ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
seismic1
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 22 Μάιος 2024, 15:35

Ναύτης έγραψε:
22 Μάιος 2024, 10:32
Γιάννη, φίλε μου, ακόμα κι εγώ που είμαι μυρουδιάς στη μηχανική καταλαβαίνω αυτό που σε λένε εδώ και 500+ σελίδες: στη μια περίπτωση βίδωσες το σκυλόσπιτο στη βάση, στην άλλη το άφησες παντελώς ελεύθερο, χωρίς πάκτωση, να κοπανάει πάνω στη βάση.
Φυσικά έσπασε στη δεύτερη περίπτωση (άσε που είχε φάει την καταπόνηση από το πρώτο ταρακούνημα).
Γιατί είσαι ζαβολιάρης;
Ε;
Δεν είμαι καθόλου ζαβολιάρης. :lol:
Δες την σειρά των πειραμάτων και θα καταλάβεις.
1. Πρώτο πείραμα με κατασκευή εξολοκλήρου από μπετό βιδωμένο στην βάση. Καμία αστοχία

2.Δεύτερο πείραμα με το ίδιο δοκίμιο βιδωμένο. Το έκοψα με μεγάλο τροχό και το μετέτρεψα σε φέροντα οργανισμό με γωνιακά τοιχώματα Το κούνησα με 2,41g Καμία αστοχία

3.Βίδωσα την βάση του δοκιμίου με την σεισμική βάση ( Τα δύο προηγούμενα πειράματα τα βίδωσα με την σεισμική βάση από το δώμα ) Το κούνησα και έσπασε λίγο η βάση εκεί που είχα τοποθετήσει τις βίδες.

4.Εντελώς ελεύθερο πάνω στην σεισμική βάση Πλήρης αστοχία

Συμπέρασμα
Βιδώστε το και σώστε το.
Έτσι κοπανάνε οι κατασκευές σήμερα γιατί δεν έχουν πάκτωση με το έδαφος.
Τα τοιχώματα σήμερα έχουν πάκτωση με την συνδετήριο δοκό και τα δοκάρια όχι με το έδαφος.
Απλά ακουμπάνε πάνω στο έδαφος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Μάιος 2024, 18:23

seismic1 έγραψε:
21 Μάιος 2024, 22:56
εν το βροντάω εγώ αλλά ο σεισμός ο οποίος βροντάει το ίδιο και τις κατασκευές των πολιτικών μηχανικών γιατί είναι ασύνδετες με το έδαφος.
παραμυθια, ως συνηθως. δεν υπαρχουν κατασκευες που να ειναι απλως ακουμπισμενες και να χοροπηδσνε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Μάιος 2024, 18:30

seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 15:35

1. Πρώτο πείραμα με κατασκευή εξολοκλήρου από μπετό βιδωμένο στην βάση. Καμία αστοχία

2.Δεύτερο πείραμα με το ίδιο δοκίμιο βιδωμένο. Το έκοψα με μεγάλο τροχό και το μετέτρεψα σε φέροντα οργανισμό με γωνιακά τοιχώματα Το κούνησα με 2,41g Καμία αστοχία
μπα, με 0.3 το κουνησες.
3.Βίδωσα την βάση του δοκιμίου με την σεισμική βάση ( Τα δύο προηγούμενα πειράματα τα βίδωσα με την σεισμική βάση από το δώμα ) Το κούνησα και έσπασε λίγο η βάση εκεί που είχα τοποθετήσει τις βίδες.

4.Εντελώς ελεύθερο πάνω στην σεισμική βάση Πλήρης αστοχία

Συμπέρασμα
Βιδώστε το και σώστε το.
Έτσι κοπανάνε οι κατασκευές σήμερα γιατί δεν έχουν πάκτωση με το έδαφος.
Τα τοιχώματα σήμερα έχουν πάκτωση με την συνδετήριο δοκό και τα δοκάρια όχι με το έδαφος.
Απλά ακουμπάνε πάνω στο έδαφος.
ρε ψευτη, δεν υπαρχει μη-πακτωμενη κατασκευη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 22 Μάιος 2024, 18:37

Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2024, 18:23
seismic1 έγραψε:
21 Μάιος 2024, 22:56
εν το βροντάω εγώ αλλά ο σεισμός ο οποίος βροντάει το ίδιο και τις κατασκευές των πολιτικών μηχανικών γιατί είναι ασύνδετες με το έδαφος.
παραμυθια, ως συνηθως. δεν υπαρχουν κατασκευες που να ειναι απλως ακουμπισμενες και να χοροπηδσνε.
Για να χοροπηδάνε πρέπει να είναι γερές και δεν είναι. Κάτι που σπάει δεν χοροπηδάει

Δες το πείραμα. Μόλις έσπασε σταμάτησε να χοροπηδάει. :102:

Γιατί άραγε :p2:
Λες να τις κολλάνε τις κατασκευές στο έδαφος με logo :p2:

seismic1
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 22 Μάιος 2024, 18:43

Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2024, 18:30
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 15:35

1. Πρώτο πείραμα με κατασκευή εξολοκλήρου από μπετό βιδωμένο στην βάση. Καμία αστοχία

2.Δεύτερο πείραμα με το ίδιο δοκίμιο βιδωμένο. Το έκοψα με μεγάλο τροχό και το μετέτρεψα σε φέροντα οργανισμό με γωνιακά τοιχώματα Το κούνησα με 2,41g Καμία αστοχία
μπα, με 0.3 το κουνησες.
3.Βίδωσα την βάση του δοκιμίου με την σεισμική βάση ( Τα δύο προηγούμενα πειράματα τα βίδωσα με την σεισμική βάση από το δώμα ) Το κούνησα και έσπασε λίγο η βάση εκεί που είχα τοποθετήσει τις βίδες.

4.Εντελώς ελεύθερο πάνω στην σεισμική βάση Πλήρης αστοχία

Συμπέρασμα
Βιδώστε το και σώστε το.
Έτσι κοπανάνε οι κατασκευές σήμερα γιατί δεν έχουν πάκτωση με το έδαφος.
Τα τοιχώματα σήμερα έχουν πάκτωση με την συνδετήριο δοκό και τα δοκάρια όχι με το έδαφος.
Απλά ακουμπάνε πάνω στο έδαφος.
ρε ψευτη, δεν υπαρχει μη-πακτωμενη κατασκευη.
Αφού κατασκευάζουν συνδετήριους δοκούς Πως τους κατασκευάζουν μέσα στο έδαφος? :p2:
50g το κούνησα :c020::sal9:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Μάιος 2024, 18:53

seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 18:37


Για να χοροπηδάνε πρέπει να είναι γερές και δεν είναι. Κάτι που σπάει δεν χοροπηδάει

Δες το πείραμα. Μόλις έσπασε σταμάτησε να χοροπηδάει. :102:

Λες να τις κολλάνε τις κατασκευές στο έδαφος με logo :p2:
γερες ειναι, και δε σπανε, η δικη σου εσπασε επειδη χοροπηδουσε, αφου ηδη την ειχες αδυνατισει, μισοσπαζοντας την στις βιδες.

δεν τις κολλανε, τις μισοθαβουν μεσα στη γη, δεν τις ακουμπανε επανω οπως εκανες εσυ, ουτε τις στηριζουν με χαζοβιδες στο αδυνατο σημειο τους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Μάιος 2024, 19:01

seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 18:43
Αφού κατασκευάζουν συνδετήριους δοκούς Πως τους κατασκευάζουν μέσα στο έδαφος? :p2:
50g το κούνησα :c020::sal9:
σκαβουν. :102:

με 50 πρεπει να κουνησεις το κεφαλι σου, να ερθει στα σωστα του.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 22 Μάιος 2024, 19:33

Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2024, 18:53
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 18:37


Για να χοροπηδάνε πρέπει να είναι γερές και δεν είναι. Κάτι που σπάει δεν χοροπηδάει

Δες το πείραμα. Μόλις έσπασε σταμάτησε να χοροπηδάει. :102:

Λες να τις κολλάνε τις κατασκευές στο έδαφος με logo :p2:
γερες ειναι, και δε σπανε, η δικη σου εσπασε επειδη χοροπηδουσε, αφου ηδη την ειχες αδυνατισει, μισοσπαζοντας την στις βιδες.

δεν τις κολλανε, τις μισοθαβουν μεσα στη γη, δεν τις ακουμπανε επανω οπως εκανες εσυ, ουτε τις στηριζουν με χαζοβιδες στο αδυνατο σημειο τους.
Όταν κατέβεις στην στάθμη του ηλίθιου θα σε νικήσει.
Δεν σε ακολουθώ γιατί θα αρχίσω να θάβω κόκαλα.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 22 Μάιος 2024, 21:23

1.Προσπάθησαν να μου πουν ότι τα πειράματά μου είναι άκυρα.
Παγκοσμίως είναι γνωστό ότι η επιστήμη αναγνωρίζει πειράματα συγκρίσιμα με και χωρίς την μέθοδο αυτή που πειραματίζονται.
2.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν προσομοίωση με πεπερασμένα στοιχεία που αποδεικνύει ότι είναι σημαντική η έρευνά μου.
3.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν δημοσιεύσεις μου σε περιοδικά και βιβλία με κριτές.
4.Μου αφαίρεσαν τον λόγο από τις σελίδες των πολιτικών μηχανικών όπως το michanikos.gr, e michanikos.gr, Amoives και πολλές άλλες ιστοσελίδες.
5.Προσπάθησαν τα 2,41g επιτάχυνσης που κούνησα το πείραμα υπό κλίμακα και αντιστοιχούν σε 17g φυσικής επιτάχυνσης να μου πουν ότι είναι 0,35g
6.Προσπάθησαν να μου πουν ότι η προένταση στα τοιχώματα που εφαρμόζω μαζί με την πάκτωση είναι καταστροφική, ενώ γίνεται και επιτρέπεται από τους κανονισμούς.
7.Προσπάθησαν να με βγάλουν βλάκα, απατεώνα, ηλίθιο, ενώ είμαι ο μόνος μη πτυχιούχος ΑΕΙ που διεξάγω και γράφω εφαρμοσμένη έρευνα σε ξένα επιστημονικά περιοδικά με κριτές και έχω την υψηλότερη βαθμολογία στην παγκόσμια πύλη έρευνας που απαριθμεί 25 000 000 μέλη.
Και όλα αυτά χωρίς κέρδους κέρατα και με δικό μου προϋπολογισμό.
Και πάρα πολλά άλλα που δεν είναι φυσιολογικά διότι αντί πόλεμο έπρεπε να μου δώσουν βοήθεια.
Τρελαίνομε όταν σκέφτομαι ότι ξοδεύουν δισεκατομμύρια για να μας πουν να μπαίνουμε κάτω από τα τραπέζια στον σεισμό, και ότι μπορεί να γίνει σεισμός μπορεί όμως και να μην γίνει, αλλά κάποτε θα γίνει.
Ποιο πολύ όμως τρελαίνομαι όταν βλέπω πόλεις ισοπεδωμένες, νεκρά κορμιά παιδιών και οι κόποι μιας ζωής θαμμένες μέσα στα μπάζα που κάποιοι αποφάσισαν να μας τοποθετήσουν. Έπρεπε να με βοηθήσουν γιατί η πρότασή μου σώζει ζωές. Πέρα από τις βλακείες η στάση τους απέναντι σε εμένα και την κοινωνία είναι εγκληματική.
Θα μου πεις...εδώ θέλουν να μειώσουν τον πληθυσμό του πλανήτη, περιμένεις να μας σώσουν?

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17305
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Μάιος 2024, 07:46

Εγω ξερω οτι εκει που σε φτυνουν δεν πας.
Εσυ βρε αδερφακι μου γεμιζεις πισινα ολυμπιακων διαστασεων απο το φτυσιμο,και εδω μεσα,και παρολα αυτα συνεχιζεις απτοητος να μυξοπαρακαλας να σου δωσουν/δωσουμε σημασια.
Ξου λεμε,τι δεν καταλαβαινεις;
Πηγαινε σε τιποτα πιθηκια στη Ζιμπαμπουε ξερω γω να πουλησεις εξυπναδες,αν και αυτα σιγουρα θα σε παρουν με τις μπανανες γιατι ειναι ανωτερα θηλαστικα και καταλαβαινουν τους αμορφωτους παπατζηδες.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 23 Μάιος 2024, 08:22

seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 15:35
SpoilerShow
Ναύτης έγραψε:
22 Μάιος 2024, 10:32
Γιάννη, φίλε μου, ακόμα κι εγώ που είμαι μυρουδιάς στη μηχανική καταλαβαίνω αυτό που σε λένε εδώ και 500+ σελίδες: στη μια περίπτωση βίδωσες το σκυλόσπιτο στη βάση, στην άλλη το άφησες παντελώς ελεύθερο, χωρίς πάκτωση, να κοπανάει πάνω στη βάση.
Φυσικά έσπασε στη δεύτερη περίπτωση (άσε που είχε φάει την καταπόνηση από το πρώτο ταρακούνημα).
Γιατί είσαι ζαβολιάρης;
Ε;
Δεν είμαι καθόλου ζαβολιάρης. :lol:
Δες την σειρά των πειραμάτων και θα καταλάβεις.
1. Πρώτο πείραμα με κατασκευή εξολοκλήρου από μπετό βιδωμένο στην βάση. Καμία αστοχία

2.Δεύτερο πείραμα με το ίδιο δοκίμιο βιδωμένο. Το έκοψα με μεγάλο τροχό και το μετέτρεψα σε φέροντα οργανισμό με γωνιακά τοιχώματα Το κούνησα με 2,41g Καμία αστοχία

3.Βίδωσα την βάση του δοκιμίου με την σεισμική βάση ( Τα δύο προηγούμενα πειράματα τα βίδωσα με την σεισμική βάση από το δώμα ) Το κούνησα και έσπασε λίγο η βάση εκεί που είχα τοποθετήσει τις βίδες.

4.Εντελώς ελεύθερο πάνω στην σεισμική βάση Πλήρης αστοχία
Συμπέρασμα
Βιδώστε το και σώστε το.
Έτσι κοπανάνε οι κατασκευές σήμερα γιατί δεν έχουν πάκτωση με το έδαφος.
Τα τοιχώματα σήμερα έχουν πάκτωση με την συνδετήριο δοκό και τα δοκάρια όχι με το έδαφος.
Απλά ακουμπάνε πάνω στο έδαφος.
Εν ολίγοις, συγκρίνεις, απ' τη μια, το σκυλόσπιτο βιδωμένο στη βάση και, απ' την άλλη, το σκυλόσπιτο στον αέρα (κι αφού το έχεις κοπανήσει 4 φορές προηγουμένως).
Ζαβολιές, Γιάννη, ζαβολιές, άσε που είναι και προδήλως ηλίθιο, καμιά οικοδομή δεν ακουμπάει απλώς στο έδαφος, όλες είναι θεμελιωμένες ακόμα και τα προκατασκευασμένα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ναύτης την 23 Μάιος 2024, 08:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 17128
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 23 Μάιος 2024, 08:22

seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
1.Προσπάθησαν να μου πουν ότι τα πειράματά μου είναι άκυρα.
Είναι άκυρα...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

2.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν προσομοίωση με πεπερασμένα στοιχεία που αποδεικνύει ότι είναι σημαντική η έρευνά μου.
Το κατάφεραν και έγινες ρόbα...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

3.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν δημοσιεύσεις μου σε περιοδικά και βιβλία με κριτές.
Τα κατάφεραν γιατί τα περιοδικά είναι ασόβαρα και στα τρώνε λίγο-λίγο...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

4.Μου αφαίρεσαν τον λόγο από τις σελίδες των πολιτικών μηχανικών όπως το michanikos.gr, e michanikos.gr, Amoives και πολλές άλλες ιστοσελίδες.
Επειδή γράφεις αβάσιμες μαλακίες και είσαι επικίνδυνος για την δημόσια ασφάλεια...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

5.Προσπάθησαν τα 2,41g επιτάχυνσης που κούνησα το πείραμα υπό κλίμακα και αντιστοιχούν σε 17g φυσικής επιτάχυνσης να μου πουν ότι είναι 0,35g
Επειδή είναι 0,35g και δεν καταλαβαίνεις λόγω αμορφωσιάς και έπαρσης ηλιθίου...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

6.Προσπάθησαν να μου πουν ότι η προένταση στα τοιχώματα που εφαρμόζω μαζί με την πάκτωση είναι καταστροφική, ενώ γίνεται και επιτρέπεται από τους κανονισμούς.
Επειδή είναι καταστροφική όπως το σχεδιάζεις εσύ...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

7.Προσπάθησαν να με βγάλουν βλάκα, απατεώνα, ηλίθιο, ενώ είμαι ο μόνος μη πτυχιούχος ΑΕΙ που διεξάγω και γράφω εφαρμοσμένη έρευνα σε ξένα επιστημονικά περιοδικά με κριτές και έχω την υψηλότερη βαθμολογία στην παγκόσμια πύλη έρευνας που απαριθμεί 25 000 000 μέλη.
Επειδή είσαι βλάκας, απατεώνας, ηλίθιος, ως ο μόνος μη πτυχιούχος ΑΕΙ που διεξάγει και γράφει ανεφαρμοσμένη έρευνα σε λαμόγια που σε δουλεύουν ψιλό γαζί...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

Και όλα αυτά χωρίς κέρδους κέρατα και με δικό μου προϋπολογισμό.
Επειδή είσαι βλάκας και ηλίθιος, και τα λαμόγια σε δουλεύουν ψιλό γαζί...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23


Και πάρα πολλά άλλα που δεν είναι φυσιολογικά διότι αντί πόλεμο έπρεπε να μου δώσουν βοήθεια.
Επειδή δεν είναι φυσιολογικά αυτά που γράφεις και είσαι απειλή για ασφάλεια της ζωής των πολιτών...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

Τρελαίνομε όταν σκέφτομαι ότι ξοδεύουν δισεκατομμύρια για να μας πουν να μπαίνουμε κάτω από τα τραπέζια στον σεισμό, και ότι μπορεί να γίνει σεισμός μπορεί όμως και να μην γίνει, αλλά κάποτε θα γίνει.
Επειδή ως μη πτυχιούχος δημοτικού είσαι και ανορθόγραφος...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23


Ποιο πολύ όμως τρελαίνομαι όταν βλέπω πόλεις ισοπεδωμένες, νεκρά κορμιά παιδιών και οι κόποι μιας ζωής θαμμένες μέσα στα μπάζα που κάποιοι αποφάσισαν να μας τοποθετήσουν.
Επειδή ως μη πτυχιούχος δημοτικού είσαι και ξετσίπτωτος :smt005:
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

Έπρεπε να με βοηθήσουν γιατί η πρότασή μου σώζει ζωές.
Τόσα ευρά σου φάγανε τα λαμόγια που σε δουλεύουν ψιλό γαζί «επιστημονικώς», γιατί θες βοήθεια για να σώσεις ζωές; :smt017 ... Ξέρεις πόσες ζωές παιδιών θα είχες ΣΩΣΕΙ σε υπανάπτυκτες χώρες αν τους έκανες δωρέα τα χρήματα που σου φάγαν τα λαμόγια για να ταΐσουν την μεγαλομανιακή εγωπάθειά σου ρε ανοϊκέ ανεπιστήμονα ;
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
Πέρα από τις βλακείες η στάση τους απέναντι σε εμένα και την κοινωνία είναι εγκληματική.
Αφού ξες πως γράφεις βλακείες, γιατί είναι εγκληματική η στάση των Πτυχιούχων ΑΕΙ που σε ξεβρακώνουν συνεχόμενα ολούθε;
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
Θα μου πεις...εδώ θέλουν να μειώσουν τον πληθυσμό του πλανήτη, περιμένεις να μας σώσουν?
:sal9::sal9::sal9:

:smt005::smt005::smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 23 Μάιος 2024, 08:24

seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
(...) Θα μου πεις...εδώ θέλουν να μειώσουν τον πληθυσμό του πλανήτη, περιμένεις να μας σώσουν?
Ώπα;!
Για πες, για πες.

Άβαταρ μέλους
Νταγκλης
Δημοσιεύσεις: 1068
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2020, 20:51

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταγκλης » 23 Μάιος 2024, 09:45

taxalata xalasa έγραψε:
23 Μάιος 2024, 08:22
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
1.Προσπάθησαν να μου πουν ότι τα πειράματά μου είναι άκυρα.
Είναι άκυρα...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

2.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν προσομοίωση με πεπερασμένα στοιχεία που αποδεικνύει ότι είναι σημαντική η έρευνά μου.
Το κατάφεραν και έγινες ρόbα...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

3.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν δημοσιεύσεις μου σε περιοδικά και βιβλία με κριτές.
Τα κατάφεραν γιατί τα περιοδικά είναι ασόβαρα και στα τρώνε λίγο-λίγο...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

4.Μου αφαίρεσαν τον λόγο από τις σελίδες των πολιτικών μηχανικών όπως το michanikos.gr, e michanikos.gr, Amoives και πολλές άλλες ιστοσελίδες.
Επειδή γράφεις αβάσιμες μαλακίες και είσαι επικίνδυνος για την δημόσια ασφάλεια...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

5.Προσπάθησαν τα 2,41g επιτάχυνσης που κούνησα το πείραμα υπό κλίμακα και αντιστοιχούν σε 17g φυσικής επιτάχυνσης να μου πουν ότι είναι 0,35g
Επειδή είναι 0,35g και δεν καταλαβαίνεις λόγω αμορφωσιάς και έπαρσης ηλιθίου...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

6.Προσπάθησαν να μου πουν ότι η προένταση στα τοιχώματα που εφαρμόζω μαζί με την πάκτωση είναι καταστροφική, ενώ γίνεται και επιτρέπεται από τους κανονισμούς.
Επειδή είναι καταστροφική όπως το σχεδιάζεις εσύ...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

7.Προσπάθησαν να με βγάλουν βλάκα, απατεώνα, ηλίθιο, ενώ είμαι ο μόνος μη πτυχιούχος ΑΕΙ που διεξάγω και γράφω εφαρμοσμένη έρευνα σε ξένα επιστημονικά περιοδικά με κριτές και έχω την υψηλότερη βαθμολογία στην παγκόσμια πύλη έρευνας που απαριθμεί 25 000 000 μέλη.
Επειδή είσαι βλάκας, απατεώνας, ηλίθιος, ως ο μόνος μη πτυχιούχος ΑΕΙ που διεξάγει και γράφει ανεφαρμοσμένη έρευνα σε λαμόγια που σε δουλεύουν ψιλό γαζί...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

Και όλα αυτά χωρίς κέρδους κέρατα και με δικό μου προϋπολογισμό.
Επειδή είσαι βλάκας και ηλίθιος, και τα λαμόγια σε δουλεύουν ψιλό γαζί...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23


Και πάρα πολλά άλλα που δεν είναι φυσιολογικά διότι αντί πόλεμο έπρεπε να μου δώσουν βοήθεια.
Επειδή δεν είναι φυσιολογικά αυτά που γράφεις και είσαι απειλή για ασφάλεια της ζωής των πολιτών...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

Τρελαίνομε όταν σκέφτομαι ότι ξοδεύουν δισεκατομμύρια για να μας πουν να μπαίνουμε κάτω από τα τραπέζια στον σεισμό, και ότι μπορεί να γίνει σεισμός μπορεί όμως και να μην γίνει, αλλά κάποτε θα γίνει.
Επειδή ως μη πτυχιούχος δημοτικού είσαι και ανορθόγραφος...
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23


Ποιο πολύ όμως τρελαίνομαι όταν βλέπω πόλεις ισοπεδωμένες, νεκρά κορμιά παιδιών και οι κόποι μιας ζωής θαμμένες μέσα στα μπάζα που κάποιοι αποφάσισαν να μας τοποθετήσουν.
Επειδή ως μη πτυχιούχος δημοτικού είσαι και ξετσίπτωτος :smt005:
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23

Έπρεπε να με βοηθήσουν γιατί η πρότασή μου σώζει ζωές.
Τόσα ευρά σου φάγανε τα λαμόγια που σε δουλεύουν ψιλό γαζί «επιστημονικώς», γιατί θες βοήθεια για να σώσεις ζωές; :smt017 ... Ξέρεις πόσες ζωές παιδιών θα είχες ΣΩΣΕΙ σε υπανάπτυκτες χώρες αν τους έκανες δωρέα τα χρήματα που σου φάγαν τα λαμόγια για να ταΐσουν την μεγαλομανιακή εγωπάθειά σου ρε ανοϊκέ ανεπιστήμονα ;
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
Πέρα από τις βλακείες η στάση τους απέναντι σε εμένα και την κοινωνία είναι εγκληματική.
Αφού ξες πως γράφεις βλακείες, γιατί είναι εγκληματική η στάση των Πτυχιούχων ΑΕΙ που σε ξεβρακώνουν συνεχόμενα ολούθε;
seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
Θα μου πεις...εδώ θέλουν να μειώσουν τον πληθυσμό του πλανήτη, περιμένεις να μας σώσουν?
:sal9::sal9::sal9:

:smt005::smt005::smt005:
Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα! :bravo:
Beer! That frothy golden nectar of the germanic gods!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Μάιος 2024, 12:35

seismic1 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 21:23
1.Προσπάθησαν να μου πουν ότι τα πειράματά μου είναι άκυρα.
Παγκοσμίως είναι γνωστό ότι η επιστήμη αναγνωρίζει πειράματα συγκρίσιμα με και χωρίς την μέθοδο αυτή που πειραματίζονται.
2.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν προσομοίωση με πεπερασμένα στοιχεία που αποδεικνύει ότι είναι σημαντική η έρευνά μου.
3.Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν δημοσιεύσεις μου σε περιοδικά και βιβλία με κριτές.
4.Μου αφαίρεσαν τον λόγο από τις σελίδες των πολιτικών μηχανικών όπως το michanikos.gr, e michanikos.gr, Amoives και πολλές άλλες ιστοσελίδες.
5.Προσπάθησαν τα 2,41g επιτάχυνσης που κούνησα το πείραμα υπό κλίμακα και αντιστοιχούν σε 17g φυσικής επιτάχυνσης να μου πουν ότι είναι 0,35g
6.Προσπάθησαν να μου πουν ότι η προένταση στα τοιχώματα που εφαρμόζω μαζί με την πάκτωση είναι καταστροφική, ενώ γίνεται και επιτρέπεται από τους κανονισμούς.
7.Προσπάθησαν να με βγάλουν βλάκα, απατεώνα, ηλίθιο, ενώ είμαι ο μόνος μη πτυχιούχος ΑΕΙ που διεξάγω και γράφω εφαρμοσμένη έρευνα σε ξένα επιστημονικά περιοδικά με κριτές και έχω την υψηλότερη βαθμολογία στην παγκόσμια πύλη έρευνας που απαριθμεί 25 000 000 μέλη.
Και όλα αυτά χωρίς κέρδους κέρατα και με δικό μου προϋπολογισμό.
Και πάρα πολλά άλλα που δεν είναι φυσιολογικά διότι αντί πόλεμο έπρεπε να μου δώσουν βοήθεια.
Τρελαίνομε όταν σκέφτομαι ότι ξοδεύουν δισεκατομμύρια για να μας πουν να μπαίνουμε κάτω από τα τραπέζια στον σεισμό, και ότι μπορεί να γίνει σεισμός μπορεί όμως και να μην γίνει, αλλά κάποτε θα γίνει.
Ποιο πολύ όμως τρελαίνομαι όταν βλέπω πόλεις ισοπεδωμένες, νεκρά κορμιά παιδιών και οι κόποι μιας ζωής θαμμένες μέσα στα μπάζα που κάποιοι αποφάσισαν να μας τοποθετήσουν. Έπρεπε να με βοηθήσουν γιατί η πρότασή μου σώζει ζωές. Πέρα από τις βλακείες η στάση τους απέναντι σε εμένα και την κοινωνία είναι εγκληματική.
Θα μου πεις...εδώ θέλουν να μειώσουν τον πληθυσμό του πλανήτη, περιμένεις να μας σώσουν?
δεν προσπαθησαν απλως, τα καταφεραν ολα αυτα και μαλιστα με ελαχιστο κοπο, γιατι ειναι ολοφανερες βλακειες, και πανευκολο να αποδειχθει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών