ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
kalymnos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 23 Απρ 2022, 22:06

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalymnos » 12 Μάιος 2022, 22:12

seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 21:58
kalymnos έγραψε:
12 Μάιος 2022, 21:40

Όχι, θέλω το ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΡΓΟ στο οποίο τοποθετήθηκε η πατέντα.

Εκτός αν ΔΕΝ τοποθετήθηκε και απλώς κάποιος (που δε μας νοιάζει ποιος) σε ρώτησε στο καφενείο του νησιού.
Αυτός ο κάποιος δεν είναι και του καφενείου.
Ρε μπαρμπαγιαννη, ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ;

ΤΟ ΕΡΓΟ ΡΩΤΗΣΑ, όχι ποιος σου είπε κάτι που ίσως μπορεί να κατάλαβες.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Μάιος 2022, 22:14

kalymnos έγραψε:
12 Μάιος 2022, 22:12
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 21:58
kalymnos έγραψε:
12 Μάιος 2022, 21:40

Όχι, θέλω το ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΡΓΟ στο οποίο τοποθετήθηκε η πατέντα.

Εκτός αν ΔΕΝ τοποθετήθηκε και απλώς κάποιος (που δε μας νοιάζει ποιος) σε ρώτησε στο καφενείο του νησιού.
Αυτός ο κάποιος δεν είναι και του καφενείου.
Ρε μπαρμπαγιαννη, ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ;

ΤΟ ΕΡΓΟ ΡΩΤΗΣΑ, όχι ποιος σου είπε κάτι που ίσως μπορεί να κατάλαβες.
Το έργο δεν το ξέρω ούτε εγώ. Ξέρω ότι θα μου βγάλει ότι άδεια θέλω με την πατέντα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

kalymnos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 23 Απρ 2022, 22:06

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalymnos » 12 Μάιος 2022, 22:26

seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 22:14
Το έργο δεν το ξέρω ούτε εγώ. Ξέρω ότι θα μου βγάλει ότι άδεια θέλω με την πατέντα.
Μάλιστα, άρα ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ όπως έγραφες εδώ:
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 21:05
Πάντως έχω δώσει την άδεια σε έναν στατικό και τοποθετήθηκε σε μεγάλο δημόσιο έργο.
Τσίρκο με ψέμματα και τίποτα άλλο.....

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Μάιος 2022, 22:28

kalymnos έγραψε:
12 Μάιος 2022, 22:26
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 22:14
Το έργο δεν το ξέρω ούτε εγώ. Ξέρω ότι θα μου βγάλει ότι άδεια θέλω με την πατέντα.
Μάλιστα, άρα ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ όπως έγραφες εδώ:
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 21:05
Πάντως έχω δώσει την άδεια σε έναν στατικό και τοποθετήθηκε σε μεγάλο δημόσιο έργο.
Τσίρκο με ψέμματα και τίποτα άλλο.....
Στα αρχίδια μου τι πιστεύεται.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6643
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 12 Μάιος 2022, 22:50

:smt005::smt005::smt005:

kalymnos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 23 Απρ 2022, 22:06

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalymnos » 12 Μάιος 2022, 23:11

seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 22:28
Στα αρχίδια μου τι πιστεύεται.
Δεν πιστεύουμΕ, ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ:

Το "μεγάλο δημόσιο έργο" είναι απλώς άλλη μια ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ στο κεφάλι σου. Είναι κάτι σαν τις πολυκατοικίες που έχτιζες όταν πήγαινες δημοτικό ας πούμε :smt005:

Η πατέντα δεν έχει χρησιμοποιηθεί πουθενά από κανέναν και μένει στα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Μάιος 2022, 23:33

kalymnos έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:11
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 22:28
Στα αρχίδια μου τι πιστεύεται.
Δεν πιστεύουμΕ, ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ:

Το "μεγάλο δημόσιο έργο" είναι απλώς άλλη μια ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ στο κεφάλι σου. Είναι κάτι σαν τις πολυκατοικίες που έχτιζες όταν πήγαινες δημοτικό ας πούμε :smt005:

Η πατέντα δεν έχει χρησιμοποιηθεί πουθενά από κανέναν και μένει στα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.
Να πέσει να σε πλακώσει το νταβάνι για να γελάω εγώ μετά. :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Μάιος 2022, 23:44

Απαντήστε πολιτικοί μηχανικοί που διαφωνείτε σε αυτά που λέω.
Δεν θα ρωτώ τίποτα άλλο μέχρι να πάρω απαντήσεις.
Στα αρχίδια μου αν δεν τοποθετήσετε την πατέντα μου.
Εγώ να αισθάνομαι καλά με τον εαυτό μου.
Όλες οι καινοτομίες που έχω εισάγει στην απόκριση των κατασκευών
1) Προένταση στις παρειές των τοιχωμάτων ( θλίψη στις διατομές τους ) με σκοπό να αποτρέψω την παραμόρφωση του κορμού τους προερχόμενη από την κάμψη και για να ενισχύσω την αντοχή των διατομών τους ως προς την τέμνουσα βάσης.
2) Από την μια υπάρχει ο σεισμός και από την άλλη οι διατομές γύρω από τους κόμβους που αντιστέκονται για να υπάρξει η ισορροπία των δυνάμεων.
Οποιαδήποτε άλλη δύναμη από όπου και να προέρχεται μικρού ή μεγάλου μεγέθους, η οποία αντιστέκεται στις δυνάμεις του σεισμού, βοηθάει την απόκριση της κατασκευής, και αφαιρεί ροπές από τις διατομές γύρω από τους κόμβους.
Εισάγω μια έχτρα εξωτερική δύναμη προερχόμενη από το έδαφος ( χωρίς μάζα, ) στην κατασκευή για να βοηθήσει τις διατομές, δηλαδή να τους αφαιρέσει φορτία ροπών, και να τα εκτρέψει μέσα στο έδαφος.
Αυτό το πετυχαίνω με αγκυρώσεις εδάφους οι οποίες αποτρέπουν την ανατροπή των τοιχωμάτων.
3)Εισάγω στις αγκυρώσεις εδάφους έναν νέο μηχανισμό ο οποίος είναι ο μόνος παγκοσμίως που έχει την δυνατότητα να διαστέλλεται στα βάθη μιας γεώτρησης με σκοπό την αύξηση του συντελεστή τριβής και την ικανότητα πάκτωσης καλύτερα από κάθε άλλον μηχανισμό πάκτωσης
4) Τοποθετώ μέσα ή γύρω από μια ελαστική κατασκευή, ανεξάρτητα προεντεταμένα και πακτωμένα με το έδαφος τοιχώματα ή φρεάτια τα οποία φέρουν στο ύψος των διαφραγμάτων των πλακών, μεταξύ αυτών και της ελαστικής κατασκευής υλικό απόσβεσης κρούσεων.
Σκοπός αυτού του σχεδιασμού είναι να αλληλοεξουδετερώνονται οι μετατοπίσεις μέσο της κρούσης μεταξύ των ανεξάρτητων φορέων, και για να αποφύγουμε την διαφορά φάσης στην μετατόπιση των ορόφων.
Βασικά η προένταση και ταυτόχρονα η πάκτωση των παρειών των τοιχωμάτων με το έδαφος αποτρέπουν την παραμόρφωση του φορέα και εκτρέπουν τις δυνάμεις της αδράνειας μέσα στο έδαφος.
Χωρίς παραμόρφωση δεν υπάρχει αστοχία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 12 Μάιος 2022, 23:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

kalymnos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 23 Απρ 2022, 22:06

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalymnos » 12 Μάιος 2022, 23:50

seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:33
Να πέσει να σε πλακώσει το νταβάνι για να γελάω εγώ μετά. :smt005:
Η πατέντα πάλι σκουπίδια θα είναι, που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί Π Ο Υ Θ Ε Ν Α. Κι εσύ απλά θα λες ψέμματα μπας και κοροϊδέψεις κανέναν οτι δήθεν αυτό και το άλλο :g018:

Άκου "μεγάλο δημόσιο έργο" :smt005:

seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:44
Απαντήστε πολιτικοί μηχανικοί που διαφωνείτε σε αυτά που λέω.
Άρχισες πάλι τα ίδια; Καλά, περίμενε :lol:

Ένας καθ'ομολογία ΨΕΥΤΗΣ και αποδεδειγμένα ΑΣΧΕΤΟΣ είσαι.

Άκου θες και απαντήσεις.... :smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 12 Μάιος 2022, 23:56

kalymnos έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:50
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:33
Να πέσει να σε πλακώσει το νταβάνι για να γελάω εγώ μετά. :smt005:
Η πατέντα πάλι σκουπίδια θα είναι, που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί Π Ο Υ Θ Ε Ν Α. Κι εσύ απλά θα λες ψέμματα μπας και κοροϊδέψεις κανέναν οτι δήθεν αυτό και το άλλο :g018:

Άκου "μεγάλο δημόσιο έργο" :smt005:

seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:44
Απαντήστε πολιτικοί μηχανικοί που διαφωνείτε σε αυτά που λέω.
Άρχισες πάλι τα ίδια; Καλά, περίμενε :lol:

Ένας καθ'ομολογία ΨΕΥΤΗΣ και αποδεδειγμένα ΑΣΧΕΤΟΣ είσαι.

Άκου θες και απαντήσεις.... :smt005:
https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/ ... e=628205E1


Πάρε τα αρχίδια μου.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 13 Μάιος 2022, 00:02

Είμαι ανώτερος γιατί κανένας δεν μπορεί να με διαψεύσει.
Όλες οι καινοτομίες που έχω εισάγει στην απόκριση των κατασκευών
1) Προένταση στις παρειές των τοιχωμάτων ( θλίψη στις διατομές τους ) με σκοπό να αποτρέψω την παραμόρφωση του κορμού τους προερχόμενη από την κάμψη και για να ενισχύσω την αντοχή των διατομών τους ως προς την τέμνουσα βάσης.
2) Από την μια υπάρχει ο σεισμός και από την άλλη οι διατομές γύρω από τους κόμβους που αντιστέκονται για να υπάρξει η ισορροπία των δυνάμεων.
Οποιαδήποτε άλλη δύναμη από όπου και να προέρχεται μικρού ή μεγάλου μεγέθους, η οποία αντιστέκεται στις δυνάμεις του σεισμού, βοηθάει την απόκριση της κατασκευής, και αφαιρεί ροπές από τις διατομές γύρω από τους κόμβους.
Εισάγω μια έχτρα εξωτερική δύναμη προερχόμενη από το έδαφος ( χωρίς μάζα, ) στην κατασκευή για να βοηθήσει τις διατομές, δηλαδή να τους αφαιρέσει φορτία ροπών, και να τα εκτρέψει μέσα στο έδαφος.
Αυτό το πετυχαίνω με αγκυρώσεις εδάφους οι οποίες αποτρέπουν την ανατροπή των τοιχωμάτων.
3)Εισάγω στις αγκυρώσεις εδάφους έναν νέο μηχανισμό ο οποίος είναι ο μόνος παγκοσμίως που έχει την δυνατότητα να διαστέλλεται στα βάθη μιας γεώτρησης με σκοπό την αύξηση του συντελεστή τριβής και την ικανότητα πάκτωσης καλύτερα από κάθε άλλον μηχανισμό πάκτωσης
4) Τοποθετώ μέσα ή γύρω από μια ελαστική κατασκευή, ανεξάρτητα προεντεταμένα και πακτωμένα με το έδαφος τοιχώματα ή φρεάτια τα οποία φέρουν στο ύψος των διαφραγμάτων των πλακών, μεταξύ αυτών και της ελαστικής κατασκευής υλικό απόσβεσης κρούσεων.
Σκοπός αυτού του σχεδιασμού είναι να αλληλοεξουδετερώνονται οι μετατοπίσεις μέσο της κρούσης μεταξύ των ανεξάρτητων φορέων, και για να αποφύγουμε την διαφορά φάσης στην μετατόπιση των ορόφων.
Βασικά η προένταση και ταυτόχρονα η πάκτωση των παρειών των τοιχωμάτων με το έδαφος αποτρέπουν την παραμόρφωση του φορέα και εκτρέπουν τις δυνάμεις της αδράνειας μέσα στο έδαφος.
Χωρίς παραμόρφωση δεν υπάρχει αστοχία.
Η προένταση συν η πάκτωση των παρειών των τοιχωμάτων από το ανώτατο επίπεδό τους με το έδαφος θεμελίωσης εξασφαλίζει μικρή παραμόρφωση και εξαλείφει τις ορθές δυνάμεις ( N ), τις ροπές ( Μ ) και τις τέμνουσες ( Q ) Εκτρέπει τις εντάσεις αδράνειας μέσα στο έδαφος, αυξάνει την ενεργό διατομή του τοιχώματος, εξασφαλίζει ισχυρό έδαφος θεμελίωσης, διορθώνει τα λοξά βέλη εφελκυσμού, επαναφέρει την κατασκευή στην αρχική της θέσει ακόμα και μετά από ανελαστική διαρροή. Εξασφαλίζει μικρότερη μετατόπιση του εδάφους, οπότε και μικρότερη επιτάχυνση, ρίχνει το κόστος των κατασκευών, εξαλείφει την διατμιτηκή αστοχία του σκυροδέματος επικάλυψης η οποία συμβαίνει λόγο της υπέρ αντοχής του χάλυβα στον εφελκυσμό και την μικρή αντοχή του σκυροδέματος στην διάτμηση. Εξαλείφει τον εφελκυσμό.
Παρατήστε κάτω τα μολύβια σας και :blm: υποκλιθείτε.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Νταγκλης
Δημοσιεύσεις: 811
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2020, 20:51

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταγκλης » 13 Μάιος 2022, 00:20

seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:56


Πάρε τα αρχίδια μου.
Φιλαράκι....αυτό που δείχνεις είναι rocking wall. Το τοίχωμα δεν είναι πακτωμενο στη θεμελίωση αλλά στηρίζεται με απλή άρθρωση. Η όλη ιδέα βασίζεται στην παραδοχή ότι η ανατροπή του τοιχώματος απορροφά τη σεισμική ενέργεια.
Beer! That frothy golden nectar of the germanic gods!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 13 Μάιος 2022, 00:28

Νταγκλης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 00:20
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:56


Πάρε τα αρχίδια μου.
Φιλαράκι....αυτό που δείχνεις είναι rocking wall. Το τοίχωμα δεν είναι πακτωμενο στη θεμελίωση αλλά στηρίζεται με απλή άρθρωση. Η όλη ιδέα βασίζεται στην παραδοχή ότι η ανατροπή του τοιχώματος απορροφά τη σεισμική ενέργεια.
Εγώ βλέπω προένταση + πάκτωση στην σεισμική βάση. Δεν βλέπω άρθρωση.
η ανατροπή του τοιχώματος σπάει τις διατομές γύρω από τους κόμβους. Εκτός αν έχουμε και αρθρωτούς κόμβους, ή δοκούς από λάστιχο.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Νταγκλης
Δημοσιεύσεις: 811
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2020, 20:51

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταγκλης » 13 Μάιος 2022, 00:59

seismic έγραψε:
13 Μάιος 2022, 00:28
Νταγκλης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 00:20
seismic έγραψε:
12 Μάιος 2022, 23:56


Πάρε τα αρχίδια μου.
Φιλαράκι....αυτό που δείχνεις είναι rocking wall. Το τοίχωμα δεν είναι πακτωμενο στη θεμελίωση αλλά στηρίζεται με απλή άρθρωση. Η όλη ιδέα βασίζεται στην παραδοχή ότι η ανατροπή του τοιχώματος απορροφά τη σεισμική ενέργεια.
Εγώ βλέπω προένταση + πάκτωση στην σεισμική βάση. Δεν βλέπω άρθρωση.
η ανατροπή του τοιχώματος σπάει τις διατομές γύρω από τους κόμβους. Εκτός αν έχουμε και αρθρωτούς κόμβους, ή δοκούς από λάστιχο.
Η προένταση είναι στο κέντρο του τοιχώματος. Δεν έχει μοχλοβραχιονα να παίρνει ροπή. Άρθρωση είναι.
Το γράφουν κιόλας ότι είναι rocking walls. Για αυτά η άρθρωση είναι η προϋπόθεση.
Beer! That frothy golden nectar of the germanic gods!

kalymnos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 23 Απρ 2022, 22:06

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalymnos » 13 Μάιος 2022, 04:01

seismic έγραψε:
13 Μάιος 2022, 00:02
Είμαι ανώτερος γιατί κανένας δεν μπορεί να με διαψεύσει.
Προφανέστατα είναι αδύνατον να σε διαψεύσει κανείς, διότι οποτεδήποτε σου τρίβουν την πικρή αλήθεια στη μούρη εσύ απλά την ΑΓΝΟΕΙΣ και ξαναπιάνεις τα σαχλά σεντόνια από την αρχή.

Τουλάχιστον προσφέρεις άφθονη διασκέδαση με

....την επόμενη μεγάλη εταιρία του εξωτερικού που ΘΑ υπογράψετε συμβόλαια

....την επόμενη πρόσκληση να μιλήσεις σε συνέδριο

....τον επόμενο παπαλάμ που καίγεται να συνεργαστείτε

....το επόμενο ειδικό τεύχος περιοδικού με τα πονήματά σου

....το επόμενο "μεγάλο δημόσιο έργο" που έχει την πατέντα

....και πάει λέγοντας

Όλο κάτι γίνεται βέβαια τόσα χρόνια και δε φτουράει τίποτα από αυτά. Έτσι θα γίνεται πάντα, θα στην πέφτουν η CIA, το FBI, η Μοσάντ, η FSB, οι "εβρεομασόνη" και οι ιλλουμινάτοι για να πνίξουν την πατέντα σου.

Αλλά εσύ μη μασάς, διότι .... "κανείς δεν μπορεί να σε διαψεύσει" :smt005::smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών