ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Μάιος 2021, 16:41

seismic έγραψε:
15 Μάιος 2021, 16:42
Δεν με εκπλήσσει καθόλου ότι με καταλαβαίνουν άνθρωποι με ανοιχτά μυαλά, ενώ ορισμένοι μορφωμένοι πτυχιούχοι με τρολάρουν.
Κανένα φόρουμ πολιτικών μηχανικών στην Ελλάδα δεν μου επιτρέπει να γράψω για την έρευνά μου με αποτέλεσμα οι απλοί πολίτες να είναι περισσότερο ενημερωμένοι για το νέο στην αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών από ότι είναι οι πολιτικοί μηχανικοί.
Εδώ είσαι γίνεσαι πάλι ο κλασικός seismic, που του είναι αδύνατον όχι μόνον να παραδεχθεί κάποιο λάθος του, αλλά και δεν ανέχεται υποδείξεις.
Στα δύο φόρα των πολιτικών μηχανικών που έχω παρακολουθήσει την πορεία σου από το 2012, η συμπεριφορά των μελών απέναντί σου ήταν άψογη.
Μάλιστα στο ένα, που κάποια μέλη διαμαρτυρήθηκαν για την εγγραφή σου στο φόρουμ αφού δεν είσαι πολιτικός μηχανικός, ο moderator του φόρουμ, τους έβαλε πάγο, ζητώντας να σε διαβάσουν πρώτα, να δουν τι έχει να πεις και μετά να κρίνουν. Και έτσι έγινε. Και στα δύο φόρα.
Αφού έγραψες, έγραψες, έγραψες...κατεβατά ολόκληρα με ένα σωρό βίντεο, άρχισαν οι ερωτήσεις και η κριτική. Το αποτέλεσμα και το ξέρεις και το ξέρω. Και το ξέρουν και όλοι αυτοί που έχουν παρακολουθήσει τα τεκταινόμενα.
Σου έκαναν σωστότατες παρατηρήσεις για τα μαθηματικά που χρησιμοποιούσες, σου υπεδείκνυαν τα λάθη σου στους υπολογισμούς (που στην αρχή είχες βγάλει 11g επιτάχυνση της πλατφόρμας σου), τους λανθασμένους υπολογισμούς των υλικών κ.λπ.
Και αφού δέχθηκες (με πολύ ζόρι), να κάνεις τις διορθώσεις, σου ζήτησαν κάποιο είδος επαλήθευσης και καταγραφής σε μαθηματικό φορμά, όλων αυτών που ισχυρίζεσαι στα λόγια.
Εσύ θύμωνες και απαιτούσες να δεχθούν τα όσα λες και βλέπουν στα βίντεο επειδή είσαι ερευνητής με πατέντα και είσαι ανώτερος του καθηγητή. Στο τέλος του αποκαλούσες και άσχετους. Φυσικό και επόμενο ήταν να σε αποκλείσουν μετά από δεκάδες προσβλητικά μηνύματα εκ μέρους σου.

Τα ίδια δεν έκανες και στο φόρουμ των ηλεκτρονικών, όπου με θράσος τους είπες πως εσύ έχεις καταρρίψει τον δεύτερο θερμοδυναμικό νόμο, επειδή οι νόμοι είναι για να καταρρίπτονται;

Τα ίδια δεν έκανες και εδώ, όταν προσπάθησαν να σε βοηθήσουν μέλη με βαθειές γνώσεις του αντικειμένου; Δεν τους προσέβαλες λέγοντας πως δεν είναι άξιοι να μετρηθούν με εσένα που έχεις τίτλο ανώτερο του καθηγητή;

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Μάιος 2021, 16:44

seismic έγραψε:
15 Μάιος 2021, 16:42
Συνωμοσία ή βλακεία?
Ούτε το ένα, ούτε το άλλο.
Είναι ανικανότητα δική σου να δεχθείς συμβουλές, επειδή πιστεύεις πως είσαι ανώτερος όλων.

seismic έγραψε:
15 Μάιος 2021, 16:42
Που είναι οι Έλληνες καθηγητές της αντισεισμικής τεχνολογίας να συνδράμουν στην έρευνά μου?
Έχουν βάλει κερί στα αυτιά και κάνουν τον χαζό....γιατί να με αντιμετωπίσουν δεν μπορούν και δεν θέλουν.
Τους προσκαλώ πάντως καλοπροαίρετα σε ανοιχτή επιστημονική συζήτηση για να δούμε τελικά την αλήθεια των λεγόμενων μου
που ισχυρίζομαι ότι νίκησα τον σεισμό!
Οι Έλληνες καθηγητές (και οι ξένοι) βρίσκονται εκεί που πρέπει. Στα πανεπιστήμια και στα ερευνητικά κέντρα και κάνουν την δουλειά τους. Εσύ δεν είσαι εκεί! Αυτό πρέπει να το καταλάβεις.
Δεν μπορείς να προσκαλέσεις κάποιον που ΔΕΝ σε ακούει, διοτι βρίσκεται αλλού. Κατάλαβέ το...
Οι επιστήμονες δεν κάνουν τον χαζό. Είσαι εσύ που δεν τολμάς να ξαναπάς σε αυτούς, επειδή (κατά βάθος) ξέρεις το αποτέλεσμα.

Φωνάζεις και διαμαρτύρεσαι σε έρημο νησί. Προκαλείς και προσκαλείς επιστήμονες σε διάλογο, ενώ ξέρεις πολύ καλά πως ΚΑΝΕΝΑΣ επιστήμονας δεν διαβάζει εδώ. Πήγαινε λοιπόν ΕΣΥ να συναντήσεις τους επιστήμονες.

Και τι έχεις κερδίσει όλα αυτά τα χρόνια ρε seismic; Ένα τεράστιο μηδενικό και μπόλικη κοροϊδία...
Θα συνεχίσεις έτσι μέχρι να τα κακαρώσεις;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 18 Μάιος 2021, 17:42

Λοξίας έγραψε:
18 Μάιος 2021, 16:44
seismic έγραψε:
15 Μάιος 2021, 16:42
Συνωμοσία ή βλακεία?
Ούτε το ένα, ούτε το άλλο.
Είναι ανικανότητα δική σου να δεχθείς συμβουλές, επειδή πιστεύεις πως είσαι ανώτερος όλων.

seismic έγραψε:
15 Μάιος 2021, 16:42
Που είναι οι Έλληνες καθηγητές της αντισεισμικής τεχνολογίας να συνδράμουν στην έρευνά μου?
Έχουν βάλει κερί στα αυτιά και κάνουν τον χαζό....γιατί να με αντιμετωπίσουν δεν μπορούν και δεν θέλουν.
Τους προσκαλώ πάντως καλοπροαίρετα σε ανοιχτή επιστημονική συζήτηση για να δούμε τελικά την αλήθεια των λεγόμενων μου
που ισχυρίζομαι ότι νίκησα τον σεισμό!
Οι Έλληνες καθηγητές (και οι ξένοι) βρίσκονται εκεί που πρέπει. Στα πανεπιστήμια και στα ερευνητικά κέντρα και κάνουν την δουλειά τους. Εσύ δεν είσαι εκεί! Αυτό πρέπει να το καταλάβεις.
Δεν μπορείς να προσκαλέσεις κάποιον που ΔΕΝ σε ακούει, διοτι βρίσκεται αλλού. Κατάλαβέ το...
Οι επιστήμονες δεν κάνουν τον χαζό. Είσαι εσύ που δεν τολμάς να ξαναπάς σε αυτούς, επειδή (κατά βάθος) ξέρεις το αποτέλεσμα.

Φωνάζεις και διαμαρτύρεσαι σε έρημο νησί. Προκαλείς και προσκαλείς επιστήμονες σε διάλογο, ενώ ξέρεις πολύ καλά πως ΚΑΝΕΝΑΣ επιστήμονας δεν διαβάζει εδώ. Πήγαινε λοιπόν ΕΣΥ να συναντήσεις τους επιστήμονες.

Και τι έχεις κερδίσει όλα αυτά τα χρόνια ρε seismic; Ένα τεράστιο μηδενικό και μπόλικη κοροϊδία...
Θα συνεχίσεις έτσι μέχρι να τα κακαρώσεις;
Εγώ βλέπω ανικανότητα των πολιτικών μηχανικών να μιλήσουν μαζί μου.
Έτσι και αλλιώς απέδειξα επιστημονικά ότι η ευρεσιτεχνία μου δουλεύει.
Άλλωστε δεν μπορείς να πεις αμαθή, έναν βαθμολογημένο από παγκόσμιους επιστήμονες ερευνητή με βαθμό προφέσορα! 5.1 !
Δες πόση έρευνα έχω κάνει. https://www.researchgate.net/profile/Io ... nWyH8MW1q2
Και πως μου φέρονται οι ξένοι επιστήμονες.
Τα πανεπιστήμια κάνουν έρευνα αλλά εγώ τους άνοιξα τα μάτια.
Βαθμολογία 5.1
Total Research Interest 255.2
Recommendations 1664
Reads 9,901
Research items 50
Projects 5
Questions 80
Answers 146
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 18 Μάιος 2021, 18:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Μάιος 2021, 18:05

Το είπα, δεν το είπα; Θα συνεχίσεις να κομπάζεις και να μιλάς για ανικανότητα των άλλων.
Δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξεις και το γιατί, είναι φανερό μετά από τόσα χρόνια.
Γνωρίζεις πολύ καλά πως η πατέντα σου είναι μια "εφεύρεση" που δουλεύει με τα δικά σου λόγια και στο δικό σου το μυαλό.
Δεν θα έχει εφαρμογή στον πραγματικό κόσμο, ή το κόστος θα είναι τόσο μεγάλο που θα απορριφθεί μετ' επαίνων.
'Εφαγες πόρτα από το Μετσόβειο και από όπου αλλού την εξέτασαν για εφαρμογή.
Και πήρες μια πατέντα για την ιδέα σου. ΌΧΙ για την εφαρμογή της. Τα έχουμε ξαναπεί δεκάδες φορές και στο έχω(έχουμε) αποδείξει άλλες τόσες.
Η πατέντα σου, απλώς κατοχυρώνει πως την ιδέα αυτήν την είχες εσύ πρώτος. ΤΙΠΟΤΕ άλλο δεν κατοχυρώνει η διεθνής πατέντα.

Αλλά εσύ, γνωρίζοντας όλα αυτά, το μόνο που κάνεις εδώ και δέκα χρόνια είναι να γράφεις στο φόρου και να προκαλείς πολιτικούς μηχνικούς σε διάλογο. Παρ' όλο που ξέρεις πως ΚΑΝΕΙΣ δεν διαβάζει. Αλλά γι' αυτό ακριβώς το κάνεις. Κάνεις το κοκοράκι εκεί που δεν σε ακούει κανείς.

Αν έχεις τα ούμπαλα (που ΔΕΝ τα έχεις), μάζεψε τα μπακαλόχαρτά σου και τράβα σε ένα πανεπιστήμιο να τα καταθέσεις για να τα μελετήσουν.
Γιατί δεν το κάνεις;
Ααα, ξέχασα..το έχεις κάνει και σου έριξαν πόρτα.
Κάτσε λοιπόν εδώ και κλαψούριζε και μια φορά στο εξάμηνο θα σου ρίχνουμε κάνα ποστάκι να μην κλαις μόνος σου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 18 Μάιος 2021, 18:09

Λοξίας έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:05
Το είπα, δεν το είπα; Θα συνεχίσεις να κομπάζεις και να μιλάς για ανικανότητα των άλλων.
Δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξεις και το γιατί, είναι φανερό μετά από τόσα χρόνια.
Γνωρίζεις πολύ καλά πως η πατέντα σου είναι μια "εφεύρεση" που δουλεύει με τα δικά σου λόγια και στο δικό σου το μυαλό.
Δεν θα έχει εφαρμογή στον πραγματικό κόσμο, ή το κόστος θα είναι τόσο μεγάλο που θα απορριφθεί μετ' επαίνων.
'Εφαγες πόρτα από το Μετσόβειο και από όπου αλλού την εξέτασαν για εφαρμογή.
Και πήρες μια πατέντα για την ιδέα σου. ΌΧΙ για την εφαρμογή της. Τα έχουμε ξαναπεί δεκάδες φορές και στο έχω(έχουμε) αποδείξει άλλες τόσες.
Η πατέντα σου, απλώς κατοχυρώνει πως την ιδέα αυτήν την είχες εσύ πρώτος. ΤΙΠΟΤΕ άλλο δεν κατοχυρώνει η διεθνής πατέντα.

Αλλά εσύ, γνωρίζοντας όλα αυτά, το μόνο που κάνεις εδώ και δέκα χρόνια είναι να γράφεις στο φόρου και να προκαλείς πολιτικούς μηχνικούς σε διάλογο. Παρ' όλο που ξέρεις πως ΚΑΝΕΙΣ δεν διαβάζει. Αλλά γι' αυτό ακριβώς το κάνεις. Κάνεις το κοκοράκι εκεί που δεν σε ακούει κανείς.

Αν έχεις τα ούμπαλα (που ΔΕΝ τα έχεις), μάζεψε τα μπακαλόχαρτά σου και τράβα σε ένα πανεπιστήμιο να τα καταθέσεις για να τα μελετήσουν.
Γιατί δεν το κάνεις;
Ααα, ξέχασα..το έχεις κάνει και σου έριξαν πόρτα.
Κάτσε λοιπόν εδώ και κλαψούριζε και μια φορά στο εξάμηνο θα σου ρίχνουμε κάνα ποστάκι να μην κλαις μόνος σου.
Πες μου έστω και ένα λάθος στις χιλιάδες σελίδες έρευνας που έχω κάνει και θα σε παραδεχτώ.
Κανένας ερευνητής δεν μου έχει βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω.
Έχω προσομοίωση και πειράματα πανεπιστημίων που αποδεικνύουν το αληθές της ευρεσιτεχνίας.
Η μεγαλύτερη πύλη έρευνας παγκοσμίως είναι αυτή που σου έδειξα.
Εκεί γράφω που ξέρουν.... https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Μάιος 2021, 18:16

seismic έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:09
Πες μου έστω και ένα λάθος στις χιλιάδες σελίδες έρευνας που έχω κάνει και θα σε παραδεχτώ.
Κανένας ερευνητής δεν μου έχει βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω.
Πόσο χαζός μπορείς να γίνεις ακόμα;
Έχεις κάνει αυτήν ερώτηση δεκάδες φορές και σου έχουμε απαντήσει πως τα λάθη στα έχουν βρει αυτοί που είναι γνώστες και έχουν σπουδάσει το αντικείμενο. Στα έχει βρει και το Μετσόβειο, γι' αυτό σου έριξε και πόρτα.
Αυτοί είναι οι ερευνητές. ΔΕΝ είναι το γραφείο ευρεσιτεχνιών που σου χορήγησε την πατέντα. Αυτοί που χορηγούν πατέντα, ΔΕΝ εξετάζουν το εφαρμόσιμο της ιδέας αλλά την πρωτοτυπία της.
Να μην τα ξαναλέμε: πήρες πατέντα επειδή αυτήν την ιδέα την κατέθεσες πρώτος. ΟΧΙ επειδή δουλεύει η ιδέα σου.
Σύνελθε...και πήγαινε τα χαρτιά σου σε ένα πανεπιστημιακό ερευνητικό κέντρο να τα δούνε.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 18 Μάιος 2021, 18:34

Λοξίας έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:16
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:09
Πες μου έστω και ένα λάθος στις χιλιάδες σελίδες έρευνας που έχω κάνει και θα σε παραδεχτώ.
Κανένας ερευνητής δεν μου έχει βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω.
Πόσο χαζός μπορείς να γίνεις ακόμα;
Έχεις κάνει αυτήν ερώτηση δεκάδες φορές και σου έχουμε απαντήσει πως τα λάθη στα έχουν βρει αυτοί που είναι γνώστες και έχουν σπουδάσει το αντικείμενο. Στα έχει βρει και το Μετσόβειο, γι' αυτό σου έριξε και πόρτα.
Αυτοί είναι οι ερευνητές. ΔΕΝ είναι το γραφείο ευρεσιτεχνιών που σου χορήγησε την πατέντα. Αυτοί που χορηγούν πατέντα, ΔΕΝ εξετάζουν το εφαρμόσιμο της ιδέας αλλά την πρωτοτυπία της.
Να μην τα ξαναλέμε: πήρες πατέντα επειδή αυτήν την ιδέα την κατέθεσες πρώτος. ΟΧΙ επειδή δουλεύει η ιδέα σου.
Σύνελθε...και πήγαινε τα χαρτιά σου σε ένα πανεπιστημιακό ερευνητικό κέντρο να τα δούνε.
Ο Μανώλης Παπαδρακάκης στο Εργαστήριο Στατικής και Αντισεισμικών Ερευνών στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείομου μου έκανε προσομοίωση με καλά αποτελέσματα.
Τι μπούρδες λες ότι μου έριξαν πόρτα στο Μετσόβιο
Draft Report Ευρεσιτεχνίας(1)(1).pdf
PDF
Κατέβασε την προσομοίωση από εδώ. https://www.facebook.com/groups/122735321848311/files
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 18 Μάιος 2021, 18:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 18 Μάιος 2021, 18:39

Λοξίας έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:16
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:09
Πες μου έστω και ένα λάθος στις χιλιάδες σελίδες έρευνας που έχω κάνει και θα σε παραδεχτώ.
Κανένας ερευνητής δεν μου έχει βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω.
Πόσο χαζός μπορείς να γίνεις ακόμα;
Έχεις κάνει αυτήν ερώτηση δεκάδες φορές και σου έχουμε απαντήσει πως τα λάθη στα έχουν βρει αυτοί που είναι γνώστες και έχουν σπουδάσει το αντικείμενο. Στα έχει βρει και το Μετσόβειο, γι' αυτό σου έριξε και πόρτα.
Αυτοί είναι οι ερευνητές. ΔΕΝ είναι το γραφείο ευρεσιτεχνιών που σου χορήγησε την πατέντα. Αυτοί που χορηγούν πατέντα, ΔΕΝ εξετάζουν το εφαρμόσιμο της ιδέας αλλά την πρωτοτυπία της.
Να μην τα ξαναλέμε: πήρες πατέντα επειδή αυτήν την ιδέα την κατέθεσες πρώτος. ΟΧΙ επειδή δουλεύει η ιδέα σου.
Σύνελθε...και πήγαινε τα χαρτιά σου σε ένα πανεπιστημιακό ερευνητικό κέντρο να τα δούνε.
Ρε συ αφησε τον ησυχο.
Καλα δεν ημασταν που δεν του εδινε σημασια κανεις και ποσταριζε μια στο τοσο;
Τωρα θα ξεσκιστει στα ποστ για καμποσο καιρο και θα μας ζαλισει τον ερωτα.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Μάιος 2021, 18:40

Α ναι;
Γι' αυτό πήραν την πατέντα σου seismic και την εφάρμοσαν στις κατασκευές, ε;

Ήδη σε βαρέθηκα πάλι. Αυτός είσαι, δεν αλλάζεις.
Συνέχισε το κλαψούρισμα και κατά τον Δεκέμβρη θσ σου ρίξω πάλι λίγο ψωμάκι για να μην αισθάνεσαι τόσο μόνος.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Μάιος 2021, 18:41

stergiosbik έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:39
Ρε συ αφησε τον ησυχο.
Καλα δεν ημασταν που δεν του εδινε σημασια κανεις και ποσταριζε μια στο τοσο;
Τωρα θα ξεσκιστει στα ποστ για καμποσο καιρο και θα μας ζαλισει τον ερωτα.
Μα τον λυπάμαι και του γράφω δυο τρία ποστ κάθε εξάμηνο...έτσι για να μην κλαίει μόνος... :003:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 18 Μάιος 2021, 18:43

Λοξίας έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:40
Α ναι;
Γι' αυτό πήραν την πατέντα σου seismic και την εφάρμοσαν στις κατασκευές, ε;

Ήδη σε βαρέθηκα πάλι. Αυτός είσαι, δεν αλλάζεις.
Συνέχισε το κλαψούρισμα και κατά τον Δεκέμβρη θσ σου ρίξω πάλι λίγο ψωμάκι για να μην αισθάνεσαι τόσο μόνος.
Σε ευχαριστώ για την παρέα!
Δεν μπορώ χωρίς εσένα! :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32630
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Μάιος 2021, 09:16

seismic έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:09
Πες μου έστω και ένα λάθος στις χιλιάδες σελίδες έρευνας που έχω κάνει και θα σε παραδεχτώ.
Κανένας ερευνητής δεν μου έχει βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω.
σου βρηκαμε τα λαθη 100 φορες. βαρεθηκαμε. δεν εχει πλακα πια, και πραγματι, δειχνει οτι ειμαστε κακοι ανθρωποι, που πειραζουμε (σε επιπεδο μπουλινκ) εναν ανθρωπο που δεν στεκει στα καλα του.

γω προσπαθω να δειξω αυτοσυγκρατηση, αλλα πας γυρευοντας. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2021, 15:22

Ασέβαστος έγραψε:
19 Μάιος 2021, 09:16
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:09
Πες μου έστω και ένα λάθος στις χιλιάδες σελίδες έρευνας που έχω κάνει και θα σε παραδεχτώ.
Κανένας ερευνητής δεν μου έχει βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω.
σου βρηκαμε τα λαθη 100 φορες. βαρεθηκαμε. δεν εχει πλακα πια, και πραγματι, δειχνει οτι ειμαστε κακοι ανθρωποι, που πειραζουμε (σε επιπεδο μπουλινκ) εναν ανθρωπο που δεν στεκει στα καλα του.

γω προσπαθω να δειξω αυτοσυγκρατηση, αλλα πας γυρευοντας. :102:
Αυτά που νομίζεται εσείς λάθη είναι τα σωστά!
Για αυτό έμεινες καφετζής.
Λάθη είμαστε και ανθρώπους κάνουμε ή άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε, ένα και το αυτό.
Εξαρτάτε πως το φιλοσοφείς.
Εγώ πιστεύω ότι οι βίδες στερεώνουν πράγματα. Εσάς απλά σας έχει λασκάρει... :003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 19 Μάιος 2021, 15:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12756
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 19 Μάιος 2021, 15:23

seismic έγραψε:
19 Μάιος 2021, 15:22
Ασέβαστος έγραψε:
19 Μάιος 2021, 09:16
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2021, 18:09
Πες μου έστω και ένα λάθος στις χιλιάδες σελίδες έρευνας που έχω κάνει και θα σε παραδεχτώ.
Κανένας ερευνητής δεν μου έχει βρει έστω και ένα λάθος σε αυτά που λέω.
σου βρηκαμε τα λαθη 100 φορες. βαρεθηκαμε. δεν εχει πλακα πια, και πραγματι, δειχνει οτι ειμαστε κακοι ανθρωποι, που πειραζουμε (σε επιπεδο μπουλινκ) εναν ανθρωπο που δεν στεκει στα καλα του.

γω προσπαθω να δειξω αυτοσυγκρατηση, αλλα πας γυρευοντας. :102:
Αυτά που νομίζεται εσείς λάθη είναι τα σωστά!
Για αυτό έμεινες καφετζής.
Λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε ή άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε, ένα και το αυτό.
Εξαρτάτε πως το φιλοσοφείς.
Εγώ πιστεύω ότι οι βίδες στερεώνουν πράγματα. Εσάς απλά σας έχει λασκάρει... :003:
:smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2021, 18:11

Ερευνητές παρουσίασαν μια νέα μπαταρία με βάση το τσιμέντο που θα μπορούσε να σχηματίσει τα δομικά στοιχεία ολόκληρων κατασκευών για την αποθήκευση ενέργειας που συλλέγεται από ανανεώσιμες πηγές!
Οι νέες μπαταρίες με βάση το τσιμέντο έχουν 10 φορές μεγαλύτερη πυκνότητα ενέργειας από τις προηγούμενες μπαταρίες σκυροδέματος !
https://interestingengineering.com/ceme ... k-mdnvEy1k

Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών