Αντί για Leroy Merlin...

Ανθρώπινες κατασκευές, διάφορα χόμπυ, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.
Γιάννης

Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 03 Φεβ 2021, 18:31

Δεν ξέρω καλά την αγορά στην Ελλάδα, και είμαι σε φάση που χρειάζομαι συνέχεια υλικά, εργαλεία, κτλ.

Έχουν ψιλομαλακιστεί αρκετές φορές με παραγγελίες, αλλά σήμερα κατάφεραν να τα σκατώσουν τελείως, θα έχω λίγο τρέξιμο για να διορθωθεί η μαλακία που έκαναν, αλλά δεν έχω όρεξη να χάσω άλλο χρόνο εξ'αιτίας τους.

Για πείτε εσείς που ξέρετε, από που προμηθεύεστε τα απαραίτητα για τα μαστορέματά σας; Απαραίτητα κάπου που να μπορώ να παραγγείλω διαδικτυακά σε λογικές τιμές και να μου τα φέρουν. Να πάω σε τοπικό μαγαζί δεν παίζει, είμαι σε νησί και βαράνε τιμές αλύπητα - ειδικά το χρωματοπωλείο του χωριού. Πιο φτηνά μου έρχεται να πληρώνω τα μεταφορικά.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 03 Φεβ 2021, 18:32

Γιάννης έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:31
Δεν ξέρω καλά την αγορά στην Ελλάδα, και είμαι σε φάση που χρειάζομαι συνέχεια υλικά, εργαλεία, κτλ.

Έχουν ψιλομαλακιστεί αρκετές φορές με παραγγελίες, αλλά σήμερα κατάφεραν να τα σκατώσουν τελείως, θα έχω λίγο τρέξιμο για να διορθωθεί η μαλακία που έκαναν, αλλά δεν έχω όρεξη να χάσω άλλο χρόνο εξ'αιτίας τους.

Για πείτε εσείς που ξέρετε, από που προμηθεύεστε τα απαραίτητα για τα μαστορέματά σας; Απαραίτητα κάπου που να μπορώ να παραγγείλω διαδικτυακά σε λογικές τιμές και να μου τα φέρουν. Να πάω σε τοπικό μαγαζί δεν παίζει, είμαι σε νησί και βαράνε τιμές αλύπητα - ειδικά το χρωματοπωλείο του χωριού. Πιο φτηνά μου έρχεται να πληρώνω τα μεταφορικά.
Praktiker.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 03 Φεβ 2021, 18:34

Δημοκρατικός έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:32
Γιάννης έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:31
Δεν ξέρω καλά την αγορά στην Ελλάδα, και είμαι σε φάση που χρειάζομαι συνέχεια υλικά, εργαλεία, κτλ.

Έχουν ψιλομαλακιστεί αρκετές φορές με παραγγελίες, αλλά σήμερα κατάφεραν να τα σκατώσουν τελείως, θα έχω λίγο τρέξιμο για να διορθωθεί η μαλακία που έκαναν, αλλά δεν έχω όρεξη να χάσω άλλο χρόνο εξ'αιτίας τους.

Για πείτε εσείς που ξέρετε, από που προμηθεύεστε τα απαραίτητα για τα μαστορέματά σας; Απαραίτητα κάπου που να μπορώ να παραγγείλω διαδικτυακά σε λογικές τιμές και να μου τα φέρουν. Να πάω σε τοπικό μαγαζί δεν παίζει, είμαι σε νησί και βαράνε τιμές αλύπητα - ειδικά το χρωματοπωλείο του χωριού. Πιο φτηνά μου έρχεται να πληρώνω τα μεταφορικά.
Praktiker.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 03 Φεβ 2021, 18:34

Πήγαινε Σκρουτζ και βρες ένα μαγαζί με καλές κριτικές , leroy είχε ένα μήνα ουρά αρχή καραντίνας ...

Όχι ρε τι πρακτικέρ :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 03 Φεβ 2021, 18:35

Praktiker.

Στηρίζουμε την ΕΕ, το σπίτι μας.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 03 Φεβ 2021, 18:38

Το ίντερνετ είναι γεμάτο με e shop δομικών υλικών,εργαλείων,υδραυλικών ειδών κλπ.
Αν ξέρεις τι ζητάς ακριβώς τοτε,οπως είπαν και πιο πάνω,μπορείς μέσω σκρουτζ να βρεις τα πάντα.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 03 Φεβ 2021, 18:41

Δημοκρατικός έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:35
Praktiker.

Στηρίζουμε την ΕΕ, το σπίτι μας.
Εργαλεία είπε ότι θέλει, όχι σκουπίδια.

Γιάννης

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 03 Φεβ 2021, 18:48

Κι εγώ τελικά μάλλον προς σκρούτζ προσανατολίζομαι.

Με το πράκτικερ φοβάμαι ότι θα έχω τα ίδια θέματα, είναι παρόμοια μεγάλη αλυσίδα με τον ίδιο μηχανισμό μετάθεσης ευθυνών.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 03 Φεβ 2021, 18:56

Γιάννης έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:48
Κι εγώ τελικά μάλλον προς σκρούτζ προσανατολίζομαι.

Με το πράκτικερ φοβάμαι ότι θα έχω τα ίδια θέματα, είναι παρόμοια μεγάλη αλυσίδα με τον ίδιο μηχανισμό μετάθεσης ευθυνών.
Βασική προϋπόθεση να ξέρεις ακριβώς τι ζητάς για να μην την πατήσεις.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 03 Φεβ 2021, 19:00

stergiosbik έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:38
Το ίντερνετ είναι γεμάτο με e shop δομικών υλικών,εργαλείων,υδραυλικών ειδών κλπ.
Αν ξέρεις τι ζητάς ακριβώς τοτε,οπως είπαν και πιο πάνω,μπορείς μέσω σκρουτζ να βρεις τα πάντα.
Που;

Αν θέλω να αγοράσω πχ ξύλα precut σε συγκεκριμένες διαστάσεις που θα πήγαινα; Ρωτάω γιατί έχω ακυρώσει ένα σωρό diy που ήθελα να κάνω γιατί πολύ απλά οτιδήποτε βρίσκω είναι σελίδες που θέλουν τηλέφωνο για συνεννόηση ή προορίζονται για χονδρική.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 03 Φεβ 2021, 19:10

Awesomatic έγραψε:
03 Φεβ 2021, 19:00
stergiosbik έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:38
Το ίντερνετ είναι γεμάτο με e shop δομικών υλικών,εργαλείων,υδραυλικών ειδών κλπ.
Αν ξέρεις τι ζητάς ακριβώς τοτε,οπως είπαν και πιο πάνω,μπορείς μέσω σκρουτζ να βρεις τα πάντα.
Που;

Αν θέλω να αγοράσω πχ ξύλα precut σε συγκεκριμένες διαστάσεις που θα πήγαινα; Ρωτάω γιατί έχω ακυρώσει ένα σωρό diy που ήθελα να κάνω γιατί πολύ απλά οτιδήποτε βρίσκω είναι σελίδες που θέλουν τηλέφωνο για συνεννόηση ή προορίζονται για χονδρική.
Λογικό δεν είναι να χρειάζεται κάποια συννενόηση;
Δεν μιλάμε για κάποιο τυποποιημένο προϊόν με συγκεκριμένο κωδικό που δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει λάθος.
Χτύπα στον γουγλη "Έπιπλα φτιάξτε μόνος σου".
Είχα βρει κάνα δυο τέτοια σάιτ παλιότερα που ήταν πολύ καλά.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 03 Φεβ 2021, 19:11

panos291 έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:41
Δημοκρατικός έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:35
Praktiker.

Στηρίζουμε την ΕΕ, το σπίτι μας.
Εργαλεία είπε ότι θέλει, όχι σκουπίδια.
Είπε τέτοιο πράμα; :xena:
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 03 Φεβ 2021, 19:15

stergiosbik έγραψε:
03 Φεβ 2021, 19:10
Λογικό δεν είναι να χρειάζεται κάποια συννενόηση;
Δεν μιλάμε για κάποιο τυποποιημένο προϊόν με συγκεκριμένο κωδικό που δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει λάθος.
Χτύπα στον γουγλη "Έπιπλα φτιάξτε μόνος σου".
Είχα βρει κάνα δυο τέτοια σάιτ παλιότερα που ήταν πολύ καλά.
Όχι, γιατί να είναι; Βάζεις στο καλάθι το κομμάτι που θέλεις, τις διαστάσεις που θέλεις να κοπεί και τέλος, περιμένεις να στο φέρουν στην πόρτα. Γιατί να χρειάζεται παραπάνω συννενόηση; Έχεις και ένα disclaimer σαν επιχείρηση ότι σε είδη που έχουν κοπεί δεν γίνονται δέκτες επιστροφές και τέλος.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 03 Φεβ 2021, 19:53

Δημοκρατικός έγραψε:
03 Φεβ 2021, 19:11
panos291 έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:41
Δημοκρατικός έγραψε:
03 Φεβ 2021, 18:35
Praktiker.

Στηρίζουμε την ΕΕ, το σπίτι μας.
Εργαλεία είπε ότι θέλει, όχι σκουπίδια.
Είπε τέτοιο πράμα; :xena:
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αντί για Leroy Merlin...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 03 Φεβ 2021, 19:55

Γιατί γελάτε κύριε; Eναλλακτική για τα Leroy Merlin λέει ψάχνει, όχι την αντιπροσωπεία της Makita.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χόμπυ • Κατασκευές • Μοντελισμός”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών