Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Ανθρώπινες κατασκευές, διάφορα χόμπυ, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.
Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 30 Μάιος 2022, 22:47

Πτολεμαίος έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:39
Volk έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:29
Πτολεμαίος έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:13
Πήρα τις προάλλες ένα μηχανηματάκι (DRAG X λέγεται). Πήρα 2 ζουμιά 6αρας νικοτίνης, το ένα καπνικο και το άλλο φράουλα.
Δείχνει να μ'αρεσει πιο πολύ το καπνικο αλλά έχω ένα θεματακι. Υπάρχει κάποια μέθοδος ή κάποιο άλλο ζουμί που να μη σου βγάζει αυτήν την υποβοσκουσα γλυκαδα της προπυλενογλυκολης;
Για πείτε εσείς οι μύστες.
Δοκιμασε να παιξεις μπαλα με υγρα απο: five pawns και Ripe Vapes.
Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες. Που τα βρίσκεις, τι γεύση έχουν, πως ανταποκρίνονται στις διάφορες αντιστάσεις κλπ. Για την ώρα έχω ενανβατμοποιητη με 0.3 και έναν με 1,2 ohm.
2-3 ημερών χρήστης είμαι, μην με πετάτε στα βαθιά να ουμ.
Εδιτ:τώρα είδα και τις φώτο σου. Ρίξε κι άλλo ινφο.
Περα απο τα υγρα, πρεπει να παρεις και 2-3 ατμοποιητες για σκληρους καπνιστες να δεις ποιος σου ταιριαζει καλυτερα ή ακομα να δεις οτι ναι θα εχω αυτους τους 2 για καθημερινα. Εναν με το χ υγρο και εναν με το ψ υγρο να μη βαριεσαι.

Να σαι συνεχεια πετροκαυλωμενος!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 30 Μάιος 2022, 22:47

Ειλικρινά ρε τύποι, ολόκληροι άντρες και τριγυρνάτε με τις υπερμεγέθεις πιπίλες - dildo στο στόμα και ρουφάτε καπνό αγριοκέρασο Ιαπωνίας και κανέλα Κεϋλάνης;

Ή καπνίστε κανονικά τσιγάρα ή κόψτε το.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 30 Μάιος 2022, 22:50

Feindflug έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:47
Ειλικρινά ρε τύποι, ολόκληροι άντρες και τριγυρνάτε με τις υπερμεγέθεις πιπίλες - dildo στο στόμα και ρουφάτε καπνό αγριοκέρασο Ιαπωνίας και κανέλα Κεϋλάνης;

Ή καπνίστε κανονικά τσιγάρα ή κόψτε το.
Τυπε εχεις τη σφυριχτρα συνεχως ετοιμη για να τροχονομιαζεις τις ζωες των γυρω σου;

:102:
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 30 Μάιος 2022, 22:54

Volk έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:50
Feindflug έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:47
Ειλικρινά ρε τύποι, ολόκληροι άντρες και τριγυρνάτε με τις υπερμεγέθεις πιπίλες - dildo στο στόμα και ρουφάτε καπνό αγριοκέρασο Ιαπωνίας και κανέλα Κεϋλάνης;

Ή καπνίστε κανονικά τσιγάρα ή κόψτε το.
Τυπε εχεις τη σφυριχτρα συνεχως ετοιμη για να τροχονομιαζεις τις ζωες των γυρω σου;

:102:
Τύπε, είμαι η φωνή της συνείδησής σου που έχεις θάψει κάτω από τόνους βίντεο στο YouTube και μαντζουνιών για άτμισμα.

Δηλαδή θα σε δει μια γκόμενα με την ηλεκτρονική φλογέρα - πούτσα - τσιγάρο στο στόμα και θα σε προτιμήσει από το αρχέτυπο του Marlboro Man;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 30 Μάιος 2022, 22:58

Feindflug έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:54
Volk έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:50
Feindflug έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:47
Ειλικρινά ρε τύποι, ολόκληροι άντρες και τριγυρνάτε με τις υπερμεγέθεις πιπίλες - dildo στο στόμα και ρουφάτε καπνό αγριοκέρασο Ιαπωνίας και κανέλα Κεϋλάνης;

Ή καπνίστε κανονικά τσιγάρα ή κόψτε το.
Τυπε εχεις τη σφυριχτρα συνεχως ετοιμη για να τροχονομιαζεις τις ζωες των γυρω σου;

:102:
Τύπε, είμαι η φωνή της συνείδησής σου που έχεις θάψει κάτω από τόνους βίντεο στο YouTube και μαντζουνιών για άτμισμα.

Δηλαδή θα σε δει μια γκόμενα με την ηλεκτρονική φλογέρα - πούτσα - τσιγάρο στο στόμα και θα σε προτιμήσει από το αρχέτυπο του Marlboro Man;
Τυπε, οι γκομενες δεν δινουν σημασια σε αυτα που λανθασμενα και πιθανον λογω απειριας, νομιζεις οτι δινουν.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 30 Μάιος 2022, 23:49

Feindflug έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:54

Δηλαδή θα σε δει μια γκόμενα με την ηλεκτρονική φλογέρα - πούτσα - τσιγάρο στο στόμα και θα σε προτιμήσει από το αρχέτυπο του Marlboro Man;
Αυτός νομίζω, δικέ μου, απεδειχθη τοιουτος. Βρες άλλο παράδειγμα :102:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 31 Μάιος 2022, 08:04

EKPLIKTIKOS έγραψε:
30 Μάιος 2022, 23:49
Feindflug έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:54

Δηλαδή θα σε δει μια γκόμενα με την ηλεκτρονική φλογέρα - πούτσα - τσιγάρο στο στόμα και θα σε προτιμήσει από το αρχέτυπο του Marlboro Man;
Αυτός νομίζω, δικέ μου, απεδειχθη τοιουτος. Βρες άλλο παράδειγμα :102:
Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22746
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 31 Μάιος 2022, 08:29

Ψιλόπέρασε κι αυτή η μόδα, δεν βλέπω πολλούς πλέον. Μαγαζιά βέβαια υπάρχουν ακόμα, και όλα έχουν κάποιο λογοπαίγνιο όπως τα σουβλατζιδικα, vaporaki και τετοια. Έχουν και μια αισθητική πολύ αστραφτερή, κάπως αρρωστημένη, θυμίζουν new age σέχτα.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 31 Μάιος 2022, 10:53

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Μάιος 2022, 08:29
Ψιλόπέρασε κι αυτή η μόδα, δεν βλέπω πολλούς πλέον. Μαγαζιά βέβαια υπάρχουν ακόμα, και όλα έχουν κάποιο λογοπαίγνιο όπως τα σουβλατζιδικα, vaporaki και τετοια. Έχουν και μια αισθητική πολύ αστραφτερή, κάπως αρρωστημένη, θυμίζουν new age σέχτα.
Ναι αυτό ήθελα να γράψω

Από τη μια δεν πολυβλεπω ατμιστες πια, αλλά πώς γίνεται να υπάρχουν ακόμα τόσα μαγαζιά που πουλάνε ηλεκτρονικά τσιγάρα? :smt017

Η τάση που βλέπω είναι

Α) άντρες το κόβουν. Σπάνια θα πετύχεις κανέναν με κανονικά τσιγάρα αντε κάνα iqos, αλλά οι πιο πολλοί που βλέπω το έχουν κόψει το άθλημα
Β) γυναίκες το έχουν γυρίσει στα iqosοειδη, όλες με ένα πουτσακι στο στόμα

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22746
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 31 Μάιος 2022, 11:00

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Μάιος 2022, 10:53
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Μάιος 2022, 08:29
Ψιλόπέρασε κι αυτή η μόδα, δεν βλέπω πολλούς πλέον. Μαγαζιά βέβαια υπάρχουν ακόμα, και όλα έχουν κάποιο λογοπαίγνιο όπως τα σουβλατζιδικα, vaporaki και τετοια. Έχουν και μια αισθητική πολύ αστραφτερή, κάπως αρρωστημένη, θυμίζουν new age σέχτα.
Ναι αυτό ήθελα να γράψω

Από τη μια δεν πολυβλεπω ατμιστες πια, αλλά πώς γίνεται να υπάρχουν ακόμα τόσα μαγαζιά που πουλάνε ηλεκτρονικά τσιγάρα? :smt017

Η τάση που βλέπω είναι

Α) άντρες το κόβουν. Σπάνια θα πετύχεις κανέναν με κανονικά τσιγάρα αντε κάνα iqos, αλλά οι πιο πολλοί που βλέπω το έχουν κόψει το άθλημα
Β) γυναίκες το έχουν γυρίσει στα iqosοειδη, όλες με ένα πουτσακι στο στόμα
Ναι σωστά. Τώρα αυτά τα iqos είναι η εναλλακτική τάση καπνίσματος. Μακάρι πάντως να το έχουν κόψει, πολύ σάπια συνήθεια και άχρηστη. Καλύτερα κάνε μπαφο που και που.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 31 Μάιος 2022, 14:20

Πτολεμαίος έγραψε:
30 Μάιος 2022, 22:13
Πήρα τις προάλλες ένα μηχανηματάκι (DRAG X λέγεται). Πήρα 2 ζουμιά 6αρας νικοτίνης, το ένα καπνικο και το άλλο φράουλα.
Δείχνει να μ'αρεσει πιο πολύ το καπνικο αλλά έχω ένα θεματακι. Υπάρχει κάποια μέθοδος ή κάποιο άλλο ζουμί που να μη σου βγάζει αυτήν την υποβοσκουσα γλυκαδα της προπυλενογλυκολης;
Για πείτε εσείς οι μύστες.
Μπες ΕΔΩ και θα βρεις ό,τι πληροφορία θέλεις.

ΥΓ.
Το DRAG X και τα παρόμοια, έχουν ένα πρόβλημα. Λόγω κατασκευής αντίστασης και POD, έχουν διαρροές.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 31 Μάιος 2022, 14:46

Τι μόδα που πέρασε ρε παιδιά; Στον κύκλο μου δεν έχει μείνει κανένας καπνιστής πια (ούτε εγώ). Όλοι ή ατμίζουν ή το έκοψαν :-?

Εγώ μετά από 3 χρόνια από τα 18mg έχω πέσει στα 3mg χωρίς προσπάθεια γιατί όσο περνάει ο καιρός τόσο μου φαίνεται δυνατό και όλο και το αραιώνω.

10 Watt πλέον από τα 60 που είχα ξεκινήσει για τον ίδιο λόγο με το υγρό, μου φαινόταν πολύ δυνατό όσο περνούσε ο καιρός. Έχω αλλάξει και ατμοποιητή γιατί σε τόσο χαμηλά watt ο πρώτος απλά δεν δούλευε.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 31 Μάιος 2022, 15:50

Awesomatic έγραψε:
31 Μάιος 2022, 14:46
Τι μόδα που πέρασε ρε παιδιά; Στον κύκλο μου δεν έχει μείνει κανένας καπνιστής πια (ούτε εγώ). Όλοι ή ατμίζουν ή το έκοψαν :-?

Εγώ μετά από 3 χρόνια από τα 18mg έχω πέσει στα 3mg χωρίς προσπάθεια γιατί όσο περνάει ο καιρός τόσο μου φαίνεται δυνατό και όλο και το αραιώνω.

10 Watt πλέον από τα 60 που είχα ξεκινήσει για τον ίδιο λόγο με το υγρό, μου φαινόταν πολύ δυνατό όσο περνούσε ο καιρός. Έχω αλλάξει και ατμοποιητή γιατί σε τόσο χαμηλά watt ο πρώτος απλά δεν δούλευε.
Προφανως τυπε, δεν παρακολουθουν το τι παιζει γυρω μας. :102:

Ολοενα και πιο πολλοι ανθρωποι απο 20 εως και 40 μπαινουν στο χωρο του ατμισματος.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 01 Ιουν 2022, 13:07

Ίσως τα έχουμε συνηθίσει και δεν τα προσέχουμε. Τι να πω. Κάπως θα συντηρουνται όλα αυτά τα μαγαζιά, δε γίνεται να μπαίνουν μέσα όλα. :102:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ατμισμα, τι εργαλεια εχετε; Τι υγρα ατμιζετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Ιουν 2022, 13:18

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Μάιος 2022, 08:29
Ψιλόπέρασε κι αυτή η μόδα, δεν βλέπω πολλούς πλέον. Μαγαζιά βέβαια υπάρχουν ακόμα, και όλα έχουν κάποιο λογοπαίγνιο όπως τα σουβλατζιδικα, vaporaki και τετοια. Έχουν και μια αισθητική πολύ αστραφτερή, κάπως αρρωστημένη, θυμίζουν new age σέχτα.
Τους είχαν περάσει τη μούφα ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο επιτρέπεται σε κλειστούς χώρους...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Χόμπυ • Κατασκευές • Μοντελισμός”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών