ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Αύγ 2020, 08:52

seismic έγραψε:
01 Αύγ 2020, 22:38

Το ερώτημα που θέτω είναι αν έπρεπε να ενδιαφερθούν ερευνητικά οι αρμόδιοι φορείς όπως το ΤΕΕ, ΙΤΣΑΚ, ΟΑΣΠ, Μετσόβιο, ΕΤΑΜ, για την πρόταση που κάνω περί του νέου αντισεισμικού σχεδιασμού.
η απαντηση ειναι οχι. η προταση σου ειναι ανεδαφικη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Αύγ 2020, 09:21

seismic έγραψε:
02 Αύγ 2020, 11:42
hellegennes έγραψε:
02 Αύγ 2020, 11:39
650.000 δικές σου επισκέψεις.
:smt005:
Μη με κάνεις να σου συγκεντρώσω 5000000 επισκέψεις από τα φόρα που γράφω... :xena:
ποσες απο αυτες ειναι για να σου κανουν πλακα, και ποσες για να σου ζητησουν να τους χτισεις το σπιτι;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Αύγ 2020, 09:25

Otto Weininger έγραψε:
02 Αύγ 2020, 12:27
hellegennes έγραψε:
02 Αύγ 2020, 11:47
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Με την ευκαιρία, επειδή εγώ είμαι άσχετος εντελώς με το ολο θέμα.
Όντως αυτά που λέει καθώς και τα πειράματα του δε στέκουν πουθενά;

Ή ας πούμε μέσα από την υπερβολή του ίσως κάτι να δουλεύει ;
εκεινο που μοιαζει με βυσμα για αγκυρωση στο εδαφος, λογικα θα δουλευει. αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε αν ειναι καλυτερο με καποιον τροπο απο τους ηδη υπαρχοντες τροπους αγκυρωσης. και μαλλον δε θα το μαθουμε ποτε, γιατι δεν μπορει κανεις να το πλησιασει στα σοβαρα, οταν λουζεται με απειρες κοτσανες για ολα τα υπολοιπα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 03 Αύγ 2020, 15:52

Ασέβαστος έγραψε:
03 Αύγ 2020, 08:52
seismic έγραψε:
01 Αύγ 2020, 22:38

Το ερώτημα που θέτω είναι αν έπρεπε να ενδιαφερθούν ερευνητικά οι αρμόδιοι φορείς όπως το ΤΕΕ, ΙΤΣΑΚ, ΟΑΣΠ, Μετσόβιο, ΕΤΑΜ, για την πρόταση που κάνω περί του νέου αντισεισμικού σχεδιασμού.
η απαντηση ειναι οχι. η προταση σου ειναι ανεδαφικη.
Αν η πρότασή μου γίνει εδαφική θα τους κάνω μαλάκες ε!
Μαζί και αυτούς του φόρουμ. :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 03 Αύγ 2020, 15:55

Λοξίας έγραψε:
03 Αύγ 2020, 08:47
Και τι να κάνει μωρέ ο άνθρωπος; Που να πάει; αφού όπου και να έχει πάει του έχουν κλείσει την πόρτα.
Έναν ώμο θέλει να κλάψει και εσείς τον αποπαίρνετε λέμε...
Δεν φτάνει που τον έχουν διώξει όλοι οι επίσημοι φορείς, επιστήμονες σε πανεπιστήμια, σοβαρά επιστημονικά περιοδικά, έχει και εσάς να τον κοροϊδεύετε.
:003:
Μα για αυτό πάω καλά γιατί προσπαθούν να με πηδήξουν!
Το καλό φρούτο πετροβολούν το άχρηστο πέφτει μόνο του! :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Αύγ 2020, 16:40

Είπε ο φτωχούλης Αλβανός που επί 8 χρόνια κλαψομουνιάζει στα φόρα γιατί δεν τον κάνουν Έλληνα πολιτικό μηχανικό... :smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 03 Αύγ 2020, 18:41

Λοξίας έγραψε:
03 Αύγ 2020, 16:40
Είπε ο φτωχούλης Αλβανός που επί 8 χρόνια κλαψομουνιάζει στα φόρα γιατί δεν τον κάνουν Έλληνα πολιτικό μηχανικό... :smt005:
Από ερευνητής ( Α ) στην αντισεισμική τεχνολογία με τριαδική διεθνή πατέντα να με υποβιβάζεις σε έναν πολιτικούλη μηχανικάκο υπάλληλο αυθαιρέτων είναι ύβρης για εμένα. :011:
Μακάρι να ήμουν Αλβανός αλλά δυστυχώς είμαι Έλληνας...
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Αύγ 2020, 22:15

Και σου έχουν εξηγήσει πως η χορήγηση πατέντας, δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτε.
Η πατέντα χορηγείται σε αυτόν που σκέφτεται μια πρωτότυπη ιδέα και την καταθέτει. Δεν σημαίνει επ' ουδενί λόγω, ότι η ιδέα που κατέθεσες θα δουλεύει και θα είναι εκμεταλλεύσιμη. Αν εγώ καταθέσω μια ιδέα για την εξόντωση των κατσαρίδων, που λέει ότι:

"πιάνουμε μία μία κατσαρίδα, της ανοίγουμε το στόμα και της ρίχνουμε τρεις κόκκους από το φάρμακό μου και η κατσαρίδα σκοτώνεται"

να είσαι σίγουρος πως θα πάρω πατέντα!
Το ομοσπονδιακό γραφείο ευρεσιτεχνιών των ΗΠΑ, έχει χορηγήσει χιλιάδες πατέντες για ιδέες πιο εξωφρενικές από την δική μου.
Η πατέντα, τριαδική ή όχι, ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΙΠΟΤΕ!
Πατέντες, και τριαδικές, έχουν χορηγηθεί σε δεκάδες χιλιάδες μαλακισμένες ιδέες. Μόνο και μόνο επειδή δεν την είχαν σκεφτεί άλλοι. Αυτή, είναι και η αξία μιας πατέντας. Κατοχυρώνει την ιδέα και τίποτε άλλο.
Η χορήγηση πατέντας, δεν σημαίνει ότι η ιδέα είναι εφαρμόσιμη και εκμεταλλεύσιμη.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 03 Αύγ 2020, 22:45

Λοξίας έγραψε:
03 Αύγ 2020, 22:15
Και σου έχουν εξηγήσει πως η χορήγηση πατέντας, δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτε.
Η πατέντα χορηγείται σε αυτόν που σκέφτεται μια πρωτότυπη ιδέα και την καταθέτει. Δεν σημαίνει επ' ουδενί λόγω, ότι η ιδέα που κατέθεσες θα δουλεύει και θα είναι εκμεταλλεύσιμη. Αν εγώ καταθέσω μια ιδέα για την εξόντωση των κατσαρίδων, που λέει ότι:

"πιάνουμε μία μία κατσαρίδα, της ανοίγουμε το στόμα και της ρίχνουμε τρεις κόκκους από το φάρμακό μου και η κατσαρίδα σκοτώνεται"

να είσαι σίγουρος πως θα πάρω πατέντα!
Το ομοσπονδιακό γραφείο ευρεσιτεχνιών των ΗΠΑ, έχει χορηγήσει χιλιάδες πατέντες για ιδέες πιο εξωφρενικές από την δική μου.
Η πατέντα, τριαδική ή όχι, ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΙΠΟΤΕ!
Πατέντες, και τριαδικές, έχουν χορηγηθεί σε δεκάδες χιλιάδες μαλακισμένες ιδέες. Μόνο και μόνο επειδή δεν την είχαν σκεφτεί άλλοι. Αυτή, είναι και η αξία μιας πατέντας. Κατοχυρώνει την ιδέα και τίποτε άλλο.
Η χορήγηση πατέντας, δεν σημαίνει ότι η ιδέα είναι εφαρμόσιμη και εκμεταλλεύσιμη.
Και ποιος θα μας πει αν η πατέντα είναι εφαρμόσιμη?
Η Ελλάδα δηλώνει αναρμόδια να κρίνει την ευρεσιτεχνία.
Η πράξη θα δείξει την αλήθεια. Μετά από 50 χρόνια συνεχούς ενεργής ενασχόλησής μου με τις κατασκευές εγώ είναι η πράξη.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Αύγ 2020, 23:09

Θα μας το πει όταν ένα σοβαρό και αναγνωρισμένο περιοδικό την δημοσιεύσει αφού την περάσει από επιστημονικά κριτήρια.
Εσύ δοκίμασες και σου ζήτησαν να υποστηρίξεις μαθηματικά τα όσα ισχυρίζεσαι στο χαρτί. Αν το έκανες, θα την πέρναγαν από κόσκινο και μετά θα την δημοσίευαν, αν πέρναγε τα κριτήρια.
Εσύ είσαι μαθημένος να υπολογίζεις με το μάτι.
"Βάλε τρεις τενεκέδες άμμο και πέντε σακιά τσιμέντο, ρίξε και μερικά κιλά χαλίκι"...
...έκανες τέτοιους υπολογισμούς και τσαντίστηκες που δεν τους δέχτηκαν.

Στα έχουν πει δεκάδες φορές αυτά, αλλά εσύ κοκκορεύεσαι πως είσαι σπουδαίος. Δυστυχώς, δεν είσαι.
Ό,τι και να σου λένε, μυαλό δεν βάζεις. Μπορεί και να μην το θες κι όλας.
Μπορεί να θέλεις να γυρνάς στα φόρα και να κλαίγεσαι για την "πουτάνα κοινωνία", που δεν αναγνωρίζει την αξία σου.
Γιατί αν βάλεις μυαλό, ίσως κλαις πιο πολύ...

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 03 Αύγ 2020, 23:22

Λοξίας έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:09
Θα μας το πει όταν ένα σοβαρό και αναγνωρισμένο περιοδικό την δημοσιεύσει αφού την περάσει από επιστημονικά κριτήρια.
Εσύ δοκίμασες και σου ζήτησαν να υποστηρίξεις μαθηματικά τα όσα ισχυρίζεσαι στο χαρτί. Αν το έκανες, θα την πέρναγαν από κόσκινο και μετά θα την δημοσίευαν, αν πέρναγε τα κριτήρια.
Εσύ είσαι μαθημένος να υπολογίζεις με το μάτι.
"Βάλε τρεις τενεκέδες άμμο και πέντε σακιά τσιμέντο, ρίξε και μερικά κιλά χαλίκι"...
...έκανες τέτοιους υπολογισμούς και τσαντίστηκες που δεν τους δέχτηκαν.

Στα έχουν πει δεκάδες φορές αυτά, αλλά εσύ κοκκορεύεσαι πως είσαι σπουδαίος. Δυστυχώς, δεν είσαι.
Ό,τι και να σου λένε, μυαλό δεν βάζεις. Μπορεί και να μην το θες κι όλας.
Μπορεί να θέλεις να γυρνάς στα φόρα και να κλαίγεσαι για την "πουτάνα κοινωνία", που δεν αναγνωρίζει την αξία σου.
Γιατί αν βάλεις μυαλό, ίσως κλαις πιο πολύ...
Για να δεις πόσο γκαγκά είσαι. https://www.researchgate.net/publicatio ... S_RESEARCH
Και για τους υπολογισμούς.
Αυτά είναι τα μαθηματικά της πατέντας τίποτα άλλο δεν χρειάζεται από μαθηματικά της άνω δομής.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως σχεδιάζουν σήμερα είναι ότι στέλνουν τις εντάσεις του σεισμού στα δοκάρια των οποίων κάμπτετε ο κορμός τους και τα σπάνε.
Αυτό συμβαίνει διότι είναι ασύνδετη η κατασκευή με το έδαφος με αποτέλεσμα όλες οι εντάσεις να οδηγούνται στα κομβικά σημεία. Η ευρεσιτεχνία ( Το απόλυτο αντισεισμικό σύστημα ) με την μέθοδο σχεδιασμού με την οποία ενώνει με μηχανισμούς πάκτωσης το έδαφος με όλες τις παρειές των τοιχωμάτων από το ανώτατο επίπεδό τους χρησιμοποιώντας τεταμένους τένοντες άνευ συνάφειας, εκτρέπει τις εντάσεις του σεισμού μέσα στο έδαφος, αφαιρώντας αυτές από τις διατομές των δοκών και των τοιχωμάτων παρεμποδίζοντας την παραμόρφωση του φέροντα ελαστικά ο οποίος μετά από αυτήν την παρέμβαση αδυνατεί να περάσει σε ανελαστικές μετατοπίσεις.
Σε αυτό το βίντεο πείραμα ( 1 ) το οποίο ενσωματώνει την ευρεσιτεχνία στο 2,40 λεπτό διακρίνονται οι δοκοί που στηρίζουν την σεισμική βάση να ανασηκώνονται εμπεδώνοντας την θεωρεία ότι οι εντάσεις του σεισμού εκτρέπονται μέσα στο έδαφος αφαιρώντας εντάσεις από τις διατομές των κομβικών σημείων.
Σε αυτό το βίντεο πείραμα ( 2 ) το οποίο δεν ενσωματώνει την ευρεσιτεχνία διακρίνεται η αστοχία να οδηγείτε στους κόμβους των οποίων οι διατομές αστοχούν υπό μορφή διάτμησης.
Πως λειτουργεί η ευρεσιτεχνεία.
Όπως βλέπουμε στο σχήμα ( 3 )
Ο σεισμός επιβάλει μια επιταχυνόμενη μετατόπιση στην βάση της κατασκευής την ( Α ) Η κατασκευή αρνείται να ακολουθήσει την επιταχυνόμενη μετατόπιση με αποτέλεσμα να δημιουργείτε μια δύναμη αντίθετης κατεύθυνσης αυτή της αδράνειας ( Β ) Η δύναμη ( Β ) κατευθύνετε στην άρθρωση ( 1 ) η οποία πάει να περιστρέψει το τοίχωμα. ( Γ ) Κατά την περιστροφή δημιουργείται η ανοδική δύναμη ( 2 ) Αυτήν την δύναμη την παραλαμβάνει ο τένοντας ( 3 ) από την ανώτατη στάθμη του τοιχώματος και την στέλνει μέσα στο έδαφος.
Στο σχήμα ( 4 ) του λοστού έχουμε ένα διπλό μοχλοβραχίονα Ο πρώτος εκτείνεται κατακόρυφα με απόσταση ( Γ – Β ) και ο δεύτερος εις πλάτος με απόσταση ( Β – Α ) Για να βρούμε την την ανοδική δύναμη εξόλκευσης του ήλου στο σημείο Α του λοστού πολλαπλασιάζουμε την δύναμη Γ επί την απόσταση Γ-B και διαιρούμε το γινόμενο με την απόσταση Β-Α
Αυτή η μαθηματική σχέση του διπλού μοχλοβραχίονα υφίσταται και στα επιμήκη τοιχώματα των οποίων η ευρεσιτεχνία ενώνει με μηχανισμούς πάκτωσης το έδαφος με όλες τις παρειές των τοιχωμάτων από το ανώτατο επίπεδό τους χρησιμοποιώντας τεταμένους τένοντες άνευ συνάφειας
Για να βρούμε το μέγεθος της ροπή ευστάθειας που θα πρέπει να επιβάλει στο ανώτατο επίπεδο της παρειάς του τοιχώματος ο μηχανισμός της ευρεσιτεχνίας, για να μην ανατραπεί το τοίχωμα θα πρέπει η ροπή ευστάθειας να είναι μεγαλύτερη της ροπής ανατροπής του τοιχώματος. Και διότι το επιμήκη τοίχωμα διαθέτει διπλό μοχλοβραχίονα αυτόν του ύψους και αυτόν του πλάτους η μαθηματική λύση είναι ίδια με αυτή του λοστού. Βλέπε σχήμα ( 3 )
Για να μην ανατραπεί το τοίχωμα ώστε να μην χάσει την καθετότητά του και για να μην έχουμε αποκόλληση της βάσης θεμελίωσης από το έδαφος και κάμψη του κορμού του, πρέπει η καθοδική δύναμη ( 3 ) σχήματος 3, να είναι μεγαλύτερη > της δύναμης ( 2 )
Για να βρούμε την ανοδική δύναμη ( 2 )
Ανοδ. Δυν.2 = Δύναμη αδράνειας Β * Ύψος τοιχώματος / Πλάτος εκτεινόμενο από την άρθρωση μέχρι τον τένοντα 3
Αυτή η μαθηματική σχέση του διπλού μοχλοβραχίονα μας δίνει την δύναμη που πρέπει να επιβάλει ο τένοντας ( 3 ) στην διατομή του τοιχώματος Βάζοντας φυσικά και έναν συντελεστή ασφαλείας προστρέχουμε στις προδιαγραφές των τενόντων του εμπορείου και διαλέγουμε τον κατάλληλο τένοντα για την παραλαβή αυτών των εντάσεων.
Με αυτήν την μέθοδο καταργούμε τον μοχλοβραχίονα του τοιχώματος διότι δεν κατεβαίνει ουδεμία ροπή στην βάση.
Αν θέλουμε να αφαιρέσουμε εντάσεις από τον τένοντα της ευρεσιτεχνίας και να έχουμε και κάποια ελαστική απόσβεση στην ένταση και να μοιραστούν τα φορτία μεταξύ του μηχανισμού και των διατομών των φερόντων στοιχείων, τότε ανάμεσα στο περικόχλιο του τένοντα και το ανώτατο επίπεδο της παρειάς του τοιχώματος τοποθετούμε ένα υλικό απόσβεσης ή ένα ελατήριο ή ένα υδραυλικό σύστημα.
Αναφορές
Σχήμα ( 4 )
Εικόνα
Σχήμα ( 3 )
Εικόνα
Βίντεο ( 1 )



Βίντεο ( 2 )

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 03 Αύγ 2020, 23:51, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Αύγ 2020, 23:32

Πάλι επαναλαμβάνεις τις δικές σου απόψεις, που δεν είναι τεκμηρωμένες από πουθενά!
Και κατεβάζεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια κείμενα. Δεν εντυπωσιάζεις κανέναν.
Ξεχνάς ότι στο φόρουμ των Μηχανικών, παρακαλούσες να σου μαθηματικοποιήσουν σωστά τους υπολογσμούς σου, όταν έγραφες ότ πέτυχες δόνηση 45g και γέλασε και το παρδαλό κατσίκι.
Ξεχνάς ότι και στο παλιό το φόρουμ, αλλά και σε αυτό, προσφέρθηκαν δυο τρεις να σε βοηθήσουν και σου ζήτησαν μερικά στοιχεία από την κατασκευή σου. Αλλά εσύ τους άρχισες στα "εγώ έχω τίτλο ανώτερο του καθηγητή"...

Τελικά, όντως έτσι είναι.
Προτιμάς να γυρίζεις στα φόρα και να κλαίγεσαι για την κακούργα κοινωνία. Και ας σε δουλεύουν όλοι.
Το δούλεμα το αντέχεις. Το να δεις ποιος είσαι δεν αντέχεις...

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 03 Αύγ 2020, 23:43

Λοξίας έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:32
Πάλι επαναλαμβάνεις τις δικές σου απόψεις, που δεν είναι τεκμηρωμένες από πουθενά!
Και κατεβάζεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια κείμενα. Δεν εντυπωσιάζεις κανέναν.
Ξεχνάς ότι στο φόρουμ των Μηχανικών, παρακαλούσες να σου μαθηματικοποιήσουν σωστά τους υπολογσμούς σου, όταν έγραφες ότ πέτυχες δόνηση 45g και γέλασε και το παρδαλό κατσίκι.
Ξεχνάς ότι και στο παλιό το φόρουμ, αλλά και σε αυτό, προσφέρθηκαν δυο τρεις να σε βοηθήσουν και σου ζήτησαν μερικά στοιχεία από την κατασκευή σου. Αλλά εσύ τους άρχισες στα "εγώ έχω τίτλο ανώτερο του καθηγητή"...

Τελικά, όντως έτσι είναι.
Προτιμάς να γυρίζεις στα φόρα και να κλαίγεσαι για την κακούργα κοινωνία. Και ας σε δουλεύουν όλοι.
Το δούλεμα το αντέχεις. Το να δεις ποιος είσαι δεν αντέχεις...
Αυτά είναι τα μαθηματικά και δεν τα ανακάλυψα εγώ.
Αυτά τα πειράματα κάτι δείχνουν και λόγο του ότι έχετε στραβομάρα και δεν τα βλέπετε σας τα λέω.
Στα παπάκια μου τι λέτε εσείς. Αυτά ξέρετε αυτά λέτε.
Αυτή είναι η μαθηματική αλήθεια.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Αύγ 2020, 23:48

Εγώ γιατί έχω ντεζαβου; Καλά πόσες φορές έχει ανοιχτεί θέμα ; Σίγουρα θυμάμαι να γελάω με πειπερ στα αγγλικά (ο θεός να τα κάνει) που δεν έγινε ποτέ δεκτό.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27159
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 03 Αύγ 2020, 23:53

Cecily Anne έγραψε:
03 Αύγ 2020, 23:48
Εγώ γιατί έχω ντεζαβου; Καλά πόσες φορές έχει ανοιχτεί θέμα ; Σίγουρα θυμάμαι να γελάω με πειπερ στα αγγλικά (ο θεός να τα κάνει) που δεν έγινε ποτέ δεκτό.
search.php?author_id=1087&sr=topics&sf=firstpost

Τα μισά από τα νήματα που έχει ανοίξει είναι για τις γνωστές λασκαρισμένες βίδες! :g030:
.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών