Σχόλια Επισκεπτών

Για όσους δεν μπορούν ή δεν θέλουν να εγγραφούν
Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12120
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 11 Ιαν 2021, 15:41

Μηπως περιμενει ν'αλλαξεις ολες τις βρυσες πρωτα;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΑΣΚΩΝ

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΑΣΚΩΝ » 11 Ιαν 2021, 20:54

hellegennes έγραψε:
28 Δεκ 2020, 15:18
Thor έγραψε:
28 Δεκ 2020, 14:40
hellegennes έγραψε:
28 Δεκ 2020, 14:00
Το ότι ένα πράγμα λειτουργεί σε ένα περιβάλλον δεν σημαίνει ότι είναι εξίσου χρήσιμο σε όλα τα περιβάλλοντα. Έχεις δει ποτέ πλοίο, τραίνο ή αστικό λεωφορείο με ζώνες ασφαλείας; Όχι; Γιατί;
Εμ,τα βλεπεις;
Να πω οτι,δεν το ειπα;
Το ειπα.
Κοίτα, ακόμη κι αν δεν συμφωνείς με το τελικό συμπέρασμα, που δικαίωμά σου είναι, δεν μπορείς να πεις ότι δεν φέρνω επιχειρήματα με λογική. Η λογική που προβάλλω τόσους μήνες είναι ότι κάτι που λειτουργεί σε ένα συγκεκριμένο σέτινγκ δεν σημαίνει ότι λειτουργεί και σε άλλα και τα παραδείγματα που έχω δώσει θεωρώ ότι είναι ικανοποιητικά. Περιορίσου ας πούμε στο παρατιθέμενο και πες μου τι σου φαίνεται παράλογο και αν θέλεις μπορώ να επαναλάβω τους λόγους για τους οποίους δεν φαίνεται να λειτουργεί η μάσκα στον γενικό πληθυσμό.

Επίσης δεν έχει μπορέσει κανείς να δώσει ικανοποιητική απάντηση στο πού φαίνεται η θετική επίδραση της επιλογής μάσκας σε όλους τους χώρους. Στο Βέλγιο αυτή η επιλογή έγινε μέσα στο καλοκαίρι, ωστόσο είχαν το χειρότερο δεύτερο κύμα που θα μπορούσαν να έχουν και με πολύ πιο αυστηρά μέτρα σε γηροκομεία, που έτσι κι αλλιώς ξεκληρίστηκαν την άνοιξη.
κατι τετοια γραφεται μερικοι και μετα αντε να πουλησουμε καμμια μασκα εμεις μετα . κ εγω ρε μαγκα τι θα τα κανω τοσα κιβοτια που προμηθευτικα? ε? μου λες?

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 12 Ιαν 2021, 19:38

ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΑΣΚΩΝ έγραψε:
11 Ιαν 2021, 20:54
hellegennes έγραψε:
28 Δεκ 2020, 15:18
Thor έγραψε:
28 Δεκ 2020, 14:40


Εμ,τα βλεπεις;
Να πω οτι,δεν το ειπα;
Το ειπα.
Κοίτα, ακόμη κι αν δεν συμφωνείς με το τελικό συμπέρασμα, που δικαίωμά σου είναι, δεν μπορείς να πεις ότι δεν φέρνω επιχειρήματα με λογική. Η λογική που προβάλλω τόσους μήνες είναι ότι κάτι που λειτουργεί σε ένα συγκεκριμένο σέτινγκ δεν σημαίνει ότι λειτουργεί και σε άλλα και τα παραδείγματα που έχω δώσει θεωρώ ότι είναι ικανοποιητικά. Περιορίσου ας πούμε στο παρατιθέμενο και πες μου τι σου φαίνεται παράλογο και αν θέλεις μπορώ να επαναλάβω τους λόγους για τους οποίους δεν φαίνεται να λειτουργεί η μάσκα στον γενικό πληθυσμό.

Επίσης δεν έχει μπορέσει κανείς να δώσει ικανοποιητική απάντηση στο πού φαίνεται η θετική επίδραση της επιλογής μάσκας σε όλους τους χώρους. Στο Βέλγιο αυτή η επιλογή έγινε μέσα στο καλοκαίρι, ωστόσο είχαν το χειρότερο δεύτερο κύμα που θα μπορούσαν να έχουν και με πολύ πιο αυστηρά μέτρα σε γηροκομεία, που έτσι κι αλλιώς ξεκληρίστηκαν την άνοιξη.
κατι τετοια γραφεται μερικοι και μετα αντε να πουλησουμε καμμια μασκα εμεις μετα . κ εγω ρε μαγκα τι θα τα κανω τοσα κιβοτια που προμηθευτικα? ε? μου λες?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 13 Ιαν 2021, 21:57

Νταξει άκυρο το ποστ και το μαιηλ. Το λυσαα το ζήτημα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

τζου-87

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τζου-87 » 08 Μαρ 2021, 21:30

Έχω την ανάγκη να ζητήσω συγγνώμη από το πχωρουμ για την ανάρμοστη συμπεριφορά που είχα κατά το παρελθόν. Αυτό. Τίποτα περισσότερο. :cry


Ανίκητος

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 11 Μάιος 2021, 10:29

[url=foscilis @ Ο πρώτος νεκρός]@foscilis[/quote] Γονιός μου είπε ότι το αντιδραστήριο του σελφ τεστ είναι το ίδιο, είτε έχεις πάρει αυτό της μύτης, είτε έχεις πάρει αυτό του σάλιου. Έτσι ενώ έχει σελφ τεστ για την μύτη, βάζει το στυλεό στο στόμα του παιδιού, για να πάρει σάλιο, χωρίς να το ταλαιπωρεί.
Διασταυρώστε το και πείτε μου αν ισχύει και καλά το κάνει από το στόμα.

exiled_elchav

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiled_elchav » 20 Μάιος 2021, 14:42

ΞΕΜΠΑΝΑΡΕΤΕ ΜΕ, ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ Η - Casper -

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29597
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Μάιος 2021, 15:00

exiled_elchav έγραψε:
20 Μάιος 2021, 14:42
ΞΕΜΠΑΝΑΡΕΤΕ ΜΕ, ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ Η - Casper -
Όχι δεν σε ξεμπανάρουμε. Ας πρόσεχες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

- Casper -

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Μάιος 2021, 15:02

exiled_elchav έγραψε:
20 Μάιος 2021, 14:42
ΞΕΜΠΑΝΑΡΕΤΕ ΜΕ, ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ Η - Casper -
Η λατρεία μου! Ναι ναιι!! :romance-hearteyes:

pitstikelo

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pitstikelo » 20 Μάιος 2021, 20:09

Βρηκα εναν τροπο οικολογικο και φτηνο για να εξαφανισω τα χορτα στον κηπο μου,εριξα αλατι και καυτο νερο και τα ξερανα! Τι χημικα και βλακειες.Το μυστικο ειναι το αλατι...

Portia

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 23 Μάιος 2021, 17:19

Μια σημείωση προς τους ένθερμους υποστηρικτές του εμβολίου AstraZeneca ( και οι οποίοι μάλλον το έχουν αποφύγει όπως ο διάολος το λιβάνι), το εν λόγω σκεύασμα η ίδια η Βρετανική κυβέρνηση το έχει απαγορεύσει στις ηλικίες κάτω των 40. Συνεχίστε...

antihoax

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antihoax » 23 Μάιος 2021, 19:20

Portia έγραψε:
23 Μάιος 2021, 17:19
Μια σημείωση προς τους ένθερμους υποστηρικτές του εμβολίου AstraZeneca ( και οι οποίοι μάλλον το έχουν αποφύγει όπως ο διάολος το λιβάνι), το εν λόγω σκεύασμα η ίδια η Βρετανική κυβέρνηση το έχει απαγορεύσει στις ηλικίες κάτω των 40. Συνεχίστε...
Όχι βέβαια. Ακόμα ΑΖ κάνουν οι κάτω των 40 στην Αγγλία. Απλώς δίνεται σε όσους το θέλουν ( και εφ'όσον δεν προκαλειται καθυστέρηση στον εμβολιασμό) εναλλακτική στο ΑΖ

https://www.gov.uk/government/news/jcvi ... d-under-40
the JCVI has advised a preference for adults aged 30 to 39 without underlying health conditions to receive an alternative to the Oxford/AstraZeneca vaccine – where available and only if this does not cause substantial delays in being vaccinated.

Ανίκητος

Γλωσσολογία Συντακτική ανάλυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 17 Ιουν 2021, 00:03

«Ἃ μὴ οἶδα, οὐδὲ οἴομαι εἰδέναι»

Γιατί μὴ και όχι οὐκ; Αφού στην οριστική είναι το ρήμα "οἶδα" της αναφορικής πρότασης:

«Ἃ οὐκ οἶδα, οὐδὲ οἴομαι εἰδέναι»

κομετ

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κομετ » 17 Ιουν 2021, 09:06

για δες καιρό που διάλεξε, ο χάρος να με πάρει :102:

:smt090

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ενότητα Επισκεπτών”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών