ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
Mailito
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Δεκ 2021, 17:03

ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mailito » 16 Δεκ 2021, 17:38

Γεια σας! Είμαι φοιτητής πρώτου έτους και μετακόμισα στο φοιτητικό σπίτι πριν 4 μήνες και ήταν όλα καλά. Πριν μια εβδομάδα όμως το ταβάνι της τουαλετας άρχισε να βγάζει κάτι σαν μουχλα, πιο συγκεκριμένα η μπογιά του τοίχου άρχισε σαν να ξεφλουδίζει και εμφανίστηκαν κίτρινες στάμπες . Έτσι λοιπόν το καθάρισα με ένα σφουγγαρακι και χλωρίνη και από τότε αφήνω το παράθυρο της τουαλετας ορθανοιχτο για να αερίζεται καλά. Πριν 2μερες έβγαλε ακριβώς τα ίδια και επανέλαβα την ίδια διαδικασία χθες. Σήμερα που ξύπνησα πάλι τα ίδια. Πάνω από την τουαλέτα υπάρχει το πατάρι που είναι ο θερμοσίφωνας και είπα να δω και εκεί τι παιζει και είδα ότι υπάρχει μικρή διαρροή σε κάτι σωλήνες. Αν μπορούσε κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω ή ποιον ειδικό πρέπει να καλέσω και εάν ο σωλήνας σχετίζεται με το δικό μου διαμέρισμα ή με το διαμέρισμα πάνω από μένα θα το εκτιμούσα αφάνταστα.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 16 Δεκ 2021, 17:46

Καλεσε υδραυλικό.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 16 Δεκ 2021, 17:46

Κατσε διάβασε
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Δεκ 2021, 18:21

Mailito έγραψε:
16 Δεκ 2021, 17:38
Γεια σας! Είμαι φοιτητής πρώτου έτους και μετακόμισα στο φοιτητικό σπίτι πριν 4 μήνες και ήταν όλα καλά. Πριν μια εβδομάδα όμως το ταβάνι της τουαλετας άρχισε να βγάζει κάτι σαν μουχλα, πιο συγκεκριμένα η μπογιά του τοίχου άρχισε σαν να ξεφλουδίζει και εμφανίστηκαν κίτρινες στάμπες . Έτσι λοιπόν το καθάρισα με ένα σφουγγαρακι και χλωρίνη και από τότε αφήνω το παράθυρο της τουαλετας ορθανοιχτο για να αερίζεται καλά. Πριν 2μερες έβγαλε ακριβώς τα ίδια και επανέλαβα την ίδια διαδικασία χθες. Σήμερα που ξύπνησα πάλι τα ίδια. Πάνω από την τουαλέτα υπάρχει το πατάρι που είναι ο θερμοσίφωνας και είπα να δω και εκεί τι παιζει και είδα ότι υπάρχει μικρή διαρροή σε κάτι σωλήνες. Αν μπορούσε κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω ή ποιον ειδικό πρέπει να καλέσω και εάν ο σωλήνας σχετίζεται με το δικό μου διαμέρισμα ή με το διαμέρισμα πάνω από μένα θα το εκτιμούσα αφάνταστα.
Ενημέρωσε το ιδιοκτήτη. ΧΤΕΣ!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Δεκ 2021, 18:26

Nandros έγραψε:
16 Δεκ 2021, 18:21
Mailito έγραψε:
16 Δεκ 2021, 17:38
Γεια σας! Είμαι φοιτητής πρώτου έτους και μετακόμισα στο φοιτητικό σπίτι πριν 4 μήνες και ήταν όλα καλά. Πριν μια εβδομάδα όμως το ταβάνι της τουαλετας άρχισε να βγάζει κάτι σαν μουχλα, πιο συγκεκριμένα η μπογιά του τοίχου άρχισε σαν να ξεφλουδίζει και εμφανίστηκαν κίτρινες στάμπες . Έτσι λοιπόν το καθάρισα με ένα σφουγγαρακι και χλωρίνη και από τότε αφήνω το παράθυρο της τουαλετας ορθανοιχτο για να αερίζεται καλά. Πριν 2μερες έβγαλε ακριβώς τα ίδια και επανέλαβα την ίδια διαδικασία χθες. Σήμερα που ξύπνησα πάλι τα ίδια. Πάνω από την τουαλέτα υπάρχει το πατάρι που είναι ο θερμοσίφωνας και είπα να δω και εκεί τι παιζει και είδα ότι υπάρχει μικρή διαρροή σε κάτι σωλήνες. Αν μπορούσε κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω ή ποιον ειδικό πρέπει να καλέσω και εάν ο σωλήνας σχετίζεται με το δικό μου διαμέρισμα ή με το διαμέρισμα πάνω από μένα θα το εκτιμούσα αφάνταστα.
Ενημέρωσε το ιδιοκτήτη. ΧΤΕΣ!
.
Αυτό ακριβώς. Πρέπει να φτιάξει ή να αλλάξει τον θερμοσίφωνα γιατί μπορεί να παίξει διαρροή και στο κάτω διαμέρισμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Mailito
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Δεκ 2021, 17:03

Re: ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mailito » 17 Δεκ 2021, 17:37

Εντάξει παιδιά ειδοποίησα χθες τον ιδιοκτήτη και μου έστειλε δικό του υδραυλικό. Ήρθε σήμερα και μου είπε ότι οι σωλήνες είναι των από πάνω και ότι αυτοί πρέπει να το τακτοποιήσουν. Πήγα και στους από πάνω και τους ενημέρωσα και είπαν ότι θα καλέσουν και αυτοί υδραυλικό για να το φτιάξουν. Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και απάντησαν.

Mailito
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Δεκ 2021, 17:03

Re: ΥΓΡΑΣΊΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mailito » 17 Δεκ 2021, 17:42

Εντάξει παιδιά ειδοποίησα χθες τον ιδιοκτήτη και μου έστειλε δικό του υδραυλικό. Ήρθε σήμερα και μου είπε ότι η διαρροή σχετίζεται με το πάνω διαμέρισμα. Πήγα και στους πάνω να τους ενημερώσω και είπαν ότι θα καλέσουν και αυτοί υδραυλικό να το φτιάξουν. Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και απάντησαν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών