Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Ανθρώπινες κατασκευές, διάφορα χόμπυ, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.
Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 02 Οκτ 2018, 13:56

aLiCat έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:26
Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:14

Βάλε κανα λινκ (πληζ) αρχηγέ (γιατί κινδυνεύουμε να μείνουμε χαρμάνια) :a100:
https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ ... kotini/amp

:e040:
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 02 Οκτ 2018, 14:02

argouen έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:32
Για πείτε τίποτα παραπάνω ρε παιδιά για αυτά τα IQOS και σε εμας που ψάχνουμε να κόψουμε ελατώσσουμε το κανονικό και δε μας βόλεψε το ηλεκτρονικό :roll:
Κάτι λάθος θα κάνατε με το ηλεκτρονικό.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 02 Οκτ 2018, 14:20

Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 14:02
argouen έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:32
Για πείτε τίποτα παραπάνω ρε παιδιά για αυτά τα IQOS και σε εμας που ψάχνουμε να κόψουμε ελατώσσουμε το κανονικό και δε μας βόλεψε το ηλεκτρονικό :roll:
Κάτι λάθος θα κάνατε με το ηλεκτρονικό.
Δεν ξέρω ρε συ Σπύρο, πήρα της αδερφής μου ένα διάστημα πριν πάω να αγοράσω δικό μου αλλά ούτε σαν γευση μου ταίριαξε (πες αυτό συνηθίζεται), ούτε σαν αισθητική (καπνίζω slims) αλλά περισσότερο με κούρασε πολύ και η διαδικασία και όλη αυτη η προίκα που κουβαλάει.
Επίσης κάθε 3 και λίγο είχε θέματα, μια οι αντιστάσεις, μια έβγαζε υγρό στο στόμα και ήταν μπλιάξ και γενικά αν κατάλαβα καλά πρέπει να φας δυο ζωές προσπαθόντας να συναρμολογήσεις (έλεος) κάτι της προκοπής και να σου φύγουν ένας σκασμός χρήματα δεξιά και αριστερά.
Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ τόσο πολύ.
Έχετε καμιά πρόταση σε τίποτα έτοιμο σε λογική τιμή που να μη χρειάζεται συντήρηση και αλλαγή στα τζιτζιμπλόνια κάθε μέρα? :roll:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10407
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 02 Οκτ 2018, 14:25

argouen έγραψε:
02 Οκτ 2018, 14:20
Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 14:02
argouen έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:32
Για πείτε τίποτα παραπάνω ρε παιδιά για αυτά τα IQOS και σε εμας που ψάχνουμε να κόψουμε ελατώσσουμε το κανονικό και δε μας βόλεψε το ηλεκτρονικό :roll:
Κάτι λάθος θα κάνατε με το ηλεκτρονικό.
Δεν ξέρω ρε συ Σπύρο, πήρα της αδερφής μου ένα διάστημα πριν πάω να αγοράσω δικό μου αλλά ούτε σαν γευση μου ταίριαξε (πες αυτό συνηθίζεται), ούτε σαν αισθητική (καπνίζω slims) αλλά περισσότερο με κούρασε πολύ και η διαδικασία και όλη αυτη η προίκα που κουβαλάει.
Επίσης κάθε 3 και λίγο είχε θέματα, μια οι αντιστάσεις, μια έβγαζε υγρό στο στόμα και ήταν μπλιάξ και γενικά αν κατάλαβα καλά πρέπει να φας δυο ζωές προσπαθόντας να συναρμολογήσεις (έλεος) κάτι της προκοπής και να σου φύγουν ένας σκασμός χρήματα δεξιά και αριστερά.
Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ τόσο πολύ.
Έχετε καμιά πρόταση σε τίποτα έτοιμο σε λογική τιμή που να μη χρειάζεται συντήρηση και αλλαγή στα τζιτζιμπλόνια κάθε μέρα? :roll:
Λάθος στα είπε ο Σπύρος, δεν κάνατε κάτι λάθος, τα κάνατε όλα λάθος :lol:

Πήγαινε σ'ένα μαγαζί και πάρε ένα καινούργιο, αυτό που λες είναι προφανώς σαράβαλο.
Και πες τους να σου δείξουν πώς δουλεύει κιόλας. Το ηλεκτρονικό το βάζεις στη μπρίζα το βράδυ σαν τηλέφωνο, αντίσταση αλλάζεις 2-3 φορές το μήνα, και αναλόγως το μέγεθος συνήθως το γεμίζεις με υγρό 1-2 φορές τη μέρα. Αυτά. Και σου κρατάει κανά χρόνο.

Αν σου βγάζει υγρά στο στόμα γύρνα το πίσω, δεν είναι νορμάλ αυτό.

Από γεύσεις έχει χιλιάδες κυριολεκτικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16346
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 02 Οκτ 2018, 14:31

Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:56
aLiCat έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:26
Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:14

Βάλε κανα λινκ (πληζ) αρχηγέ (γιατί κινδυνεύουμε να μείνουμε χαρμάνια) :a100:
https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ ... kotini/amp

:e040:
Αυτό που κατάλαβα, είναι οτι πρόκειται περί διαδικαστικού θέματος, που μένει να επιληφθούν οι αρμόδιοι για να λυθεί.
Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι πώς είναι δυνατόν να σταματήσει να υπάρχει στην αγορά υγρό αναπλήρωσης χωρίς νικοτίνη, τη στιγμή που με νόμο η pure νικοτίνη πλέον πωλείται χωριστά και την αραιώνουμε με το εν λόγω "άνευ" υγρό. :smt017
Anyway...
Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 02 Οκτ 2018, 14:37

Βρήκαν κολπάκι μωρέ για να επιβάλλουν φόρο και στη σκέτη βάση. Τσαντίστηκαν φαίνεται που παίρνουμε τα μισογεμισμένα αρώματα και τα φτιάχνουμε με μπουστεράκια νικοτίνης. Σου λέει γιατί να μην τσιμπάμε φόρο για όλο το υγρό και να τσιμπάμε μόνο για τα μπουστεράκια;
Γενικώς από την αρχή ο σκοπός τους είναι να το κάνουν πακέτο τσιγάρου, να το ελέγχουν με τον ίδιο τρόπο. Σε λίγο θα βάλουν και ταινία πάνω..

Στο ερώτημά σου προφανώς θα σου απαντούσαν: Να πάρετε έτοιμο μπουκαλάκι 10ml κυρία μου στη νικοτίνη που επιθυμείτε.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16346
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 02 Οκτ 2018, 15:08

Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 14:37
Στο ερώτημά σου προφανώς θα σου απαντούσαν: Να πάρετε έτοιμο μπουκαλάκι 10ml κυρία μου στη νικοτίνη που επιθυμείτε.
Μα βρε συ, έχουν πάψει από καιρό να πουλάνε έτοιμα. Τα δίνουν χωριστά νικοτίνη/σκέτο υγρό και τα αραιώνουμε μόνοι μας.
Πάντως το βίντεο που έβαλες με τον Βασίλη Λεβέντη, ταιριάζει ταμάμ στην περίπτωση! :p8:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

nemo
Δημοσιεύσεις: 7463
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 02 Οκτ 2018, 19:27

aLiCat έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:49
argouen έγραψε:
02 Οκτ 2018, 13:32
nemo έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 17:50


Αυτο μάλιστα ΕΊΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΆ ΥΓΙΕΙΝΌ
Για πείτε τίποτα παραπάνω ρε παιδιά για αυτά τα IQOS και σε εμας που ψάχνουμε να κόψουμε ελατώσσουμε το κανονικό και δε μας βόλεψε το ηλεκτρονικό :roll:
Το δοκίμασε φίλος μου και είχε, είπε, απαίσια γεύση.
Αυτο μάλιστα ΕΊΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΆ ΥΓΙΕΙΝΌ
Κανένα δεν είναι απόλυτα υγειινό. Μπίζνες είναι όλα, σε βάρος ημών που είμαστε εξαρτημένοι από την νικοτίνη και την όλη διαδικασία.
Είναι υγιεινό σε σχέση με τα υπόλοιπα, όσο για γεύση, διαλέγεις μια που να σου κάνει,4 ευρώ το πακέτο με είκοσι τσιγάρα

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16346
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 02 Οκτ 2018, 20:11

nemo έγραψε:
02 Οκτ 2018, 19:27

Είναι υγιεινό σε σχέση με τα υπόλοιπα, όσο για γεύση, διαλέγεις μια που να σου κάνει,4 ευρώ το πακέτο με είκοσι τσιγάρα
Υγιεινό σε σχέση με το κλασικό, θα συμφωνήσω...απόλυτα. :)
Από την άλλη, 4 ευρώ το πακέτο δεν μου φαίνεται και τόσο οικονομικό σε σχέση με το ηλεκτρονικό, αν λογαριάσουμε οτι ένας μέσος καπνιστής χρειάζεται ένα πακέτο την ημέρα.
Προσωπικά είμαι άκρως ικανοποιημένη από το ηλεκτρονικό που έχει μεγάλη ποικιλία σε γεύσεις και δεν σκέφτομαι να το αλλάξω.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 03 Οκτ 2018, 01:05

aLiCat έγραψε:
02 Οκτ 2018, 15:08
Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 14:37
Στο ερώτημά σου προφανώς θα σου απαντούσαν: Να πάρετε έτοιμο μπουκαλάκι 10ml κυρία μου στη νικοτίνη που επιθυμείτε.
Μα βρε συ, έχουν πάψει από καιρό να πουλάνε έτοιμα. Τα δίνουν χωριστά νικοτίνη/σκέτο υγρό και τα αραιώνουμε μόνοι μας.
Πάντως το βίντεο που έβαλες με τον Βασίλη Λεβέντη, ταιριάζει ταμάμ στην περίπτωση! :p8:

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες πριν.. Πού λες; Στην Ελλάδα; :xena:
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19102
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 03 Οκτ 2018, 01:14

τι παιζει με τους μικρους ναργιλεδες ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κόκκορας την 03 Οκτ 2018, 01:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 03 Οκτ 2018, 01:15

Τα ατμιστηρια λες;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19102
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 03 Οκτ 2018, 01:15

ναι

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10407
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 03 Οκτ 2018, 01:21

H μεγαλύτερη καύλα είναι ότι με λίγη εμπειρία βασικά ατμίζεις παντού, δουλειά, μαγαζιά, αεροπλάνα, οπουδήποτε
Ψιλοκρυφά εννοείται αλλά μια τζουρίτσα την παίρνεις όταν την έχεις ανάγκη.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16346
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ηλεκτρονικό Τσιγάρο - Mod / Ατμοποιητές / Βάσεις / Υγρά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 03 Οκτ 2018, 01:30

Spiros252 έγραψε:
03 Οκτ 2018, 01:05
aLiCat έγραψε:
02 Οκτ 2018, 15:08
Spiros252 έγραψε:
02 Οκτ 2018, 14:37
Στο ερώτημά σου προφανώς θα σου απαντούσαν: Να πάρετε έτοιμο μπουκαλάκι 10ml κυρία μου στη νικοτίνη που επιθυμείτε.
Μα βρε συ, έχουν πάψει από καιρό να πουλάνε έτοιμα. Τα δίνουν χωριστά νικοτίνη/σκέτο υγρό και τα αραιώνουμε μόνοι μας.
Πάντως το βίντεο που έβαλες με τον Βασίλη Λεβέντη, ταιριάζει ταμάμ στην περίπτωση! :p8:

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες πριν.. Πού λες; Στην Ελλάδα; :xena:
Στην Ελλάδα βέβαια. Αφού είχε βγει και σχετικός νόμος που υποχρέωνε όλα τα καταστήματα που εμπορεύονται ηλεκτρονικά τσιγάρα, να πωλούν σε ξεχωριστά φιαλίδια τη σκέτη νικοτίνη και όχι ανάμεικτα, όπως πριν που αγόραζα έτοιμο και απλά γέμιζα το τανκ αναπλήρωσης. Είδα κι έπαθα να μάθω να αναμειγνύω και να φτιάχνω το ίδιο χαρμάνι και τώρα πίσω πάλι στα παλιά;
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Χόμπυ • Κατασκευές • Μοντελισμός”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών