Σχόλια Επισκεπτών

Για όσους δεν μπορούν ή δεν θέλουν να εγγραφούν
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2021, 00:49

Ανίκητος έγραψε:
17 Δεκ 2021, 23:19
Δεν έχουμε καμία υποχρέωση να ασχοληθούμε το θέμα ακολουθώντας την δική σου διάνοια.
Εντούτοις θεωρείς υποχρέωσή σου να ασχοληθείς με το τι λέω εγώ στο θέμα;

Αντιφάσκεις μία στάλα, φίλε μου. Δεν σε υποχρέωσα να ασχοληθείς. Λυπάμαι βαθύτατα αν ένιωσες ότι σε υποχρέωσα να μου απαντήσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Ανίκητος

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 18 Δεκ 2021, 01:25

hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2021, 00:49
Ανίκητος έγραψε:
17 Δεκ 2021, 23:19
Δεν έχουμε καμία υποχρέωση να ασχοληθούμε το θέμα ακολουθώντας την δική σου διάνοια.
Εντούτοις θεωρείς υποχρέωσή σου να ασχοληθείς με το τι λέω εγώ στο θέμα;

Αντιφάσκεις μία στάλα, φίλε μου. Δεν σε υποχρέωσα να ασχοληθείς. Λυπάμαι βαθύτατα αν ένιωσες ότι σε υποχρέωσα να μου απαντήσεις.
Ό,τι και να έχεις μέσα στο μυαλό σου για μένα, δεν είσαι από εκείνους που υπαγορεύεις τις υποχρεώσεις μου.
Εξαιτίας εκείνων που τις υπαγορεύουν, δεν μπορώ να αφιερώσω περισσότερο χρόνο για να αντιπαραθέσω ό,τι λες.
Όταν αποκτήσεις αντίληψη του τι νιώθω εγώ, τότε δεν θα έχεις σαπίσει τελείως. Δικό σου πρόβλημα.
Έχουμε αντιπαρατεθεί στο παλιό φόρουμ και ασχολούμαι με τα μηνύματα που στέλνεις. Δικό μου πρόβλημα.
Παριστάνεις τον υγιώς σκεπτόμενο, ενώ διακατέχεσαι από εγωιστικούς ισχυρισμούς.
Κάποια από αυτά που λες γίνονται επικίνδυνα για τον εαυτό σου και για άλλους, αν θες να σ' το πω και διαφορετικά.

@nik_killthemall, έχεις κάνεις δοκιμές συγκρίνοντας αριθμούς δ/σ πάνω στον αριθμό των κρουσμάτων;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Δεκ 2021, 08:13

Ανίκητος έγραψε:
17 Δεκ 2021, 23:19
hellegennes έγραψε:
17 Δεκ 2021, 22:29
Καλά, τράβα κάνε την συζήτηση με κάποιον που ασχολείται με μοντέλα κινητικότητας πληθυσμών. Εγώ δεν έχω πια την υπομονή να κάθομαι καν να διαβάζω τι έχει να πει κάποιος που με εξαιρετικά ειρωνικό και αφοριστικό τρόπο ακυρώνει μια πολύ συγκεκριμένη περιγραφή ενός πολύπλοκου φαινομένου.

Ειλικρινά, δεν έχω διάθεση καν να διαβάσω τι έγραψες παρακάτω. Δεν διεξάγεται έτσι ένας διάλογος.
Πόση σχέση μπορεί να έχει ένα μοντέλο κινητικότητας πληθυσμού, που θα διερευνήσει την εξάπλωση της ασθένειας, με το θέμα της αποτελεσματικότητας ενός εμβολίου της στον πληθυσμό; Είναι ένας παράγοντας για να μας αποπροσανατολίσεις από το αποτέλεσμα.

Δεν αντιλαμβάνεσαι διόλου ότι ο Leporello είναι σωστός στο νόημα των ειρωνικών του σχολίων, διότι - το λέω ως παρατηρητής - δεν έχεις προσφέρει τίποτα ορθολογικό στον διάλογο μαζί του, παρά μόνο την υποκειμενική σου οπτική. Δεν έχουμε καμία υποχρέωση να ασχοληθούμε το θέμα ακολουθώντας την δική σου διάνοια. Ήδη εμμέσως πλην σαφώς παραδέχτηκες ότι είσαι τελικά αναρμόδιος για την συζήτηση, με την παραπομπή σου σε "κάποιον που ασχολείται με..." αυτό που εσύ θα ήθελες να ήσουν ικανός να γράψεις σε όλα τα δικά σου προηγούμενα ποσταρίσματα, αλλά αντ' αυτών έγραψες εξυπνάδες.

Το να απορρίπτεις τον ισχυρισμό του Leporello επειδή είναι απλοϊκή προσέγγιση σε ένα "πολύπλοκο φαινόμενο" εξυπηρετεί μόνο τον δικό σου διανοητικό μονόλογο. Η επίκληση της πολυπλοκότητας είναι τίποτα άλλο παρά πρόφαση. Αποσκοπεί στο να δραπετεύσεις από τον διάλογο που θα ανατρέψει τις εμμονές σου.

Και μόνο που επιρρίπτεις ευθύνη για την αποτυχία του διαλόγου στον Leporello, δηλώνει τις στρεβλώσεις σου επάνω στο θέμα.

Ο Leporello έχει έναν εντιμότατο ισχυρισμό που δεν μπορείς να αντικρούσεις παρά τις αδυναμίες του. Και για να μην σταθώ μόνο σε εκείνον, είναι και ο nik_killthemall που διατυπώνει θαυμάσιους ισχυρισμούς (ενδεχομένως να έχουν προβλήματα). Σε εκείνους τους δυο διαπίστωσα σαφέστερα ειλικρινή διάθεση για διάλογο.

Σε σένα, όχι. Και είναι ανήθικο να τους κατηγορείς.

ΥΓ. Ανέφερα τον nik_killthemall γιατί θα ήθελα να ψάξω κι εγώ αυτά τα στοιχεία και τους ισχυρισμούς του και να γραφτώ για να στείλω την γνώμη μου, αλλά αν το καταφέρω σήμερα. Αύριο θα είναι μια άλλη μέρα, δύσκολη.
Σε περιμένουμε.
:wave:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2021, 13:07

Ανίκητος έγραψε:
18 Δεκ 2021, 01:25
hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2021, 00:49
Ανίκητος έγραψε:
17 Δεκ 2021, 23:19
Δεν έχουμε καμία υποχρέωση να ασχοληθούμε το θέμα ακολουθώντας την δική σου διάνοια.
Εντούτοις θεωρείς υποχρέωσή σου να ασχοληθείς με το τι λέω εγώ στο θέμα;

Αντιφάσκεις μία στάλα, φίλε μου. Δεν σε υποχρέωσα να ασχοληθείς. Λυπάμαι βαθύτατα αν ένιωσες ότι σε υποχρέωσα να μου απαντήσεις.
Ό,τι και να έχεις μέσα στο μυαλό σου για μένα, δεν είσαι από εκείνους που υπαγορεύεις τις υποχρεώσεις μου.
Yet here you are.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Ανίκητος

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 18 Δεκ 2021, 15:05

hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2021, 13:07
Yet here you are.
Δεν καταλαβαίνω τι θες να μου πεις. Θα το προτιμούσα να έχω την άνεση να γράφω εδώ, αλλά η προτίμηση συνδέεται και με την προσδοκία καλών συνομιλητών.

Το ότι έχω βρει περιθώρια να ασχοληθώ με όσα γράφεις στο φόρουμ κατά καιρούς, έχει να κάνει με μια κατάντια που διαπιστώνω στην περσόνα σου. Εξαναγκάζεις τους άλλους να διαβάζουν τις βλακώδεις σου (έως επικίνδυνες) δυσπιστίες που δεν προσθέτουν τίποτα σε κανέναν, πόσο μάλλον σε έναν καλό διάλογο, ειδικά στο ξεκίνημά του.

Αυτό τώρα πάλι θα σε κατευθύνει στο συμπέρασμα ότι κάτι ένιωσα, ώστε να υποχρεωθώ να ασχοληθώ με τα λεγόμενά σου. Το συμπέρασμα είναι λάθος, αλλά δεν θα σου απαγορεύσω εγώ ούτε κανείς άλλος να το κρατήσεις. Δεν πρόκειται να σου βάλω εγώ μυαλό, ούτε κανείς άλλος.

----

@Λεπορέλλο, nik_killthemall, stavmar και όποιος άλλος ενδιαφέρεται: Ξενύχτησα απόψε καταγράφοντας σε ένα εξελόφυλλο (openoffice δηλαδή) τα δεδομένα του ΕΟΔΥ ανά 7 ημέρες από τα μέσα Μαρτίου.

Την αφορμή μου έδωσε ένα ποστ του nik_killthemall που έκανε παρόμοια δουλειά, αλλά με ποσοστά και ανά 15 ημέρες. Ήθελα να το μελετήσω και μπήκα στον κόπο. Αλλά πιθανότατα δεν θα το προχωρήσω σύντομα.

Αφήνω ένα screenshot και αν ενδιαφέρεται κάποιος (αν...) να πάρει το αρχείο, ας μου απαντήσει προτείνοντας έναν τρόπο να το λάβει.
Εικόνα

ΥΓ. Επίσης αν κάποιος ξέρει παρόμοια εξελόφυλλα (όπως εκείνο του nyrros στο twitter που δεν χρησιμοποίησα), που οργανώνουν κάπως τα πρωτογενή δεδομένα, ας το μοιραστεί.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Δεκ 2021, 18:21

Μιας και γράφετε εδώ, ας πω και εγώ την αποψάρα μου... :003:

Έχετε παρατηρήσει πως πολλοί, όντας εντελώς άσχετοι με την ιατρική και δη με την γενετική, λοιμωξιολογία, ανοσολογία, αλλά και την στατιστική κ.λπ., "αρθογραφούν" στο φόρουμ (φαντάζομαι και σε άλλα φόρα), σαν να έχουν από τρία ντοκτορά στις ως άνω επιστήμες;
Έχετε, επίσης, παρατηρήσει πως κατηγορείτε ο ένας τον άλλον, για εγωϊσμό, πως αυτά που γράφει είναι βλακείες, είναι επικίνδυνα, δεν έχουν ορθολογικές βάσεις, είναι αντιεπιστημονικά, και άλλα;
Και αν τα έχετε παρατηρήσει, έχετε κατανοήσει πως κάτι τέτοιο είναι κατάντια;

Άλλο πράγμα οι απόψεις μας, ως άσχετοι και έχοντες επιδερμικές και φευγαλέες γνώσεις*** στο θέμα αυτό (που τις λέμε και τις συζητάμε) και άλλο η αξίωση οι απόψεις αυτές να γίνονται αποδεκτές ακόμα και από τον ΠΟΥ...


*** περιμένω κάποιον να μου πει πως έχει ικανές γνώσεις γενετικής, λοιμωξιολογίας, ανοσιολογίας και για αυτό μπορεί να διαψεύσει ή να επιβεβαιώσει τους κατ' εξοχήν ειδικούς...δεν θα μου φανεί περίεργο.

Ανίκητος

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 18 Δεκ 2021, 20:58

@Λοξία, μήπως περιμένεις και κάποιον ειδικό στις ευχές;
Εκτός από απόψεις, έχουμε και ευχές για τις γιορτές. Εκεί να δεις κατάντια!
Χρόνια πολλά, υγεία, χαρά, μακροημέρευση, αγάπη και δύναμη σε όλους.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Δεκ 2021, 21:08

Δεν είναι σωστό να γράφουμε εμείς τα μέλη στα Σχόλια Επισκεπτών, Ανίκητε.
Σε περιμένω να εγγραφείς. Έχεις ενδιαφέρουσες απόψεις.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Δεκ 2021, 21:28

@Ανίκητος, από τα μέχρι τούδε γραπτά σου, ξέρω πως αντιλαμβάνεσαι το "κουτό" της απάντησής σου.
Οπότε μένει να αντιληφθείς για ποιον λόγο είχες μια τέτοια εξυπνακίστικη αντίδραση...
Εκτός, εκτός λέω, αν εσύ είσαι όντως ειδικός (γενετιστής; λοιμοξιωλόγος; ανοσολόγος; γιατρός γενικά;), οπότε ναι, έχεις δίκιο.
Αν δεν είσαι, τότε οι απόψεις σου επί της πανδημίας, έχουν την ίδια βαρύνουσα αξία με αυτές των άλλων παροικούντων του φόρουμ...
Ούτε το να τις παραθέτεις σε αυτήν εδώ την ενότητα, τους προσδίδει κάποια τεκμηριωτική βαρύτητα.

Αν θέλεις να αντικρούσεις κάποιον, αν νομίζεις πως οι απόψεις αυτού του κάποιου, είναι λανθασμένες και, μάλιστα, επικίνδυνες (όπως διατείνεσαι), τότε εγγράψου και άσε το κρυφτούλι στην ενότητα αυτήν.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2021, 22:37

Ανίκητος έγραψε:
18 Δεκ 2021, 15:05
hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2021, 13:07
Yet here you are.
Εξαναγκάζεις τους άλλους να διαβάζουν τις βλακώδεις σου (έως επικίνδυνες) δυσπιστίες που δεν προσθέτουν τίποτα σε κανέναν, πόσο μάλλον σε έναν καλό διάλογο, ειδικά στο ξεκίνημά του.
Εξαναγκάζω; :smt005:

Με ποιον τρόπο ένιωσες εξαναγκασμένος;

Πάντως να ξέρεις ότι από αυτήν την στιγμή σε απελευθερώνω από το ξόρκι. Παφ! Ορίστε, δεν είσαι πια εξαναγκασμένος να διαβάζεις τις βλακώδεις και επικίνδυνες απόψεις μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Ανίκητος

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 19 Δεκ 2021, 01:54

Λοξίας έγραψε:
18 Δεκ 2021, 21:28
@Ανίκητος, από τα μέχρι τούδε γραπτά σου, ξέρω πως αντιλαμβάνεσαι το "κουτό" της απάντησής σου.
Οπότε μένει να αντιληφθείς για ποιον λόγο είχες μια τέτοια εξυπνακίστικη αντίδραση...
Εκτός, εκτός λέω, αν εσύ είσαι όντως ειδικός (γενετιστής; λοιμοξιωλόγος; ανοσολόγος; γιατρός γενικά;), οπότε ναι, έχεις δίκιο.
Αν δεν είσαι, τότε οι απόψεις σου επί της πανδημίας, έχουν την ίδια βαρύνουσα αξία με αυτές των άλλων παροικούντων του φόρουμ...
Ούτε το να τις παραθέτεις σε αυτήν εδώ την ενότητα, τους προσδίδει κάποια τεκμηριωτική βαρύτητα.

Αν θέλεις να αντικρούσεις κάποιον, αν νομίζεις πως οι απόψεις αυτού του κάποιου, είναι λανθασμένες και, μάλιστα, επικίνδυνες (όπως διατείνεσαι), τότε εγγράψου και άσε το κρυφτούλι στην ενότητα αυτήν.
Δίκιο έχεις, αλλά και εγώ έχω τους δικούς μου περιορισμούς.
Το κρυφτούλι δεν είναι στις προθέσεις μου, αλλά σε πολύ λιγότερο χρόνο όμως διαβάζω το φόρουμ από όσο χρειάζομαι για να γράψω.
Πόσο ξεκάθαρο να σ' το κάνω;

Επίσης δεν έθεσα απόψεις μου επί της πανδημίας.
Αλλά επί πραγμάτων που είμαι σε θέση να γνωρίζω καλύτερα από αυτό που επέδειξε μέχρι τούδε ο hellegennes.
Διατείνεται τώρα πως με απάλλαξε από το ξόρκι, ευτυχώς λοιπόν δεν θα με εξαναγκάσει άλλο στις βλακείες του.
Πόσο μάλλον στην επικινδυνότητά τους.

Αν υπήρχε λοιπόν κάποιο πρόβλημα, το έλυσε, οπότε δεν μένουν και πολλά άλλα παρά να σας επαναλάβω τις καλές ευχές μου για υγεία, χαρά, μακροημέρευση, αγάπη και δύναμη.
hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2021, 22:37
Εξαναγκάζω; :smt005:
Με ποιον τρόπο ένιωσες εξαναγκασμένος;
Πάντως να ξέρεις ότι από αυτήν την στιγμή σε απελευθερώνω από το ξόρκι. Παφ! Ορίστε, δεν είσαι πια εξαναγκασμένος να διαβάζεις τις βλακώδεις και επικίνδυνες απόψεις μου.
Δηλαδή τώρα με το ξόρκι που έλυσες, έπαψαν όσα έγραψες να είναι βλακείες;
Να επιχειρήσω ή όχι να τα διαβάσω; Τι στο καλό τα αμολάς;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Δεκ 2021, 11:45

Ρε φίλε, θες διαβάζεις, θες δεν διαβάζεις. Κανείς δεν σου βάζει το μαχαίρι στον λαιμό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Δεκ 2021, 11:51

Ανίκητος έγραψε:
19 Δεκ 2021, 01:54
(...) να σας επαναλάβω τις καλές ευχές μου για υγεία, χαρά, μακροημέρευση, αγάπη και δύναμη.
Παρομοίως, Ανίκητε.

Εγγράψου. Δεν μας περισσεύει κανείς στις συζητήσεις. :wave:

Ανίκητος

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 19 Δεκ 2021, 14:15

hellegennes έγραψε:
19 Δεκ 2021, 11:45
Ρε φίλε, θες διαβάζεις, θες δεν διαβάζεις. Κανείς δεν σου βάζει το μαχαίρι στον λαιμό.
Αυτό έλειπε να μου βάζεις και το μαχαίρι στο λαιμό!
Δεν μου αρέσει ο παραλληλισμός με τον οποίο θα σ' το εξηγήσω για τελευταία φορά, αλλά ίσως να σ' το δώσω να καταλάβεις.

Ας υποθέσουμε ότι έρχεται ένας πελάτης (περιστασιακός, όχι πολύ συχνός) στο μαγαζί σου και παραπονιέται ανοιχτά για την υποβάθμιση της ποιότητας. Δεν το κάνει επειδή εξαναγκάζεται να ψωνίζει μόνο από σένα, ούτε έχει καμία περισσή ικανότητα (πόσο μάλλον πρόθεση ή συμφέρον) να σε συκοφαντήσει, αλλά το κάνει επειδή τον εξαναγκάζεις να αλλάξει μαγαζί -- και στάση.

Δεν ξέρω ποια θα ήταν η δική σου απόκριση πραγματικά, αλλά θα επέμενες αποκρινόμενος "κανείς δεν σου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό"; Θα επέμενες υποτιμώντας την νοημοσύνη του ("έλυσα το ξόρκι και τώρα όλα τα σάπια ξανάγιναν φρέσκα");

Φυσικά ο παραλληλισμός έχει τις αστοχίες του, γιατί από τον πελάτη εξαρτάσαι, ενώ τον περιστασιακό συνομιλητή σε ένα φόρουμ (που δεν έχει καν και το στάτους συνομιλητή) μπορείς να τον έχεις γραμμένο στα παλιά σου τα παπούτσια. Αλλά για αυτή την διάκριση, αξίζουν διαφορετική συμπεριφορά;

Λίγο με απασχολεί πλέον αν πήρες το δικό μου μήνυμα και πολύ λιγότερο πλέον ό,τι γράφεις, προεξοφλώ όμως την βλακεία τους.

@stavmr όπως κατάλαβες, δεν πρόκειται να κάνω σύντομα εγγραφή.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10039
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 19 Δεκ 2021, 15:09

hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2021, 22:37
Ανίκητος έγραψε:
18 Δεκ 2021, 15:05
hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2021, 13:07
Yet here you are.
Εξαναγκάζεις τους άλλους να διαβάζουν τις βλακώδεις σου (έως επικίνδυνες) δυσπιστίες που δεν προσθέτουν τίποτα σε κανέναν, πόσο μάλλον σε έναν καλό διάλογο, ειδικά στο ξεκίνημά του.
Εξαναγκάζω; :smt005:

Με ποιον τρόπο ένιωσες εξαναγκασμένος;

Πάντως να ξέρεις ότι από αυτήν την στιγμή σε απελευθερώνω από το ξόρκι. Παφ! Ορίστε, δεν είσαι πια εξαναγκασμένος να διαβάζεις τις βλακώδεις και επικίνδυνες απόψεις μου.
Ξέρεις ότι όταν κάνουμε ένα ξόρκι πάντα κάτι φεύγει από μας ως αντάλλαγμα;
:lol:
Παρατηρητής...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ενότητα Επισκεπτών”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών