ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 10:03

Εικόνα

χαχα, πώς τον πετσόκοψε έτσι;!

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Μαρ 2024, 11:34

Παλιά του (και τους) τέχνη κόσκινο...

https://www.michanikos.gr/forums/topic/ ... ent-426276

Το 2012, τον πετσόκοψαν και στο πιο πάνω λίνκ...

Αλλά τον πετσόκοψαν και στις δύο επανεμφανίσεις του το 2016...

https://www.michanikos.gr/forums/topic/ ... ent-841009

https://www.michanikos.gr/forums/topic/ ... B1/page/6/

:lol::lol:
.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 11:37

χαχα έχει πέσει διαχρονικά η φάπα σύννεφο λέμε, αλλά αυτό το ξερό "όχι" του didonis μ' έκανε και γέλασα πολύ.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 11:40

Εν τω μεταξύ, τα ίδια και τα ίδια 12 χρόνια, δεν έχει βαρεθεί ρε το θηρίο;
ΥΓ: Κάποιος άλλος τού 'γραψε ότι μπαίνει και γράφει μέχρι και σε φόρουμ για κομμωτήρια :smt005:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 11:44

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, σ' εκείνο το φόρουμ τον έχουν στο ένα πόδι, ημιανάς-προυσχή, και δεν πουλάει παγκόσμια καθηγητηλίκια/ερευνετηλίκια και πράσινα άλογα, "μη μηχανικός-οικοδόμος" γράφει.
Αμ πώς!

ΥΓ: Η επιστημονική διάλεξη με το πακέτο απ' τα τσιγάρα, τον αναπτήρα, το κομοδίνο και το κόντρα πλακέ (έστω κι αν μας γάμησε λίγο το πλάνο) τα σπάει ρε μαλάκες, Ε-Π-Ο-Σ!

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Μαρ 2024, 12:25

Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:40
Εν τω μεταξύ, τα ίδια και τα ίδια 12 χρόνια, δεν έχει βαρεθεί ρε το θηρίο;
ΥΓ: Κάποιος άλλος τού 'γραψε ότι μπαίνει και γράφει μέχρι και σε φόρουμ για κομμωτήρια :smt005:
Δεν είναι ψέματα...και στο ADSL είχε γραφτεί και στο PC Magazine και στο 4 ΤΡΟΧΟΙ και σε όποιο άλλο φόρουμ εύρισκε μπροστά του.

Αρρώστια λέμε...χωρίς γιατρειά...
:102:

Άβαταρ μέλους
Νταγκλης
Δημοσιεύσεις: 872
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2020, 20:51

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταγκλης » 28 Μαρ 2024, 13:10

seismic1 έγραψε:
27 Μαρ 2024, 16:07

16 χρόνια λέω ότι η τεχνική αυτή βοηθάει προσθετικά 1+1=2 Ούτε συνδετήριο δοκό καταργώ. Απλά τον κάνω ισχυρότερο αφού με την αγκύρωση δέχεται λιγότερες εντάσεις.
Φέρνω όμως πολλές αλλαγές προς το καλύτερο βοηθώντας τον γραμμικό οπλισμό.
Το κυριότερο που φέρνω είναι ότι εισάγω πάνω στον φέροντα μια εξωτερική δύναμη χωρίς μάζα, (ξέρουμε ότι η μάζα αυξάνει τις εντάσεις) καταλύτη στον έλεγχο των ανελαστικών μετατοπίσεων και των παραμορφώσεων, αυξάνοντας την απόκριση. Χωρίς παραμόρφωση βλάβη δεν υπάρχει. Δεύτερον λύνω το πρόβλημα των δύσκαμπτων κατασκευών που είναι η ανάκληση της βάσης. και πολλά άλλα
Τρίτον καλύτερη θεμελίωση.
Καταρχάς...το 1+1=2 δεν είναι κάποια ευφυής έμπμνευση! :D
Εφόσον χρησιμοποιείς διπλάσιο χάλυβα...είναι λογικό να υπάρχει θεωρητικά και διπλάσια δυσκαμψία. Το ίδιο θα συνέβαινε και αν τοποθετούνταν διπλάσιος γραμμικός οπλισμός.
Δεν δέχεται λοιπόν με κάποιο μαγικό τρόπο "λιγότερες εντάσεις" ο γραμμικός οπλισμός. Απλά τις μοιράζεται (θεωρητικά) κατά το ήμισυ με τον τένοντα.

Κατά δεύτερον...ο τένοντας μπορεί να παραλάβει μόνο εφελκυστικές τάσεις οπότε αυξάνεις (θεωρητικά) τη δυσκαμψία χωρίς όμως να παρέχεις την ανάλογη περίσφιξη στο θλιβόμενο πέλμα.
Εν ολίγοις ψαθυροποιείς το τοίχωμά σου. Το ωθείς σε θλιπτική αστοχία στον πόδα όπως στη Χιλή και τη Ν. Ζηλανδία.

Με απλά λόγια...κάνεις μια ΒΛΑΚΕΙΑ (θεωρητικά).

Ας δούμε τώρα αυτό το "θεωρητικά".
Η πάκτωση του τένοντα στο δώμα και το έδαφος σταματά την ανοδική δύναμη ροπής και χωρίς ανοδική δύναμη εφελκυσμός δεν υπάρχει στο σκυρόδεμα. Εφελκυσμός υπάρχει μόνο στον τένοντα προέντασης ο οποίος παρεμποδίζει την στροφή του τοιχώματος.
Αν εφαρμόσω προένταση θα το κάνω στα πλαίσια που μου επιτρέπουν οι διατομές, για άλλους λόγους αυτούς του Παπαδρακάκη.
ΜΠΟΥΡΔΕΣ....

Μια χαρά εφελκυσμός υπάρχει απλά (θεωρητικά) μοιράζεται κατά το ήμισυ σε γραμμικό οπλισμό και στον τένοντα.

Ας θυμηθούμε λίγο την αντοχή υλικών 1ου εξαμήνου...

Η επιμήκυνση είναι ίση (είτε πρόκειται για τένοντα είτε για γραμμικό οπλισμό) είναι ίση με ΔL = F*L/(E*A).

Όμως ο τένοντάς σου διέρχεται ελέυθερα από το δώμα έως το βάθος της θεμελίωσης. Σε μια εξαώροφη οικοδομή το μήκος του τένοντα (το L στον τύπο) θα είναι πάνω από 20m.
Αντίθετα ο οπλισμός αγκυρώνεται από διάφραγμα σε διάφραγμα και έχει μήκος ~3m.

Συνεπώς η παραμορφωσιμότητα του τένοντα, σε μια εξώροφη οικοδομή, περίπου 7πλάσια!
Αυτό σημαίνει ότι είναι αδύνατον να συνεργαστούν τα δυό υλικά (τένοντας και γραμμικός οπλισμός). ΔΕΝ ισχύει στην πράξη το 1+1=2.
Πρακτικά όλη την παραμόρφωση θα την παραλάβει ο γραμμικός οπλισμός. Ο τένοντας δεν θα έρθει καν σε εντατική κατάσταση.

Αυτός είναι φυσικά και ο λόγος που οι Νεοζηλανδοί δεν αγκυρώνουν τον οπλισμό τους.



Εικόνα



Οι λύσεις για σένα είναι δύο.

Ή δεν θα αγκυρώσεις τον οπλισμό και θα μιμηθείς τα rocking walls ή θα αρχίσεις τον τένοντά σου από το επίπεδο της κοιτόστρωσης (αντί από το δώμα) ώστε να έχεις μικρότερο μήκος και να είναι λειτουργικό ως βαθεια θεμελίωση.

Όλα τα υπόλοιπα είναι ΒΛΑΚΕΙΕΣ....
Beer! That frothy golden nectar of the germanic gods!

seismic1
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 28 Μαρ 2024, 14:55

Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:25
Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:40
Εν τω μεταξύ, τα ίδια και τα ίδια 12 χρόνια, δεν έχει βαρεθεί ρε το θηρίο;
ΥΓ: Κάποιος άλλος τού 'γραψε ότι μπαίνει και γράφει μέχρι και σε φόρουμ για κομμωτήρια :smt005:
Δεν είναι ψέματα...και στο ADSL είχε γραφτεί και στο PC Magazine και στο 4 ΤΡΟΧΟΙ και σε όποιο άλλο φόρουμ εύρισκε μπροστά του.

Αρρώστια λέμε...χωρίς γιατρειά...
:102:
Παιδιά δεν ξέρετε πόσο κουράγιο μου δίνεται.
Σας ευχαριστώ για τις βρισιές!
Τα καλό μήλο πετροβολούν
Τα σάπια πέφτουν μόνα τους.
Είδε κάποιος κάποιον στο mixanikos.gr να μιλάει επιστημονικά και να καταρρίπτει αυτά που λέω?
Όχι. Τότε καλά πάω.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 28 Μαρ 2024, 15:40

Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:44
Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, σ' εκείνο το φόρουμ τον έχουν στο ένα πόδι, ημιανάς-προυσχή, και δεν πουλάει παγκόσμια καθηγητηλίκια/ερευνετηλίκια και πράσινα άλογα, "μη μηχανικός-οικοδόμος" γράφει.
Αμ πώς!

ΥΓ: Η επιστημονική διάλεξη με το πακέτο απ' τα τσιγάρα, τον αναπτήρα, το κομοδίνο και το κόντρα πλακέ (έστω κι αν μας γάμησε λίγο το πλάνο) τα σπάει ρε μαλάκες, Ε-Π-Ο-Σ!
Δεν ξέρω αν το πείρες χαμπάρι Μόλις γύρισα από την δουλειά μου και είδα το ποστ αυτού του πολύξερου του έδωσα μια ευγενική τσεκουριά στο κρανίο. :smt005:



7 ώρες πριν, tetris said:

Αυτό που ξέρω εγώ (και κάθε σοβαρός άνθρωπος) είναι ότι τα έγκριτα επιστημονικά περιοδικά δεν δημοσιεύουν κομπογιαννίτικες απόψεις.

Αν έχεις επιστημονικές ανησυχίες, φρόντισε να αποκτήσεις το κατάλληλο υπόβαθρο μέσω εξειδικευμένων σπουδών. Δε μπορείς όμως να κάνεις μνημόσυνο με ξένα κόλλυβα. Και πρόσεξε. Αν τα πράγματα με την αυτοπροβολή σου ξεφύγουν από το επίπεδο της πλάκας και σοβαρέψουν, κινδυνεύεις να αντιμετωπίσεις τη δικαιοσύνη.

Αν και νομίζω ότι το πρόβλημά σου δεν εμπίπτει στο πεδίο της Τεχνικής, αλλά της ψυχανάλυσης...
...................................................................................................................................................................................
Δική μου απάντηση.
Η γνώση δεν είναι ιδιοκτησία κανενός Όπου φτάνει το μυαλό σου.
Όποιος νομίζει ότι ο εργοδηγός δεν μπορεί να είναι επιστήμονας τότε καλά είναι να διαβάσετε τι είναι επιστήμη και τι επιστήμονας.
Θα δείτε ότι δεν αναφέρεται πουθενά η λέξη τίτλος σπουδών.
επιστήμονας = ο άνθρωπος που μπορεί να χρησιμοποιήσει την επιστημονική μέθοδο για να διεξάγει έρευνα και να εξελίξει τις γνώσεις ενός τομέα
(μεταφορικά) κάποιος που είναι άριστος σε ένα αντικείμενο

επιστήμη = σύνολο ειδικών γνώσεων για συγκεκριμένο αντικείμενο μελέτης μετά από έρευνα με βάση την τεκμηρίωση και την απόδειξη.

Όποιος αμφισβητεί αυτά που γράφω στην δημοσίευσή μου δεν έχει παρά να κάνει και αυτός μια δημοσίευση και να κάνει αναφορά στο γραπτό μου, εξηγώντας τους λόγους. Δεν είμαι μηχανικός και δεν παρακαλάω να σας μάθω. Αν με ρωτήσετε ευγενικά μπορεί να σας λύσω τις απορίες.

Έτσι γράφεται η επιστήμη.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 28 Μαρ 2024, 15:59

Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:37
χαχα έχει πέσει διαχρονικά η φάπα σύννεφο λέμε, αλλά αυτό το ξερό "όχι" του didonis μ' έκανε και γέλασα πολύ.
Εγώ του έδειξα πολιτισμό.
Αυτός μου έδειξε άρνηση = φόβο να με αντιμετωπίσει.
Ρε τους έχω πηδήξει χωρίς σάλιο με τις δημοσιεύσεις.. :lol:
Ξέρετε γιατί πήγα εκεί μέσα πάλη?
Για να τους δείξω ότι αυτά που μου έλεγαν ήταν μαλακίες πριν πολλά χρόνια, γιατί τώρα έχω δημοσιεύσεις εγκεκριμένες από καθηγητές :smt005:
Αυτό έκανα :003:
Τους έτσουξε και αντέδρασαν σπασμωδικά.
Και εγώ με το ύφος του Dr. τους έσφαξα με το γάντι και τους είπα... Δεν είμαι μηχανικός και δεν παρακαλάω να σας μάθω την έρευνά μου. Αν με ρωτήσετε ευγενικά μπορεί να σας λύσω τις απορίες. :c020:

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Μαρ 2024, 16:58

seismic1 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:55
Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:25
Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:40
Εν τω μεταξύ, τα ίδια και τα ίδια 12 χρόνια, δεν έχει βαρεθεί ρε το θηρίο;
ΥΓ: Κάποιος άλλος τού 'γραψε ότι μπαίνει και γράφει μέχρι και σε φόρουμ για κομμωτήρια :smt005:
Δεν είναι ψέματα...και στο ADSL είχε γραφτεί και στο PC Magazine και στο 4 ΤΡΟΧΟΙ και σε όποιο άλλο φόρουμ εύρισκε μπροστά του.

Αρρώστια λέμε...χωρίς γιατρειά...
:102:
Παιδιά δεν ξέρετε πόσο κουράγιο μου δίνεται.
Σας ευχαριστώ για τις βρισιές!
Τα καλό μήλο πετροβολούν
Τα σάπια πέφτουν μόνα τους.
Είδε κάποιος κάποιον στο mixanikos.gr να μιλάει επιστημονικά και να καταρρίπτει αυτά που λέω?
Όχι. Τότε καλά πάω.
Ρε αγαθοβιόλη...
Στα έχουν καταρρίψει δεκάδες φορές και σε εκείνο το φόρουμ και στο άλλο. Αλλά και σε αυτό εδώ...
Εσύ όμως, παριστάνεις ότι δεν σε φτύνουν αλλά πως βρέχει...
Να, ο Νταγκλής, σε έχει ταπώσει σε τουλάχιστον είκοσι ποστς.
Έχει καταρρίψει τις ανοησίες σου, άλλες τόσες φορές.
Εσύ όμως, σαν εντελώς χαζός, ισχυρίζεσαι ότι δεν σε καταρρίπτει κανείς!
Και, όπως έχουμε πει αλλά και αποδείξει δεκάδες φορές, αυτή είναι η τακτική σου.
Όσες φορές καταρρίπτουν τις βλακείες σου, άλλες τόσες φορές εσύ ισχυρίζεσαι ότι δεν σε καταρρίπτει κανείς...

Κλασικό δείγμα συνδρόμου Dunning - Kruger...

.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Μαρ 2024, 17:05

Ποιος να σου απαντήσει "επιστημονικά" ρε άσχετε, όταν τους φλομώνεις στα ψέματα...
seismic έγραψε
Πήρα το ΟΚ από το Τ.Ε.Ε να τοποθετώ την ευρεσιτεχνία στις κατασκευές.
Αυτό σας λέει κάτι?
Όποιος θέλει να κτίσει την πρώτη οικοδομή με το απόλυτο αντισεισμικό σύστημα,
Θα έχει έκπτωση 60%
https://www.emichanikos.gr/showthread.p ... #post33969

Τι λες ρε αρχιψεύταρε...ΤΙ ψέματα τους γράφεις;

Λίγο γιαουρτάκι ψευτράκο;
:sal9::sal9:

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Μαρ 2024, 18:05

seismic1 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:55

Είδε κάποιος κάποιον στο mixanikos.gr να μιλάει επιστημονικά και να καταρρίπτει αυτά που λέω?
Όχι. Τότε καλά πάω.
ναι.

ολους.

εδω και 15 χρονια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 28 Μαρ 2024, 20:54

Ασέβαστος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 18:05
seismic1 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:55

Είδε κάποιος κάποιον στο mixanikos.gr να μιλάει επιστημονικά και να καταρρίπτει αυτά που λέω?
Όχι. Τότε καλά πάω.
ναι.

ολους.

εδω και 15 χρονια.
η δημοσίευση τους έκανε μαλ@κes

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 28 Μαρ 2024, 20:56

seismic1 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 20:54
Ασέβαστος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 18:05
seismic1 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:55

Είδε κάποιος κάποιον στο mixanikos.gr να μιλάει επιστημονικά και να καταρρίπτει αυτά που λέω?
Όχι. Τότε καλά πάω.
ναι.

ολους.

εδω και 15 χρονια.
η δημοσίευση τους έκανε μαλ@κes
Πήγαινε γράψε το εκεί να δω κάτι.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών