ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
seismic1
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 28 Απρ 2024, 14:45

Πασιφάη έγραψε:
28 Απρ 2024, 13:39
Ρε, είστε μαλάκες; Είπαμε, κοροϊδια μέχρις ενός σημείου. Ο άνθρωπος δεν αντιλαμβάνεται. Κλέβετε εκκλησία.

Να πα να γαμηθεί το νήμα. Απ'το διαρκές σπαμάρισμα, έχει καταντήσει αηδία. Κούρασε. Ας σβηστεί λέμε.
Ρε Πασιφάη περίοδο έχεις? Να μην βρίσκεις άντρα να πάει στο διάολο να τσαντιστείς. Το νήμα τι σου φταίει?
Ένα σοβαρό θέμα υπάρχει και θέλεις να κλείσει?

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 15:27

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 00:08
Ασέβαστος έγραψε:
27 Απρ 2024, 23:08
seismic1 έγραψε:
27 Απρ 2024, 22:50
Δεν μας δημοσιοποιείς και το ανέκδοτο του θείου σου να το κάνω κουρέλια?
ξερεις οτι μπορεις να κουρελιασεις κατι, χωρις να ξερεις τι ειναι.

καθε φορα με εκπλησσεις με το ποσο περισσοτερο νουμερο εισαι απο οσο νομιζα.
Έχω εμπειρία να κρίνω τα πάντα πάνω στις κατασκευές. Εσύ που πετάγεσαι σαν πουττττ.. τι εμπειρία έχεις?
Έχεις ημιμάθεια, εμπειρία στο λάθος και παντελή έλλειψη αυτογνωσίας. Δεν μπορείς να κρίνεις τίποτα που απαιτεί σκέψη και κρίση μηχανικού.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 15:30

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 00:54
Θα σας πω ποιο είναι το πρόβλημα.
Για να πάει μπροστά η μέθοδός μου πρέπει να με υποστηρίξουν οι πολιτικοί μηχανικοί και δεν το κάνουν.
Ξέρουν τι έχω κάνει αλλά θίγονται τα συμφέροντά τους. Πρέπει να ξανά κάτσουν στα θρανία.
Θίγονται πολλά επαγγέλματα Δεν συμφέρει κάτι φθηνό και απόλυτα αντισεισμικό.
Δεν συμφέρει ούτε τις εταιρείες λογισμικού ούτε τα υλικά οικοδομών ούτε τα πανεπιστήμια ούτε τους σεισμολόγους γιατί όλοι αυτοί έχουν κτίσει την καριέρα τους πάνω στον φόβο του σεισμού. Αν λυθεί το πρόβλημα του σεισμού δεν έχουν λόγο ύπαρξης.
Εσύ πρέπει να κάτσεις στα θρανία και να μάθεις κάποια βασικά πράγματα μήπως και καταλάβεις γιατί είναι παντελώς λανθασμένη η παπαριά που θεωρείς ότι είναι το απόλυτο αντισεισμικό σύστημα. Όσο για την κολοσία παπαριά ότι οι μηχανικοί δεν χρειάζονται αν δεν υπάρχει σεισμός τι να πω.... φαντάζομαι σε Αγγλία, Γερμανία και πλείστες άλλες μη σεισμογενείς χώρες δεν υπάρχουν πολιτικοί μηχνανικοί, σωστά?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 15:46

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 10:52
Ας δούμε τι θέλω εγώ τι δεν θέλουν οι πολιτικοί μηχανικοί και τι λέει η επιστήμη.
1.Εγώ προσφέρω για πρώτη φορά παγκοσμίως μια έξτρα εξωτερική δύναμη προερχόμενη από την γη για να βοηθήσει τις κατασκευές να αντιμετωπίσουν τον σεισμό.
Οι πολιτικοί μηχανικοί δεν την θέλουν αυτή την δύναμη. Είναι λογικό αυτό?
Από πού νομίζεις ότι προέρχονται οι αντιδράσεις (δυνάμεις/ροπές) στις κατασκευές αν όχι από τη γη? Όταν θεωρούμε πάκτωση ή άρθρωση κάπου πού νομίζεις ότι πηγαίνουν οι δυνάμεις που ασκεί η κατασκευή?
2.Προσφέρω στους πολιτικούς μηχανικούς μια δεύτερη έξτρα δύναμη η οποία αυξάνει την δυναμική των υλικών και την δυσκαμψία τους ώστε να μην έχουμε παραμορφώσεις και αστοχίες υλικών οι οποίες προκαλούν κατάρρευση των κατασκευών, και όλα αυτά χωρίς να αυξήσω την μάζα των υλικών η οποία αυξάνει και τα φορτία του σεισμού και το κόστος. Οι πολιτικοί μηχανικοί δεν την θέλουν αυτή την δεύτερη δύναμη. Είναι λογικό αυτό?

Θα ήταν πολύ πιο αποτελεσμάτικό να ΄βαλεις το καλώδιο λοξά ώστε να μη χρειάζεται τεράστια προέταση για μηχαμινό αποτέλεσμα. Αν το κάνεις τότε αυτομάτως έχεις πλευρικό σύνδεσμο δυσκαμψίας που έχουμε στις μεταλλικές κατασκευές εδώ και πάνω από έναν αιώνα. Μάντεψε, με αυτή τη διάταξη παίρνουμε όοοοολη την οριζόντια σεισμική δύναμη και την οδηγούμε στη γη αφήνοντας ανέπαφες τις κολώνες και τις δοκούς εκτός του πλαισίου όπου βρίσκεται ο σύνδεσμος δυσκαμψίας. Αυτο εφαρμόζεται και σε κτίρια με σκυρόδεμα ιδίως σε αντισεισμικές ενισχύσεις. Συγχαρητήρια, ξαναανακάλυψες τον τροχό αλλά τον έκανες τριγωνικό και δεν τσουλάει
3.Τους προσφέρω την ισχυρότερη αγκύρωση παγκοσμίως εδάφους - βράχου για ισχυρή θεμελίωση Οι πολιτικοί μηχανικοί δεν την θέλουν.
Πού ξέρεις ότι είναι η ισχυρότερη παγκοσμίως? Έψαξες τις άλλες? Είναι προφανές ότι αδυνατείς να κάνεις βιβλιογραφική ανασκόπηση , αυτό φαίνεται από τα σκουπίδια πειπερς που έχεςι όπου αναφέρεις σαν μοναδική πηγή τον εαυτό σου. Δεν είναι ότι οι άλλοι δεν έκαναν τίποτα, είναι ότι εσύ δεν το καταλαβαίνεις οπότε βολικά αγνοείς τα προηγούμε επιτεύγματα.
4.Τοποθετούν ελαστικά υποστυλώματα και δύσκαμπτα τοιχώματα μαζί.
Σε μια σεισμική φόρτιση το τοίχωμα αναλαμβάνει όλη την ενέργεια γιατί το υποστύλωμα ως ελαστικό που είναι υποχωρεί.
Αυτό σημαίνει ότι τα υποστυλώματα σε έναν σεισμό είναι άχρηστα σαν εσάς που τα σχεδιάζεται και τα τοιχώματα αναλαμβάνουν όλο το σεισμικό φορτίο και για αυτό αστοχούν εύκολα.
Τι πρέπει να κάνετε για να συνεργάζονται τα υποστυλώματα με τα τοιχώματα και να αναλαμβάνουν μαζί τα φορτία σεισμού?
Μα προφανώς αυτό που κάνω εγώ και σας μαθαίνω αν και είσαστε κουμπούρες αδελφάκι μου.
Τοποθετήστε δύο ανεξάρτητους φορείς τον ένα μέσα στον άλλο. Τον ελαστικό να λικνίζεται ελαστικά και λίγο πριν σπάσει να παρεμβαίνουν τα δύσκαμπτα τοιχώματα να τα συγκρατούν όρθια.
Με αυτόν τον σχεδιασμό και τα υποστυλώματα συμμετέχουν στην παραλαβή των σεισμικών φορτίων και τα τοιχώματα παραλαμβάνουν μειωμένα φορτία σεισμού Μόνο με αυτό που σας είπα τώρα αυξάνουμε την αντοχή της κατασκευής στον σεισμό 50+% Οι πολιτικοί μηχανικοί δεν το θέλουν
Και πολύ καλά κάνουμε. Τα τοιχώματα παίνρουν το μεγαλύτερο μέρος του σεισμού καθότι πιο δύσκαμπτα τα υποστυλώματα κυρίως τα κατακόρυφα φορτία αν και κάποια πλαισιακή λειτουργία υπάρχει και ένα σημανικό πσοσοστό της σεισμικής δύναμης πηγαίνει σε αυτά ιδίως στους ψηλότερους ορόρφους. Στους χαμηλούς ορόφους το τόιχωμα στηρίζει τα πλαίσια, στους υψηλούς γίνεται το ανάποδο Η παπαριά που προτείνεις θα έχει 2 φορείς που ασκούν κρουστικά φορτία ο ένας στον άλλο και άρα σίγουρες βλάβες τουλάχιστον τοπικά. Ίσως μεγαλύτερη μαλακία και από την ιδέα της προέντασης για ανακυκλιζόμενη φόρτιση εναλλασομενης διεύθυνσης
5.Ο ελαστικός φορέας και τα δύσκαμπτα τοιχώματα συγκρούονται ελαστικά μεταξύ των αλληλοεξουδετερώνοντας τις μετατοπίσεις-παραμορφώσεις
που προκαλούν την κατάρρευση των κατασκευών. Οι πολιτικοί μηχανικοί δεν το θέλουν ούτε αυτό Α ρε Ελλαδάρα
100% συγκούονται ελαστικά γιατί να μπουν στην πλαστική περιοχή ότα έχουν κρουστικά φορτία άραγε?
Η επιστήμη λέει ότι αν βιδώσεις μια κατασκευή πάνω στο έδαφος γίνεται ποιο ισχυρή.
Η επιστήμη λέει ότι η προένταση προσφέρει δυσκαμψία και δυναμική στο σκυρόδεμα.
Η επιστήμη λέει ότι η αγκύρωση συμπυκνώνει το έδαφος με αποτέλεσμα την καλύτερη θεμελίωση.
Αν αυτή η άρνηση εξέτασης των προτάσεών μου δεν είναι διαπλοκή τότε τι είναι διαπλοκή...μαγαζάκι..θάψιμο.
Απαντήστε ρε ρεμάλια του συστήματος. Είναι καινοτόμες σκέψεις αυτές, πρέπει να εξεταστούν ναι ή όχι?
Δεν είναι καινοτόμες σκέψεις είναι εσφαλμενη ερμηνεία γωνστώς αρχών και παντελώς ηλίθια προσπάθεια εφαρογής τους. Οι προτάσεις σου εξετάστηκαν και ευρε΄θηκαν εντελώς λανθασμένα. Στο αποδίξαμε και ο Νταγκλής και εγώ παλιότερα, μέχρι και ο παπαδρακάκης που επικαλείσαι με τον τρόπο του.
απαντήσεις δικές μου με κόκκινο. Όχι οτι θα καταλάβεις, εφόσον είσαι εντελώς αδαής και όχι ιδιαίτερα έξυπνος αλλά.... ποτέ δεν ξέρεις.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 15:49

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 14:45
Πασιφάη έγραψε:
28 Απρ 2024, 13:39
Ρε, είστε μαλάκες; Είπαμε, κοροϊδια μέχρις ενός σημείου. Ο άνθρωπος δεν αντιλαμβάνεται. Κλέβετε εκκλησία.

Να πα να γαμηθεί το νήμα. Απ'το διαρκές σπαμάρισμα, έχει καταντήσει αηδία. Κούρασε. Ας σβηστεί λέμε.
Ρε Πασιφάη περίοδο έχεις? Να μην βρίσκεις άντρα να πάει στο διάολο να τσαντιστείς. Το νήμα τι σου φταίει?
Ένα σοβαρό θέμα υπάρχει και θέλεις να κλείσει?
H Πασιφάη αισθάνεται άσχημα να υπάρχει νήμα όπου δουλεύουμε τον χαζό του χωριού. Λογικό ως ένα σημείο υπάρχουν και καλύτεροι άνθρωποι από εμάς που σπάμε πλάκα μαζί σου
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 15:57

seismic1 έγραψε:
27 Απρ 2024, 21:43
Lord Brum, Νταγκλης, αντί να αντιμαχόμαστε τι είναι σωστό και τι λάθος γιατί δεν κάνουμε κάτι απλό και χρήσιμο.
Συνεργαζόμαστε, ερευνούμε, δημοσιεύουμε μαζί.
Αν τα αποτελέσματα της έρευνας είναι καλά θα υπάρχει όφελος για όλους μας.
Αν τα αποτελέσματα είναι άλλα των προσδοκιών μου τότε πάλη θα ξέρουμε ότι αυτό είναι λάθος.
Δεν αντιμαχόμαστε, σου επισημαίνουμε τα λάθη σου. Δεν έχεις τα φόντα να αντιπαρατεθείς με κανέναν για να υπάρξει αντιμαχία μαζί σου.
Δεν δημοσιεύω με τον οποιονδήποτε, πρέπει να έχει κάτι να προσφέρει (δουλειά, πρόσβαση σε εργαστήριο, ιδέα, πρόσβαση σε λογισμικό, γνώση για κάτι που εγώ δεν έχω, προοπτική για μελλοντική χρηματοδότηση, ή έστω να είναι μεγάλο όνομα στο χώρο οπότε εγώ είμαι αυτός που προσφέρει κάποια από τα παραπάνω). Και δε δημοσιεύω εσφαλμένες μελέτες σε σκουπίδια περιοδικά. Σου είπα ποια είναι τα καλά περιοδικά, τράβα δημοσίευσε.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

seismic1
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 28 Απρ 2024, 16:25

Lord Brum έγραψε:
28 Απρ 2024, 15:49
seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 14:45
Πασιφάη έγραψε:
28 Απρ 2024, 13:39
Ρε, είστε μαλάκες; Είπαμε, κοροϊδια μέχρις ενός σημείου. Ο άνθρωπος δεν αντιλαμβάνεται. Κλέβετε εκκλησία.

Να πα να γαμηθεί το νήμα. Απ'το διαρκές σπαμάρισμα, έχει καταντήσει αηδία. Κούρασε. Ας σβηστεί λέμε.
Ρε Πασιφάη περίοδο έχεις? Να μην βρίσκεις άντρα να πάει στο διάολο να τσαντιστείς. Το νήμα τι σου φταίει?
Ένα σοβαρό θέμα υπάρχει και θέλεις να κλείσει?
H Πασιφάη αισθάνεται άσχημα να υπάρχει νήμα όπου δουλεύουμε τον χαζό του χωριού. Λογικό ως ένα σημείο υπάρχουν και καλύτεροι άνθρωποι από εμάς που σπάμε πλάκα μαζί σου
Τι λες ρε ηλίθιε. Ποιόν δουλεύεται ρε απατεώνες ποια κατασκευή πακτώνεται στο έδαφος? Βάζω στοίχημα ότι γουστάρετε να γίνει ένα πείραμα με την δική σας παπαριά και την δική μου δέχεσαι? Πού είναι οι δικές σου δημοσιεύσεις ρε ψεύτη. Ανεβοκατεβάζεται τις ροπές στην κατασκευή. Δεν στέλνεται καμιά δύναμη στο έδαφος ηλίθιε. Ποια η σύνδεση εδάφους κατασκευής ρε ούφο? Στους δοκούς στέλνεται τις ροπές μέχρι να τις σπάσετε. Και το αυτοκίνητο στο έδαφος στηρίζεται αλλά η ροπή στην ρόδα του είναι ίδια με αυτή των κατασκευών σας Ρε δε θα σταματήσω θα σας κάνω βούκινο ψεύτες. Αν τα περιοδικά που δημοσιεύεις ανέχονται έναν άσχετο σαν εσένα είναι του κώλου.

Να ο δικό σας σχεδιασμός.
Να η πλαστιμότητα και ο ικανοτικός.
Να και ο δικός μου σχεδιασμός ούφο.
Απάντηση με αναγνωρισμένα και δημοσιευμένα πειράματα ούφο.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 17:21

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 16:25
Lord Brum έγραψε:
28 Απρ 2024, 15:49
seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 14:45
Ρε Πασιφάη περίοδο έχεις? Να μην βρίσκεις άντρα να πάει στο διάολο να τσαντιστείς. Το νήμα τι σου φταίει?
Ένα σοβαρό θέμα υπάρχει και θέλεις να κλείσει?
H Πασιφάη αισθάνεται άσχημα να υπάρχει νήμα όπου δουλεύουμε τον χαζό του χωριού. Λογικό ως ένα σημείο υπάρχουν και καλύτεροι άνθρωποι από εμάς που σπάμε πλάκα μαζί σου
Τι λες ρε ηλίθιε. Ποιόν δουλεύεται ρε απατεώνες ποια κατασκευή πακτώνεται στο έδαφος? Βάζω στοίχημα ότι γουστάρετε να γίνει ένα πείραμα με την δική σας παπαριά και την δική μου δέχεσαι? Πού είναι οι δικές σου δημοσιεύσεις ρε ψεύτη. Ανεβοκατεβάζεται τις ροπές στην κατασκευή. Δεν στέλνεται καμιά δύναμη στο έδαφος ηλίθιε. Ποια η σύνδεση εδάφους κατασκευής ρε ούφο? Στους δοκούς στέλνεται τις ροπές μέχρι να τις σπάσετε. Και το αυτοκίνητο στο έδαφος στηρίζεται αλλά η ροπή στην ρόδα του είναι ίδια με αυτή των κατασκευών σας Ρε δε θα σταματήσω θα σας κάνω βούκινο ψεύτες. Αν τα περιοδικά που δημοσιεύεις ανέχονται έναν άσχετο σαν εσένα είναι του κώλου.

Να ο δικό σας σχεδιασμός.
Να η πλαστιμότητα και ο ικανοτικός.
Να και ο δικός μου σχεδιασμός ούφο.
Απάντηση με αναγνωρισμένα και δημοσιευμένα πειράματα ούφο.
Μα σου τα είπα το περιοδικά όπου δημοσιεύω (κάποια γιατί το κυρίως αντικείμενο μου είναι μεταλλικές κατασκευές άρα άσχετο με αυτό που υποτίθεται ότι κάνεις εσύ).
Προσπάθησε να δημοσιεύσεις σε ένα από αυτα και δες τι θα σου πουν οι reviewers αν φυσικά ο handling editor δεν διαβάσει καθόλου και απορρίψει εξ αρχής την παπαριά σου.Δοκίμασε να δημοσιεύσεις κάπου που δεν πληρώνεις, γιατί φοβάσαι?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 17:28

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 16:25
Lord Brum έγραψε:
28 Απρ 2024, 15:49
seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 14:45
Ρε Πασιφάη περίοδο έχεις? Να μην βρίσκεις άντρα να πάει στο διάολο να τσαντιστείς. Το νήμα τι σου φταίει?
Ένα σοβαρό θέμα υπάρχει και θέλεις να κλείσει?
H Πασιφάη αισθάνεται άσχημα να υπάρχει νήμα όπου δουλεύουμε τον χαζό του χωριού. Λογικό ως ένα σημείο υπάρχουν και καλύτεροι άνθρωποι από εμάς που σπάμε πλάκα μαζί σου
Τι λες ρε ηλίθιε. Ποιόν δουλεύεται ρε απατεώνες ποια κατασκευή πακτώνεται στο έδαφος? Βάζω στοίχημα ότι γουστάρετε να γίνει ένα πείραμα με την δική σας παπαριά και την δική μου δέχεσαι? Πού είναι οι δικές σου δημοσιεύσεις ρε ψεύτη. Ανεβοκατεβάζεται τις ροπές στην κατασκευή. Δεν στέλνεται καμιά δύναμη στο έδαφος ηλίθιε. Ποια η σύνδεση εδάφους κατασκευής ρε ούφο? Στους δοκούς στέλνεται τις ροπές μέχρι να τις σπάσετε. Και το αυτοκίνητο στο έδαφος στηρίζεται αλλά η ροπή στην ρόδα του είναι ίδια με αυτή των κατασκευών σας Ρε δε θα σταματήσω θα σας κάνω βούκινο ψεύτες. Αν τα περιοδικά που δημοσιεύεις ανέχονται έναν άσχετο σαν εσένα είναι του κώλου.

Να ο δικό σας σχεδιασμός.
Να η πλαστιμότητα και ο ικανοτικός.
Να και ο δικός μου σχεδιασμός ούφο.
Απάντηση με αναγνωρισμένα και δημοσιευμένα πειράματα ούφο.
Tα πειράματα σου δεν είναι ούτε αναγνωρισμένα ούτε δημοσιευμένα. Ποιος τα αναγνωρίζει πέρα από τον μαστρογιάννη τον άσχετο?
Επίσης αν είδα καλά από την εικόνα αστοχίας στη δοκό υο πάνω ορόφου έχεις διαμπερές κάθετο ρήγμα στη δοκό και δε φαίνεται οπλισμός στην πάνω πελυρά της. Δεν έβαλες ή έσπασε? Βλέποντας ότι δεν έχεις καθόλου διαγώνια ρήγματα στη δοκό εκτός κόμβου ή έβαλες πολλούς συνδετήρες όπως σωστά λέει ο ικανοτικός και οδήγησες σε καμπτική αστοχία της δοκού με θραύση του οπλισμού (δύσκολο γιατί στην παραμόρφωση που αυτό γίνεται θα είχες πολλά ρήγματα στο σκυρόδεμα και ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ Ο ΟΠΛΙΣΜΟΣ ΝΑ ΕΞΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ) είτε όντας άσχετος απλά δεν έβαλες καθόλου οπλισμό στη δοκό στην πάνω πλευρά οπότε ρε ηλίθιε, άοπλη δοκό τεστάρεις και μου λες ότι σπάει? Πόσο απατεώνας είσαι?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32844
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Απρ 2024, 18:31

Πασιφάη έγραψε:
28 Απρ 2024, 13:39
Ρε, είστε μαλάκες;
γω οχι.

ειμαι μιναρας :003:

η αληθεια ειναι οτι ντρεπομαι λιγο, σαν να κοροιδευω ατομο με ειδικες αναγκες ενα πραμα.

αλλα καθε φορα που γραφει οτι διελυσε ολους τους πολμηχ και ειναι παγκοσμιος και τετοια, δεν μπορω να δειξω αυτοσυγκρατηση, πρεπει να τον κογιοναρω. :102:

οι ψωναρες ειναι ο κρυπτονιτης μου, δεν μπορω να μην τους δουλεψω. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32844
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Απρ 2024, 18:50

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 14:45
Πασιφάη έγραψε:
28 Απρ 2024, 13:39
Ρε, είστε μαλάκες; Είπαμε, κοροϊδια μέχρις ενός σημείου. Ο άνθρωπος δεν αντιλαμβάνεται. Κλέβετε εκκλησία.

Να πα να γαμηθεί το νήμα. Απ'το διαρκές σπαμάρισμα, έχει καταντήσει αηδία. Κούρασε. Ας σβηστεί λέμε.
Ρε Πασιφάη περίοδο έχεις? Να μην βρίσκεις άντρα να πάει στο διάολο να τσαντιστείς. Το νήμα τι σου φταίει?
Ένα σοβαρό θέμα υπάρχει και θέλεις να κλείσει?
:003::003::003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27145
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 28 Απρ 2024, 18:51

Ασέβαστος έγραψε:
28 Απρ 2024, 18:31
Πασιφάη έγραψε:
28 Απρ 2024, 13:39
Ρε, είστε μαλάκες;
γω οχι.

ειμαι μιναρας :003:

η αληθεια ειναι οτι ντρεπομαι λιγο, σαν να κοροιδευω ατομο με ειδικες αναγκες ενα πραμα.

αλλα καθε φορα που γραφει οτι διελυσε ολους τους πολμηχ και ειναι παγκοσμιος και τετοια, δεν μπορω να δειξω αυτοσυγκρατηση, πρεπει να τον κογιοναρω. :102:

οι ψωναρες ειναι ο κρυπτονιτης μου, δεν μπορω να μην τους δουλεψω. :102:
:+1:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32844
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Απρ 2024, 19:00

seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 16:25
Τι λες ρε ηλίθιε. Ποιόν δουλεύεται ρε απατεώνες ποια κατασκευή πακτώνεται στο έδαφος? Βάζω στοίχημα ότι γουστάρετε να γίνει ένα πείραμα με την δική σας παπαριά και την δική μου δέχεσαι? Πού είναι οι δικές σου δημοσιεύσεις ρε ψεύτη. Ανεβοκατεβάζεται τις ροπές στην κατασκευή. Δεν στέλνεται καμιά δύναμη στο έδαφος ηλίθιε. Ποια η σύνδεση εδάφους κατασκευής ρε ούφο? Στους δοκούς στέλνεται τις ροπές μέχρι να τις σπάσετε. Και το αυτοκίνητο στο έδαφος στηρίζεται αλλά η ροπή στην ρόδα του είναι ίδια με αυτή των κατασκευών σας Ρε δε θα σταματήσω θα σας κάνω βούκινο ψεύτες. Αν τα περιοδικά που δημοσιεύεις ανέχονται έναν άσχετο σαν εσένα είναι του κώλου.

η απαντηση ειναι οτι εσενα δουλευουμε.
και ισως θα επρεπα να σε λυπηθουμε και να σταματησουμε, αλλα με κατι τετοια ποστ, το κανεις δυσκολο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 28 Απρ 2024, 19:12

Lord Brum έγραψε:
28 Απρ 2024, 17:28
seismic1 έγραψε:
28 Απρ 2024, 16:25
Lord Brum έγραψε:
28 Απρ 2024, 15:49

H Πασιφάη αισθάνεται άσχημα να υπάρχει νήμα όπου δουλεύουμε τον χαζό του χωριού. Λογικό ως ένα σημείο υπάρχουν και καλύτεροι άνθρωποι από εμάς που σπάμε πλάκα μαζί σου
Τι λες ρε ηλίθιε. Ποιόν δουλεύεται ρε απατεώνες ποια κατασκευή πακτώνεται στο έδαφος? Βάζω στοίχημα ότι γουστάρετε να γίνει ένα πείραμα με την δική σας παπαριά και την δική μου δέχεσαι? Πού είναι οι δικές σου δημοσιεύσεις ρε ψεύτη. Ανεβοκατεβάζεται τις ροπές στην κατασκευή. Δεν στέλνεται καμιά δύναμη στο έδαφος ηλίθιε. Ποια η σύνδεση εδάφους κατασκευής ρε ούφο? Στους δοκούς στέλνεται τις ροπές μέχρι να τις σπάσετε. Και το αυτοκίνητο στο έδαφος στηρίζεται αλλά η ροπή στην ρόδα του είναι ίδια με αυτή των κατασκευών σας Ρε δε θα σταματήσω θα σας κάνω βούκινο ψεύτες. Αν τα περιοδικά που δημοσιεύεις ανέχονται έναν άσχετο σαν εσένα είναι του κώλου.

Να ο δικό σας σχεδιασμός.
Να η πλαστιμότητα και ο ικανοτικός.
Να και ο δικός μου σχεδιασμός ούφο.
Απάντηση με αναγνωρισμένα και δημοσιευμένα πειράματα ούφο.
Tα πειράματα σου δεν είναι ούτε αναγνωρισμένα ούτε δημοσιευμένα. Ποιος τα αναγνωρίζει πέρα από τον μαστρογιάννη τον άσχετο?
Επίσης αν είδα καλά από την εικόνα αστοχίας στη δοκό υο πάνω ορόφου έχεις διαμπερές κάθετο ρήγμα στη δοκό και δε φαίνεται οπλισμός στην πάνω πελυρά της. Δεν έβαλες ή έσπασε? Βλέποντας ότι δεν έχεις καθόλου διαγώνια ρήγματα στη δοκό εκτός κόμβου ή έβαλες πολλούς συνδετήρες όπως σωστά λέει ο ικανοτικός και οδήγησες σε καμπτική αστοχία της δοκού με θραύση του οπλισμού (δύσκολο γιατί στην παραμόρφωση που αυτό γίνεται θα είχες πολλά ρήγματα στο σκυρόδεμα και ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ Ο ΟΠΛΙΣΜΟΣ ΝΑ ΕΞΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ) είτε όντας άσχετος απλά δεν έβαλες καθόλου οπλισμό στη δοκό στην πάνω πλευρά οπότε ρε ηλίθιε, άοπλη δοκό τεστάρεις και μου λες ότι σπάει? Πόσο απατεώνας είσαι?
Δες τον οπλισμό από την κατασκευή αν και έβαλα και πρόσθετο οπλισμό στην δοκό Τετραπλός Κάναβος 5Χ5cm
Εικόνα

Τα δημοσιευμένα πειράματά μου εδώ. https://www.scirp.org/journal/paperinfo ... rid=130175
Και εδώ https://stm.bookpi.org/CAERT-V1/article/view/14192
Ο οπλισμός απλά κόπηκε
Εικόνα
Σου απέδειξα από τις φώτο ότι υπάρχει οπλισμός. Το ερώτημα που μπαίνει είναι αφού το δοκίμιο είναι το ίδιο γιατί στο δικό μου πείραμα δεν έσπασε?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic1 την 28 Απρ 2024, 19:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15329
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Απρ 2024, 19:36

Καναβο βάζουν στις πλάκες όχι στις δικούς. Πόσο οπλισμό έχεις στο πάνω πέλμα και πόσο στονκατω πέλμα? Κάτι μου λέει ότι είναι λιγότερο από το ελάχιστο. Επίσης ελάχιστη διάμετρος οπλισμού δοκου Φ12.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών