Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30681
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Μάιος 2024, 14:37

Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:35
nemo έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:19

η εξηγηση ειναι οτι γεννηθηκες με αυτα τα χαρακτηριστικα αν το παραδεχθεις θα αγαπησεις
και τον εαυτο σου ξεχνωντας ολα τα υπολοιπα που σε βασανιζουν
και το μισος και η ξενιλα κανουν κακο πρωτιστως στην ψυχη σου
Όχι, ήμουν ένα ανοιχτό και αστείο παιδί.
Αλλά αν ακούς πάντα μόνο ότι είσαι άσχημος και ηλίθιος (και οι βαθμοί μου ήταν κακοί μόνο στα μαθηματικά, κατά τα άλλα ήμουν πάνω από τον μέσο όρο), και αυτό για χρόνια, τότε δηλητηριάζει την ψυχή σου.
Όταν ένα παιδί δέχεται εκφοβισμό, κάτι σπάει μέσα του.
Ευτυχώς, δεν αυτοκτονούν όλοι, γιατί η αγάπη της οικογένειας σώζει πολλούς.
Αλλά κάποιος μένει κατεστραμμένος.
Ο εκφοβισμός πρέπει να καταπολεμηθεί εξίσου σθεναρά με τη σεξουαλική κακοποίηση- θέτει επίσης σε κίνδυνο την υγεία των παιδιών και έχει δια βίου επιπτώσεις.
Αλλά το σκέφτεστε μόνο όταν κάποιος αυτοκτονεί ή τρελαίνεται και κάνει αμόκ με ένα όπλο.
Και αυτά στα λέγανε όλα τα παιδιά, σε όλα τα σχολικά χρόνια;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 9171
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 26 Μάιος 2024, 14:38

Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:11
Ζαποτέκος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:04
Μαδουραίος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:35
οι παπαριες της Εβραικης αιρεσης
Σύµφωνα µε το αττικό δίκαιο, το χέρι του αυτόχειρα που επέφερε το θάνατο, έπρεπε να κοπεί και να ταφεί χωρίς το υπόλοιπο σώµα. Ο Πλάτωνας εµφανίζεται αυστηρότερος, υποστηρίζοντας πως ο αυτόχειρας έπρεπε να ταφεί µόνος, χωρίς τιµές και επιτύµβιες πλάκες έξω από την πόλη σε ερηµικό µέρος.

https://ikee.lib.auth.gr/record/123405/ ... 0-5305.pdf
:102:
Το οτι και οι αρχαίοι μαλακίζονταν με τις δεισιδαιμονίες και τις θρησκείες δεν δικαιώνει τις μαλακίες των σύγχρονων θρήσκων. Πέρασαν πάνω από 2000 χρόνια και τίποτα δεν άλλαξε?
.
Μα και οι σύγχρονοι θρήσκοι με τις "δεισιδαιμονίες" και τις θρησκείες μαλακίζονται. Αφού είναι θρήσκοι. :lol:

+++++++++++++++++++++++++++++++++
Η απαξιωτική μεταχείριση των αυτοχείρων υπάρχει στην αρχαία ελληνική , στη ρωμαϊκή και στην εκκλησιαστική παράδοση γιατί έπρεπε ιδιαζόντως να τονιστεί η απαξία αυτής της πράξης και να εμπεδωθεί στην κοινή συνείδηση. Κι αυτό επειδή ακριβώς ο δράστης στρέφεται μόνο κατά του εαυτού του και δεν πλήττει άλλο πρόσωπο ή αγαθό , η απαξία της αυτοχειρίας δεν ήταν καθόλου αυτονόητη και δεδομένη στη γενική αντίληψη , όπως είναι η απαξία κάθε άλλης εγκληματικής δράσης. Όπως και σήμερα , έτσι και στην εποχή του πατριάρχου Τιμοθέου ( 4ος αι. ) , οι συγγενείς μετέρχονται κάθε μέσο ( σήμερα ψευδείς ιατρικές γνωματεύσεις που εύκολα χορηγούνται γιατί δεν πρόκειται να βλάψουν κανένα ούτε να διαψευστούν :lol: , φιλάνθρωπες ψευδομαρτυρίες , καλοπροαίρετοι ιερείς που προφασίζονται ότι τίποτα δεν έμαθαν κ.α. ) για να επιτύχουν την εκκλησιαστική κήδευση του νεκρού τους : θέλοντες επιτυχείν της προσφοράς και της υπέρ αυτού ευχής, καταψεύδονται . Τι σημασία θα είχε στη συνείδησή τους να επιτύχουν την ευχή υπέρ του νεκρού τους, αν την είχαν εξασφαλίσει με απάτη, και σε τι νόμιζαν ότι θα ωφελούσε την ψυχή του νεκρού τους τέτοιου είδους ευχή ; :p2: Η απάντηση σε αυτή την ερώτηση είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι δεν είχαν πιστέψει κατά βάθος στην απαξία της πράξης και στην ορθότητα της απαγόρευσης. Η κοινή γνώμη θεωρεί άλλα εγκλήματα πολύ μεγαλύτερα και πιστεύει πως η προβλεπόμενη ποινή για την αυτοχειρία είναι εκκλησιαστικώς δυσανάλογα σκληρή. Υπάρχουν βέβαια και οι κοινωνικοί λόγοι. Οι οικείοι του νεκρού επιδιώκουν να μην υποστεί ο νεκρός τους την ταπείνωση της στέρησης της εκκλησιαστικής ταφής. Έστω και αν πρέπει να τον υποβάλουν σε μια κατ' αυτούς μικρότερη "ταπείνωση" , σε αυτή της διάγνωσης στέρησης του λογικού του. Τέλος , η απαξίωση πλήττει κοινωνικά κυρίως αυτούς σε μια στιγμή που είναι ιδιαίτερα ευάλωτοι και όχι τον νεκρό , ο οποίος έχει περιέλθει πλέον στην αρμοδιότητα άλλου Κριτηρίου.

Δες σε τι δίλημμα βρέθηκε ο Χωματιανός. Και το διαζύγιο απαγορεύεται και η αυτοκτονία απαγορεύεται . Τι να κάνω ; :smt090

  • Ο Δημήτριος Χωματηνός αναφέρει παντρεμένες γυναίκες που απειλούσαν να αυτοκτονήσουν , όταν δεν εισακούγονταν οι ικεσίες τους για διαζύγιο. :e040: Δεν μπορούσαν να υποφέρουν τη ζωή με τους συζύγους τους , τους οποίους απεχθάνονταν. Κάποια Μαρία υποβαλλόταν από τον σύζυγό της σε σεξουαλικές πράξεις παρά τη θέλησή της ( τα των ανδρομανούντων εν ταύτη διαπραττόμενον :o )και γι' αυτό ζήτησε διαζύγιο , πράγμα που ενέκρινε ο Χωματηνός , προσθέτοντας ότι είχε απειλήσει να αυτοκτονήσει. :+1: Σε άλλη περίπτωση , η γυναίκα κάποιου Θεόδωρου Χλωροπόδη με το όνομα Ειρήνη , κόρη του Μιχαήλ Βοδενιάτη , εγκατέλειψε τον σύζυγό της και αρνήθηκε να επιστρέψει σε αυτόν , απειλώντας ότι θα σκοτωθεί - λεγόταν ότι ήταν ερωτευμένη με άλλον άνδρα. Και σε μια τρίτη περίπτωση , μια παντρεμένη γυναίκα από την Πρέσπα που ονομαζόταν Άννα , εγκατέλειψε τον σύζυγό της Νίκο ύστερα από αρκετά χρόνια γάμου , επειδή τον μισούσε. :102: Εάν αναγκαζόταν να επιστρέψει σε αυτόν , απειλούσε ότι θα αυτοκτονήσει. Ο Χωματηνός υποστήριξε :smt023 την υπόθεση του διαζυγίου και στις τρεις δίκες , επισημαίνοντας μεταξύ άλλων τις απειλές αυτοκτονίας ( με σκοινί ή μαχαίρι ή πνιγμό ) των γυναικών , οι οποίες ήθελαν την ελευθερία τους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ζαποτέκος την 26 Μάιος 2024, 14:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13867
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Μάιος 2024, 14:39

Μπήκανε και οι βόθροι να πουνε την κουλαμάρα τους. Στο διάολο. Δεν αναφέρομαι στον Ζαποτεκο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πασιφάη την 26 Μάιος 2024, 14:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71674
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 14:40

Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:25
Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:50


Δεν υπάρχει τίποτα πιο μίζερο και ηλίθιο.
Γιατί;
Υποτίθεται ότι πρέπει να αγαπώ τους ανθρώπους που με βασάνιζαν για χρόνια; Με ταπείνωσαν, κατέστρεψαν την προσωπικότητά μου;
Δεν με σκότωσαν γιατί δεν μου αρέσει η αυτοκτονία, αλλά έκλεψαν πολλά όμορφα πράγματα από τη ζωή μου.
- Δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκτός από την οικογένειά μου.
- Έπρεπε να μάθω να συμπαθώ τον εαυτό μου με τον δύσκολο τρόπο.
- Έχω κρίσεις πανικού.
- Είμαι πολύ κακός στο να αντιμετωπίζω τις συγκρούσεις είτε αποσύρομαι είτε το βάζω στα πόδια.
- Για μεγάλο χρονικό διάστημα είχα μόνο καταστροφικές σχέσεις, γιατί δεν μπορείς να χτίσεις μια υγιή σχέση χωρίς αυτοαγάπη.
- Δεν έκανα παιδιά γιατί φοβόμουν ότι το ίδιο θα συνέβαινε και σε αυτά.

Διαγνώστηκα με μετατραυματικό στρες επειδή με εκφόβιζαν στο σχολείο για χρόνια.

Και υποτίθεται ότι πρέπει να το συγχωρήσω αυτό τώρα;
Όχι.
Τότε προτιμώ να είμαι δυστυχισμένη και ηλίθια.
Εξακολουθούσα να ζω στη μιζέρια για χρόνια.
Οι προσβολές σου ακόμα ηχούν στα αυτιά μου
Μόνο το μίσος μου με βοήθησε να επιβιώσω.
Η συνομιλήτριά σου είναι καλή χριστιανή, γεμάτη καλωσύνη.
Πάντα συγχωρεί όσους αντιπαθεί. :smt077:
.
Να συμπληρώσω ότι η προηγούμενη υπογραφή μου ήταν:

Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Mε λίγα λόγια, άλλο η κατανόηση και άλλο η συγχώρεση σεβάχ της μπανιέρας.

Το μίσος είναι κάτι πολύ πιο πολύπλοκο για να ξοδεύεται στον καθένα. Ελάχιστοι το αξίζουν. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2921
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 26 Μάιος 2024, 14:40

Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:50
Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:41
Το μίσος μου παραμένει
Θα κατουρήσω στους τάφους τους
Δεν υπάρχει τίποτα πιο μίζερο και ηλίθιο.
Γιατί;
Υποτίθεται ότι πρέπει να αγαπώ τους ανθρώπους που με βασάνιζαν για χρόνια; Με ταπείνωσαν, κατέστρεψαν την προσωπικότητά μου;
Δεν με σκότωσαν γιατί δεν μου αρέσει η αυτοκτονία, αλλά έκλεψαν πολλά όμορφα πράγματα από τη ζωή μου.
- Δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκτός από την οικογένειά μου.
- Έπρεπε να μάθω να συμπαθώ τον εαυτό μου με τον δύσκολο τρόπο.
- Έχω κρίσεις πανικού.
- Είμαι πολύ κακός στο να αντιμετωπίζω τις συγκρούσεις είτε αποσύρομαι είτε το βάζω στα πόδια.
- Για μεγάλο χρονικό διάστημα είχα μόνο καταστροφικές σχέσεις, γιατί δεν μπορείς να χτίσεις μια υγιή σχέση χωρίς αυτοαγάπη.
- Δεν έκανα παιδιά γιατί φοβόμουν ότι το ίδιο θα συνέβαινε και σε αυτά.

Διαγνώστηκα με μετατραυματικό στρες επειδή με εκφόβιζαν στο σχολείο για χρόνια.

Και υποτίθεται ότι πρέπει να το συγχωρήσω αυτό τώρα;
Όχι.
Τότε προτιμώ να είμαι δυστυχισμένη και ηλίθια.
Εξακολουθούσα να ζω στη μιζέρια για χρόνια.
Οι προσβολές σου ακόμα ηχούν στα αυτιά μου
Μόνο το μίσος μου με βοήθησε να επιβιώσω.
παρε αναβολικά βάρη και γίνε φουσκωτός. Δεν χρειάζεται καν γράμμωση, η καθημερινότητα γίνεται πιο χαλαρή δεν σου την λένε, και μαλακια να κάνεις στην οδήγηση σε βλέπουν ουτε καν βρίζουν, λες και ενα συγνώμη αν έχεις διάθεση, η ζωή κυλάει ήρεμα μετά.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13867
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Μάιος 2024, 14:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:40
Nandros έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:25
Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:12


Γιατί;
Υποτίθεται ότι πρέπει να αγαπώ τους ανθρώπους που με βασάνιζαν για χρόνια; Με ταπείνωσαν, κατέστρεψαν την προσωπικότητά μου;
Δεν με σκότωσαν γιατί δεν μου αρέσει η αυτοκτονία, αλλά έκλεψαν πολλά όμορφα πράγματα από τη ζωή μου.
- Δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκτός από την οικογένειά μου.
- Έπρεπε να μάθω να συμπαθώ τον εαυτό μου με τον δύσκολο τρόπο.
- Έχω κρίσεις πανικού.
- Είμαι πολύ κακός στο να αντιμετωπίζω τις συγκρούσεις είτε αποσύρομαι είτε το βάζω στα πόδια.
- Για μεγάλο χρονικό διάστημα είχα μόνο καταστροφικές σχέσεις, γιατί δεν μπορείς να χτίσεις μια υγιή σχέση χωρίς αυτοαγάπη.
- Δεν έκανα παιδιά γιατί φοβόμουν ότι το ίδιο θα συνέβαινε και σε αυτά.

Διαγνώστηκα με μετατραυματικό στρες επειδή με εκφόβιζαν στο σχολείο για χρόνια.

Και υποτίθεται ότι πρέπει να το συγχωρήσω αυτό τώρα;
Όχι.
Τότε προτιμώ να είμαι δυστυχισμένη και ηλίθια.
Εξακολουθούσα να ζω στη μιζέρια για χρόνια.
Οι προσβολές σου ακόμα ηχούν στα αυτιά μου
Μόνο το μίσος μου με βοήθησε να επιβιώσω.
Η συνομιλήτριά σου είναι καλή χριστιανή, γεμάτη καλωσύνη.
Πάντα συγχωρεί όσους αντιπαθεί. :smt077:
.
Να συμπληρώσω ότι η προηγούμενη υπογραφή μου ήταν:

Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Mε λίγα λόγια, άλλο η κατανόηση και άλλο η συγχώρεση σεβάχ της μπανιέρας.

Το μίσος είναι κάτι πολύ πιο πολύπλοκο για να ξοδεύεται στον καθένα. Ελάχιστοι το αξίζουν. :lol:
Στ'αρχίδια μας κυρά μου για το τι νομίζεις.. Και για τις υπογραφές σου. Βάλτες στον πάτο σου.
Δεν σταματάς να προσβάλλεις ανθρώπους, που δεν σου ανεβάζουν τη λίμπιντο της προσωπικής σου άνοιας. Γελοία.
Πάνε κοιμήσου.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Felis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2024, 23:45

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Felis » 26 Μάιος 2024, 14:46

Otto Weininger έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:37

Και αυτά στα λέγανε όλα τα παιδιά, σε όλα τα σχολικά χρόνια;
Όχι, τέσσερα χρόνια ήταν αρκετά.
Από τα 10 έως τα 14, στην πραγματικότητα η αρχή της εφηβείας, όπου διαμορφώνεται η προσωπικότητα.
Φορούσα χοντρά γυαλιά
Και μεγάλωσα γρήγορα με μεγάλα πόδια. Φαινόμουν απροστάτευτος...
Αυτό ήταν αρκετό.

Αργότερα, έγινα το πιο αδύνατο κορίτσι της τάξης και μπήκα σε μια γκοθ κλίκα. Οι άνθρωποι νόμιζαν ότι ήμασταν σατανιστές και αυτό μου απέφερε σεβασμό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Felis την 26 Μάιος 2024, 14:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Homo homini lupus est

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 26 Μάιος 2024, 14:47

Δεν αρνήθηκαν κηδεία,δεν εψάλη η νεκρώσιμος ακολουθία. Κακώς κατ' εμέ , κατά παραχώρηση και κατ' οικονομίαν θα μπορούσε να γίνει.
"Κόλλησαν" στον τύπο κι όχι στην ουσία. Ειδικά όταν δεν υπάρχει σαφές πόρισμα αστυνομίας περί αυτοχειρίας.
Το τρισάγιο πάντως ,απ' ό,τι διάβασα, εψάλη κανονικά. Καλή ανάπαυση στο κορίτσι..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύξ την 26 Μάιος 2024, 14:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Communio Sancta
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 19:12

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Communio Sancta » 26 Μάιος 2024, 14:48

Στύξ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:47
Δεν αρνήθηκαν κηδεία,δεν εψάλη η νεκρώσιμος ακολουθία. Κακώς κατ' εμέ , κατά παραχώρηση και κατ' οικονομίαν θα μπορούσε να γίνει.
"Κόλλησαν" στον τύπο κι όχι στην ουσία. Ειδικά όταν δεν υπάρχει σαφές πόρισμα αστυνομίας περί αυτοχειρίας.
Το τρισάγιο πάντως ,απ' ότι διάβασα, εψάλη κανονικά. Καλή ανάπαυση στο κορίτσι..
Ταυτίζομαι.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".
ΕXODUS!

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27947
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 26 Μάιος 2024, 14:48

Στύξ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:47
Δεν αρνήθηκαν κηδεία,δεν εψάλη η νεκρώσιμος ακολουθία. Κακώς κατ' εμέ , κατά παραχώρηση και κατ' οικονομίαν θα μπορούσε να γίνει.
"Κόλλησαν" στον τύπο κι όχι στην ουσία. Ειδικά όταν δεν υπάρχει σαφές πόρισμα αστυνομίας περί αυτοχειρίας.
Το τρισάγιο πάντως ,απ' ότι διάβασα, εψάλη κανονικά. Καλή ανάπαυση στο κορίτσι..
Οτι εγραψα κι εγω στην προηγουμενη σελιδα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 9171
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 26 Μάιος 2024, 14:49

Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:46

Αργότερα, έγινα το πιο αδύνατο κορίτσι της τάξης και μπήκα σε μια γκοθ κλίκα. Οι άνθρωποι νόμιζαν ότι ήμασταν σατανιστές και αυτό μου απέφερε σεβασμό.
Αφού δεν σέβονταν τους έκανες να φοβούνται. :lol:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30681
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Μάιος 2024, 14:50

Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:46
Otto Weininger έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:37

Και αυτά στα λέγανε όλα τα παιδιά, σε όλα τα σχολικά χρόνια;
Όχι, τέσσερα χρόνια ήταν αρκετά.
Από τα 10 έως τα 14, στην πραγματικότητα η αρχή της εφηβείας, όπου διαμορφώνεται η προσωπικότητα.
Φορούσα χοντρά γυαλιά
Και μεγάλωσα γρήγορα με μεγάλα πόδια. Φαινόμουν απροστάτευτος...
Αυτό ήταν αρκετό.

Αργότερα, έγινα το πιο αδύνατο κορίτσι της τάξης και μπήκα σε μια γκοθ κλίκα. Οι άνθρωποι νόμιζαν ότι ήμασταν σατανιστές και αυτό μου απέφερε σεβασμό.
Άντρας ή γυναίκα είσαι;
Με έχεις μπερδέψει. Σε κάθε περίπτωση τα "μεγάλα πόδια" δεν βλέπω πως είναι αρνητικό ο,τι από τα δύο και αν είσαι.

Τέλος πάντων, αλλού μοιάζει να ήταν το πρόβλημα κα όχι στο παιδικό κοροιδεμα.
Να είσαι καλά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Communio Sancta
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 19:12

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Communio Sancta » 26 Μάιος 2024, 14:51

Otto Weininger έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:50
Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:46
Otto Weininger έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:37

Και αυτά στα λέγανε όλα τα παιδιά, σε όλα τα σχολικά χρόνια;
Όχι, τέσσερα χρόνια ήταν αρκετά.
Από τα 10 έως τα 14, στην πραγματικότητα η αρχή της εφηβείας, όπου διαμορφώνεται η προσωπικότητα.
Φορούσα χοντρά γυαλιά
Και μεγάλωσα γρήγορα με μεγάλα πόδια. Φαινόμουν απροστάτευτος...
Αυτό ήταν αρκετό.

Αργότερα, έγινα το πιο αδύνατο κορίτσι της τάξης και μπήκα σε μια γκοθ κλίκα. Οι άνθρωποι νόμιζαν ότι ήμασταν σατανιστές και αυτό μου απέφερε σεβασμό.
Άντρας ή γυναίκα είσαι;
Με έχεις μπερδέψει. Σε κάθε περίπτωση τα "μεγάλα πόδια" δεν βλέπω πως είναι αρνητικό ο,τι από τα δύο και αν είσαι.

Τέλος πάντων, αλλού μοιάζει να ήταν το πρόβλημα κα όχι στο παιδικό κοροιδεμα.
Να είσαι καλά.
Παγιδευμένο νήμα.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".
ΕXODUS!

Άβαταρ μέλους
Felis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2024, 23:45

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Felis » 26 Μάιος 2024, 14:54

Otto Weininger έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:50
Άντρας ή γυναίκα είσαι;
Με έχεις μπερδέψει. Σε κάθε περίπτωση τα "μεγάλα πόδια" δεν βλέπω πως είναι αρνητικό ο,τι από τα δύο και αν είσαι.
Είμαι γυναίκα.
Τα ελληνικά δεν είναι η μητρική μου γλώσσα, εννοούσα παπούτσια στο νούμερο 39 για ένα 11χρονο κορίτσι
Otto Weininger έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:50
Τέλος πάντων, αλλού μοιάζει να ήταν το πρόβλημα κα όχι στο παιδικό κοροιδεμα.
Να είσαι καλά.
Ναι,
Και ποιος ήταν ο λόγος της αυτοκτονίας αυτής της κοπέλας;
Πρέπει πραγματικά να αυτοκτονήσεις ή να πυροβολήσεις τη μισή τάξη για να θεωρηθείς πρόβλημα;

Οποιοσδήποτε παρέχει στόχο μπορεί να γίνει θύμα. Ειδικά οι έφηβοι που συμπεριφέρονται σαν ζώα σε μια ομάδα.
Και μόλις γίνεις θύμα, είναι πολύ δύσκολο να ξεφύγεις από αυτό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Felis την 26 Μάιος 2024, 15:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Homo homini lupus est

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71674
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρνούνται κηδεία σε 17χρονη με εντολή μητροπολίτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 14:58

Felis έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:46
Otto Weininger έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:37

Και αυτά στα λέγανε όλα τα παιδιά, σε όλα τα σχολικά χρόνια;
Όχι, τέσσερα χρόνια ήταν αρκετά.
Από τα 10 έως τα 14, στην πραγματικότητα η αρχή της εφηβείας, όπου διαμορφώνεται η προσωπικότητα.
Φορούσα χοντρά γυαλιά
Και μεγάλωσα γρήγορα με μεγάλα πόδια. Φαινόμουν απροστάτευτος...
Αυτό ήταν αρκετό.

Αργότερα, έγινα το πιο αδύνατο κορίτσι της τάξης και μπήκα σε μια γκοθ κλίκα. Οι άνθρωποι νόμιζαν ότι ήμασταν σατανιστές και αυτό μου απέφερε σεβασμό.
Από τη γκοθ σεβάσμια κλίκα, σου έμεινε το σύμβολο της σελήνης;

Γιατί ακόμη δεν κατάλαβα αν έπαιζες ως ήλιος ή σελήνη, βρε μαυρογατόνι μου.

Ενιγουέι, αν θες να μιλήσουμε για ηλιακά και σεληνιακά σύμβολα και όχι για γκοθάδικα εφηβικά τιτιβίσματα, στη διάθεση σου. :)
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών