ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23911
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Μάιος 2024, 17:13

Lord Brum έγραψε:
14 Μάιος 2024, 16:46
τι δυναμη προενταση πρεπει να βαλεις, τι διατομη τενοντα σε ποιο σημειο του τοιχωματος
γιατι μιλας κινεζικα φιλε; Πες ειναι μαλακια να καταλαβουμε, επιτηδες το κανεις;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2024, 17:57

seismic1 έγραψε:
12 Μάιος 2024, 22:51
Ναι πραγματικά όσο ακούω τον Λόρδο και τον Νταγκλής άλλο τόσο ακούω και τα άλλα ούφο.
ναι, δεν τους ακους απλα, τους υπακουεις, γιατι αν δεν κανεις οτι σου λενε δε σε πληρωνουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2024, 18:02

seismic1 έγραψε:
13 Μάιος 2024, 00:21

Επιστημονική συζήτηση σε ρεμάλια μπορείτε να κάνετε μαζί μου? Μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν πέφτουν τα CD? Όχι.
δεν ειναι επιστημονικη συζητηση τα σιντι, ουτε στο νηπιαγωγειο.

επισης εχουν μηδενικη σχεση με κτιρια απο μπετον, οποτε δεν εχουν θεση ουτε ως παραδειγμα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2024, 18:32

George_V έγραψε:
13 Μάιος 2024, 09:21
Lord Brum Λυσε μου μια απορια εσυ που εισαι του χωρου.

Ο θειος μου ειναι αρχιτεκτονας (συνηθως μεγαλα δημοσια κτιρια κανει σε Ελλαδα και εξωτερικο) και παντα εχει διαφωνιες/καυγάδες με τον μηχανικο.

Π.χ. ο αρχιτεκτονας επιμενει να γινει ενα πραγμα με τον Χ τροπο και ο μηχανικος απαντάει οτι δεν μπορει να γινει με τον Χ τροπο γιατι δεν θα αντεξει ξερω γω να το κανουμε με τον Ψ τροπο και ο αρχιτεκτονας ανταπαντά οτι αυτουνου του βγαινει στα σχέδια με τον Χ τροπο και ο μηχανικος συνεχιζει οτι στα σχεδια μπορει να σου βγαινει αλλα εδω δε γινεται και πρεπει να γινει διαφορετικα.

Και παντα αυτες οι δυο ειδικοτητες εχουν κοντρα.

Οφειλεται κυριως στο οτι ο αρχιτεκτονας εχει μια πιο θεωρητικη σκεψη για τη μορφη του κτιριου ενω ο μηχανικος ειναι πιο πρακτικος?
ο μηχανικος θελει να ειναι γερο, ο αρχιτεκτονας να ειναι ωραιο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2024, 18:34

George_V έγραψε:
13 Μάιος 2024, 09:26
Λοξίας έγραψε:
13 Μάιος 2024, 09:24
George_V έγραψε:
13 Μάιος 2024, 09:21
Lord Brum Λυσε μου μια απορια εσυ που εισαι του χωρου.

Ο θειος μου ειναι αρχιτεκτονας (συνηθως μεγαλα δημοσια κτιρια κανει σε Ελλαδα και εξωτερικο) και παντα εχει διαφωνιες/καυγάδες με τον μηχανικο.

Π.χ. ο αρχιτεκτονας επιμενει να γινει ενα πραγμα με τον Χ τροπο και ο μηχανικος απαντάει οτι δεν μπορει να γινει με τον Χ τροπο γιατι δεν θα αντεξει ξερω γω να το κανουμε με τον Ψ τροπο και ο αρχιτεκτονας ανταπαντά οτι αυτουνου του βγαινει στα σχέδια με τον Χ τροπο και ο μηχανικος συνεχιζει οτι στα σχεδια μπορει να σου βγαινει αλλα εδω δε γινεται και πρεπει να γινει διαφορετικα.

Και παντα αυτες οι δυο ειδικοτητες εχουν κοντρα.

Οφειλεται κυριως στο οτι ο αρχιτεκτονας εχει μια πιο θεωρητικη σκεψη για τη μορφη του κτιριου ενω ο μηχανικος ειναι πιο πρακτικος?
Τι να σου πει ο Λόρδος; Εγώ θα σου πω...
Πες στον θείο σου να συνεργαστεί με τον παγκόσμιο καθηγητή και μετά θα σκίσει όλους τους μηχανικούς...
:lol:
Την τελευταια φορα που του εστειλα το λινκ απο το περιοδικο του κωλου που δημοσιευσε ο σεισμοπληκτος η απαντηση του ηταν:

"Δεν ασχολουμαι με ημιμαθεις".
ισως διαβασε μονο το μισο, αλλιως θα ελεγε αμαθεις. :003::003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2024, 18:41

Πασιφάη έγραψε:
13 Μάιος 2024, 21:24


Ρε μαλάκες, αφήτε τον. Απλά μην του γράφετε. Θα σταματήσει.
μπα, οχι.

εχει τυχει για καιρο να μην του απαντα κενεις, αυτος καθε μερα ξανασπαμαρει τα ιδια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2024, 18:43

seismic1 έγραψε:
13 Μάιος 2024, 22:57
George_V έγραψε:
13 Μάιος 2024, 22:48
Πασιφάη έγραψε:
13 Μάιος 2024, 21:24


Μαστρογιάννη, καλέ μου άνθρωπε, προτείνω σην επομενη Γιουροβίζιον να πας να μαζέψεις φράγκα από χορηγούς.

Ρε μαλάκες, αφήτε τον. Απλά μην του γράφετε. Θα σταματήσει.
Θεοί, έχει καταντήσει μαλακία και επιβάλλεται να κλειδωθεί το κωλονημα, αφού δεν διαγράφεται.
Κάνεις μια φορά πλάκα, δεύτερη, άντε τρίτη..Μετά κόβεις λάσπη.
Ο άνθρωπος δεν αλλάζει ρότα.
Δεν θα σταματησει

Κανεις να μην πατησει ποτε στο νημα θα παπαρολογει και θα ποσταρει μονος του για αλλες 500 σελιδες τουλαχιστον

Ο μονολογος της τρελας του Ληρ αλλα σε γραπτο.
Εγώ τουλάχιστον εκφράζω μια άλλη επιστημονική γνώμη που σε άλλους αρέσει σε άλλους δεν αρέσει.
Είναι από τα λίγα θέματα που απασχολείτε με την επιστήμη Όλο μαλακίες θέματα ανοίγεται αφήστε και ένα σοβαρό θέμα να υπάρχει.
η θεία Όλγα.
δεν ειναι επιστημονικη η γνωμη, και δεν ειναι σοβαρο θεμα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6853
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 14 Μάιος 2024, 18:44

seismic1 έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:43
Πασιφάη έγραψε:
14 Μάιος 2024, 12:52
seismic1 έγραψε:
13 Μάιος 2024, 23:54
Πασιφάη δεν θέλω να σου πω καμιά βαριά κουβέντα. Με προσβάλλεις ασύστολα Δεν είσαι εις θέση να καταλάβεις τι λες.
Και προπαντός να καταλάβεις τι λέω.
Μαστρογιάννη, αν θες να μου πεις καμιά βαρειά κουβέντα, είσαι ελεύθερος να το κάνεις. Δεν παίρνω τίποτε πίσω, απ'όσα είπα. Προφανώς δεν βλέπεις το καλό σου και συνεχίζεις ακάθεκτος για ακόμη μια φορά. Θα σπαμάρεις πόσο; Εκατό σελίδες ακόμη; Διακοσιες; Πόσο πια;
Αδυνατείς να καταλάβεις το μέγεθος του δουλέματος που τρως.
Γι'αυτό, ''άραξε στα κυβικά σου'' σαν καλός οικοδόμος και άσε τους επιστήμονες να κάνουν τη δουλειά τους. Δεν σου τρώνε το ψωμί σου, δεν είσαι σε θέση να τους κάνεις τα μούτρα κρέας. Ας μείνει ο καθένας σε όσα γνωρίζει καλά.


Παρακαλούνται οι συντονιστές, να δουν το θέμα με το συγκεκριμένο νήμα. Διότι πέραν της πλάκας που μοιράζεται αφειδώς εδώ μέσα, υπάρχει κίνδυνος κάποιοι να τον πάρουν στα σοβαρά, στις κατασκευές που ενδεχομένως επιθυμούν να φτιάξουν.
Αυτά από μένα και καλή σας μέρα.
Άκου εδώ κοριτσάκι μου μπορώ να σου κάνω μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση.
Σιγά...μην παίρνεις τόση φόρα...μπορεί να σκοντάψεις... :003:

Έχω πνευματικά δικαιώματα είναι περιουσία μου και δεν μπορεί η κάθε Κατίνα και το κάθε τρολάκι εδώ μέσα να μου την πέφτει έτσι.
Δημόσια γράφεις, δημόσια σε κρίνουμε. Έχουμε κάθε δικαίωμα στην κριτική. Αν δεν σου αρέσει, τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία.
Αν τα αποδεικτικά στοιχεία που σου τρίβουν στην μούρη οι ειδικοί επιστήμονες και τεκμηριώνουν τα λάθη σου, εσύ τα βλέπεις σαν "επίθεση", να κάνεις μήνυση.
Εγώ κρίνω και υπενθυμίζω τα απίστευτα ψέματα που μας έχεις αραδειάσει εδώ και 10 χρόνια. Αν νομίζεις ότι σε θίγω, κάνε μου μήνυση...


Δεν συμφωνείται καλώς Όμως θα τους κράζω όσο δεν μπορούν να πουν τίποτα για την πατέντα μου.
Σου έχουν αποδείξει πως η πατέντα σου ΔΕΝ λειτουργεί. Αν σε θίγουν, κάνε μήνυση.

Υπάρχουν και σοβαροί άνθρωποι εδώ μέσα που πιστεύουν στους δεσμούς. Επιστημονικές δημοσιεύσεις βιβλίο πειράματα προσομοιώσεις διεθνή δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, βαθμολογημένος ερευνητής. Όλα αυτά είναι οι θεσμοί του νόμου και του κράτους και δεν μπορεί κάθε μαλάκας να αμφιβάλει γιατί απλά καύλωσε να τα βγάλει όλα άχρηστα. Επιστημονικές ερωτήσεις μόνον σε αυτές θα απαντάω. Εσύ κάνε την δική σου δουλειά και εγώ την δική μου. Κανένας νόμος δεν μου απαγορεύει την πατέντα μου. Και υπάρχουν νόμοι.
Όποιος θέλει κατασκευή με την πατέντα μου ας μου το πει και θα βγει άδεια κανονικά από μηχανικό....
Και τόσα χρόνια, δώδεκα συγκεκριμένα, γιατί δεν βρέθηκε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ που να θέλει να κατασκευή με την πατέντα σου;
Για απάντησε...
Γιάννη, σύνελθε και άσε τις αγριάδες.
Αν δεν μπορείς να στηρίξεις την πατέντα σου με επιστημονικά στοιχεία...π.χ. να βγει ένας καθηγητηής και να δηλώσει ότι η πατέντα σου κάνει όντως όλα αυτά που εσύ ισχυρίζεσαι, τότε μην περιμένεις άσπρη μέρα.
Επί 12 χρόνια, δεν σε στήριξε κανείς...
Ούτε ένας σοβαρός επιστήμονας, ούτε ένα πανεπιστήμιο (ελληνικό ή ξένο), ούτε μία κατασκευαστική εταιρεία (ελληνική ή ξένη)...
Οπότε άσε τις βλακείες και κοίταξε να συνέλθεις, όσο ακόμα είναι καιρός.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6853
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 14 Μάιος 2024, 18:45

Daje έγραψε:
14 Μάιος 2024, 15:35
ΝΑ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
(εκτος απο Lord, Νταγκλη και Λοξια που δεν του σηκωνεται πλεον)
Ε τώρα με πληγώνεις κατάκαρδα... :lol::lol:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23911
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Μάιος 2024, 18:47

Λοξίας έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:44
κοίταξε να συνέλθεις, όσο ακόμα είναι καιρός.
τόσοι ανθρωποι θελουμε το καλό του εδώ μεσα, του το λεμε με τον πιο ομορφο τρόπο, αλλα εκει, επιμενει.

μαλλον γιατι τελικα εχει δικιο, δεν υπάρχει αλλη εξήγηση, θα ειχαν επέμβει οι συντονιστες αλλιως.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2024, 18:48

Πασιφάη έγραψε:
14 Μάιος 2024, 12:52
Διότι πέραν της πλάκας που μοιράζεται αφειδώς εδώ μέσα, υπάρχει κίνδυνος κάποιοι να τον πάρουν στα σοβαρά,
δεν υπαρχει κανενας τετοιος κινδυνος. οι κατασκευες για να γινουν θελουν μελετη και υπογραφη πτυχιουχου επιστημονα, και ο ζαβος δεν ειναι τιποτα απο τα 2.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23911
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Μάιος 2024, 18:53

ε καλα σιγα μωρε αυτα ειναι λεπτομερειες, μπορει να το φτιαξει στην ζουλα και μετα να λαδωσει ενα επιστήμονα να υπογραψει, μην λεμε και ο,τι ναναι τωρα.


η ουσια ειναι οτι αν δεν επεμβουν οι συντονιστες κινδυνευει η Ελλας.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6853
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 14 Μάιος 2024, 18:58

Ασέβαστος έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:41
Πασιφάη έγραψε:
13 Μάιος 2024, 21:24


Ρε μαλάκες, αφήτε τον. Απλά μην του γράφετε. Θα σταματήσει.
μπα, οχι.

εχει τυχει για καιρο να μην του απαντα κενεις, αυτος καθε μερα ξανασπαμαρει τα ιδια.
Ειδικά στο παλιό, μου έκανε εντύπωση που επί μήνες (πάνω από 6), δεν είχε πάρει ούτε μία απάντηση.
Αυτός όμως, ποστάριζε καθημερινά ένα ή και δύο ποστς.
Είχε (και έχει) 3-4 λίστες με τα ίδια βίντεο και κείμενα, τις οποίες ανακυκλώνει ποστάροντας με σταθερό ρυθμό.

Πέρασε καιρός για να καταλάβω τι συνέβαινε.
Ο seismic έχει την πεποίθηση πως τα γραπτά του τα παρακολουθεί σύσσωμη η επιστημονική κοινότητα!
Πιστεύει πως τον ακολουθούν και διαβάζουν καθημερινά τα ποστς του.
Γι' αυτό και ανά τακτά ποστς (κάθε 4-5), "προκαλούσε" τους πολιτικούς μηχανικούς να του απαντήσουν αν έχουν τα κότσια.
Έβαζε χέρι στους πολιτικούς μηχανικούς, επειδή δεν του απαντούσαν και το θεωρούσε βέβαιο ότι "δεν μπορούν να τον αντιμετωπίσουν", γι' αυτό και δεν του απαντούν.

Οπότε, ο Γιάννης δεν χρειάζεται διάλογο...να τα χώνει θέλεις στον "αέρα" του ίντερνετ, τελειώνοντας την ημέρα του ευχαριστημένος, που δεν βρέθηκε ούτε ένας πολιτικός μηχανικός να τον αντιμετωπίσει...

Βέβαια, δεν λέει όχι για λίγο αλατάκι που και που όπως αυτό που του προσφέρουμε εμείς.
Σπάμε την μονοτονία...

Λυπηρό, αλλά αληθινό.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6853
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 14 Μάιος 2024, 19:01

enaon έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:47
Λοξίας έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:44
κοίταξε να συνέλθεις, όσο ακόμα είναι καιρός.
τόσοι ανθρωποι θελουμε το καλό του εδώ μεσα, του το λεμε με τον πιο ομορφο τρόπο, αλλα εκει, επιμενει.

μαλλον γιατι τελικα εχει δικιο, δεν υπάρχει αλλη εξήγηση, θα ειχαν επέμβει οι συντονιστες αλλιως.
Ναι σωστά..όπως και στο νήμα της Γιουροβίζιον.
Για να μην επεμβαίνουν οι συντονιστές, θα έχεις δίκιο. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 14 Μάιος 2024, 19:01

Λοξίας έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:58
Ασέβαστος έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:41
Πασιφάη έγραψε:
13 Μάιος 2024, 21:24


Ρε μαλάκες, αφήτε τον. Απλά μην του γράφετε. Θα σταματήσει.
μπα, οχι.

εχει τυχει για καιρο να μην του απαντα κενεις, αυτος καθε μερα ξανασπαμαρει τα ιδια.
Ειδικά στο παλιό, μου έκανε εντύπωση που επί μήνες (πάνω από 6), δεν είχε πάρει ούτε μία απάντηση.
Αυτός όμως, ποστάριζε καθημερινά ένα ή και δύο ποστς.
Είχε (και έχει) 3-4 λίστες με τα ίδια βίντεο και κείμενα, τις οποίες ανακυκλώνει ποστάροντας με σταθερό ρυθμό.

Πέρασε καιρός για να καταλάβω τι συνέβαινε.
Ο seismic έχει την πεποίθηση πως τα γραπτά του τα παρακολουθεί σύσσωμη η επιστημονική κοινότητα!
Πιστεύει πως τον ακολουθούν και διαβάζουν καθημερινά τα ποστς του.
Γι' αυτό και ανά τακτά ποστς (κάθε 4-5), "προκαλούσε" τους πολιτικούς μηχανικούς να του απαντήσουν αν έχουν τα κότσια.
Έβαζε χέρι στους πολιτικούς μηχανικούς, επειδή δεν του απαντούσαν και το θεωρούσε βέβαιο ότι "δεν μπορούν να τον αντιμετωπίσουν", γι' αυτό και δεν του απαντούν.

Οπότε, ο Γιάννης δεν χρειάζεται διάλογο...να τα χώνει θέλεις στον "αέρα" του ίντερνετ, τελειώνοντας την ημέρα του ευχαριστημένος, που δεν βρέθηκε ούτε ένας πολιτικός μηχανικός να τον αντιμετωπίσει...

Και ο Δον Κιχωτης κυνηγουσε ανεμομυλους. :lol:
Βέβαια, δεν λέει όχι για λίγο αλατάκι που και που όπως αυτό που του προσφέρουμε εμείς.
Σπάμε την μονοτονία...

Λυπηρό, αλλά αληθινό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών