Σιδερένια Σκάλα

Ανθρώπινες κατασκευές, διάφορα χόμπυ, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Απρ 2022, 10:49

Ζαποτέκος έγραψε:
14 Απρ 2022, 10:45
Όπως είπα στον Ασέβαστο δεν είναι έτσι η χωροταξία. Φαντάσου , όπως κοιτάμε την εικόνα που έβαλες , αριστερά να μην υπάρχει χώρος , δεξιά να υπάρχει κενό όπως στην εικόνα , πίσω κενό , και εκεί που είναι η σκάλα να υπάρχει παραθυράκι και πορτούλα. Δηλαδή αν βάλω την σκάλα έτσι θα περνάω από κάτω της για να μπω στην πόρτα. :D Έτσι λοιπόν όπως είναι στην εικόνα δεν μπαίνει. Ευθεία , προς τα εμάς/την οθόνη μας δηλαδή , δεν την βάζω γιατί θα πιάσει χώρο και φοβάμαι μεν πέσει κανείς , πάρει τούμπες και εκτοξευτεί κάτω απ' το μπαλκόνι. Άρα μόνο στριφογυριστή.
Κατάλαβα. Δεν έχεις άλλη επιλογή για τη μορφή της σκάλας.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Απρ 2022, 11:00

ένα diy γερανακι, δικε μου; έτσι κ αλλιώς κάποια στιγμή θα σηκώσεις όροφο εκεί πανου ή θα χρειαστείς σοβαρά μερεμετια που θα βάλεις κ γερανό :102:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Απρ 2022, 11:52

Ζαποτέκος έγραψε:
14 Απρ 2022, 10:45

Όπως είπα στον Ασέβαστο δεν είναι έτσι η χωροταξία. Φαντάσου , όπως κοιτάμε την εικόνα που έβαλες , αριστερά να μην υπάρχει χώρος , δεξιά να υπάρχει κενό όπως στην εικόνα , πίσω κενό , και εκεί που είναι η σκάλα να υπάρχει παραθυράκι και πορτούλα. Δηλαδή αν βάλω την σκάλα έτσι θα περνάω από κάτω της για να μπω στην πόρτα. :D Έτσι λοιπόν όπως είναι στην εικόνα δεν μπαίνει. Ευθεία , προς τα εμάς/την οθόνη μας δηλαδή , δεν την βάζω γιατί θα πιάσει χώρο και φοβάμαι μεν πέσει κανείς , πάρει τούμπες και εκτοξευτεί κάτω απ' το μπαλκόνι. Άρα μόνο στριφογυριστή.
τελευταια προσπαθεια.

αν εκανες ισια, αλλα με μια γωνια;

Εικόνα

οπως ειπωθηκε παραπανω, η στριφογυριστη ειναι μπελας, ειδικα οταν κουβαλας πραγματα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 14 Απρ 2022, 15:04

ST48410 έγραψε:
14 Απρ 2022, 10:49
Κατάλαβα. Δεν έχεις άλλη επιλογή για τη μορφή της σκάλας.
Ναι .
EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Απρ 2022, 11:00
ένα diy γερανακι, δικε μου; έτσι κ αλλιώς κάποια στιγμή θα σηκώσεις όροφο εκεί πανου ή θα χρειαστείς σοβαρά μερεμετια που θα βάλεις κ γερανό :102:
Γερανάκι και θέλει 250 ευρώ ; Μιλάμε για γερανάρα. Γερανός που μου έχει φέρει υλικά ( τσιμέντα , άμμο ) σε πρώτο όροφο μου έχει πάρει 15 ευρώ. Και ήθελε και αυτό χώρο για να στρίψει στις γωνίες του στενού. Αυτό για να θέλει 250 ευρώ μιλάμε για γερανάρα.

Γι' αυτό τα δουλεύω μόνος μου κάθε καλοκαίρι. Στοκάρω , τρίβω, βάφω , όσο μπορώ δηλαδή σαν ερασιτέχνης . Για να μην θέλω να πληρώνω συνεργεία και να στήνω σκαλωσιές . :102:
Ασέβαστος έγραψε:
14 Απρ 2022, 11:52

τελευταια προσπαθεια.

αν εκανες ισια, αλλα με μια γωνια;

Εικόνα

οπως ειπωθηκε παραπανω, η στριφογυριστη ειναι μπελας, ειδικα οταν κουβαλας πραγματα.
Δυστυχώς δεν γίνεται ούτε αυτό. Μιλάμε για ανοιγόμενη παντζουρόπορτα που πιάνει μεγάλο μέρος του τοίχου. Όπως είναι αυτό το σχέδιο στην εικόνα σου σκέφτομαι μια στριφογυριστή σχεδόν τέρμα αριστερά ή σχεδόν τέρμα δεξιά . Και πάλι θα πιάνει αρκετό χώρο , μην νομίζεις.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Απρ 2022, 18:23

Ζαποτέκος έγραψε:
14 Απρ 2022, 15:04


Γι' αυτό τα δουλεύω μόνος μου κάθε καλοκαίρι. Στοκάρω , τρίβω, βάφω , όσο μπορώ δηλαδή σαν ερασιτέχνης . Για να μην θέλω να πληρώνω συνεργεία και να στήνω σκαλωσιές . :102:

ψαξου τοτε λιγο για diy. εχω βρει τετοια περιστρεφομενη, με μια κολωνα στη μεση και βιδωτα ολα γυρω της, αλλα ηταν για εσωτερικο χωρο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 18 Απρ 2022, 02:30

Ζαποτέκος έγραψε:
13 Απρ 2022, 10:24
Θέλω να φτιάξω μια τέτοια σιδερένια σκάλα , αλλά ψηλότερη . ( Αν ήταν το ύψος της εικόνας δεν με ένοιαζε , μου έκανε και η φορητή ).
Εικόνα
Επειδή τα έξοδα είναι αρκετά ( 1250 ευρώ η σκάλα + 250 ευρώ ο γερανός ), ξέρετε κάποια διαφορετική λύση που θα μου επιτρέπει παρόμοια πρόσβαση ; Επίσης ο δρόμος είναι στενός και ο γερανός φαντάζομαι πως θα έχει δυσκολίες μέχρι και να στρίψει στο στενό.



.


Εχω δει μεταχειρισμένες τέτοιες σκάλες σε μάντρες/παλαιοπωλεία.....πχ στην Ιερά Οδό.....πάενε ρώτα τιμή.....


Εχω και γω σπίτι μου 3μετρη τέτοια.....


Απο 2 ατομα με σχοινιά δε σηκώνεται αυτή η σκάλα ;;;





.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 18 Απρ 2022, 10:48

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
18 Απρ 2022, 02:30
Εχω δει μεταχειρισμένες τέτοιες σκάλες σε μάντρες/παλαιοπωλεία.....πχ στην Ιερά Οδό.....πάενε ρώτα τιμή.....


Εχω και γω σπίτι μου 3μετρη τέτοια.....


Απο 2 ατομα με σχοινιά δε σηκώνεται αυτή η σκάλα ;;;





.
Ο σιδεράς που έφερα ήθελε μεγάλο γερανό. Και εμένα μου φαίνεται πως δεν σηκώνεται από δύο άτομα και μάλιστα σε πολυώροφη πολυκατοικία. Γι' αυτό θα προτιμούσα να μου την φτιάξει επί τόπου.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 18 Απρ 2022, 15:42

Ζαποτέκος έγραψε:
18 Απρ 2022, 10:48
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
18 Απρ 2022, 02:30
Εχω δει μεταχειρισμένες τέτοιες σκάλες σε μάντρες/παλαιοπωλεία.....πχ στην Ιερά Οδό.....πάενε ρώτα τιμή.....


Εχω και γω σπίτι μου 3μετρη τέτοια.....


Απο 2 ατομα με σχοινιά δε σηκώνεται αυτή η σκάλα ;;;





.
Ο σιδεράς που έφερα ήθελε μεγάλο γερανό. Και εμένα μου φαίνεται πως δεν σηκώνεται από δύο άτομα και μάλιστα σε πολυώροφη πολυκατοικία. Γι' αυτό θα προτιμούσα να μου την φτιάξει επί τόπου.


.


Τό νόημα της μεταχειρισμένης είναι οτι μπορεί να σου κοστίσει πχ 300 € αντι για 1.250 που λες Ζαποτέκα μου.....


Εκτός αν.....Λεφτά υπάρχουν..... :roll:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 18 Απρ 2022, 15:48

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
18 Απρ 2022, 15:42
Ζαποτέκος έγραψε:
18 Απρ 2022, 10:48
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
18 Απρ 2022, 02:30
Εχω δει μεταχειρισμένες τέτοιες σκάλες σε μάντρες/παλαιοπωλεία.....πχ στην Ιερά Οδό.....πάενε ρώτα τιμή.....


Εχω και γω σπίτι μου 3μετρη τέτοια.....


Απο 2 ατομα με σχοινιά δε σηκώνεται αυτή η σκάλα ;;;





.
Ο σιδεράς που έφερα ήθελε μεγάλο γερανό. Και εμένα μου φαίνεται πως δεν σηκώνεται από δύο άτομα και μάλιστα σε πολυώροφη πολυκατοικία. Γι' αυτό θα προτιμούσα να μου την φτιάξει επί τόπου.


.


Τό νόημα της μεταχειρισμένης είναι οτι μπορεί να σου κοστίσει πχ 300 € αντι για 1.250 που λες Ζαποτέκα μου.....


Εκτός αν.....Λεφτά υπάρχουν..... :roll:


.
Δεν με πειράζουν τα μεταχειρισμένα , αρκεί να είναι αξιόπιστα. Που ξέρω εγώ αν είναι επιφανειακά βαμμένη και από μέσα η σκουριά πάει κι έρχεται. Αρχές δεκαετίας του '90 είχαμε πάρει μεταχειρισμένο αμάξι δεκαετίας γύρω στο 1,5 εκ. και μέσα σε 6 μήνες ήθελε αλλαγή η όλη μηχανή. Ο κούκος αηδόνι δηλαδή. Προτιμώ λοιπόν να κάνω μήνες ή και χρόνια οικονομία , να παζαρεύω και να αγοράζω κάτι καινούριο παρά αμφιβόλου ποιότητας πράγμα.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 18 Απρ 2022, 16:16

Ζαποτέκος έγραψε:
18 Απρ 2022, 15:48
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
18 Απρ 2022, 15:42
Ζαποτέκος έγραψε:
18 Απρ 2022, 10:48

Ο σιδεράς που έφερα ήθελε μεγάλο γερανό. Και εμένα μου φαίνεται πως δεν σηκώνεται από δύο άτομα και μάλιστα σε πολυώροφη πολυκατοικία. Γι' αυτό θα προτιμούσα να μου την φτιάξει επί τόπου.


.


Τό νόημα της μεταχειρισμένης είναι οτι μπορεί να σου κοστίσει πχ 300 € αντι για 1.250 που λες Ζαποτέκα μου.....


Εκτός αν.....Λεφτά υπάρχουν..... :roll:


.
Δεν με πειράζουν τα μεταχειρισμένα , αρκεί να είναι αξιόπιστα. Που ξέρω εγώ αν είναι επιφανειακά βαμμένη και από μέσα η σκουριά πάει κι έρχεται. Αρχές δεκαετίας του '90 είχαμε πάρει μεταχειρισμένο αμάξι δεκαετίας γύρω στο 1,5 εκ. και μέσα σε 6 μήνες ήθελε αλλαγή η όλη μηχανή. Ο κούκος αηδόνι δηλαδή. Προτιμώ λοιπόν να κάνω μήνες ή και χρόνια οικονομία , να παζαρεύω και να αγοράζω κάτι καινούριο παρά αμφιβόλου ποιότητας πράγμα.


.


Επειδή συνήθως βάφουμε το σίδερο για να μήν σκουριάσει.....δύσκολα θα σκουριάσει.....


Η σκάλα που έχω σπίτι είναι 60 χρονών βαμμένη και ασκούριαστη.....


Συνήθως και η σκουριά είναι επιφανειακή.....και τα σκαλοσίδερα είναι 2 και 3 φορές παχύτερα απο του αυτοκινήτου.....


Πάενε και κοίτα κι αν βρείς κάτι που σου φαίνεται καλό φώναξε κι ένα σιδερά να σου την εκτιμήσει κι αυτός..... :102:



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11439
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 18 Απρ 2022, 16:20

Ζαποτέκος έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:55
Θέλω εύκολη πρόσβαση για να μπορώ να ανεβαίνω και να μερεμετίζω , να βάζω στόκο στα πλακάκια , να πατάω κανένα βάψιμο , να διορθώνω την κεραία , να κοιτάζω την θέα πίνοντας το χαμομήλι μου κ.λπ. Παλιά το έκανα για πλάκα , αλλά τώρα που πλησιάζω τα πρώτα - άντα θα αρχίσω να δυσκολεύομαι να ανεβαίνω και να κουβαλάω πράγματα. Γι' αυτό θέλω μια πιο εύκολη πρόσβαση.
Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 18 Απρ 2022, 16:28

Λεγεών έγραψε:
18 Απρ 2022, 16:20
Ζαποτέκος έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:55
Θέλω εύκολη πρόσβαση για να μπορώ να ανεβαίνω και να μερεμετίζω , να βάζω στόκο στα πλακάκια , να πατάω κανένα βάψιμο , να διορθώνω την κεραία , να κοιτάζω την θέα πίνοντας το χαμομήλι μου κ.λπ. Παλιά το έκανα για πλάκα , αλλά τώρα που πλησιάζω τα πρώτα δεύτερα - άντα θα αρχίσω να δυσκολεύομαι να ανεβαίνω και να κουβαλάω πράγματα. Γι' αυτό θέλω μια πιο εύκολη πρόσβαση.
Εικόνα
Έχουν εξειδίκευση οι συνοπαδοί ; :p2:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 18 Απρ 2022, 18:02

Πραγματικά απ`τα νήματα που δεν έχουν κανένα νόημα και κανένα ουσιαστικό πρόβλημα.
Από που να το πιάσω και που να τ`αφήσω.
Είμαι στα πρώτα άντα και δεν μπορώ να ανέβω μιά σκάλα με δέκα κιλά φορτίο;
Ήμαρτον!Είμαι σχεδόν πενήντα και ανεβαίνω στον πέμπτο με πενηντάρι τσιμέντο στην πλάτη (όσες φορες χρειαστεί).
Φοβάμαι μην πάρω δρόμο τον κατήφορο και πέσω 4 ορόφους σε ίσια σκάλα;
Ήμαρτον!Μην κρεμάσεις καν κουρτίνες.Υπάρχει κίνδυνος.
Ο σιδεράς για να μου φτιάξει μιά σκάλα θα μου καταστρέψει τα πλακάκια.
Ήμαρτον!Βρές πιό νοικοκύρη σιδερά.
Πρέπει να δώσω 250 για γερανό που δεν θα μπορεί να μπει;
Ναί,θα δώσεις 250 για γερανό και θα μπορέσει να μπει.
Οκ μπορώ να συνεχίζω να γκρινιάζω πολύ ακόμα,αλλά δεν χρειάζεται.
Ο Ασέβαστος σου έδωσε αρκετές ιδέες και λύσεις,οπότε διάλεξε μία απ`αυτές.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 18 Απρ 2022, 18:05

waldorf έγραψε:
18 Απρ 2022, 18:02
Πραγματικά απ`τα νήματα που δεν έχουν κανένα νόημα και κανένα ουσιαστικό πρόβλημα.
Από που να το πιάσω και που να τ`αφήσω.
Είμαι στα πρώτα δεύτερα άντα και δεν μπορώ να ανέβω μιά σκάλα με δέκα κιλά φορτίο;
Ήμαρτον!Είμαι σχεδόν πενήντα και ανεβαίνω στον πέμπτο με πενηντάρι τσιμέντο στην πλάτη (όσες φορες χρειαστεί).
Φοβάμαι μην πάρω δρόμο τον κατήφορο και πέσω 4 ορόφους σε ίσια σκάλα;
Ήμαρτον!Μην κρεμάσεις καν κουρτίνες.Υπάρχει κίνδυνος.
Ο σιδεράς για να μου φτιάξει μιά σκάλα θα μου καταστρέψει τα πλακάκια.
Ήμαρτον!Βρές πιό νοικοκύρη σιδερά.
Πρέπει να δώσω 250 για γερανό που δεν θα μπορεί να μπει;
Ναί,θα δώσεις 250 για γερανό και θα μπορέσει να μπει.
Οκ μπορώ να συνεχίζω να γκρινιάζω πολύ ακόμα,αλλά δεν χρειάζεται.
Ο Ασέβαστος σου έδωσε αρκετές ιδέες και λύσεις,οπότε διάλεξε μία απ`αυτές.
Καλά ντε , δεν σε πιάσαμε και απ' την μύτη. Δεν σε είπαμε και καμπούρη. :lol:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Σιδερένια Σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 18 Απρ 2022, 18:17

Ζαποτέκος έγραψε:
18 Απρ 2022, 18:05
...
Καλά ντε , δεν σε πιάσαμε και απ' την μύτη. Δεν σε είπαμε και καμπούρη. :lol:
Όχι ρε`συ.
Απλά κάποια πράγματα που είναι καθημερινότητα και πολύ απλά για ανθρώπους σχετικούς "του επαγγέλματος",φαντάζουν βουνό για τους "ερασιτέχνες".
Trust me,δεν είναι!
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Χόμπυ • Κατασκευές • Μοντελισμός”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών