Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9871
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 05 Ιούλ 2022, 12:59

Καλά άμα ακολουθήσει τον Λιακόπουλο σε κανα βουνό η Νατάσα το πιθανότερο είναι να καταλήξουν σε καμιά ταβέρνα και να πλακώσουν τις μπριζόλες.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 05 Ιούλ 2022, 13:01

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 12:59
Καλά άμα ακολουθήσει τον Λιακόπουλο σε κανα βουνό η Νατάσα το πιθανότερο είναι να καταλήξουν σε καμιά ταβέρνα και να πλακώσουν τις μπριζόλες.
:smt005:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8688
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 05 Ιούλ 2022, 13:14

Νατάσα έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 12:49
tanipteros έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 23:22
Νατάσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 16:21


Απο τι θες να με προφυλαξεις βρε Πασιφαη;;;
Νατασάκι η Πασιφάη για σένα ενδιαφέρεται. Θεωρεί οτι σε έχει επιρεάσει πολύ ο ψευτης Λιακόπουλος και ακολουθείς όλα τα άκρα και στην μυθολογία και στην θρησκεία... πχ καιρός είναι να βρεις καμιά ομάδα αναχωρητών και να πάτε στο βουνό μακρυά από τον εδώ "Σατανικό" μας πολιτισμό...όπως είχε γίνει στην Ρωσία πριν μερικά χρόνια και τους βρήκαν όλους νεκρούς... για αυτό αν θέλεις να γλυτώσεις από Λιακόπουλο και αιρέσεις άκου την Πασιφάη και εμάς που σου λέμε ότι έχεις ακραίες ιδέες αντικοινωνικές για τον πολιτισμό... κανονικά αν πιστεύεις τόσο πολύ ότι έρχεται συντέλεια πρεπει να αντισταθείς στο σύστημα να καταστρέψεις ταυτότητες, κάρτες, έγγραφα και να γίνεις αναρχικός ερημίτης...το κάνεις? ΟΧΙ !!! Γιατί στην πραγματικότητα έχεις ακόμα λογική και κάτι σου λέει ότι ΟΛΟ αυτό που σου πλασάρουν για συντέλεια είναι ένα άλλο ψέμα και θέλουν να σε χειραγωγήσουν... για αυτό άκου την Πασιφάη λίγο... :g030::smt023
Που ξερεις πως και που ζω Τανυπτερε;;; Ξερεις οτι παρατησα την πολη μου και πηγα στο χωριο μου και ζω με χιλιες δυο δυσκολιες;;; Και βεβαια ειμαι ετοιμη για ολα και βεβαια ζω σχεδον σαν ερημιτισσα!!!! Πλακα μου κανετε;;; Η μιση μου ζωη ειναι μια αντισταση σε καθετι ψευτικο και κοσμικο!!! Δεν θα κολωσω τωρα που ηρθε η ωρα που τοσα χρονια περιμενα!!!! Αν ζοριστω και εδω στο χωριο που μενω, ειμαι ετοιμη να παρω τα ορη τα ψηλοτερα και τα βουνα τα απατητα!!!!....

Ακους εκει...Δεν ειναι τιποτα απο αυτα ψεμα, γιατι ειναι ολα γραμμενα και ειπωμενα απο προφητικα χειλη και στοματα και καποια στιγμη θα συμβουν, απλα πιστευω οτι μας δινει λίγο ακόμα χρονο ο Θεος για να προετοιμαστουμε! ΟΣΟΙ απο μας πιστευουμε. Για τους υπολοιπους δεν ξερω τί θα γίνει...
Φαντάζομαι ταυτότητα την έσκισες και αν αρρωστήσεις δεν θα χρησιμοποιήσεις ΑΜΚΑ... ε? έτσι δεν είναι?
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Ιούλ 2022, 13:23

Νατάσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 16:21
Πασιφάη έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:39
Νατάσα έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 13:24


Δεν ειδα πουθενα να βγαζω γλωσσα, μια χαρα φερομαι! Και εκφερουμε γνωμες, εχετε την δικη σας, εχω την δικη μου, τιποτε αλλο. Στο τελος θα φανει ποιος ειχε το δικαιο.
Μάλιστα..
Νατάσα έγραψε:
01 Ιούλ 2022, 18:56
Μια χαρα καθως πλησιαζει το τελος και θα λυτρωθω...
Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Και όολη η παραπάνω συζήτηση, (ας πούμε..), έγινε για το κακό σου. Κι εσύ διαπίστωσες πως εγώ γουστάρω να μαλώσω μαζί σου. Και δεν έβγαλες μιαν οκά γλωσσάρα σ'έναν άνθρωπο που προσπαθεί να σε προφυλάξει δεύτερη φορά.
Τεσπα.
Κάτσε με την νιρβάνα σου, εγώ όμως ήδη το ψάχνω. Απλά για να το εμπεδώσεις το αναφέρω.
Απο τι θες να με προφυλαξεις βρε Πασιφαη;;;
Ξέρω κι εγώ μωρέ; Έτσι, δεν είχα τι να κάνω και είπα ν'ασχοληθώ. :003:
Εσύ γιατί νομίζεις;

Πάντως κάτι βρήκα και θα πάει εκεί που πρέπει. Προφανώς όχι μέσω πχόρουμ. Από αλλού. Μεγάλο πράγμα να ανοίγουν τα στόματα. :102:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Ιούλ 2022, 13:35

Νατάσα έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 12:49
tanipteros έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 23:22
Νατάσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 16:21


Απο τι θες να με προφυλαξεις βρε Πασιφαη;;;
Νατασάκι η Πασιφάη για σένα ενδιαφέρεται. Θεωρεί οτι σε έχει επιρεάσει πολύ ο ψευτης Λιακόπουλος και ακολουθείς όλα τα άκρα και στην μυθολογία και στην θρησκεία... πχ καιρός είναι να βρεις καμιά ομάδα αναχωρητών και να πάτε στο βουνό μακρυά από τον εδώ "Σατανικό" μας πολιτισμό...όπως είχε γίνει στην Ρωσία πριν μερικά χρόνια και τους βρήκαν όλους νεκρούς... για αυτό αν θέλεις να γλυτώσεις από Λιακόπουλο και αιρέσεις άκου την Πασιφάη και εμάς που σου λέμε ότι έχεις ακραίες ιδέες αντικοινωνικές για τον πολιτισμό... κανονικά αν πιστεύεις τόσο πολύ ότι έρχεται συντέλεια πρεπει να αντισταθείς στο σύστημα να καταστρέψεις ταυτότητες, κάρτες, έγγραφα και να γίνεις αναρχικός ερημίτης...το κάνεις? ΟΧΙ !!! Γιατί στην πραγματικότητα έχεις ακόμα λογική και κάτι σου λέει ότι ΟΛΟ αυτό που σου πλασάρουν για συντέλεια είναι ένα άλλο ψέμα και θέλουν να σε χειραγωγήσουν... για αυτό άκου την Πασιφάη λίγο... :g030::smt023
Που ξερεις πως και που ζω Τανυπτερε;;; Ξερεις οτι παρατησα την πολη μου και πηγα στο χωριο μου και ζω με χιλιες δυο δυσκολιες;;; Και βεβαια ειμαι ετοιμη για ολα και βεβαια ζω σχεδον σαν ερημιτισσα!!!! Πλακα μου κανετε;;; Η μιση μου ζωη ειναι μια αντισταση σε καθετι ψευτικο και κοσμικο!!! Δεν θα κολωσω τωρα που ηρθε η ωρα που τοσα χρονια περιμενα!!!! Αν ζοριστω και εδω στο χωριο που μενω, ειμαι ετοιμη να παρω τα ορη τα ψηλοτερα και τα βουνα τα απατητα!!!!....

Ακους εκει...Δεν ειναι τιποτα απο αυτα ψεμα, γιατι ειναι ολα γραμμενα και ειπωμενα απο προφητικα χειλη και στοματα και καποια στιγμη θα συμβουν, απλα πιστευω οτι μας δινει λίγο ακόμα χρονο ο Θεος για να προετοιμαστουμε! ΟΣΟΙ απο μας πιστευουμε. Για τους υπολοιπους δεν ξερω τί θα γίνει...
Ενώ ας πούμε αν πας στα απάτητα, θα ζοριστείς λιγότερο. Ρε, ποιόν κοροϊδεύεις; Με μαθηματική ακρίβεια, θα πας για να ψοφήσεις.
Είσαι φουλ μπλεγμένη, ποστάρεις ασυναρτησίες και ειλικρινά στο λέω, όσο είναι καιρός, φύγε. Κόψε λάσπη.
Η πλάκα δε είναι, πως επεσες σε παιδάκι καλό που ψάχνει. Επίσης η δικαιοσύνη είναι αυτή που θα ασχοληθεί περαιτέρω.
Δικό σου το μαχαίρι, δικό σου και το πεπόνι. Αλλά μην με υποτιμήσεις ποτέ, για όσα μπορώ να πράξω. Μπουζού. Γιου νόου μπουζού; Για κάτι απατεωνίσκους που έχουν ανώτερες φιλοδοξίες θέωσης και λύτρωσης. Αφήσανε τα ντιβάνια, τους καναπέδες και τα ανάκλιντρα. Βρήκανε αλλού κορόϊδα. Άσε μας κοριτσάκι μου, που μας έγινες ειδήμων.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8688
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 05 Ιούλ 2022, 13:39

Πασιφάη έχεις γίνει λίγο εμονική με την Νατάσα μας ? ή μου φαίνεται ?
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Ιούλ 2022, 13:44

tanipteros έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:39
Πασιφάη έχεις γίνει λίγο εμονική με την Νατάσα μας ? ή μου φαίνεται ?
Ρε Τανύπτερε στα σοβαρά τώρα. Με δουλεύεις; Δεν αντιλαμβάνεσαι τη σοβαρότητα της κατάστασης και τον τρόπο που προσπαθεί να την υποβαθμίσει;
Αν είναι δυνατόν. Ξέρεις πόσοι άνθρωποι λέγανε ένα κάρο παρεμφερείς μαλακίες και μετά ήσαν τέζα σε χαντάκια από τρέλλα, ή γιατί δεν μπορούσαν να διαχειριστούν την ζωή τους με σθένος και λογική; Πας καλά;
Σύνελθε σε παρακαλώ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 05 Ιούλ 2022, 14:24

Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:44
Δεν αντιλαμβάνεσαι τη σοβαρότητα της κατάστασης και τον τρόπο που προσπαθεί να την υποβαθμίσει;
Απ την μεχρι τωρα εμπειρια μου θεωρω οτι το πιο ψυχοφθορο πραγμα στην ζωη ειναι να προσπαθεις να αλλαξεις αυτο που δεν αλλαζει.


Και οταν ο αλλος ειναι 30-40-50 χρονων και σκεφτεται μια ζωη με τον ιδιο τροπο, δεν περιμενει εμας να του αλλαξουμε γνωμη. :102:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Ιούλ 2022, 14:37

Blackdog έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:24
Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:44
Δεν αντιλαμβάνεσαι τη σοβαρότητα της κατάστασης και τον τρόπο που προσπαθεί να την υποβαθμίσει;
Απ την μεχρι τωρα εμπειρια μου θεωρω οτι το πιο ψυχοφθορο πραγμα στην ζωη ειναι να προσπαθεις να αλλαξεις αυτο που δεν αλλαζει.


Και οταν ο αλλος ειναι 30-40-50 χρονων και σκεφτεται μια ζωη με τον ιδιο τροπο, δεν περιμενει εμας να του αλλαξουμε γνωμη. :102:
Και η δική μου εμπειρία αυτό λέει. Αν όμως δω κάποια πράγματα κραυγαλέα, είτε σε εικονικό πεδίο, είτε εκεί έξω, δεν μου πάει να μείνω αμέτοχη και να παρακολουθώ απ'το καναπέ μου κάτι που ενδεχομένως μπορώ και να προλάβω. Πιστεύω να καταλαβαίνεις.
Γενικά θεωρώ πως αν όλοι οι άνθρωποι ασχολιόμασταν λίγο περισσότερο με τα δεινά του διπλανού μας, ή με κάτι που καταδείκνυε σοβαρότατο θέμα, ίσως να είχαμε γλυτώσει καταστάσεις και πράγματα. Και προφανώς δεν αναφέρομαι σε κουτσομπολιά. Ούτε σε διασκεδαστικά χαλαρωτικά αφηγήματα .
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23904
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Ιούλ 2022, 14:41

Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:37
Blackdog έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:24
Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:44
Δεν αντιλαμβάνεσαι τη σοβαρότητα της κατάστασης και τον τρόπο που προσπαθεί να την υποβαθμίσει;
Απ την μεχρι τωρα εμπειρια μου θεωρω οτι το πιο ψυχοφθορο πραγμα στην ζωη ειναι να προσπαθεις να αλλαξεις αυτο που δεν αλλαζει.


Και οταν ο αλλος ειναι 30-40-50 χρονων και σκεφτεται μια ζωη με τον ιδιο τροπο, δεν περιμενει εμας να του αλλαξουμε γνωμη. :102:
Και η δική μου εμπειρία αυτό λέει. Αν όμως δω κάποια πράγματα κραυγαλέα, είτε σε εικονικό πεδίο, είτε εκεί έξω, δεν μου πάει να μείνω αμέτοχη και να παρακολουθώ απ'το καναπέ μου κάτι που ενδεχομένως μπορώ και να προλάβω. Πιστεύω να καταλαβαίνεις.
Γενικά θεωρώ πως αν όλοι οι άνθρωποι ασχολιόμασταν λίγο περισσότερο με τα δεινά του διπλανού μας, ή με κάτι που καταδείκνυε σοβαρότατο θέμα, ίσως να είχαμε γλυτώσει καταστάσεις και πράγματα. Και προφανώς δεν αναφέρομαι σε κουτσομπολιά. Ούτε σε διασκεδαστικά χαλαρωτικά αφηγήματα .
Λείπει όμως ένα συστατικό που δεν το γνωρίζουμε. Αν θα ενδώσει -ή αν έχει ήδη ενδώσει- σε απάτη που θα τη ζημιώσει άμεσα.

Γιατί απ' ότι κατάλαβα, στη δική σου εμπειρία υπήρξε απόπειρα οικονομικής εκμετάλλευσης.

Καλά κάνεις και τη προειδοποιείς ώστε να είναι έτοιμη αν και εφόσον παρουσιαστεί τέτοιο πρόβλημα.

Κατά τ' άλλα ο καθένας δικαιούται να έχει τα ενδιαφέροντά του. Αλλος ασχολείται π.χ. με την ουφολογία.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Ιούλ 2022, 14:50

AlienWay έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:41
Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:37
Blackdog έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:24


Απ την μεχρι τωρα εμπειρια μου θεωρω οτι το πιο ψυχοφθορο πραγμα στην ζωη ειναι να προσπαθεις να αλλαξεις αυτο που δεν αλλαζει.


Και οταν ο αλλος ειναι 30-40-50 χρονων και σκεφτεται μια ζωη με τον ιδιο τροπο, δεν περιμενει εμας να του αλλαξουμε γνωμη. :102:
Και η δική μου εμπειρία αυτό λέει. Αν όμως δω κάποια πράγματα κραυγαλέα, είτε σε εικονικό πεδίο, είτε εκεί έξω, δεν μου πάει να μείνω αμέτοχη και να παρακολουθώ απ'το καναπέ μου κάτι που ενδεχομένως μπορώ και να προλάβω. Πιστεύω να καταλαβαίνεις.
Γενικά θεωρώ πως αν όλοι οι άνθρωποι ασχολιόμασταν λίγο περισσότερο με τα δεινά του διπλανού μας, ή με κάτι που καταδείκνυε σοβαρότατο θέμα, ίσως να είχαμε γλυτώσει καταστάσεις και πράγματα. Και προφανώς δεν αναφέρομαι σε κουτσομπολιά. Ούτε σε διασκεδαστικά χαλαρωτικά αφηγήματα .
Λείπει όμως ένα συστατικό που δεν το γνωρίζουμε. Αν θα ενδώσει -ή αν έχει ήδη ενδώσει- σε απάτη που θα τη ζημιώσει άμεσα.

Γιατί απ' ότι κατάλαβα, στη δική σου εμπειρία υπήρξε απόπειρα οικονομικής εκμετάλλευσης.

Καλά κάνεις και τη προειδοποιείς ώστε να είναι έτοιμη αν και εφόσον παρουσιαστεί τέτοιο πρόβλημα.

Κατά τ' άλλα ο καθένας δικαιούται να έχει τα ενδιαφέροντά του. Αλλος ασχολείται π.χ. με την ουφολογία.
Η δική μου εμπειρία είχε να κάνει με μια διαρκή προσπάθεια πλύσης εγκεφάλου, μέχρι που τους έγραψα στ'αρχίδια μου, διότι ενώ το έβλεπα, χρειάστηκα την παρότρυνση άλλου, για να τους πετάξω στον Καιάδα.
Καλά είναι τα όποια ενδιαφέροντα των ανθρώπων, αρκεί να παραμένουν σ'αυτό το πλαίσιο. Σε άλλο επίπεδο, απλά κλαίνε με μαύρο δάκρυ κάποια στιγμή.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23904
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Ιούλ 2022, 14:57

Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:50
AlienWay έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:41
Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:37


Και η δική μου εμπειρία αυτό λέει. Αν όμως δω κάποια πράγματα κραυγαλέα, είτε σε εικονικό πεδίο, είτε εκεί έξω, δεν μου πάει να μείνω αμέτοχη και να παρακολουθώ απ'το καναπέ μου κάτι που ενδεχομένως μπορώ και να προλάβω. Πιστεύω να καταλαβαίνεις.
Γενικά θεωρώ πως αν όλοι οι άνθρωποι ασχολιόμασταν λίγο περισσότερο με τα δεινά του διπλανού μας, ή με κάτι που καταδείκνυε σοβαρότατο θέμα, ίσως να είχαμε γλυτώσει καταστάσεις και πράγματα. Και προφανώς δεν αναφέρομαι σε κουτσομπολιά. Ούτε σε διασκεδαστικά χαλαρωτικά αφηγήματα .
Λείπει όμως ένα συστατικό που δεν το γνωρίζουμε. Αν θα ενδώσει -ή αν έχει ήδη ενδώσει- σε απάτη που θα τη ζημιώσει άμεσα.

Γιατί απ' ότι κατάλαβα, στη δική σου εμπειρία υπήρξε απόπειρα οικονομικής εκμετάλλευσης.

Καλά κάνεις και τη προειδοποιείς ώστε να είναι έτοιμη αν και εφόσον παρουσιαστεί τέτοιο πρόβλημα.

Κατά τ' άλλα ο καθένας δικαιούται να έχει τα ενδιαφέροντά του. Αλλος ασχολείται π.χ. με την ουφολογία.
Η δική μου εμπειρία είχε να κάνει με μια διαρκή προσπάθεια πλύσης εγκεφάλου, μέχρι που τους έγραψα στ'αρχίδια μου, διότι ενώ το έβλεπα, χρειάστηκα την παρότρυνση άλλου, για να τους πετάξω στον Καιάδα.
Καλά είναι τα όποια ενδιαφέροντα των ανθρώπων, αρκεί να παραμένουν σ'αυτό το πλαίσιο. Σε άλλο επίπεδο, απλά κλαίνε με μαύρο δάκρυ κάποια στιγμή.
Είναι όντως σπαστικό να έχει κάποιος ισχυρές πεποιθήσεις και να προσπαθεί να τις επιβάλλει σε άλλους λέγοντάς τους ότι αν δεν τις ασπαστούν, θα βράζουν σε καζάνια μετά θάνατον.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 05 Ιούλ 2022, 14:59

Πασιφάη έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:37


Και η δική μου εμπειρία αυτό λέει. Αν όμως δω κάποια πράγματα κραυγαλέα, είτε σε εικονικό πεδίο, είτε εκεί έξω, δεν μου πάει να μείνω αμέτοχη και να παρακολουθώ απ'το καναπέ μου κάτι που ενδεχομένως μπορώ και να προλάβω. Πιστεύω να καταλαβαίνεις.
Γενικά θεωρώ πως αν όλοι οι άνθρωποι ασχολιόμασταν λίγο περισσότερο με τα δεινά του διπλανού μας, ή με κάτι που καταδείκνυε σοβαρότατο θέμα, ίσως να είχαμε γλυτώσει καταστάσεις και πράγματα. Και προφανώς δεν αναφέρομαι σε κουτσομπολιά. Ούτε σε διασκεδαστικά χαλαρωτικά αφηγήματα .
Φυσικα και καταλαβαινω.

Εννοειται οτι εχεις δικιο για τα δεινα των διπλανων μας. Ομως αυτο προυποθετει διαθεση για αλλαγη απο πλευρας τους. Σε περιπτωσεις που τετοιος τροπος σκεψης ομως λειτουργει ως καταφυγιο απ την ζωη, δεν προκειται να δουλεψει τιποτα. Και πιστευω οτι το 90% των περιπτωσεων ειναι στην δευτερη κατασταση.

Μου ειχε πει καποτε ενας πολυ σοφος ανθρωπος που ειχα την τυχη να γνωρισω μικρος: "Ο καθενας φτιαχνει μια ξυλινη καλυβα για να μπει μεσα και να προφυλαχτει. Αν πας εσυ και κλωτσας την καλυβα να πεσει, αυτος θα γυρισει να σε φαει."

Ετσι λοιπον ισως να ειναι πιο αποτελεσματικο να ασχολουμαστε μονο με ανθρωπους που γνωριζουμε, να ειναι στον κυκλο μας και μας καταλαβαινουν. Αλλιως νομιζω οτι η οποια προσπαθεια ξοδευεται χωρις νοημα. "Prefer a feast of friends to the giant family" που ελεγε και ενας κοινος μας γνωστος.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10680
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 05 Ιούλ 2022, 15:41

Νατάσα έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:01
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 12:59
Καλά άμα ακολουθήσει τον Λιακόπουλο σε κανα βουνό η Νατάσα το πιθανότερο είναι να καταλήξουν σε καμιά ταβέρνα και να πλακώσουν τις μπριζόλες.
:smt005:
Τον ακολουθείς παρά πολλά χρόνια...
Παρατηρητής...

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ενιαίος αριθμος πολιτη (666)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 05 Ιούλ 2022, 16:02

Ο Δημοσθενης εχει κανει και σοβαρα βιντεο. Στο αποκατω λεει μεγαλες συμπαντικες αληθειες, οπως οτι το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι σαν να εχεις δευτερη γυναικα και οτι δεν ειναι για κουλους. :003:



Δυστυχως, ουτε τοτε τον πιστεψαν και βρισκαμε συνεχεια rx7 κρεμασμενα σε κολωνες στην παραλιακη :102:




ΥΓ Παντως φαινεται γνωστης (και γκαζιαρης). Ισως επρεπε να κρατησει αυτο και να μην ασχοληθει με μαλακιες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών