν ακουστει, οι θανατοι απο σεισμο ειναι αμελητεοι σε σχεση με αλλες φυσικες και μη καταστροφες, οπως για παραδειγμα οι θανατοι απο αυτοκινητιστικα ατυχηματα.

Στις αιθουσες των πολυτεχνειων, αυτα τα πραγματα εξηγουνται στους φοιτητες.
Γι'αυτο ειναι χρησιμο να σπουδασει κανεις. Δεν ειναι μονο οι μαθηματικες πραξεις. Ανοιγει γενικοτερα ο οριζοντας του ανθρωπου, οποτε μην απαξιωνεις οσους κοπιασαν για να παρουν ενα ή περισσοτερα πτυχια. Οπως εσυ δεν θελεις να απαξιωνουν τον μοχθο της εργατιας, ετσι κι εσυ δεν πρεπει ν'απαξιωνεις οσους εδωσαν την προσωπικη τους μαχη για να παρουν ενα χαρτι.
Το ιδιο ειναι να εχεις εικονα απο ΜΟΥΝΑΡΕΣ μονο Αθηνας και το ιδιο ειναι να εχεις εικονα απο ΜΟΥΝΑΡΕΣ ΑΘΗΝΑΣ+ΙΟΥ?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Μαρ 2024, 19:13

Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 18:47
seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 18:22
Εγώ είμαι η επιστήμη ρε μ@λ... οι άλλοι είναι για τα @@κι@ μου.
Εσύ είσαι ένας μαστοράκος, ίσως καλός, αλλά όχι επιστήμονας.
Οι επσιτήμονες πολιτικοί μηχανικοί σε έχουν για να εκτελείς τις διαταγές τους.
Οι δε καθηγητές, για να τους φέρνεις τον καφέ τους...
Αυτή είναι η αλήθεια...επίσης, αλήθεια είναι και όσα σου έγραψα με κόκκινα. Αλήθειες που τσούζουν...

Γι' αυτό και δεν μπορείς να απαντήσεις ούτε σε ένα...
Γι' αυτό και κάθεσαι εδώ και μαλώνεις με τον καθένα...
Διότι ΔΕΝ μπορείς να πας κάπου πιο πάνω από ένα φόρουμ...
Άντε, το πολύ πολύ να πληρώνεις 1.150 ευρώ για κάθε δημοσίεσυη, σε ένα περιοδικό ανοιχτού τύπου που είναι 54ο σε 93 περιοδικά...
Πολύ αξιόπιστο... :003:

Πλήρωνε και γράφε λοιπόν, αλλά σε αυτό:

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Δεν έχεις απάντηση...εκτός αν ρίξεις πάλι την υπερ-μαλακία της παγκόσμιας συνομωσίας για να σου κλείσουν το στόμα...

Έτσι...συνέχισε να κάθεσαι εδώ και να μαλώνεις και να με επιβεβαιώνεις...

.
Ωραία Ας διαβάσουν οι επιστήμονες τον μαστοράκο, και ας κάνουν αυτοί ότι τους λέει αυτός.
Κυκλοφορεί σύντομα στην παγκόσμια αγορά το βιβλίο του μαστοράκου.
B P International
BPI Book Hard Copy Order Form 1.1

Όνομα βιβλίου Theory and Applications of Engineering Research

Όνομα άρθρου Ultimate Anti-Seismic Design Method: A novel approach
Κοίτα που πήγα δεν είναι φόρουμ Γράψε αν μπορείς εσύ εκεί μέσα Δες βαθμολογία από καθηγητές πανεπιστημίων :smt005:
Και δεν πλήρωσα μία.
https://www.researchgate.net/profile/Io ... eris/stats
Δες ποιο είναι το ποιο δημοφιλή θέμα του περιοδικού μέσα σε 465 δημοσιεύσεις καθηγητών https://www.scirp.org/journal/hottestpa ... rnalid=788 :smt005:
Δες και άλλη μία νέα δημοσίευση το κοντέρ https://www.scirp.org/journal/paperinfo ... rid=130175 :smt005:
Κατά τα άλλα δεν δείχνουν ενδιαφέρον οι καθηγητές. :102:
Και άλλη μία δημοσίευσή μου με καθηγητή. https://www.researchgate.net/publicatio ... mic_System
Α ρε ούφο πόσα ψέματα λες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 11 Μαρ 2024, 19:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5320
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 11 Μαρ 2024, 19:28

Daje έγραψε:
11 Μαρ 2024, 19:00
seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 15:30
Μου σχεδιάζουν σπίτια να αντέχουν από 0,16 μέχρι και 0,36 g γήινη επιτάχυνση και ο σεισμός μπορεί να φθάσει το 1 , 2, ακόμα και 3 g και μου λένε ότι είμαστε ασφαλείς αλλά τα παλιά κτίρια μπορεί να πέσουν και με μικρότερους σεισμούς και μου λένε ότι είμαστε ασφαλείς σε αυτά τα κοτέτσια που σχεδιάζουν?
Μπορουν.
Δεν το κανουν γιατι αυξανεται σημαντικα το κοστος κατασκευης και το επιπλεον αυτο κοστος, αν μετακυληθει στους αγοραστες κατοικιων, τοτε σπαει η οικονομικη αλυσιδα (το κρατος θα επρεπε να δινει μεγαλυτερους μισθους, οι τραπεζες μεγαλυτερα δανεια κ.ο.κ. και εκει σταματαει η ιστορια).
Αρα, εχει ζητηθει απο τους μηχανικους να βρουν την βελτιστη οικονομικη λυση και στην εποχη που ζουμε την βρηκαν με τον ικανοτικο σχεδιασμο.
(σε κτιρια ζωτικης σημασιας, οπως νοσοκομεια, δημοσια κτηρια κλπ, για τη διατηρηση της συνοχης του κοινωνικου συνολου, εφαρμονται πιο αυστηροι κανονισμοι)

Επιπλεον, απο πλευρας απωλειας ανθρωπινων ζωων, οσο κυνικο κι αν ακουστει, οι θανατοι απο σεισμο ειναι αμελητεοι σε σχεση με αλλες φυσικες και μη καταστροφες, οπως για παραδειγμα οι θανατοι απο αυτοκινητιστικα ατυχηματα.

Στις αιθουσες των πολυτεχνειων, αυτα τα πραγματα εξηγουνται στους φοιτητες.
Γι'αυτο ειναι χρησιμο να σπουδασει κανεις. Δεν ειναι μονο οι μαθηματικες πραξεις. Ανοιγει γενικοτερα ο οριζοντας του ανθρωπου, οποτε μην απαξιωνεις οσους κοπιασαν για να παρουν ενα ή περισσοτερα πτυχια. Οπως εσυ δεν θελεις να απαξιωνουν τον μοχθο της εργατιας, ετσι κι εσυ δεν πρεπει ν'απαξιωνεις οσους εδωσαν την προσωπικη τους μαχη για να παρουν ενα χαρτι.
Το ιδιο ειναι να εχεις εικονα απο ΜΟΥΝΑΡΕΣ μονο Αθηνας και το ιδιο ειναι να εχεις εικονα απο ΜΟΥΝΑΡΕΣ ΑΘΗΝΑΣ+ΙΟΥ?
Ο σεισμικ μιλάει στα αμφιθέατρα για το μεγαλύτερο κίνδυνο της ανθρωπότητας

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Μαρ 2024, 19:31

Daje έγραψε:
11 Μαρ 2024, 19:00
seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 15:30
Μου σχεδιάζουν σπίτια να αντέχουν από 0,16 μέχρι και 0,36 g γήινη επιτάχυνση και ο σεισμός μπορεί να φθάσει το 1 , 2, ακόμα και 3 g και μου λένε ότι είμαστε ασφαλείς αλλά τα παλιά κτίρια μπορεί να πέσουν και με μικρότερους σεισμούς και μου λένε ότι είμαστε ασφαλείς σε αυτά τα κοτέτσια που σχεδιάζουν?
Μπορουν.
Δεν το κανουν γιατι αυξανεται σημαντικα το κοστος κατασκευης και το επιπλεον αυτο κοστος, αν μετακυληθει στους αγοραστες κατοικιων, τοτε σπαει η οικονομικη αλυσιδα (το κρατος θα επρεπε να δινει μεγαλυτερους μισθους, οι τραπεζες μεγαλυτερα δανεια κ.ο.κ. και εκει σταματαει η ιστορια).
Αρα, εχει ζητηθει απο τους μηχανικους να βρουν την βελτιστη οικονομικη λυση και στην εποχη που ζουμε την βρηκαν με τον ικανοτικο σχεδιασμο.
(σε κτιρια ζωτικης σημασιας, οπως νοσοκομεια, δημοσια κτηρια κλπ, για τη διατηρηση της συνοχης του κοινωνικου συνολου, εφαρμονται πιο αυστηροι κανονισμοι)

Επιπλεον, απο πλευρας απωλειας ανθρωπινων ζωων, οσο κυνικο κι αν ακουστει, οι θανατοι απο σεισμο ειναι αμελητεοι σε σχεση με αλλες φυσικες και μη καταστροφες, οπως για παραδειγμα οι θανατοι απο αυτοκινητιστικα ατυχηματα.

Στις αιθουσες των πολυτεχνειων, αυτα τα πραγματα εξηγουνται στους φοιτητες.
Γι'αυτο ειναι χρησιμο να σπουδασει κανεις. Δεν ειναι μονο οι μαθηματικες πραξεις. Ανοιγει γενικοτερα ο οριζοντας του ανθρωπου, οποτε μην απαξιωνεις οσους κοπιασαν για να παρουν ενα ή περισσοτερα πτυχια. Οπως εσυ δεν θελεις να απαξιωνουν τον μοχθο της εργατιας, ετσι κι εσυ δεν πρεπει ν'απαξιωνεις οσους εδωσαν την προσωπικη τους μαχη για να παρουν ενα χαρτι.
Το ιδιο ειναι να εχεις εικονα απο ΜΟΥΝΑΡΕΣ μονο Αθηνας και το ιδιο ειναι να εχεις εικονα απο ΜΟΥΝΑΡΕΣ ΑΘΗΝΑΣ+ΙΟΥ?
Για χαμηλά κτίρια ναι μπορούν να κατασκευάσουν ποιο γερά Αλλά χωρίς πάκτωση υψίκορμα κτίρια δεν μπορούν να τα κάνουν ισχυρότερα.
Εδώ μπορώ και πολύ πιο γερά και ποιο φθηνά.
Άσχετα αν ακολούθησα το επάγγελμα του οικοδόμου, και εγώ σπούδασα στατικά και ξέρω.
Αυτό που με τσαντίζει δεν είναι η επιστήμη αλλά οι άνθρωποι που την υπηρετούν στην Ελλάδα.
Ξέρουν τι έχω κάνει και ξέρουν τι κάνουν. Όμως δεν θέλουν το καλύτερο αλλά το καλύτερο για την τσέπη τους.
Το ξέρω και το ξέρουν.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17306
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 11 Μαρ 2024, 20:38

seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 19:31
και εγώ σπούδασα στατικά και ξέρω.
Σαν τον Ζηκο που ειναι πτυχιουχος λογιστικης ενα πραμα.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6929
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 11 Μαρ 2024, 20:53

seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 19:13
Δες ποιο είναι το ποιο δημοφιλή θέμα του περιοδικού μέσα σε 465 δημοσιεύσεις καθηγητών
Ναι βλέπω...
...βλέπω ότι μετά από τόσα χρόνια, το πιο "δημοφιλή" θέμα, δεν έχει τραβήξει το ενδιαφέρον κανενός...

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Όλοι ξέρουν το γιατί...

Άντε τώρα να βάλεις καμιά κρέμα στο σβέρκο σου, διότι έχει γίνει σαν αστακός βρασμένος από τις σφαλιάρες...

.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 11 Μαρ 2024, 22:31

Λοξίας έγραψε:
11 Μαρ 2024, 20:53
seismic έγραψε:
11 Μαρ 2024, 19:13
Δες ποιο είναι το ποιο δημοφιλή θέμα του περιοδικού μέσα σε 465 δημοσιεύσεις καθηγητών
Ναι βλέπω...
...βλέπω ότι μετά από τόσα χρόνια, το πιο "δημοφιλή" θέμα, δεν έχει τραβήξει το ενδιαφέρον κανενός...

Ούτε ένας καθηγητής, ούτε ένας επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο, ούτε μία ξένη ή Ελληνική καστασκευαστική εταιρεία, έχουν ενδιαφερθεί για την πατέντα σου. Δέκα χρόνια τώρα και η πατέντα σου είναι στα αζήτητα...άκλαυτη έχει πάει. ΓΙΑΤΙ;

Όλοι ξέρουν το γιατί...

Άντε τώρα να βάλεις καμιά κρέμα στο σβέρκο σου, διότι έχει γίνει σαν αστακός βρασμένος από τις σφαλιάρες...

.
Και εσύ κλείσε τα πόδια σου γιατί θα φας και άλλες κλωτσιές από εμένα. :smt005:
Γιατί να την ζητήσει ρε δεν πουλάω.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών