ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15129
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 15 Απρ 2024, 17:15

seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 16:24
Ναύτης έγραψε:
15 Απρ 2024, 16:19
seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 16:12
Ρε γάμησε εμένα. Αυτά που λένε πάνε κόντρα από τα αποτελέσματα προσομοιώσεων μεγάλων καθηγητών.
Για ποιους καθηγητές μιλάς ρε Τζόνι, μήπως για τον Παπαδρακάκη που δεν πήρες χαμπάρι ότι πάκτωνε το κτίριο; Μην ξεφτιλίζεσαι άλλο ρε μλκ, αρκετά.
Τον Παπαδρακάκη τον Καρύδη τον Τριαντάφυλλο Μακάριο, λίγοι είναι?
Την βαθμολογία σούπερ καθηγητή που μου έχουν βάλει οι άλλοι ερευνητές και καθηγητές για αυτά που γράφω δεν μετράει?
Ξεφτιλίζομαι που σηκώνω την Ελλάδα στο εξωτερικό ψιλά?
Ο παπαδρακακης με πακτωμενους κόμβους καινπλαστικες αρθρώσεις απέδειξε ότι οι τεβοβτες σου κρατάνε τη συμπεριφορά στην ελαστική περιοχή και μάλιστα ότι σταματάνε την ανατροπή του πακτωμενου κτιρίου? Πάλι ξεσάλωμα θες?
Ο Καρύδης στην ηλικία που είναι απ8κλειεται να ξέρει να προσομοίωση, ποτέ δεν ήξερε. Ο μακάριος δεν είναι κάποιο μεγάλο ςρςυμητιλο μέγεθος, επίσης δεν σου προσωμοιωσε τίποτα ο άνθρωπος.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 15 Απρ 2024, 17:17

seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 15:52
Η φύση λέει ότι αν κάτσει μια χοντρή επάνω σου δεν σηκώνεσαι από το έδαφος με τίποτα.
SpoilerShow
Οπότε ο Παπαδρακάκης δεν ξέρει.
Για εσάς τους μηχανικούς η διατομή αντέχει δέκα φορές λιγότερο από ότι αντέχει για τους ερευνητές και οι ανοδικές δυνάμεις τις ροπής είναι δεκαπλάσιες για τους μηχανικούς από ότι για τους ερευνητές.
Φυσιολογικά πράγματα :003:
Άλλο ο κύβος σκυροδέματος και άλλο το οπλισμένο σκυρόδεμα. Δηλαδή όσο ποιο πολλά σίδερα βάζεις τόσο ποιο μάπα γίνεται η αντοχή σε θλίψη.
Κοίτα τι μαθένεις από τους μηχανικούς :smt017
Σωστό!
Και η φύση, επίσης, λέει ότι:
"Αν κάτσει ένας κάλος σε seismiκιο εγκέφαλο, δεν τον βγάζεις ούτε με εξολκέα"...

:smt077


seismic1
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 15 Απρ 2024, 19:47

Άκου εδώ ούφο μια δική μου προσομοίωση 100% αληθινή.
Τράβα το πετσάκι σου όπως κάνουν οι πολιτικοί μηχανικοί θα σου αρέσει.
Αυτή είναι η ελαστική περιοχή που όλα καλά κανένα πρόβλημα.
Αν κατά λάθος το μαγκώσεις στην πόρτα θα στο κόψει από την βάση. Αυτό λέγετε τέμνουσα βάσης για αυτό οι μηχανικοί είναι όλοι χαλασμένοι.
Αν περάσει μια ωραία ύπαρξη τότε το πετσάκι σου παίρνει δύναμη μέσο προέντασης και γίνεται δύσκαμπτο και δυναμικά καυλωτικό και γαμάει τον σεισμό.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 15 Απρ 2024, 19:56

Lord Brum έγραψε:
15 Απρ 2024, 17:15
seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 16:24
Ναύτης έγραψε:
15 Απρ 2024, 16:19

Για ποιους καθηγητές μιλάς ρε Τζόνι, μήπως για τον Παπαδρακάκη που δεν πήρες χαμπάρι ότι πάκτωνε το κτίριο; Μην ξεφτιλίζεσαι άλλο ρε μλκ, αρκετά.
Τον Παπαδρακάκη τον Καρύδη τον Τριαντάφυλλο Μακάριο, λίγοι είναι?
Την βαθμολογία σούπερ καθηγητή που μου έχουν βάλει οι άλλοι ερευνητές και καθηγητές για αυτά που γράφω δεν μετράει?
Ξεφτιλίζομαι που σηκώνω την Ελλάδα στο εξωτερικό ψιλά?
Ο παπαδρακακης με πακτωμενους κόμβους καινπλαστικες αρθρώσεις απέδειξε ότι οι τεβοβτες σου κρατάνε τη συμπεριφορά στην ελαστική περιοχή και μάλιστα ότι σταματάνε την ανατροπή του πακτωμενου κτιρίου? Πάλι ξεσάλωμα θες?
Ο Καρύδης στην ηλικία που είναι απ8κλειεται να ξέρει να προσομοίωση, ποτέ δεν ήξερε. Ο μακάριος δεν είναι κάποιο μεγάλο ςρςυμητιλο μέγεθος, επίσης δεν σου προσωμοιωσε τίποτα ο άνθρωπος.
Ναι θέλω ξεσάλωμα. Εσείς γιατί δεν θέλετε την βοήθεια της γης για να παραλάβετε παραμόρφωση και ανατροπή?
Είσαστε τόσο ηλίθιοι?

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14563
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 15 Απρ 2024, 20:24

Γιατι θελουν να τσεπωσουν εκεινοι το παραδακι και οχι εσυ/εμεις.
Its all about money.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 15 Απρ 2024, 20:48

seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 19:47
Άκου εδώ ούφο μια δική μου προσομοίωση 100% αληθινή.
Τράβα το πετσάκι σου όπως κάνουν οι πολιτικοί μηχανικοί θα σου αρέσει.
Αυτή είναι η ελαστική περιοχή που όλα καλά κανένα πρόβλημα.
Αν κατά λάθος το μαγκώσεις στην πόρτα θα στο κόψει από την βάση. Αυτό λέγετε τέμνουσα βάσης για αυτό οι μηχανικοί είναι όλοι χαλασμένοι.
Αν περάσει μια ωραία ύπαρξη τότε το πετσάκι σου παίρνει δύναμη μέσο προέντασης και γίνεται δύσκαμπτο και δυναμικά καυλωτικό και γαμάει τον σεισμό.
Ωραίες οι προσομοιώσεις μεγάλων καθηγητών που έφερες κύριε παγκόσμιε μπουνταλά... :smt005:

Πάρε ακόμα λίγο παγκόσμιο γιαουρτάκι για τον κοκκινισμένο σβέρκο σου...
:sal9::sal9:

.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 15 Απρ 2024, 20:52

seismic1 έγραψε:
14 Απρ 2024, 23:20
Λοξίας έγραψε:
14 Απρ 2024, 23:17

Και οι ξένοι επιστήμονες του κλάδου; Τι κάνουν αυτοί; Πόσοι έχουν ενδιαφερθεί για την προσφορά σου; Χίλιοι; Εκατό; Δέκα;
ΤΙ; ΚΑΝΕΝΑΣ;;;

Ε, αυτό είναι παγκόσμιο σκάνδαλο...να το καταγγείλεις και αυτό.
Όχι οι ξένοι ενδιαφέρονται.
Για τους ξένους είμαι Dr. και για τους Έλληνες ψώνιο. https://www.researchgate.net/profile/Io ... eris/stats
Ενδιαφέρονται οι ξένοι επιστήμονες για την πατέντα σου; Α, δεν το ήξερα αυτό...
Οπότε θα πρέπει να γίνεται χαμός για μια τέτοια καταπληκτική πατέντα που νίκησε τον σεισμό, έτσι;
Πόσοι έχουν ενδιαφερθεί να αγοράσουν αυτήν την καταπληκτική πατέντα ή να συνεργαστούν μαζί σου; ΠΟΣΟΙ;
Χίλιοι; Εκατό; Δέκα; ΠΟΣΟΙ;
Τιιιιιι; Κανένας; ΚΑΝΕΝΑΣ; Δέκα χρόνια και δεν έχει ενδιαφερθεί ΚΑΝΕΝΑΣ ξένος επιστήμονας;

Μήπως η πατέντα σου είναι λίγο για τα μπάζα; Μήπως είσαι και λίγο παγκόσμιος μπουνταλάς και στα μασάνε κανονικά;

Λίγο παγκόσμιο γιαουρτάκι; Κάνει καλό στους κοκκινισμένους σβέρκους λέμε...
:sal9:

.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 15 Απρ 2024, 20:57

Λοξίας έγραψε:
15 Απρ 2024, 20:52
seismic1 έγραψε:
14 Απρ 2024, 23:20
Λοξίας έγραψε:
14 Απρ 2024, 23:17

Και οι ξένοι επιστήμονες του κλάδου; Τι κάνουν αυτοί; Πόσοι έχουν ενδιαφερθεί για την προσφορά σου; Χίλιοι; Εκατό; Δέκα;
ΤΙ; ΚΑΝΕΝΑΣ;;;

Ε, αυτό είναι παγκόσμιο σκάνδαλο...να το καταγγείλεις και αυτό.
Όχι οι ξένοι ενδιαφέρονται.
Για τους ξένους είμαι Dr. και για τους Έλληνες ψώνιο. https://www.researchgate.net/profile/Io ... eris/stats
Ενδιαφέρονται οι ξένοι επιστήμονες για την πατέντα σου; Α, δεν το ήξερα αυτό...
Οπότε θα πρέπει να γίνεται χαμός για μια τέτοια καταπληκτική πατέντα που νίκησε τον σεισμό, έτσι;
Πόσοι έχουν ενδιαφερθεί να αγοράσουν αυτήν την καταπληκτική πατέντα ή να συνεργαστούν μαζί σου; ΠΟΣΟΙ;
Χίλιοι; Εκατό; Δέκα; ΠΟΣΟΙ;
Τιιιιιι; Κανένας; ΚΑΝΕΝΑΣ; Δέκα χρόνια και δεν έχει ενδιαφερθεί ΚΑΝΕΝΑΣ ξένος επιστήμονας;

Μήπως η πατέντα σου είναι λίγο για τα μπάζα; Μήπως είσαι και λίγο παγκόσμιος μπουνταλάς και στα μασάνε κανονικά;

Λίγο παγκόσμιο γιαουρτάκι; Κάνει καλό στους κοκκινισμένους σβέρκους λέμε...
:sal9:

.
Έχουν ενδιαφερθεί αλλά δεν πουλάω.
Δικιά μου είναι ότι θέλω την κάνω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13530
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Απρ 2024, 21:02

Ρε Γιάννη δεν σε καταλαβαίνω. Νομίζω είσαι μάστορας απ' τους παλιούς, πρώτης ποιότητας, γιατί δεν μένεις στην τέχνη σου, που την κατέχεις άριστα, και πουλάς προφεσοριλίκι που είσαι άμπαλος; Σ' αρέσει να σου κρεμάνε κουδούνια;

seismic1
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 15 Απρ 2024, 21:21

Ναύτης έγραψε:
15 Απρ 2024, 21:02
Ρε Γιάννη δεν σε καταλαβαίνω. Νομίζω είσαι μάστορας απ' τους παλιούς, πρώτης ποιότητας, γιατί δεν μένεις στην τέχνη σου, που την κατέχεις άριστα, και πουλάς προφεσοριλίκι που είσαι άμπαλος; Σ' αρέσει να σου κρεμάνε κουδούνια;
Την τέχνη μου δεν την έχω παρατήσει είμαι ενεργός και ας κοντεύω 66 χρονών από το 1970.
Όμως δεν ξεκόβω την αντισεισμική θωράκιση των κατασκευών από αυτό που κάνω ως τεχνίτης.
Τέχνη είναι κάθε μέθοδος που χρησιμοποιείς για να πετύχεις ένα έργο.
Τέχνη και επιστήμη δεν διαφέρουν είναι ένα και το αυτό.
Μία από τις πολλές διαφορετικές εργασίες που κάνω εμπειρικά καθημερινά, είναι και η αντισεισμική προστασία των κατασκευών.
Το επάγγελμά μου είναι οι κατασκευές οι οποίες περιλαμβάνουν 300 ειδικότητες.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 15 Απρ 2024, 21:21

seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 20:57
Λοξίας έγραψε:
15 Απρ 2024, 20:52
seismic1 έγραψε:
14 Απρ 2024, 23:20
Όχι οι ξένοι ενδιαφέρονται.
Για τους ξένους είμαι Dr. και για τους Έλληνες ψώνιο. https://www.researchgate.net/profile/Io ... eris/stats
Ενδιαφέρονται οι ξένοι επιστήμονες για την πατέντα σου; Α, δεν το ήξερα αυτό...
Οπότε θα πρέπει να γίνεται χαμός για μια τέτοια καταπληκτική πατέντα που νίκησε τον σεισμό, έτσι;
Πόσοι έχουν ενδιαφερθεί να αγοράσουν αυτήν την καταπληκτική πατέντα ή να συνεργαστούν μαζί σου; ΠΟΣΟΙ;
Χίλιοι; Εκατό; Δέκα; ΠΟΣΟΙ;
Τιιιιιι; Κανένας; ΚΑΝΕΝΑΣ; Δέκα χρόνια και δεν έχει ενδιαφερθεί ΚΑΝΕΝΑΣ ξένος επιστήμονας;

Μήπως η πατέντα σου είναι λίγο για τα μπάζα; Μήπως είσαι και λίγο παγκόσμιος μπουνταλάς και στα μασάνε κανονικά;

Λίγο παγκόσμιο γιαουρτάκι; Κάνει καλό στους κοκκινισμένους σβέρκους λέμε...
:sal9:

.
Έχουν ενδιαφερθεί αλλά δεν πουλάω.
Δικιά μου είναι ότι θέλω την κάνω.
:smt005::smt005::smt005:

Δεν πουλάς, ε;
Άμα είναι έτσι, τότε εντάξει...
:p3::p3:

.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 15 Απρ 2024, 23:01

Ακούστε εδώ μηχανικοί. Είναι λάθος σας που αποκλείεται έμπειρους ανθρώπους από την έρευνα.
Η εμπειρία είναι το μεγαλύτερο εργαλείο της έρευνας. Κάποιοι από εσάς θέλησαν να εξαφανίσουν το επάγγελμα του εργοδηγού δομικών έργων γιατί είχαν διαπιστώσει ότι οι κατασκευαστικές εταιρείες τους πλήρωναν καλύτερα από εσάς γιατί λόγο του ότι ήταν όλη μέρα στο εργοτάξιο και έκαναν το κουμάντο για την περαίωση του έργου, είχαν αποκτήσει τεράστια εμπειρία και δεν σας άρεσε. Καταργήσατε το επάγγελμα του εργοδηγού με αποτέλεσμα να καταργήσετε τον κρίκο που συνέδεε τον πολιτικό μηχανικό με το τεχνικό προσωπικό. Έγκλημα δικό σας.
Δεν υπάρχει σήμερα σύνδεση επιστήμης και τεχνικού προσωπικού. Μόνο για διαπεραιώσεις παράνομων σας χρησιμοποιούν
Εσείς βγάζετε τα στατικά μέσα από προγράμματα και δεν έχετε ιδέα πως γίνονται τα στατικά μέσο λογαρίθμων.
Με άλλα λόγια μπάχαλο. Μετά μου γίνατε και εργολάβοι χωρίς να ξέρετε να πιάσετε το μυστρί και το σκεπάρνι.
Και έρχεστε εσείς να πείτε σε έναν εργοδηγό με 54 χρόνια στις κατασκευές ότι λέω βλακείες. Σας βλέπω σαν τα μυρμήγκια στα πόδια μου.
Είμαι ο τελευταίος ενεργός εργοδηγός αλλά είμαι από αυτούς τους εργοδηγούς που χτυπάγατε προσοχή μπροστά τους στο εργοτάξιο.
Αν σας προσλάμβανα για το προσωπικό μου θα σας έδινα τον μισθό του ανειδίκευτου εργάτη.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27237
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Απρ 2024, 23:09

seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 23:01
Ακούστε εδώ μηχανικοί. Είναι λάθος σας που αποκλείεται έμπειρους ανθρώπους από την έρευνα.
Η εμπειρία είναι το μεγαλύτερο εργαλείο της έρευνας. Κάποιοι από εσάς θέλησαν να εξαφανίσουν το επάγγελμα του εργοδηγού δομικών έργων γιατί είχαν διαπιστώσει ότι οι κατασκευαστικές εταιρείες τους πλήρωναν καλύτερα από εσάς γιατί λόγο του ότι ήταν όλη μέρα στο εργοτάξιο και έκαναν το κουμάντο για την περαίωση του έργου, είχαν αποκτήσει τεράστια εμπειρία και δεν σας άρεσε. Καταργήσατε το επάγγελμα του εργοδηγού με αποτέλεσμα να καταργήσετε τον κρίκο που συνέδεε τον πολιτικό μηχανικό με το τεχνικό προσωπικό. Έγκλημα δικό σας.
Δεν υπάρχει σήμερα σύνδεση επιστήμης και τεχνικού προσωπικού. Μόνο για διαπεραιώσεις παράνομων σας χρησιμοποιούν
Εσείς βγάζετε τα στατικά μέσα από προγράμματα και δεν έχετε ιδέα πως γίνονται τα στατικά μέσο λογαρίθμων.
Με άλλα λόγια μπάχαλο. Μετά μου γίνατε και εργολάβοι χωρίς να ξέρετε να πιάσετε το μυστρί και το σκεπάρνι.
Και έρχεστε εσείς να πείτε σε έναν εργοδηγό με 54 χρόνια στις κατασκευές ότι λέω βλακείες. Σας βλέπω σαν τα μυρμήγκια στα πόδια μου.
Είμαι ο τελευταίος ενεργός εργοδηγός αλλά είμαι από αυτούς τους εργοδηγούς που χτυπάγατε προσοχή μπροστά τους στο εργοτάξιο.
Εικόνα
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13530
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Απρ 2024, 23:27

seismic1 έγραψε:
15 Απρ 2024, 23:01
Ακούστε εδώ μηχανικοί. Είναι λάθος σας που αποκλείεται έμπειρους ανθρώπους από την έρευνα.
Η εμπειρία είναι το μεγαλύτερο εργαλείο της έρευνας. Κάποιοι από εσάς θέλησαν να εξαφανίσουν το επάγγελμα του εργοδηγού δομικών έργων γιατί είχαν διαπιστώσει ότι οι κατασκευαστικές εταιρείες τους πλήρωναν καλύτερα από εσάς γιατί λόγο του ότι ήταν όλη μέρα στο εργοτάξιο και έκαναν το κουμάντο για την περαίωση του έργου, είχαν αποκτήσει τεράστια εμπειρία και δεν σας άρεσε. Καταργήσατε το επάγγελμα του εργοδηγού με αποτέλεσμα να καταργήσετε τον κρίκο που συνέδεε τον πολιτικό μηχανικό με το τεχνικό προσωπικό. Έγκλημα δικό σας.
Δεν υπάρχει σήμερα σύνδεση επιστήμης και τεχνικού προσωπικού. Μόνο για διαπεραιώσεις παράνομων σας χρησιμοποιούν
Εσείς βγάζετε τα στατικά μέσα από προγράμματα και δεν έχετε ιδέα πως γίνονται τα στατικά μέσο λογαρίθμων.
Με άλλα λόγια μπάχαλο. Μετά μου γίνατε και εργολάβοι χωρίς να ξέρετε να πιάσετε το μυστρί και το σκεπάρνι.
Και έρχεστε εσείς να πείτε σε έναν εργοδηγό με 54 χρόνια στις κατασκευές ότι λέω βλακείες. Σας βλέπω σαν τα μυρμήγκια στα πόδια μου.
Είμαι ο τελευταίος ενεργός εργοδηγός αλλά είμαι από αυτούς τους εργοδηγούς που χτυπάγατε προσοχή μπροστά τους στο εργοτάξιο.
Αν σας προσλάμβανα για το προσωπικό μου θα σας έδινα τον μισθό του ανειδίκευτου εργάτη.
Ναι, Γιάννη, αλλά εδώ δεν κουβεντιάζουμε για το χαρμάνι του τσιμέντου, να πας τις παλιομηχανικάτζες τρένο, μιλάμε για μηχανική, στην οποία στην καλύτερη περίπτωση είσαι ημιμαθής.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών