ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 03 Αύγ 2020, 23:55

Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:48
Εγώ γιατί έχω ντεζαβου; Καλά πόσες φορές έχει ανοιχτεί θέμα ; Σίγουρα θυμάμαι να γελάω με πειπερ στα αγγλικά (ο θεός να τα κάνει) που δεν έγινε ποτέ δεκτό.
Όταν γίνει θα γελοιοποιηθείτε.
Έγινε δεκτό αυτό και είναι το ποιο δημοφιλή του περιοδικού.
https://www.scirp.org/journal/paperinfo ... erid=59888
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20330
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Αύγ 2020, 23:55

Καλέ διαχειριση, κάντε μια συνένωση θεμάτων, θα μας κοψοχολιασετε με καμία αρχή Αλτσχάιμερ καμία ώρα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20330
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Αύγ 2020, 23:58

seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:55
Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:48
Εγώ γιατί έχω ντεζαβου; Καλά πόσες φορές έχει ανοιχτεί θέμα ; Σίγουρα θυμάμαι να γελάω με πειπερ στα αγγλικά (ο θεός να τα κάνει) που δεν έγινε ποτέ δεκτό.
Όταν γίνει θα γελοιοποιηθείτε.
Έγινε δεκτό αυτό και είναι το ποιο δημοφιλή του περιοδικού.
https://www.scirp.org/journal/paperinfo ... erid=59888
Έχει μια εκπομπή στο όπεν με Μουτιδου, Αναστασιάδη , Κρυσταλλια και άλλη μία. πάρε κάνα τηλ ρε να κάνομε κάνα τζερτζελο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 04 Αύγ 2020, 00:00

seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:22
Λοξίας έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:09
Θα μας το πει όταν ένα σοβαρό και αναγνωρισμένο περιοδικό την δημοσιεύσει αφού την περάσει από επιστημονικά κριτήρια.
Εσύ δοκίμασες και σου ζήτησαν να υποστηρίξεις μαθηματικά τα όσα ισχυρίζεσαι στο χαρτί. Αν το έκανες, θα την πέρναγαν από κόσκινο και μετά θα την δημοσίευαν, αν πέρναγε τα κριτήρια.
Εσύ είσαι μαθημένος να υπολογίζεις με το μάτι.
"Βάλε τρεις τενεκέδες άμμο και πέντε σακιά τσιμέντο, ρίξε και μερικά κιλά χαλίκι"...
...έκανες τέτοιους υπολογισμούς και τσαντίστηκες που δεν τους δέχτηκαν.

Στα έχουν πει δεκάδες φορές αυτά, αλλά εσύ κοκκορεύεσαι πως είσαι σπουδαίος. Δυστυχώς, δεν είσαι.
Ό,τι και να σου λένε, μυαλό δεν βάζεις. Μπορεί και να μην το θες κι όλας.
Μπορεί να θέλεις να γυρνάς στα φόρα και να κλαίγεσαι για την "πουτάνα κοινωνία", που δεν αναγνωρίζει την αξία σου.
Γιατί αν βάλεις μυαλό, ίσως κλαις πιο πολύ...
Για να δεις πόσο γκαγκά είσαι. https://www.researchgate.net/publicatio ... S_RESEARCH
Και για τους υπολογισμούς.
Αυτά είναι τα μαθηματικά της πατέντας τίποτα άλλο δεν χρειάζεται από μαθηματικά της άνω δομής.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως σχεδιάζουν σήμερα είναι ότι στέλνουν τις εντάσεις του σεισμού στα δοκάρια των οποίων κάμπτετε ο κορμός τους και τα σπάνε.
Αυτό συμβαίνει διότι είναι ασύνδετη η κατασκευή με το έδαφος με αποτέλεσμα όλες οι εντάσεις να οδηγούνται στα κομβικά σημεία. Η ευρεσιτεχνία ( Το απόλυτο αντισεισμικό σύστημα ) με την μέθοδο σχεδιασμού με την οποία ενώνει με μηχανισμούς πάκτωσης το έδαφος με όλες τις παρειές των τοιχωμάτων από το ανώτατο επίπεδό τους χρησιμοποιώντας τεταμένους τένοντες άνευ συνάφειας, εκτρέπει τις εντάσεις του σεισμού μέσα στο έδαφος, αφαιρώντας αυτές από τις διατομές των δοκών και των τοιχωμάτων παρεμποδίζοντας την παραμόρφωση του φέροντα ελαστικά ο οποίος μετά από αυτήν την παρέμβαση αδυνατεί να περάσει σε ανελαστικές μετατοπίσεις.
Σε αυτό το βίντεο πείραμα ( 1 ) το οποίο ενσωματώνει την ευρεσιτεχνία στο 2,40 λεπτό διακρίνονται οι δοκοί που στηρίζουν την σεισμική βάση να ανασηκώνονται εμπεδώνοντας την θεωρεία ότι οι εντάσεις του σεισμού εκτρέπονται μέσα στο έδαφος αφαιρώντας εντάσεις από τις διατομές των κομβικών σημείων.
Σε αυτό το βίντεο πείραμα ( 2 ) το οποίο δεν ενσωματώνει την ευρεσιτεχνία διακρίνεται η αστοχία να οδηγείτε στους κόμβους των οποίων οι διατομές αστοχούν υπό μορφή διάτμησης.
Πως λειτουργεί η ευρεσιτεχνεία.
Όπως βλέπουμε στο σχήμα ( 3 )
Ο σεισμός επιβάλει μια επιταχυνόμενη μετατόπιση στην βάση της κατασκευής την ( Α ) Η κατασκευή αρνείται να ακολουθήσει την επιταχυνόμενη μετατόπιση με αποτέλεσμα να δημιουργείτε μια δύναμη αντίθετης κατεύθυνσης αυτή της αδράνειας ( Β ) Η δύναμη ( Β ) κατευθύνετε στην άρθρωση ( 1 ) η οποία πάει να περιστρέψει το τοίχωμα. ( Γ ) Κατά την περιστροφή δημιουργείται η ανοδική δύναμη ( 2 ) Αυτήν την δύναμη την παραλαμβάνει ο τένοντας ( 3 ) από την ανώτατη στάθμη του τοιχώματος και την στέλνει μέσα στο έδαφος.
Στο σχήμα ( 4 ) του λοστού έχουμε ένα διπλό μοχλοβραχίονα Ο πρώτος εκτείνεται κατακόρυφα με απόσταση ( Γ – Β ) και ο δεύτερος εις πλάτος με απόσταση ( Β – Α ) Για να βρούμε την την ανοδική δύναμη εξόλκευσης του ήλου στο σημείο Α του λοστού πολλαπλασιάζουμε την δύναμη Γ επί την απόσταση Γ-B και διαιρούμε το γινόμενο με την απόσταση Β-Α
Αυτή η μαθηματική σχέση του διπλού μοχλοβραχίονα υφίσταται και στα επιμήκη τοιχώματα των οποίων η ευρεσιτεχνία ενώνει με μηχανισμούς πάκτωσης το έδαφος με όλες τις παρειές των τοιχωμάτων από το ανώτατο επίπεδό τους χρησιμοποιώντας τεταμένους τένοντες άνευ συνάφειας
Για να βρούμε το μέγεθος της ροπή ευστάθειας που θα πρέπει να επιβάλει στο ανώτατο επίπεδο της παρειάς του τοιχώματος ο μηχανισμός της ευρεσιτεχνίας, για να μην ανατραπεί το τοίχωμα θα πρέπει η ροπή ευστάθειας να είναι μεγαλύτερη της ροπής ανατροπής του τοιχώματος. Και διότι το επιμήκη τοίχωμα διαθέτει διπλό μοχλοβραχίονα αυτόν του ύψους και αυτόν του πλάτους η μαθηματική λύση είναι ίδια με αυτή του λοστού. Βλέπε σχήμα ( 3 )
Για να μην ανατραπεί το τοίχωμα ώστε να μην χάσει την καθετότητά του και για να μην έχουμε αποκόλληση της βάσης θεμελίωσης από το έδαφος και κάμψη του κορμού του, πρέπει η καθοδική δύναμη ( 3 ) σχήματος 3, να είναι μεγαλύτερη > της δύναμης ( 2 )
Για να βρούμε την ανοδική δύναμη ( 2 )
Ανοδ. Δυν.2 = Δύναμη αδράνειας Β * Ύψος τοιχώματος / Πλάτος εκτεινόμενο από την άρθρωση μέχρι τον τένοντα 3
Αυτή η μαθηματική σχέση του διπλού μοχλοβραχίονα μας δίνει την δύναμη που πρέπει να επιβάλει ο τένοντας ( 3 ) στην διατομή του τοιχώματος Βάζοντας φυσικά και έναν συντελεστή ασφαλείας προστρέχουμε στις προδιαγραφές των τενόντων του εμπορείου και διαλέγουμε τον κατάλληλο τένοντα για την παραλαβή αυτών των εντάσεων.
Με αυτήν την μέθοδο καταργούμε τον μοχλοβραχίονα του τοιχώματος διότι δεν κατεβαίνει ουδεμία ροπή στην βάση.
Αν θέλουμε να αφαιρέσουμε εντάσεις από τον τένοντα της ευρεσιτεχνίας και να έχουμε και κάποια ελαστική απόσβεση στην ένταση και να μοιραστούν τα φορτία μεταξύ του μηχανισμού και των διατομών των φερόντων στοιχείων, τότε ανάμεσα στο περικόχλιο του τένοντα και το ανώτατο επίπεδο της παρειάς του τοιχώματος τοποθετούμε ένα υλικό απόσβεσης ή ένα ελατήριο ή ένα υδραυλικό σύστημα.
Αναφορές
Σχήμα ( 4 )
Εικόνα
Σχήμα ( 3 )
Εικόνα
Βίντεο ( 1 )



Βίντεο ( 2 )

Μόλις τεκμηριώσω κάτι βγαίνουν οι λαγομαλάκες να πουν την μαλακία τους για να αλλάξει η σελίδα και να μην φαίνεται η τεκμηρίωση.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 04 Αύγ 2020, 00:01

Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:58
seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:55
Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:48
Εγώ γιατί έχω ντεζαβου; Καλά πόσες φορές έχει ανοιχτεί θέμα ; Σίγουρα θυμάμαι να γελάω με πειπερ στα αγγλικά (ο θεός να τα κάνει) που δεν έγινε ποτέ δεκτό.
Όταν γίνει θα γελοιοποιηθείτε.
Έγινε δεκτό αυτό και είναι το ποιο δημοφιλή του περιοδικού.
https://www.scirp.org/journal/paperinfo ... erid=59888
Έχει μια εκπομπή στο όπεν με Μουτιδου, Αναστασιάδη , Κρυσταλλια και άλλη μία. πάρε κάνα τηλ ρε να κάνομε κάνα τζερτζελο.
:smt023
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27148
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 04 Αύγ 2020, 00:02

Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:58
seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:55
Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:48
Εγώ γιατί έχω ντεζαβου; Καλά πόσες φορές έχει ανοιχτεί θέμα ; Σίγουρα θυμάμαι να γελάω με πειπερ στα αγγλικά (ο θεός να τα κάνει) που δεν έγινε ποτέ δεκτό.
Όταν γίνει θα γελοιοποιηθείτε.
Έγινε δεκτό αυτό και είναι το ποιο δημοφιλή του περιοδικού.
https://www.scirp.org/journal/paperinfo ... erid=59888
Έχει μια εκπομπή στο όπεν με Μουτιδου, Αναστασιάδη , Κρυσταλλια και άλλη μία. πάρε κάνα τηλ ρε να κάνομε κάνα τζερτζελο.
Στην Ανίτα δεν είναι καλύτερα, που μαζεύει όλα τα σούργελα; :smt017
.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20330
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Αύγ 2020, 00:04

Nandros έγραψε:
04 Αύγ 2020, 00:02
Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:58
seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:55
Όταν γίνει θα γελοιοποιηθείτε.
Έγινε δεκτό αυτό και είναι το ποιο δημοφιλή του περιοδικού.
https://www.scirp.org/journal/paperinfo ... erid=59888
Έχει μια εκπομπή στο όπεν με Μουτιδου, Αναστασιάδη , Κρυσταλλια και άλλη μία. πάρε κάνα τηλ ρε να κάνομε κάνα τζερτζελο.
Στην Ανίτα δεν είναι καλύτερα, που μαζεύει όλα τα σούργελα; :smt017
.
Δεν παίζει η Ανίτα να βγάλει μηχανικό που δεν έχει περάσει εξετάσεις από ΤΕΕ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32851
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Αύγ 2020, 09:28

seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 22:45

Η Ελλάδα δηλώνει αναρμόδια να κρίνει την ευρεσιτεχνία.
Η πράξη θα δείξει την αλήθεια. Μετά από 50 χρόνια συνεχούς ενεργής ενασχόλησής μου με τις κατασκευές εγώ είναι η πράξη.
δεν δηλωνει αναρμοδια. δηλωνει οτι η πατεντα ειναι για τα σκουπιδια.

και η πραξη, επισης. μετα απο 50 χρονια δεν εχει υπαρξει ουτε ενα κτιριο με την πατεντα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32851
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Αύγ 2020, 09:31

Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:48
Εγώ γιατί έχω ντεζαβου; Καλά πόσες φορές έχει ανοιχτεί θέμα ; Σίγουρα θυμάμαι να γελάω με πειπερ στα αγγλικά (ο θεός να τα κάνει) που δεν έγινε ποτέ δεκτό.
εχει την εντυπωση οτι αμα ανοιξει 500 θεματα και ξαναματαποσταρει τα ιδια που δεν διαβαζει πλεον κανεις, γινεται πιο σπουδαιος. γιατι αλλο ενας τυχαιος που εχει ανοιξει ενα μονο νημα, και αλλο ενας που εχει ανοιξει 500. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Γιάννης

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 04 Αύγ 2020, 12:37

seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 15:59
Γιάννης έγραψε:
03 Αύγ 2020, 08:26
Πω ρε φίλε, μας τα'χεις κάνει τσουρέκια, αμάν πια!

Αφού το βλέπεις ότι δεν αγοράζουμε εδώ, τι επιμένεις, ξεκόλλα πια.
Ρε φίλε είμαστε και συνονόματοι για το καλό του ονόματός μας άσε να τους πηδήξω! :003:
Δεν είμαι εδώ για να πουλήσω αλλά για να πηδήξω. :g030:
Spiros252 έγραψε:
04 Απρ 2019, 20:46
Εδώ πρέπει να διευκρινίσω ότι διατυπώσεις τύπου: "ο μοναδικός σκοπός μου στο phorum είναι ο χλευασμός των άλλων" παραβιάζει τον θεμελιώδη κανόνα 1.1 του φόρουμ και συνεπαγόμενα το σκοπό του που είναι ο εποικοδομητικός διάλογος όλων των πλευρών που συμμετέχουν, και ο σεβασμός της διαφορετικής άποψης και των μελών κατά τη συζήτηση.
Spiros252, τι λέει, όλα καλά;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32851
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Αύγ 2020, 13:56

Γιάννης έγραψε:
04 Αύγ 2020, 12:37


Spiros252, τι λέει, όλα καλά;
οφου μωρε γιαννη, αστο τωρα αυτο, τι θες, να μας το χαλασεις; ωραια δεν παιζουμε;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Αύγ 2020, 14:31

seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:43
Αυτά είναι τα μαθηματικά και δεν τα ανακάλυψα εγώ.
Αυτά τα πειράματα κάτι δείχνουν
Τα μαθηματικά σίγουρα δεν τα ανακάλυψες γιατί δεν έχεις ιδέα από πράξεις. Τα πειράματά σου το μόνο που δείχνουν είναι ότι δεν ξέρεις να κάνεις πειράματα και κάνεις μαλακίες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 04 Αύγ 2020, 15:28

Ασέβαστος έγραψε:
04 Αύγ 2020, 09:28
seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 22:45

Η Ελλάδα δηλώνει αναρμόδια να κρίνει την ευρεσιτεχνία.
Η πράξη θα δείξει την αλήθεια. Μετά από 50 χρόνια συνεχούς ενεργής ενασχόλησής μου με τις κατασκευές εγώ είναι η πράξη.
δεν δηλωνει αναρμοδια. δηλωνει οτι η πατεντα ειναι για τα σκουπιδια.

και η πραξη, επισης. μετα απο 50 χρονια δεν εχει υπαρξει ουτε ενα κτιριο με την πατεντα.
ο ΟΑΣΠ με αριθμό πρωτοκόλλου, δηλώνει αναρμόδιος σε απάντησή του προς εμένα για να κρίνει την πατέντα.
Κανένας δεν είναι αρμόδιος στην Ελλάδα.
Για συκοφαντίες όλοι πρόθυμοι. :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 04 Αύγ 2020, 15:34

hellegennes έγραψε:
04 Αύγ 2020, 14:31
seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:43
Αυτά είναι τα μαθηματικά και δεν τα ανακάλυψα εγώ.
Αυτά τα πειράματα κάτι δείχνουν
Τα μαθηματικά σίγουρα δεν τα ανακάλυψες γιατί δεν έχεις ιδέα από πράξεις. Τα πειράματά σου το μόνο που δείχνουν είναι ότι δεν ξέρεις να κάνεις πειράματα και κάνεις μαλακίες.
Μου αρκεί που με καταλαβαίνουν οι επιστήμονες του είδους.
Για τους άλλους δεν θα μπορέσω.
Είσαι ένα τίποτα χωρίς γνώσεις γιατί να σε πιστέψω?
Να πιστέψω τους διευθυντές των σεισμικών βάσεων που διεξάγουν πειράματα σε τεράστιες σεισμικές βάσεις ή εσένα τον άσχετο?
σε ερώτησή μου για την γνώμη τους περί του πειράματός μου μου απάντησαν. Το πείραμα μιλάει μόνο του.
Αν το πουλάκι σου δεν ήταν βιδωμένο θα σου έπεφτε... :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 04 Αύγ 2020, 15:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20330
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Αύγ 2020, 15:41

seismic έγραψε:
04 Αύγ 2020, 15:34
hellegennes έγραψε:
04 Αύγ 2020, 14:31
seismic έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:43
Αυτά είναι τα μαθηματικά και δεν τα ανακάλυψα εγώ.
Αυτά τα πειράματα κάτι δείχνουν
Τα μαθηματικά σίγουρα δεν τα ανακάλυψες γιατί δεν έχεις ιδέα από πράξεις. Τα πειράματά σου το μόνο που δείχνουν είναι ότι δεν ξέρεις να κάνεις πειράματα και κάνεις μαλακίες.
Είσαι ένα τίποτα χωρίς γνώσεις γιατί να σε πιστέψω?
Να πιστέψω τους διευθυντές των σεισμικών βάσεων που διεξάγουν πειράματα σε τεράστιες σεισμικές βάσεις ή εσένα τον άσχετο?
σε ερώτησή μου για την γνώμη τους περί του πειράματός μου μου απάντησαν. Το πείραμα μιλάει μόνο του.
Αν το πουλάκι σου δεν ήταν βιδωμένο θα σου έπεφτε... :102:
Και τι λέει;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών