SCAT-A

Ανθρώπινες κατασκευές, διάφορα χόμπυ, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Φεβ 2024, 00:04

Lasal έγραψε:
21 Φεβ 2024, 23:26

Αυτός ειναι 4.5 κιλά και ο δικός μου 7
δεν θα εχει πρόβλημα νομιζω με αυτο το σχεδιο, εχω και εγώ μια τερατακι, 8 κιλα, νομιζω εχει φαει μια αλλη που εχασα, πλακα κανω, τα καταφερνει παντως και την χρησιμοποιεί, εχει καταλαβει οτι ειναι αυτοματη και δεν μπαινει καν στον κοπο να δει τι εκανε μετα, απλα φευγει και λεει καθαρισε μονη σου.

Άβαταρ μέλους
Lasal
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Φεβ 2024, 01:38
Phorum.gr user: Lasal

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lasal » 22 Φεβ 2024, 00:07

Εμένα τα σκεπάζει και μερικές φορές εκτοξεύει και λίγη άμμο απέξω.
Οσο βλέπω τα βίντεο της neakasa ολο και ποιο πολύ μαρέσει

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Φεβ 2024, 00:12

ναι κανονικα σκεπαζει αυτη, αλλα παρατήρησα οτι σταδιακα στην αυτοματη δεν μπαινουν στον κοπο οι μεγαλες, δεν τις βολευει γιατι δεν εχει χωρο για βολτες, και εχουν καταλαβει οτι δεν εχει νοημα. Την εκανα για τα μικρα να πω την αληθεια γιατι μου ειχαν σπασει τα νευρα, ηξερα οτι ειναι μικρή η μπαλα οριακα, αλλα τελικα δεν υπαρχει προβλημα για μεγαλες, δεν μπαινουν καν ολοκληρες μεσα, το μπροστινα ποδια τα εχουν εξω.

και εμενα μου αρεσει πιο πολυ απο οσες εχω δει η νεακασα, καθαρό σχεδιο, ακοικτή, και μοιαζει να εχουν δωσει σημασια στην ευκολια συντήρησης. Βλεπω την λιτερροβοτ και σκεφτομαι οτι αν ειχα αρκετα χρηματα να την πεταω να παιρνω καινουργια καθε 3 μηνες, θα την αγοραζα, αλλιως σιγα, βασανίζομαι και πιο οικονομικά.

Άβαταρ μέλους
Lasal
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Φεβ 2024, 01:38
Phorum.gr user: Lasal

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lasal » 22 Φεβ 2024, 00:59

Έχει τρύπες υπερχείλισης και αναρωτιέμαι πως τα πάει με διαρροές
Ο κύκλος των κινήσεων ειναι βηματικός και αυτό μου κάνει εντύπωση
Σταμάτησε και ξεκίνησε τουλάχιστον 6 φορές αλλα μόνον για το άδειασμα
Όμως ο ήχος που βγάζει είναι απαίσιος σε σχέση με το δικό μου μέρα με την νύχτα!!!
Δες εδώ https://www.youtube.com/watch?v=Uy2hF5JEdHE υπάρχει μια τρομακτική σκηνή στο 7:14
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lasal την 22 Φεβ 2024, 01:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Φεβ 2024, 01:06

Lasal έγραψε:
22 Φεβ 2024, 00:59
Έχει τρύπες υπερχείλισης και αναρωτιέμαι πως τα πάει με διαρροές
Ο κύκλος των κινήσεων ειναι βηματικός και αυτό μου κάνει εντύπωση
Σταμάτησε και ξεκίνησε τουλάχιστον 6 φορές αλλα μόνον για το άδειασμα
Όμως ο ήχος που βγάζει είναι απαίσιος σε σχέση με το δικό μου μέρα με την νύχτα!!!
το βημα το κανει για να δωσει χρόνο να μπει η αμμος στην θήκη μαλλον, το ειδα και εγω οτι βολευει, το εχω κανει για την σιλικόνη που ειναι ελαφρια.
αν εχεις βιντεο με τον ηχο βαλε να ακουσω, εμοιαζε ωραιος αλλα ισως ηταν επεξεργασμένος στο βιντεακι τους.


εμενα το μονο που δεν μου αρεσει λιγο ειναι που εχουν κατεβασει πολυ την μουρη, λιγο πιο πανω νομιζω ηθελε. Αλλα ισως γιαυτο δεν εχουν βαλει σκαλι, αν ειχε θα καθοταν η γατα εκει και θα εσκαβε μεχρι να την αδειασει στο πατωμα :003:
Σε εμενα το κανουν συνεχεια, και χωρις αιτια μερικες φορες, απλα σκαβουν να περάσει η ώρα, σωζει την κατασταση το χείλος που εχει και δεν τα αφηνει να πεταχτουν εξω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 22 Φεβ 2024, 01:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Lasal
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Φεβ 2024, 01:38
Phorum.gr user: Lasal

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lasal » 22 Φεβ 2024, 01:10

λινκ πάνω γράφαμε ταυτόχρονα, εχει και τον ήχο

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Φεβ 2024, 01:17

Lasal έγραψε:
22 Φεβ 2024, 00:59
Όμως ο ήχος που βγάζει είναι απαίσιος σε σχέση με το δικό μου μέρα με την νύχτα!!!
Δες εδώ https://www.youtube.com/watch?v=Uy2hF5JEdHE υπάρχει μια τρομακτική σκηνή στο 7:14
καλος μου μοιαζει ο ηχος, δεν ξερω τι μκροφωνο εχει, μηπως το εχει απο πανω μετα, αλλα αν ειναι στον ιδιο χωρο με την φωνη του ειναι μια χαρά νομιζω. Στο 7:14 λες για το κεφαλι; Μου αρεσε αυτο που ειδα στο 7:14, δεν εχει λογο να κατεβει πιο κατω, οποτε καλως δεν πανε πιο κατω, καλο για ασφάλεια, βλεπω κατι λαθος;

Μου αρεσει που βλεπω και δυο τρυπουλες πανω και αλλο χρωμα στην θήκη αμμου, θα βγαινει ολο ευκολα μαλλον, αν ηταν κουμπωτο εκει αντι για βίδα θα ηταν ακομα καλυτερο, αλλα αρκει να μην ειναι σαν τους αλλους που το εχουν στο καλουπι βαλει.

και μπροστα βλεπω βγαινει το τμημα, αρα μπορει να μπει ψηλότερο και βλεπω εχουν κανει και χείλος για να κοβει την φορά της αμμου, να μην βγει εξω, πολυ ωραιο μου μοιαζει.

Θες να παρουμε ενα μαζι να το δουμε απο λιγο ο καθε ενας ανετα; :lol:

Άβαταρ μέλους
Lasal
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Φεβ 2024, 01:38
Phorum.gr user: Lasal

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lasal » 22 Φεβ 2024, 01:30

Ξαναβάλτο στο 7:14 και ξανάκουστον
Σε σχέση με το δικό μου ειναι μέρα με την νύχτα, αυτο...... στριγγλίζει.
Αν τολμάνε ας το βάλουν μόνον με τον ηχο του και οχι κάτω απο ομιλία.....τρομακτικό!
Ε δεν πρόκυτε να το αγοράσω κιόλας :D

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Φεβ 2024, 01:33

Lasal έγραψε:
22 Φεβ 2024, 01:30
Ξαναβάλτο στο 7:14 και ξανάκουστον
Σε σχέση με το δικό μου ειναι μέρα με την νύχτα, αυτο...... στριγγλίζει.
Αν τολμάνε ας το βάλουν μόνον με τον ηχο του και οχι κάνω απο ομιλία.....τρομακτικό!
Ε δεν πρόκυτε να το αγοράσω κιόλας :D
αληθεια δεν ακουω κατι. Κατι νταπ νταπ που κανει ειναι αυτα που πεφτουν ε; Το εχει και σε γρηγορη κινηση, δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να βγαλεις ακρη απο τον ηχο εκει, θα βρω κανενα αλλο να καταλαβω.


επισης δεν βλεπω πως αδειαζει την αμμο τωρα που το σκέφτομαι, δεν πιστευω να εννοουν το αδειάζεις μονος σου; :lol:

οκ ναι το μοτερ σφυρίζει αρκετα, δεν ειναι και πολυ καλος ο ηχος πραγματι. Δεν βλεπω και πως αδειαζουν την αμμο, δεν θελω να πιστεψω οτι δεν το κανει, ελπιζω να βγαινει το φτυάρι ολο οπως το εχω κανει και εγω, αλλα με προβληματίζει που δεν το δείχνουν. Πρεπει να ειναι πολυ νεο, δεν εχει ρεβιους ακομα.



εδω δεν σφύριζει βέβαια, τριζουν τα πλαστικά, τι να πω.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 22 Φεβ 2024, 01:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Lasal
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Φεβ 2024, 01:38
Phorum.gr user: Lasal

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lasal » 22 Φεβ 2024, 01:49

enaon έγραψε:
22 Φεβ 2024, 01:33
αληθεια δεν ακουω κατι. Κατι νταπ νταπ που κανει ειναι αυτα που πεφτουν ε; Το εχει και σε γρηγορη κινηση, δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να βγαλεις ακρη απο τον ηχο εκει, θα βρω κανενα αλλο να καταλαβω.


επισης δεν βλεπω πως αδειαζει την αμμο τωρα που το σκέφτομαι, δεν πιστευω να εννοουν το αδειάζεις μονος σου; :lol:
λοιπόν την ώρα που πέφτουν και αμέσως ανοίγει
:vp14: αυτό το άκουσες?
:smt035 αυτό μήπως?
:smt068 αυτό?
Ξέρεις τι είναι το ακουόγραμμα?
Είναι σαν το head & shoulders απλά.....δεν το χρειάζομαι. (i don't)
:P:P:P:P και λίγο DOS :PppppPPPpppp

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Φεβ 2024, 01:55

στο δευερο βντεακι νομιζω δεν υπαρχει θεμα με το μοτερ, τριζει το πλαστικό ομως στο γραναζι μαλλον, τωρα ποσο αληθεια αυτο ακουγεται ή ειναι απο το μικρόφωνο ο ηχος, δεν ξερω, αλλα ναι αν ηταν περήφανοι με τον ηχο τους δεν θα ψαχναμε να τον ακουσουμε, θα μας τον ειχαν βαλει.

παντως οι ηχοι οι νταπ ντουπ δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι τοσο δυνατοι οσο ακουμε, και στα βιντεακια που εχω ανεβασει ακουγονται καποιοι (περα απο κατι πραγματα που ριχνει μια γατα και μοιαζει οτι εγιναν οταν πατησα το κουμπι στο τελευταιο βιντακι :) ), αλλα στην πραξη ακομα και στο ιδιο δωματιο δεν την καταλαβαινω μεχρι που θα αρχισει να πεφτει η αμμος, την αμμο μονο ακουω.

Άβαταρ μέλους
Lasal
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Φεβ 2024, 01:38
Phorum.gr user: Lasal

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lasal » 22 Φεβ 2024, 02:11

Το δεύτερο βίντεο ακούγεται νορμάλ. Κάποιος ειχε κάνει τεστ στον ηχο σε πολλές ρομποτικές.
Σε κάποιες δεν κοιμόσουνα τα βράδυα :)
Δεν το βρίσκω τώρα, αν το βρώ θα στο στείλω.
Για να αδειάσει το μόνο που χρειάζεται ειναι ενα κομμάτι χαρτόνι ή πλαστικό μπροστα απο την σίτα.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Φεβ 2024, 02:17

Lasal έγραψε:
22 Φεβ 2024, 02:11
Το δεύτερο βίντεο ακούγεται νορμάλ. Κάποιος ειχε κάνει τεστ στον ηχο σε πολλές ρομποτικές.
Σε κάποιες δεν κοιμόσουνα τα βράδυα :)
Δεν το βρίσκω τώρα, αν το βρώ θα στο στείλω.
Για να αδειάσει το μόνο που χρειάζεται ειναι ενα κομμάτι χαρτόνι ή πλαστικό μπροστα απο την σίτα.
εχω καταλαβει λιγο ναι, δεν γίνεται να ειναι και τρομερες με πλαστικά γραναζια οκ, ειχα ακουσει την λιττερροβοτ3, πως καταφεραν αυτοι οι ανθρωποι να γινουν οι πρωτοι στην αγορά, άβυσσος η ψυχή των γατοδεσποτών.

Ναι με κατι μπροστα θα γινεται, αλλα αν αληθεια δεν εχουν σκεφτεί κατι ωραιο δεν ειναι σωστό, δεν θα εχουν σκεφτει και αλλα. Το φτυάρι ολο ελπιζώ να βγαινει πολυ ευκολα και απλα να μην το εχουν δείξει, θα περιμενω κανενα ρεβιου καλο.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 22 Φεβ 2024, 10:41

Καλά σε είδα στην αρχή να κόβεις χαρτόνια για να κάνεις τουαλέτα λέω δεν πάει καλά ο άνθρωπος και το άφησα το νήμα.
Μπαίνω τώρα και τι να δω; Έγινε αριστούργημα ,υπερτουαλετα.
Μπράβο ρε, συγχαρητήρια.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: SCAT-A

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 22 Φεβ 2024, 10:42

Ίσως πρέπει να το κάνεις επιχείρηση hand made litter boxes

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χόμπυ • Κατασκευές • Μοντελισμός”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών