Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 01 Ιούλ 2022, 16:38

Σπύρος έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:09
ΤΣΙΠ ΕΙΝΑΙ = ΜΠΑΡ ΚΟΝΤΕ = ΚΑΘΕ ΘΑΝΑΤΟΣ = ΠΑΡΑΔΟΣΙΣ = ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ Η ΜΑΣΚΑ = ΕΥΠΟΡΙΑ
The hero that we need but didn't deserve.
:blm::blm::blm:
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16511
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 01 Ιούλ 2022, 17:12

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:23
taxalata xalasa έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 11:21
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 11:00


Έτσι είναι.
και ειναι και δεν ειναι... :smt005:
διοτι ακομα κι αν ελεγχεις τους διαχειριστες, αυτοι αποκτουν γνωση επι των δεδομενων των καταχωρηθεντων στο συστημα και εχουν προβαδισμα εναντι αυτων που δεν εχουν προσβαση στα δεδομενα...η πληροφορια πουλιεται..... αυτα, πρωτιστως στις μπιζνες που ειναι και το ζουμι της υποθεσης... όποτε ολοι πρεπει να ειναι προσβασιμοι στις πληροφοριες ολων για να ειναι ολοι στην ιδια γραμμη ενκινησης.
ούλοι «ξεβρακωτοι» στο σύστημα...
αυτό δεν συμφέρει πρωτίστως τα λαμόγια που μασουλάνε με δέκα μασέλες γιατί θα είναι σε open data το μασούλημα που χει κάνει ο καθενας και δεν την βγανει καθαρή κανενας...
στο ουτοπικο open data συστημα δεν κυκλοφορει λαμογιος...

εσύ τι έχεις να κρύψεις;
ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιοκτρόνιον :smt005:
Άλλο αυτό. Καταρχάς δεν χρειάζεται να ταίζουμε όλοι το κτήνος 666. Όσοι μόνο θέλουν. Εγώ δεν έχω ίνσταγκραμ ούτε φέισμπουκ ούτε τίποτα για να υποκλέπτουν στοιχεία οπότε μια χαρά μπορώ να συνδυάσω την τεχνολογία που αγαπάω με τη ζωή μου χωρίς να δίνω ηθελημμένα προσωπικά δεδομένα σε τύπους που θέλουν να πουλήσουν. Κι αν κάποτε δίνω δεν πειράζει γιατί μέχρι να καταλάβουν τι θέλω και να με φλομώσουν σε διαφημίσεις το έχω πάρει ήδη. Είναι αργοί, πολλοί αργοί. Για μένα.
Τώρα το κόλπο του δυτικού συστήματος είναι ότι έχουν κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να μοιράζονται προσωπικές πληροφορίες. Τους έκανε όλους να θέλουν να κερδίσουν μια μικρή στιγμή δημοσιότητας για να δείξουν τις πονεμένες τους ιστορίες. Η τραγικότητα σε αυτό που είμαστε δεν βρίσκεται στην παρακολούθηση όπως με τους Κινέζους π.χ. Όχι φίλε μου. Βρίσκεται στην ναρκισσιστική παθογένεια που όλοι μας έχουμε γεμίσει. Μια παθογένεια που θέλει να αποκαλυπτόμαστε συνεχώς και φυσικά σε αποκαλύψεις και λόγια άνευ πραγματικής ουσίας. Αυτό είναι το πραγματικό νούμερο του θηρίου.
εισαι και εσυ του club δεν εχω σοσιαλ μηδεια.

δεν ηρεμει το κεφαλι μου πως θα κανουν υποχρεωτικο το σοσιαλ μηδεια συστεμ... και εκει θα γελασουμε πολυ...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16511
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 01 Ιούλ 2022, 17:18

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:34
sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:28
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:19


Θα πρέπει βάναυσα να ξεριζώσουμε από μεσα μας αυτό το εγώ που σκεπάζει τα πάντα. Θα πρέπει να το πατήσουμε κάτω μέχρι να αιμορραγήσει. Μέχρι να σταματήσει να μιλάει για εμάς. Να διασκευάζει, να επινοεί. Ο μόνος τρόπος να απελευθερωθούμε. Αυτό το υπερτροφικό εγώ στέκεται σαν πέπλο ανάμεσα στα μάτια μας και τον κόσμο.
Με έβαλα κι εμένα μέσα στη φάση με το "όλοι μας" καθαρά για λόγους ευγένειας, το έχω σκοτώσει εδώ και πολλά χρόνια, το γάμησα και ψόφησε για την ακρίβεια.
Με ενοχλεί - μου την σπάει (δε λέω) μερικές φορές όταν βλέπω ανθρώπους να περιαυτολογούν και γενικά να το περιφέρουν σαν γύφτικο σκεπάρνι αλλά συνήθως αδιαφορώ, πάω παρακάτω και στην χειρότερη περίπτωση σπάω πλάκα και τρολλάρω ταΐζοντας το καμμιά λιχουδιά, όπως ταΐζει κάποιος τις πάπιες ένα πράμα σαν χόμπι, αλλά μέχρι εκεί.
Το θεωρώ μία από τις μεγαλύτερες μάστιγες της σύγχρονης εποχήσμας.
χμμ
μμμχχχ...
οπως τα γραφει, ειναι σε καλο δρομο... εχει μπει στο inlakesh
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3709
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 01 Ιούλ 2022, 17:25

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:19
sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 16:04
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 14:23


Άλλο αυτό. Καταρχάς δεν χρειάζεται να ταίζουμε όλοι το κτήνος 666. Όσοι μόνο θέλουν. Εγώ δεν έχω ίνσταγκραμ ούτε φέισμπουκ ούτε τίποτα για να υποκλέπτουν στοιχεία οπότε μια χαρά μπορώ να συνδυάσω την τεχνολογία που αγαπάω με τη ζωή μου χωρίς να δίνω ηθελημμένα προσωπικά δεδομένα σε τύπους που θέλουν να πουλήσουν. Κι αν κάποτε δίνω δεν πειράζει γιατί μέχρι να καταλάβουν τι θέλω και να με φλομώσουν σε διαφημίσεις το έχω πάρει ήδη. Είναι αργοί, πολλοί αργοί. Για μένα.
Τώρα το κόλπο του δυτικού συστήματος είναι ότι έχουν κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να μοιράζονται προσωπικές πληροφορίες. Τους έκανε όλους να θέλουν να κερδίσουν μια μικρή στιγμή δημοσιότητας για να δείξουν τις πονεμένες τους ιστορίες. Η τραγικότητα σε αυτό που είμαστε δεν βρίσκεται στην παρακολούθηση όπως με τους Κινέζους π.χ. Όχι φίλε μου. Βρίσκεται στην ναρκισσιστική παθογένεια που όλοι μας έχουμε γεμίσει. Μια παθογένεια που θέλει να αποκαλυπτόμαστε συνεχώς και φυσικά σε αποκαλύψεις και λόγια άνευ πραγματικής ουσίας. Αυτό είναι το πραγματικό νούμερο του θηρίου.
Όλοι ταΐζουμε ένα υπερτροφικό, παχύσαρκο, εγώ.
Θα πρέπει βάναυσα να ξεριζώσουμε από μεσα μας αυτό το εγώ που σκεπάζει τα πάντα. Θα πρέπει να το πατήσουμε κάτω μέχρι να αιμορραγήσει. Μέχρι να σταματήσει να μιλάει για εμάς. Να διασκευάζει, να επινοεί. Ο μόνος τρόπος να απελευθερωθούμε. Αυτό το υπερτροφικό εγώ στέκεται σαν πέπλο ανάμεσα στα μάτια μας, τον κόσμο και τον Θεο.
Fixed

:+1:
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 01 Ιούλ 2022, 17:39

Στύγιος έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 01:18

Επίσης βάλτε τα εμβόλια βαθιά στο κώλο σας, παλιόπουστες , μπινέδες, πουσταριά, μουνόσκυλα κλπ
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 01 Ιούλ 2022, 18:50

Πασιφάη έγραψε:
28 Ιουν 2022, 23:52
Ποιός ήρθε; Ο Λιακό, ο αντίχριστος, ποιός; Θα ψοφήσουμε μάγκα μου.
Νατασούλα γλυκό μου παιδί, γιατί χρησιμοποιείς εργαλεία του Διαβόλου για να επικοινωνείς;
:smt005::smt005:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 01 Ιούλ 2022, 18:54

Ειστε πολυ διασκεδαστικοι...μα....τελειωνουμε και δεν το πηρατε χαμπαρι...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Ιούλ 2022, 18:57

Νατάσα έγραψε:
27 Ιουν 2022, 17:37
Ο κοσμος και η κοινωνια βαινουν προς τον απολυτο ελεγχο...
:lol:
Ο κόσμος και η κοινωνία ζούσαν, ζουν και θα ζουν την απόλυτη αναρχία που μασκαρεύεται τη δήθεν νοικοκυροσύνη.
Οι νομοταγείς και οι νοικοκυραίοι είναι οι πρώτοι και καλύτεροι ανάρχες.
Το ένα μάτι αλληθωρίζει προς το κτήμα του γείτονα, προς τον/την σύντροφο του φίλου, προς το εισόδημα του γνωστού. Με την πρώτη ευκαιρία απλώνουν χεράκι, ή ό,τι άλλο βολεύει εκείνη τη στιγμή.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 01 Ιούλ 2022, 19:00

stavmanr έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:57
Νατάσα έγραψε:
27 Ιουν 2022, 17:37
Ο κοσμος και η κοινωνια βαινουν προς τον απολυτο ελεγχο...
:lol:
Ο κόσμος και η κοινωνία ζούσαν, ζουν και θα ζουν την απόλυτη αναρχία που μασκαρεύεται τη δήθεν νοικοκυροσύνη.
Οι νομοταγείς και οι νοικοκυραίοι είναι οι πρώτοι και καλύτεροι ανάρχες.
Το ένα μάτι αλληθωρίζει προς το κτήμα του γείτονα, προς τον/την σύντροφο του φίλου, προς το εισόδημα του γνωστού. Με την πρώτη ευκαιρία απλώνουν χεράκι, ή ό,τι άλλο βολεύει εκείνη τη στιγμή.
Ετσι ειναι σταβ...σκεψου τωρα να θελει κανεις να τους ελεγξει αυτους τους αναρχες...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 01 Ιούλ 2022, 19:01

Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:54
Ειστε πολυ διασκεδαστικοι...μα....τελειωνουμε και δεν το πηρατε χαμπαρι...
Που τετοια τυχη :bored:

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 01 Ιούλ 2022, 19:02

Blackdog έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:01
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:54
Ειστε πολυ διασκεδαστικοι...μα....τελειωνουμε και δεν το πηρατε χαμπαρι...
Που τετοια τυχη :bored:
Μην το λες, το τελος πλησιαζει...Ιουλης και μολις μπηκε βγηκε η ψηφιακη καρτα εργασίας, ολα μα ολα θα γινουν ψηφιακα.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Ιούλ 2022, 19:04

Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:02
Blackdog έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:01
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:54
Ειστε πολυ διασκεδαστικοι...μα....τελειωνουμε και δεν το πηρατε χαμπαρι...
Που τετοια τυχη :bored:
Μην το λες, το τελος πλησιαζει...Ιουλης και μολις μπηκε βγηκε η ψηφιακη καρτα εργασίας, ολα μα ολα θα γινουν ψηφιακα.
Καιρός ήταν.
Ένα ντουλάπι δεν σου φτάνει για τα χαρτιά σου.
Κάποτε μάζευαν τα ένσημα με το χέρι. Ενσημάκι, ενσημάκι, τα κολλούσαν πάνω στο χαρτί.
Αν τύχαινε κανα περίεργο κι έχανες το χαρτί, έψαχνες να βρεις πτωχευμένες και κλειστές επιχειρήσεις μπας κι έχει μείνει κανα αντίγραφο για να βγεις στη σύνταξη.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 01 Ιούλ 2022, 19:06

stavmanr έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:04
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:02
Blackdog έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:01


Που τετοια τυχη :bored:
Μην το λες, το τελος πλησιαζει...Ιουλης και μολις μπηκε βγηκε η ψηφιακη καρτα εργασίας, ολα μα ολα θα γινουν ψηφιακα.
Καιρός ήταν.
Ένα ντουλάπι δεν σου φτάνει για τα χαρτιά σου.
Κάποτε μάζευαν τα ένσημα με το χέρι. Ενσημάκι, ενσημάκι, τα κολλούσαν πάνω στο χαρτί.
Αν τύχαινε κανα περίεργο κι έχανες το χαρτί, έψαχνες να βρεις πτωχευμένες και κλειστές επιχειρήσεις μπας κι έχει μείνει κανα αντίγραφο για να βγεις στη σύνταξη.
Μακαρι να ηταν τοσο αθωο οσο φαίνεται, αλλα δεν ειναι.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 01 Ιούλ 2022, 19:07

Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:02

Μην το λες, το τελος πλησιαζει...Ιουλης και μολις μπηκε βγηκε η ψηφιακη καρτα εργασίας, ολα μα ολα θα γινουν ψηφιακα.
Να σταματησω να προβληματιζομαι για το μελλον δηλαδη;

Τα ενσημα, τους λογαριασμους, τις σπουδες των παιδιων μου, τις γυναικες, την δουλεια μου κλπ;

Εχω κατι ψιλα στην ακρη, να παω καζινο;

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 01 Ιούλ 2022, 19:09

Blackdog έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:07
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 19:02

Μην το λες, το τελος πλησιαζει...Ιουλης και μολις μπηκε βγηκε η ψηφιακη καρτα εργασίας, ολα μα ολα θα γινουν ψηφιακα.
Να σταματησω να προβληματιζομαι για το μελλον δηλαδη;

Τα ενσημα, τους λογαριασμους, τις σπουδες των παιδιων μου, τις γυναικες, την δουλεια μου κλπ;

Εχω κατι ψιλα στην ακρη, να παω καζινο;
Δεν ειπα αυτο, αλλα να γινεις πιο πνευματικος, να εχεις πνευματικη εγρηγορση, να εισαι ετοιμος για ολα, ακομα και για τον θανατο...
Να εχεις οπως ελεγε και ο αγιος Παισιος την καλη ανησυχια!
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών